Velmi stará SIM karta - může způsobovat problémy ?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod šulda 21. 4. 2021 10:11

Je to prostě stará šlupka a nová nic nestojí. Ty kleště si kupoval? Já měnil ženě před měsícem z mikro na nano. Jenže kvůli covidu se týden čekalo. Mikro sem zastříhnul podle šablony nůžkama a i když bezproblémově fungovala, tak sem ji samozřejmě hned jak to šlo vyněnil za novou. Dej si tu starou pod polštář a telefonu dopřej novou.
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod P3p3k 21. 4. 2021 19:48

Kdyz se driv jeste karty klonovaly (sam jsem takhle nekomu poslal tu moji postou a on mi to pak zase poslal zpet... super bezpecnost :D ) , tak se zavedlo to, ze karta mela urcity pocet zapisu a pak odesla. Nevim jestli to bylo vsude, nebo jen nektery operator. Takze pokud nekdo posilal hafo sms, casem si tu kartu znicil. A opravdu muze stara karta delat problemy. Treba na jednom mobilu z milionu, ale stat se to muze.

A jeste k te stare karte: https://www.vytvarny-shop.cz/rubriky/magazin/jak-na-to-kristalova-pryskyrice-vyroba-sperku/

A to neni legrace, vypada to dobre :)

A jeste takova poznamka k nahodne chybe: Urcity cas nefungovaly sms v okoli Prahy na mobilech Alcatel. Jeste tlacitkovych. Delo se vic lidem, ale operator mel vse v poradku...
Alcatel OT - Alcatel 301 - Samsung Monte + Xperia E15i - Lumia 620 - Lumia 820 - Lumia 1020 - Pixel 3a - Pixel 4a - Pixel 7a
P3p3k
Junior

Odeslat příspěvekod Nagant 21. 4. 2021 19:49

Sim karta vyměněna za novou T-Mobile, ale nic se nezměnilo. :-\
Budu muset vyzkoušet v jiném telefonu.

Edit: Tak v Samsung E1200 zprávy chodí jak z praku. Na displeji jsou u jednosimkového telefonu 2 nápisy T-Mobile, předpokládím, že je tím, že je karta sim a usim (?).

Edit2: Tak vypadá to, že to dělá, pokud je v telefonu Nokia 8000 4G vložena micro SD karta (Kingston, 8GB).
Bez té karty ty SMS přicházejí hned.
Ještě musím prověřit, zda je to opravdu tím.

Edit3: Tak tou microSD kartou to není. Tak už nevím. :-|
Support Nokie radí pořešit s operátorem.
Nagant
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků