Zvláštní telefonní číslo. Snad z Egypta?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod metyn 10. 10. 2021 12:40

Nick Cave píše:odkud volala a co chtěla?

to právě nevím, píšu, že mě prozvonila Bohušu :D , dědek
metyn
Junior

Odeslat příspěvekod yndezit 11. 10. 2021 22:13

+949846021
Stihnul jsem jim to zvednout, hovor trval 0:01 :D
yndezit
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5uch 11. 10. 2021 23:00

yndezit
Stihnul jsem jim to zvednout, hovor trval 0:01


Samozřejmě. Jak jinak? Automat prozvoní a zavěsí.

qxdxqxdx

Existují i sluzby ve smyslu hovor na účet volaného


Řekněme, že existovaly (za socíku). Máte odkaz na nějakou takovou dodnes fungující službu, která by to umožňovala, a dokonce dovedla i zavolat na účet volaného do/ze zahraničí?

Ale i kdyby existovaly... prozvonily by pak jen na jednu vteřinu?
Poslaly by nějaké peníze z "hovoru na účet volaného" na účet volajícího - aby to podvodníkovi dávalo ekonomický smysl?
Každá taková zahraniční služba by musela mít smlouvu s operátorem volaného (který jí musí poslat peníze na základě provolaných minut). Uzavřel by operátor smlouvu s někým, kdo tuto službu využívá pro podvody? Propůjčila by se taková služba podvodníkům? Bylo by legální, aby se volanému v ČR taková služba představila třeba ve svahilštině?

Příliš mnoho komplikací. Přijde mi, že než ve své síti umožňovat "Volání na účet volaného"... tak je jednodušší takovou službu vůbec nepovolit.

P.S. Třeba O2 prezentuje službu "Ozvi se" pro předplacenkáře, o které mluví jako o volání na účet volaného:
https://www.o2.cz/osobni/181383-uzitecn ... zvise.html
Ale není to volání na účet volaného. Volanému se jen zašle standardizovaná SMS s prosbou o zavolání zpět. To je něco trochu jiného.

Řekl bych, že stále platí: v ČR můžete na ČR čísle zvednout jakýkoli hovor. Když nebudete rozumět, zavěste (logicky).
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sexmaxnamax 15. 10. 2021 13:02

Chlapi to je nic. Mě prozvonili z čísla , držte se..: +9419654615858
To je darda! A Kaktus nezná, neví, nemůže nic udělat. A já mám paranoiu, že tím prozvoněním získal někdo přístup k mému telefonu. A vůbec nechápu, jak a proč by mi kdo volal. A nemám změnit číslo?? :(
sexmaxnamax
Junior

Odeslat příspěvekod 5uch 25. 10. 2021 15:49

...A nemám změnit číslo?? :(


Těm, co vědí, je tahle diskuse samozřejmě pro smích a k jízlivým poznámkám. Přesto je spousta lidí, kteří netuší, co jsou linky se zvláštní tarifikací. A kolik stojí volání do zahraničí a na tyhle linky. A že "neomezené volání" neznamená, že všechny hovory budou zdarma.
Pravda, takoví lidé nečtou toto fórum. Informovat je - to je na těch, co tohle fórum čtou. A jejich ochotě si připustit, že spousta lidí nemá tušení o tom, co je pro ně samozřejmost. A že takovým lidem je třeba občas pomáhat, mluvit s nimi o rizicích.

-- 25. 10. 2021 16:59 --

Bobanowicz píše:Byl jsem zvědavej jestli někdo náhodou netuší jakej konkrétní podvod se za tím nejspíš může ukrývat.


Je to celkem známý a věčný podvod zvaný "wangiri"
https://www.idnes.cz/mobil/tech-trendy/ ... b_tech_LHR

Očekává se, že prozvoněný zavolá zpět na drahé mezinárodní číslo. Navíc obvykle jde o číslo se zvláštní tarifikací (nějaká "horká linka", ale v tomto případě na ní nemusí být ani nahraný vzkaz nebo živá operátorka/hérečka). Podvodník má z takového zavolání na dané číslo provizi.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bobanowicz 26. 10. 2021 14:45

5uch píše:Je to celkem známý a věčný podvod zvaný "wangiri"

Díky za info. Samozřejmě volat zpět by mě ani na pikosekundu nenapadlo, nicméně netušil jsem jaký konkrétní podvod se za tím skrývá, což teď díky tobě už vím. :love:
Bobanowicz
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků