Velmi stará SIM karta - může způsobovat problémy ?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod PC 3. 7. 2010 13:02

Mamka má velmi starou SIM kartu, ještě z dob kdy T-mobile byl Paegasem, odhaduji to že ji může mít klidně od roku 1996-97. Stěžuje si že ji čas od času nechodí hovory, SMS anebo že neslyší člověka na druhé straně. Občas to vyřeší novým telefonem, ale tyhle problémy se opakují. Nedávno odložila Nokii 6300 s tím že u ní nefunguje reproduktor. Já si ji na začátku týdne půjčil a - světe div se - telefon funguje naprosto normálně, nezaznamenávám žádné výpadky zvuku... Řekl jsem ji ať si jde vyměnit SIM kartu k operátorovi ale tam ji prý tvrdili že je to hloupost a že je úplně jedno jestli je ta karta stará nebo nová. Já se však domnívám že pokud se tyto problémy opakují s různými telefony, potažmo když se neprojevují v okamžiku kdy tam mám svou - novou (loňskou) SIM kartu je jediné vysvětlení právě ve stáři SIM karty.
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 3. 7. 2010 13:33

Také mám Paegas kartu a v pohodě. Na LG GM 360. Ale i karta má svou životnost. Není věčná. Má určitý strop operací a potom může dělat problémy.Takže odpověď na otázku jestli velmi stará SIM karta - může způsobovat problémy ,zní ano může.
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 3. 7. 2010 13:49

Ano, ale nemůže přeci způsobovat to, že je hovor hluchý.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 3. 7. 2010 13:57

Ale může
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nitram47 3. 7. 2010 15:03

niektore stare SIM-ky si moc nerozumeju s novymi telefonmi a vypadky tam su kdejake.
hard to the core

⇛Nie je umenie smiať sa keď sa ti chce plakať, ale vypiť keď sa ti chce grcať.
nitram47
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 3. 7. 2010 19:00

Ona je to vlastně překonvertovaná Twist karta. Ještě s oranžovým zbarvením, je opravdu velmi stará. A mamka si na podobné problémy stěžuje de facto u všech telefonů co má nebo měla. To je přece podezřelé.
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 3. 7. 2010 19:22

A to je problém ji vyměnit? Nebo má k ní citový vztah??
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nagant 20. 4. 2021 14:14

Mám starou sim kartu Paegas Twist někde z konce 90.let.
Doposud bez problémů ve všech mobilech, naposledy léta fungovala v Nokia Asha 200 a teď cca 2 týdny v Samsung E1200.

Aktuálně jsem ji po oříznutí na nano-sim dal do Nokia 8000 4G.
Telefonování (volání, příjem) funguje v pořádku, ale nefunguje spolehlivě příjem SMS (tak v 90% nedorazí), odesílání SMS funguje normálně.
Může to být tou starou sim kartou?

Nastavení SMS centra mám správně.
Nagant
Junior

Odeslat příspěvekod šulda 20. 4. 2021 15:16

Použiji citaci příspěvku nad tvým.
Petr1968 píše:A to je problém ji vyměnit? Nebo má k ní citový vztah??
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymius 20. 4. 2021 15:41

Nemas na SIM plnou pamet na SMS ??
Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod polda 20. 4. 2021 15:56

Jednou odejde. I tak se divím, že ještě funguje. Otci odešla před 2 lety.
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nagant 20. 4. 2021 19:29

Odpovím dohromady.

Ano, mám k ní za těch cca 25 let vztah, hlavně k sexy názvu sítě PAEGAS. ;-) Ale věřím, že to zvládnu, dojít si ji vyměnit. Aspoň budu mít LTE.

Ne, paměť pro SMS plná není. Problém je asi v tom dlouhém doručování, ty bankovní SMS to tedy vůbec nepošle, resp. je to zahodí během doručování, předpokládám.
Nagant
Junior

Odeslat příspěvekod P3p3k 20. 4. 2021 22:38

Neboj, stara karta ti zustane, muzes ji pak mit neustale u sebe ;)
Alcatel OT - Alcatel 301 - Samsung Monte + Xperia E15i - Lumia 620 - Lumia 820 - Lumia 1020 - Pixel 3a - Pixel 4a - Pixel 7a
P3p3k
Junior

Odeslat příspěvekod ziki 21. 4. 2021 08:44

V dávných dobách bych určitě napsal starou Paegasáckou SIMku neměnit, poněvadž by se dala naklonovat, ale v dnešní době dual-SIM telefonů už klonování asi nemá smysl a navíc už jsou všechny SIMky víc zabezpečené. Navíc u staré SIMky zaručeně byste byl bez LTE, což se mi zdá jako velký handicap.
Jestli je ta Vaše SIMka z konce 90. let, tak jednou pravděpodobně umře, poněvadž asi okolo roku 1998 začal dávat Paegas do SIMek ochranu proti klonování v podobě čítače, který když dosáhne hodnoty 100000, tak kartu umrtví. Prostě ochrana proti brute force technikám, jenže ten čítač odpočítává i při běžném používání.
Myslím, že v plné paměti na SMS to být nemůže, poněvadž by se pak nedaly SMS ani odesílat. Osobně bych to hádal na problém s kompatibilitou mezi tou starou SIM a novým telefonem. Přeci jen, napětí SIMek se postupně snižovalo z 5V na 3V a nejnovější jdou na 1,8V (hádám, že vy máte ještě 5V) a ačkoli nové SIMky by měly být kompatibilní se všemi napětími (a de-facto i telefonními vykopávkami), tak kdo ví, jak mají kompatibilitu se starými SIMkami implementovanou i výrobci telefonů. Zkuste dát SIMku zpátky do předchozích telefonů (kde to fungovalo) jestli problém s doručováním nezmizí, jestli jo, tak to bude opravdu v kompatibilitě. A co mě ještě napadá, jestli jste SIMku nemohl poškodit, když jste ji ořezával na nano-SIM.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod Nagant 21. 4. 2021 08:47

To P3p3k: :D

Teď jsem ještě zkusil přehodit sim karty ve slotech (jde o MT dual-sim), ale je to stejné.
Co jsem vypozoroval, tak při každém spuštění telefonu (zapnutí nebo restart) dojde jedna stará SMS.
A to i pro to bankovnictví, tedy SMS, které jsem měl už za zahozené.

Karta je z doby, kdy se ještě prodávala v polystyrenovém (CD) pouzdře a s rozsáhlým manuálem.
Reliéf čipu zde na pozici "8 hodin":
https://mobilmania.zive.cz/getfile.aspx ... =450119443

Použil jsem tyhle kleště:
https://www.mobilprovas.cz/detail/88904 ... -typy-sim/
Nejdřív vyražení micro sim, pak nano sim.
Nagant
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků