Smartall.cz: Obchod zmizel, peníze fuč?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod suram 20. 5. 2020 04:59

Společné řízení je řízení ve věci více poškozených proti stejnému pachateli. Vede ho ten policejní orgán, který jako první zahájil úkony dle § 158/3 tr. řádu. Pokud to oznamuješ v roce 2020 a č.j. je z roku 2019, jedná se logicky o sloučení do společného řízení, protože už někdy v roce 2019 zahájili někde úkony dle § 158/3 tr. řádu. Z tvého příspěvku není jaksi jasné, jestli jsi podepsal výslech (záznam o podání vysvětlení dle § 158/6 tr. řádu), protokol o poučení poškozeného, atd., protože pokud ne, byla tvá akce zbytečná a budeš to teprve dělat.
suram
Junior

Odeslat příspěvekod pointops 20. 5. 2020 13:10

Napiš, prosím, jak mají ostatní postupovat chytřeji, ať tvůj čas zde není také zbytečný. ;-)
p\o.
pointops
Junior

Odeslat příspěvekod suram 20. 5. 2020 14:23

Už je to tu napsané ne?
suram píše:Jestli to už někde vedou a má to číslo jednací, tak jsi ho mohl uvést, aby to hlásili emailem přímo tam a k tomu č.j.
suram
Junior

Odeslat příspěvekod pointops 20. 5. 2020 20:09

A s ním bude modelová mladá maminka na mateřské třeba z Klatov, co si objednala například chůvičku za 3200 Kč, dělat dál co?
p\o.
pointops
Junior

Odeslat příspěvekod suram 20. 5. 2020 20:51

Myslím si, že to ona i ostatní pochopí, že má své podání směřovat přímo tam k tomu č.j.
suram
Junior

Odeslat příspěvekod pointops 20. 5. 2020 21:15

Čo také, Kefalín, si maminka má vysvětlit pod pojmem "směřovat podání"? To má napsat jako místo adresy na doporučený dopis, dojít do Zásilkovny, říct taxikáři ať ji tam odveze, nebo to ukázat na nádraží? :roll:

Podívej, já ci cením, že udržuješ toto vlákno živé. Aspoň to podvodníkovi, co vytvořil falešný e-shop Smartall.cz neprojde.

Jenže praktickou radu si žádnou zatím nepředložil. Je se vysmál, že ohlásit to emailem na policejní elektronickou podatelnu, kde to sami přiřad kam třeba, je zbytečné. Fajn, ať Tvé doporučení pomůže. Přestaň mlžit a řekni co je elegantnější, hic Rodos.

Každý, kdo to číslo ode mne chtěl, jej dostal. Těch "velkých" čísel je vícero, policajti si je sami přiřazují podle bankovního účtu, který byl nastrčen / ukraden (a má každý jiného bílého koně / hlavního poškozeného). Tzn. cca s pravděpodobností 7:1 s mým číslem uvedeným na podání to stejně spadne pod jiné.

Tvé publikum v jedné ruce drží biologicky znehodnocenou plenu co právě splnila svůj účel, v druhé nezaplacené složenky. Přemejšlí, co teď už jen zadarmiko dostane synek za vysvědčení anebo taky jak dlouho před dnem dětí je vlastně embargo na jednu dobře trefenou, vzduchem chlazenou - podle toho jestli je zrovna sudá anebo lichá sekunda. Bezcenný voucher za zaplacenou dovolenou, taky na plenu, už podepírá lednici. Na veškeré špitnutí v této věci reaguje hlava rodiny od lahve Březňáka zpřed televizoru alergickým řevem o BSE a že stejně to celý je ztráta času a dalších peněz. Hnusák má navíc pravdu. Rodinnou harmonii dokresluje ČT Senility Sport zvučným Zárubou co vítá doma zlatý hattrick, tento týden zatím jen potřetí.

Buď citilivý, buď konkrétní. The stage is yours :arrow:

1) ... ?
p\o.
pointops
Junior

Odeslat příspěvekod suram 21. 5. 2020 05:22

Nevím, jestli to děláš schválně, nebo jsi opravdu tak natvrdlý, ale když někdo dokáže sepsat podání a zaslat ho na podatelnu, tak tam jistě dokáže i připsat jednu větu, že ho zasílá na ten a ten útvar PČR k tomu a tomu č.j. Stačí ti to takto polopatisticky?
:oboze
suram
Junior

Odeslat příspěvekod šulda 21. 5. 2020 08:07

Pardon za OT, ale už to tu začíná být zábavné. pointops>> Vystupuješ tu jako člověk který dělá "inteligentně" hlupáka z jiného, ale přitom Ty jsi ten, co se nechal hloupě lapit :roll:
šulda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pointops 21. 5. 2020 09:21

Nechal. Kolega tady nám sdělil, že jsem následně na PČR postupoval nesprávně a zbytečně.

Aby to jiní měli jednodušší, prosím ho už 2 strany, ať napíše jak se to má dělat lépe. Zkouším to hladce a obratce, aby třeba nemuseli tedy na policii 2x, což mi vyčetl.

OT nevadí, stejně tohle vlákno má jen generovat výsledky ve vyhledávači. Protože Smartall.cz byl podvod hlášený na policii, kde už je vícero poškozených a na krajském ředitelství v Olomouci to evidují jako trestný čin.

"Směřovat podání (do Olomouce)" + "emailem je to špatně", je na mě nedostatečně polopatisticky. On ví co tím myslí, ale nechce to říct, no. Já skutečně poradit už nepotřebuju, protože mám vše co se dalo zařídit.

Věřím, že v tom umí chodit tak upřímně prosím, ať se nevozí po mě debilovi a napíše, jak to někdo další může dělat efektivněji. Rádoby žertovný popis typického poškozeného totiž neznamená, že není věcně správně.

Takže jim ku pomoci: Má se to podle surama podat emailem, anebo ne?
jestli jsi podepsal výslech (záznam o podání vysvětlení dle § 158/6 tr. řádu), protokol o poučení poškozeného, atd., protože pokud ne, byla tvá akce zbytečná a budeš to teprve dělat.


Obrázek
Naposledy upravil pointops dne 22. 5. 2020 01:12, celkově upraveno 1
p\o.
pointops
Junior

Odeslat příspěvekod suram 21. 5. 2020 17:46

Vzhledem k tomu, že to policie eviduje už od roku 2019 a někteří byli podvedeni až v roce 2020, lze si logicky domyslet, že jim neznámý pachatel uniká.
Zbytečné to řešit, důležité je vzít si z toho ponaučení, nedůvěřovat eshopům, které nemají žádný bezpečný způsob platby (karta, paypal). Neposílat platbu bankovním převodem. Chybama se člověk učí, poděkujte neznámému pachateli, že vás ta lekce stála tak málo. Existují borci, kteří měli tuhle lekci dražší.
https://www.novinky.cz/vase-zpravy/clanek/muz-z-kromerizska-si-objednal-pres-internet-auto-z-anglie-a-prisel-o-penize-40315403
suram
Junior

Odeslat příspěvekod pointops 29. 5. 2020 00:52

p\o.
pointops
Junior

Odeslat příspěvekod sonix 29. 5. 2020 05:58

Asi jim došel inkoust. :pozor Ale nevadí, tady je plná verze: 8-D
https://1url.cz/RzGOi
sonix
Junior

Odeslat příspěvekod suram 29. 5. 2020 07:48

I idnes se na tom snaží vydělat, nechají dočíst jen po zaplacení premium členství. Škoda 3 miliony, to znamená cca 1000 poškozených, pokud byly platby kolem 3000 Kč. No ten spis se policii asi nevejde jen do jedné skříně.
:D

Na jaký účet jsi platil pointops? Také účet czc.cz?
suram
Junior

Odeslat příspěvekod pointops 29. 5. 2020 08:39

Čau. Účet co dorazil mě byl pod K24.cz.

Odhadem, co lidé říkají ve WA skupině, bude průměrná útrata okolo 5000 Kč. Informaci, že vyvedení peněz šlo právě přes e-shopy a to zejména elektronickými licencemi SW nebo pay-to-play služeb, jsme slyšeli od autorky článku poprvé.

S paní redaktorkou jsem mluvil, článeček se mi zdá OK. Jedinou rozdíl vidím, že se stydím právě proto, že jsem to odhalit mohl. Ale třeba pravidlo před zaplacením si vyhledat číslo účtu na webu jsem vymyšlené neměl.

Od věci podvodu na SmartAll cz je to trošku driftnuté k nákupům od podvodníků na inzertních serverech všeobecně, což už tady ve fóru na začátku zaznělo a je to vlastně dobře. Osvěta se hodí. Kdyby tam zmínka na zdejší fórum byla jako odkaz hyperlinkem, je to na potlesk.

S úsměvem přes slzy konstatuji, že jediný kdo dává skutečné a nikoliv fake slevy jsou zloději. To byl možná u mě osobně ten moment, kdy mi vypadl jistič od prověřovacího okruhu. Pocit vítězství, že jsem se nenechal nalapat na falešnou slevu ale našel tu skutečnou. :hm
p\o.
pointops
Junior

Odeslat příspěvekod haens 29. 5. 2020 09:43

Tak to by mě zajímalo, jak ty platby pasovaly přesně na ty nákupy a jak vypadaly z pohledu příjemců - těch eshopů, protože tohle sm*dí bezdůvodným obohacením a poškození by možná klidně mohli požadovat vrácení peněz od těch eshopů.

edit:
Jinak v podstatě totožnou věc kdysi řešil i F. Fuka, akorát on byl jakoby v postavení eshopu - dostal na účet peníze za prodej BC, kdy ve skutečnosti mu peníze na účet poslal důchodce, který si myslel, že platí za léky. Bylo to i u soudu, který rozhodl ve prospěch Fuky. Osobně ale nejsem tou argumentací moc přesvědčený. Navíc eshop (prof. obchodník) je něco jiného než obyčejná FO.
Tady je k tomu víc: https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/f ... nomika_rny
Samsung S23
haens
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků