z Androidu na iOS

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod pcwifi 15. 6. 2021 07:20

asi se to uz tady nekde resilo, ale hledani nic kloudneho nenaslo.

Uvaha je jasna, proste Apple kudy chodim tudy slysim na nej chvalu z hlediska mobilu.

A tak asi treba mozna :lol: prisel cas taky prejit na iPhone. Neudelal sem to asi hlavne proto, ze co tak ctu je iOS zabijak cizich Appek celkem razantni. Na pozadi pozabiji vse co neni "made by Apple".

Takze by me zabil pri jizde autem Youtube / music, ktere posloucham pres BT ? Takze me zabije MS outlook / Gmail a nebudou chodit maily ? Na tyhle veci nejak moc nenalezam odpovedi. Vidim naopak ze stale vychazi nova a nova verze iOS, tak by se uz snad mohlo lecos zmenit k lepsimu.

Uvitam prakticke info od dennich uzivatelu zminenych appek.

tHx

PW
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W10P, 500GB USB3,Samsung S21FE 5G 128GB + TM noFUP, Home VDSL Terminator 125/25M, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, MESH TPlink, MiBOXs + IPTV TM full.
pcwifi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loader 15. 6. 2021 07:46

Nene, iOS nic nezabíjí (kde jsi to slyšel :hm ).
Youtube (Premium) a Youtube (Music) ti pojedou normálně na pozadí. Maily budou chodit, ale interní klient (Mail) je prostě dlouho zprasenej a na push notifikace lépe funguje třeba Outlook app.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pikropikro 15. 6. 2021 10:55

Taky "pořád" zkouším přechod na iOS. Už jsem měl i iPhone 12 Pro na chvíli, ale pak šel zase k androidu. Nyní mám S21 Ultra.
Co ti mohu ale s klidem říct, tak když jsem měl současně Ultru a 12 Pro a přišel mi email, tak na iP mi to piplo vždy rychleji, než na Ultře. A to jsem na obou používal Gmail.
Co mi ale stále vadí na iPhone, tak je několik věcí.
Zaprvé, když začnu od HW, tak je to displej... jednak nemá Always On, což mi vcelku vadí. A pak taky zvuk skla u iP je takový divně plastový, jako bych ťukal na levnou plastovou fólii. A není to jen tento případ, syn má iP 11 a tam je to úplně stejné.
Druhá věc je rozložení ikon na domovské stránce...všichni mluví o tom, jak je Apple jednoduchý a jak jde uživateli na ruku, aby bylo používání co nejkomfortnější. Jenže když si celou první obrazovku nazaplním ikonami a widgetama, tak se mi ikony naprosto nesmyslně tlačí nahoru a skládají se od shora. Já chci mít ale první obrazovku "cistou" a mít tam dole jen třeba 6, možná 8 ikon. Více na denní použití nepotřebuji. Při tomto množství ikon se ale všechny řadí odshora dolů, což je podle mě totální nesmysl a nechápu, jak tohle může ještě v dnešní době Apple dovolit a neumožnit uživateli, ať si alespoň takovou hloupost rozhodne podle sebe.
Stejně tak některá nastavení, když chci něco nastavit, tak musím nesmyslně do nastavení mobilu, tak provést změnu a pak zpátky do aplikace, nejde tuto změnu udělat přímo v app, zejména tedy ve fotoaparátu. A takových drobností je více, jako např. otisk prstu v dnešní, rouškou době, 120hz displej...

Na druhou stranu musím neskutečně pochválit výdrž, baterií. To, co zvládne mobil s 2800mah baterií, tak o tom si může Ultra s 5000mah nechat zdát. Systém je odladěný špičkově a stabilita, rychlost, odezva je skvělá.

Taky stále váhám nebo spíše zvažuji pro a proti, jestli zase na nějakou dobu nezkusit 12 Pro.
pikropikro
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 15. 6. 2021 11:58

No vidíš, já přešel z iPhone 12 Pro na 12 Pro Max taky hlavně kvůli výdrži na baterii, která u Maxe je skutečně o dost vyšší a teď přešel na S21 Ultra a tam mám výdrž ještě vyšší, než u Pro Max :)
Jestli ti Ultra vydrží méně jak iPhone 12 Pro, tak bys měl asi reklamovat, protože to máš rozbitý :D

Jinak k původnímu dotazu, nějakých problémů si ani nevšimneš, ale jak už tu zaznělo, iOS je v určitých oblastech specifické.
Co se fotoaparátu týče, tak je pravda, že detailnější nastavení musíš provést v Nastavení telefonu, ale zase si to nastavíš jednou a pak už na to nejspíš ani nešáhneš.

Akorát jsem po půl roce přešel zpět na Android (pravidelně migruji sem a tam) a na iPhone není vyloženě nic, co by mě iritovalo tak, že bych to nemohl používat.

Pro mě největší mínus je správa stažených souborů, která je opravdu krkolomná.
Ale největší plus je úžasná koncepce iOS a provázanost s hodinkami a sluchátky.
Třeba sluchátka od Samsung a jejich hodinky nejsou tak pohodlná na nošení jako Apple Watch a Airpods Pro.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rewolwer 15. 6. 2021 14:20

pikropikro píše:Druhá věc je rozložení ikon na domovské stránce...všichni mluví o tom, jak je Apple jednoduchý a jak jde uživateli na ruku, aby bylo používání co nejkomfortnější. Jenže když si celou první obrazovku nazaplním ikonami a widgetama, tak se mi ikony naprosto nesmyslně tlačí nahoru a skládají se od shora. Já chci mít ale první obrazovku "cistou" a mít tam dole jen třeba 6, možná 8 ikon. Více na denní použití nepotřebuji.


Tohle už brzy pořeší Focus (iOS 15), který ti umožní nastavit vlastní "DND" profily, kde si přesně nadefinuješ jak a co chceš, aby se zobrazilo - dokonce to umožní mít na ploše víc instancí jedné a té samé aplikace. Do toho si nastavíš kdo se ti dovolá, která aplikace bude mít povolené notifikace atd. a nejlepší na tom je, že aktivace příslušného profilu může být aktivována automaticky, takže se ti např. profil "Work" aktivuje příchodem do práce anebo naopak profil "Home" návratem domů.

Co ale nepořeší je to řazení zhora dolů, které je takto natvrdo nastavené v OS.
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 15. 6. 2021 15:23

pcwifi píše:asi se to uz tady nekde resilo, ale hledani nic kloudneho nenaslo.

A co se tak podívat do sekce Apple nebo iOS: viewtopic.php?f=1971&t=1309321&all=1
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pcwifi 15. 6. 2021 16:50

jege - no vidis hledal sem ale to sem nenasel 8-D

Loader - cece nemuzu ted ten odkaz najit, proste ne...

za info obecne diky, opet to nuti k zamysleni a chut prejit je o neco vetsi.
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W10P, 500GB USB3,Samsung S21FE 5G 128GB + TM noFUP, Home VDSL Terminator 125/25M, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, MESH TPlink, MiBOXs + IPTV TM full.
pcwifi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pikropikro 16. 6. 2021 12:58

Rewolwer:
Takže to, co jsi napsal a reagoval tak na můj post, vlastně nijak tvůj příspěvek neřeší. Proto nechápu, proč jsi to vůbec psal, resp. dával do kontextu s mým příspěvkem (problémem).
pikropikro
Junior

Odeslat příspěvekod jege 16. 6. 2021 13:43

pikropikro: To máš sice pravdu, ale zase jsou tam jiné zajímavé informace, které zase pomohou jiným tápajícím. Ovšem kontext s Tvým příspěvkem tam opravdu není, respektive Tvůj problém nijak neřeší.
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pcwifi 16. 6. 2021 17:21

uvitam kazde info a srovnani, vsecko se hodi vazeni 8-) dotaz k SIMce, treba u iP Se 2020 vidim ve spec. : nano sim and/or eSIM. Do psi vulvy tak jak to je, muzu mit NANO sim a i eSIM zaroven, predpokladam ze obe pofrci zaroven. Neni toto nejak blokovano koupi-li se jabko od TM ? tHx
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W10P, 500GB USB3,Samsung S21FE 5G 128GB + TM noFUP, Home VDSL Terminator 125/25M, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, MESH TPlink, MiBOXs + IPTV TM full.
pcwifi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DirtyKing 16. 6. 2021 18:44

Ne, není. Samozřejmě můžeš využít E-SIM a standardní sim najednou. Já v iP používám pouze E-SIM.
HP Z2 G9 Intel Core i9 13900k, Nvidia RTX A4000 16GB, 64 GB DDR5, 2 TB SSD
Apple MacBook Air 13,6" M2, 16GB RAM, 1TB SSD
iMac 24" 16GB RAM, 1TB SSD
iPad Pro 11" 512 GB
iPhone 15 Pro Max 1TB Natural Titanium
Apple Watch Ultra
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 16. 6. 2021 23:14

pcwifi píše:uvitam kazde info a srovnani, vsecko se hodi vazeni 8-)

Tak třeba mě hodně vadí historie hovorů, která má sice 1.000 pozicí, ale uživatelsky viditelných je jenom posledních 100 a ostatním se dostaneš, když odmažeš těch "vrchních" 100. Prostě je to jakoby zásobník, kdy nová pozice stlačí ty předchozí dolu a dosáhneš jenom na vrchních 100, zbytek je v "podzemí" a vynoří se vždy jenom tolik, kolik odmažeš zvrchu.

V těch 100 záznamech máš navíc každé volání prakticky zvlášť, seskupují se jenom volání stejného typu, od stejného kontaktu a ve stejný den, takže když si s někým pravidelně voláš, občas Ty, jindy on, jednou přijmeš, jindy odmítneš, pak se nedovoláš a pod., tak budeš mít každý den hromadu záznamu jenom od toho jednoho kontaktu a 100 míst bude za pár dní obsazeno.

Další problematickou věcí je, že u iPhone nelze volat jednoduchým vyťukáváním čísla/jména na číselníku a systém Ti nabízí dostupné kontakty, ale musíš najít daný kontakt najít v kontaktech nebo nabrat číslo ručně.

Také historii chatu z Viberu a WhatsAppu z Androidu na iPhone a zpět nepřeneseš, respektive to lze jenom dost složitě přes hodně drahé programy a přes PC.

Pro někoho je tohle podstatné, pro jiného prkotina.
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loader 17. 6. 2021 09:53

uvitam kazde info a srovnani, vsecko se hodi vazeni


Stejně jako orgasmic, já používám dual-setup (Android a iOS). Prostě ten iPhone kup a uvidíš. Ze začátku to bude nezvyk (jako všechno), časem si zvykneš. Na co jsem si třeba moc nezvykl já je ta klávesnice na iOS, na Androidu (gBoard) mi přijde lepší - hlavně ta autokorekce.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pikropikro 20. 6. 2021 15:47

Co mi ještě u Jablka vadilo bylo, že při prohlížení netu přes Chrome se při prohlížení na výšku vše chovalo OK, pak jsem to otočil třeba kvůli nějakému obrazku nebo tabulce a když jsem to vrátil zpět na výšku, tak se text rozesral a už to nebylo k prohlížení.
pikropikro
Junior

Odeslat příspěvekod aje1 20. 6. 2021 16:06

iPhone mam 2roky a do ted sem si nezvykl mel sem 11 ted 12 ale hodinky me zatim u nej drzej
aje1
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků