HP iPAQ 514 Voice Messenger

O operačních systémech Windows 10 Mobile i Windows Phone, a jejich aplikacích

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod FJakub 26. 12. 2007 08:01

Prosím o klady a zápory k tomuto telefonu HP iPAQ 514 Voice Messenger prodtě vše!!!!!!!!!!!!!!
FJakub
Junior

Odeslat příspěvekod radd 27. 12. 2007 15:27

Tak mezi klady určitě patří cena,wm 6 a wi-fi a k záporům foťák někomu možná příjde horší i klávesnice
Hp ipaq 514
radd
Junior

Odeslat příspěvekod Mademan 27. 12. 2007 15:37

K zaporom este display, nie je hrozny, ale urcite by mu viac svecalo QVGA rozlisenie. Ma 176x220 pixelov.
AMD Athlon X2 4000+,2 GB RAM, GF EN8600GT 256 MB, 250 GB Seagate, LG GSA-H12L
Nokia 6230i+512 MB A-DATA
Mademan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radd 27. 12. 2007 21:32

jj to souhlasím, ale pokud nebrouzdáš po internetu moc často tak to zas tak nevadí
Hp ipaq 514
radd
Junior

Odeslat příspěvekod FJakub 28. 12. 2007 17:12

radd píše:jj to souhlasím, ale pokud nebrouzdáš po internetu moc často tak to zas tak nevadív/quote]

Chtěl bych brouzdat na netu!!!!!
Tak mi doporučte něco jinšího a z větším displejem
FJakub
Junior

Odeslat příspěvekod noker1 28. 12. 2007 17:36

tak myslim za na prezeranie webu aspon 640x480
iPhone 6 Plus 16gb
noker1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod wmdodger 28. 12. 2007 22:03

napr. htc universal ktory sa uz nepredava alebo eten x500+, M800
i-mate 6150, 8150 atd, a zrejme aj htc omni ale ten tu tak skoro este nebude :cry:
HP nc2400, iTouch 8GB 2nd + ???
aka gnu_
wmdodger
Junior

Odeslat příspěvekod kodl 31. 12. 2007 11:41

Na brouzdání netem bohatě stačí klasické 320*240...
Jestli chceš opravdu brouzdat po netu, vyber něco s dotykovým displejem.
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod gogospk 24. 2. 2008 14:50

HP iPAQ 514 Voice je můj první telefon s Windows Mobile 6. Před jeho zakoupením jsem přečetl, co se dalo, ale jak jsem zjistil po několika hodinách používání tzv. na ostro, bylo to málo ....
Nemá cenu opakovat již stokráte popisované klady a zápory, napíši, co jsem se nikde nedočetl a co mi opravdu vadí.
1 - telefon není naprosto vhodný pro uživatele s horším zrakem, protože velikost fontu je tak miniaturní, že i s použitím brýlí jsou některé texty nečitelné, písmenka o velikosti snad pouhých pěti pixelů jsou katastrofálně nečitelná. Je tu sise možnost nastavení většího fontu, ale toto nastavení se promítne jen do některých menu a lze tak spatřit při listování položkami snad deset různě velkých či malých znaků .... je to chaotické a nepochopitelně zmatené. Textovka je při použití velkého fontu nepřehledná, naopak při psaní je písmo tak malé, že je téměř nečitelné i s lupou. Uvedu konkrétní příklad: mám nastaven velký font, mám zobrazen obsah složky doručené SMS, písmo je tak velké, že jsou vidět jen hlavičky třech SMSek. Chci napsat novou, stisknu tlačítko " Nabídka" a otevře se lišta voleb o délce deseti položek s fontem o velikosti písmenek 1,5mm. Vyberu si tedy položku "Nový" a otevře se okno editoru zpráv, kde je text "komu" o velikosti 1cm .........
2 - práce se složkami u SMS a mailu je nepoužitelná, kdo by předpokládal možnost vytváření vlastních složek či jejich editaci a přesun, bude zklamán. nic takového tu není možné. Dokonce i pouhý přechod z jedné do druhé složky (třeba z doručené do odeslané)znamená operaci , kdy je potřeba mnoho stisků několika kláves:nabídka, složky, výběr složky, vybrat a teprve nyní jsem ve druhé složce.Jako vrchol považuji, že když stojím ve složce doručené SMS, nikde není uvedena informace, že je to opravdu složka doručených zpráv, můžete jen podle obsahu zpráv odhadovat, jestli je to odeslaná nebo přijatá SMSka. Celkově jsem velice zklamán prostředím WM6, doposud jsem měl telefony s operačním systémem Symbian a po zjištění , jak uživatelsky nepříjemný je WM6 vřele doporučuji případným zájemcům o zakoupení tohoto telefonu jeho důkladné osahání v reálném provozu !

Katastrofální velikost miniaturního fontu, rychlost CPU (editace textu je často utrpení, při spuštění několika aplikací najednou neuvěřitelně pomalé ), malá klávesnice, nepohodlná práce s SMS a mailovou poštou díky nemožnosti práce s vlastníma složkami, složité nastavení hlasového vyhledávání kontaktů z adresáře, pocit z kvality zvukové reprodukce ve sluchátku telefonu je spíše negativní, hlasitost je celkem nízká, v autě je problém rozumět druhé straně, i modulace nf signálu je zahuhlaná, zaduněná.
gogospk
Junior