Bluetooth sluchátka se sekají (vypadává zvuk)

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Powering 26. 12. 2020 17:44

Zdravím, pořídil jsem si tato sluchátka - https://www.alza.cz/razer-hammerhead-true-wireless-d5715540.htm

Po spárování s mobilem se někdy zvuk sekne nebo začne vypadávat (asi jako když bych měl sluchátka daleko od mobilu). Googlil jsem, bohužel jsem nenašel nic lepšího než že se musí shodovat bluetooth verze mobilu a sluchátek. Zkoušel jsem připojit sluchátka k OnePlus 6T(Bluetooth 5.0 stejně jako sluchátka) a RealMe 6 PRO (RMX2063, bluetooth 5.1). U obojího stejný problém. Také jsem zkoušel v bluetooth nastavení pro sluchátka vypnout AAC, beze změny.

Toto vypadávání se mi stává za těchto podmínek: Mobil v kapse, sluchátka v uších, ale i když mám mobil třeba jen v ruce. Stávalo se mi to také u levnějších Trust sluchátek (asi kolem 500kč), jen o hodně častěji, zkoušeno také na vícero zařízeních.

Už nevím co s tím mám dělat, zdali opět reklamovat jako předchozí levnější Trust a vykašlat se na bezd. sluchátka, nebo se to dá nějak vyřešit? A nebo žiju v prokleté lokaci kde něco stále můj bluetooth ruší? :D Předem moc děkuji za odpovědi.
Powering
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod činpokomončák 26. 12. 2020 18:24

Měl jsem podobný problém a pomohlo nastavení kodeku AAC v možnostech pro vývojáře.
činpokomončák
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Powering 26. 12. 2020 19:32

Vyzkoušel jsem proklikat všemožně nabízené kodeky, bitrate, mono-stereo, i vypnout to AAC, bohužel nepomohlo.
Powering
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod riki 26. 12. 2020 20:19

Zkusil bych sluchátka dát do továrního nastaven a když to bude stejné reklamovat...
Nikdy není tak špatně,aby nemohlo být ještě hůř.
riki
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod činpokomončák 30. 12. 2020 13:12

Ne vypnout, ale zapnout AAC.
U mě to vypadá takhle (AptX měním na AAC): https://ctrlv.cz/1fAk
činpokomončák
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků