z Androidu na iOS

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod honcka 20. 6. 2021 16:51

Já jsem přešel přec cca 14 dny z Nokie 8 na IP12mini.
U nokie mi začal blbnout nabíjecí konektor, chtěl jsem kompaktní telefon a primární mobilní zařízení mám nový ipad pro 11, problém jsem neměl žádný, že telefon používám primárně na volání, im, focení, placení a navigaci. V Kompaktní podobně vybavený android v podobné velikosti imho ani neexistuje.
JVC DLA-X30
Sonos Playbar
honcka
Junior

Odeslat příspěvekod jege 20. 6. 2021 18:14

Loader píše:Prostě ten iPhone kup a uvidíš.

Njn, jenže ono není jen tak, když ten přechod znamená nevratnou ztrátu dat typu historie hovorů a chatů WhatsAppu a Viberu, což třeba u mě nahrazuje CRM. Také prý přenos SMS není tak úplně jednoduchý.

Z druhé strany mě fascinuje rozměr iPhone 12 Mini a budoucího iPadu Mini, Apple Watch LTE (zatím jenom u TM, potřebuji O2), dlouhá podpora (i iPhone SE 2016 stále dostává nové aktualizace) a provázanost celého systému. Láká mě pořídit všechno od jedné značky a mít na 5-6 let vystaráno. Pak koupit nový typ, zadat ID a zase se nestarat o přenos dat.

Mimochodem, sešel se mi iPad Mini 1, Samsung Galaxy Tab 3, Tesco Op3n Dott a Sony Xperia Z3 Tablet Compact, ale z toho jenom iPad Mini 1 lze aspoň omezeně používat na prohlížení webu a baterka vydrží pár dní. Zbytek je pomalý i na prohlížení webu (Samsung Galaxy Tab 3, Tesco Op3n Dott) nebo baterka vydrží jenom pár minut max. hodin (Sony Xperia Z3 Tablet Compact) anebo jedno i druhé (Tesco Op3n Dott).
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vormen 21. 6. 2021 12:04

to já používal iphone posledních několik let, včetně ipadu, watch, airpods, ... android telefony jsem si kupoval na hraní. jenomže letos se karta otočila a iphony mě nebaví, nebudu tolerovat displej s 60Hz, když kdejaká čína za pětinovou cenu nabízí vyšší obnovovací frekvenci. dál si nemůžu vybrat rozměr, hmotnost, materiál telefonu, na barvu .... pes. Teď maximální spokojenost, telefon mám přesně podle představ, funguje skvěle a fotí nečekaně dobře a platby vyřešily Garmin hodinky. K Applu se asi hodně dlouho nevrátím, pokud nenastane razantní změna v HW a jelikož si iOS bere nově prvky z androidu a naopak, začínají se oba systémy velice přibližovat.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rewolwer 21. 6. 2021 16:48

Tak to good luck ve snaze rozpoznat rozdíl, jelikož animace a odezva iOS + frekvence dotykové vrstvy rozdíl ve výsledném vnímání obnovovací frekvence displeje prakticky mažou. Volba je už roky jednoduchá a stále stejná - chci mít výkonný, bezpečný a spolehlivý smartphone, který má 5+ let podporu od výrobce, s důrazem na ochranu soukromí a dat, dokonalou integraci HW, SW a služeb + dokonalé propojení s ostatními produkty, anebo tohle všechno zahodím protože je to moc drahé (neplatí u top modelů), chci customizaci a široký výběr telefonů?
iPhone 11 Pro (256 GB)
rewolwer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vormen 21. 6. 2021 17:03

to nikdo nezpochybňuje, iphone je 100% fungující telefon s perfektním zabezpečením a vydrží majiteli minimálně 5 let, ale to není všechno. pokud nemáš v okolí lidi, kteří používají stejný ekosystém, dokonce ani manželka ne, kouzlo se vytrácí. patřím mezi lidi, kteří střídají několik telefonů ročně a 3 roky zpátky po představení nových iphonů vždy zklamání, přešlapuje na místě a těží jen ze SW a prostě mě to přestalo bavit, ale neříkám, že se nepřepnu zase zpátky.
vormen
Pokročilý


Odeslat příspěvekod orgasmic 21. 6. 2021 19:59

vormen: Přešel jsem z Folda 2 na 12 Pro Max a teď zase na S21 Ultra a 120Hz není něco, co by mi u iPhone chybělo :)
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pcwifi 17. 7. 2021 20:23

takze se mi dostal do ruky iPhone 7. Baterka kondice 96%. Jest otazkou nemuze li telefon zkreslovat tuto hodnotu, je li to realita.

poznatek ohledne vydrze : udesny... netujes v safari nebo obecne neco delas, whatsapp, apod. 5 minut a zmizi klidne 3%. Celkem zrout je i prehravani hudby pres BT, to se + - dalo cekat, ale mizi to az moc rychle ty %.

Citlivost na mob. signal je taky nejaka slabsi, par mist kde to popravde neni idealni, ale drtiva vetsina jinych founu se drzi, tak tento iP temer uplne umre, jakoby spojeni drzi ale neslysim protistranu ani ona me chvili.

Furt me jebe ze mam volume max., poskozeni sluchu a kdesi cosi, jednou za cas se mi volume sama zeslabi na radoby doporucenou hodnotu a ruco musim vydopovat na max. Android jen pri zesilovani na max. poprve zahalekal bacha na sluch bla bla srajdy a uz sam nikdy nezeslabil az do rebootu telefonu.

Placeni NFC, proc kdyz jde na androidu to udelat tak ze odemceny telefon otiskem uz je ready k placeni, tak na jabku musim behem placeni znovu potvrdit otisk prstu... AirBank, CSpořka, ale na to by se dalo zvyknout jakz takz.

Tak jak GPS je obecne zroutem energie tak i u me mam dojem ze zaple polohovaci sluzby te baterce ale vubec neprospivaji. Naucil sem se vypinat je, nejsou krome navigace vubec potreba.

Prijde mi ze od plneho nabiti k 80% mizi energie jaxi pomaleji, ale pak to nabere akceleraci.

Nelibi se mi radoby inteligentni vyhodnocovani kdy foun pouzije VoWifi a kdy LTE na hovory. Abych vynutil VoWifi kdy chcu, musim do Fly Modu. Tezky vopruz prekopirovat fotky z PC (33GB), nasel sem navod a pak to slo relativne dobre, ale do te doby vopruz.

Co se mi libi...

je ze pres noc se zaplou Wifi zmizi 1-2%.

ctecka otisku prstu, stare dobre HW ctecky,( ne ty humusy pod displayem,) funguje napoprve a paradne.

Display hezkej.

Klavesnice ac je display maly relativne dobra, vec zvyku.

Nabijeni hodka + - snesitelny.

Fotak mi prijde ok, na my potreby.

Potesi IP67.

Celkove na ovladani iP se da zvyknout, je to v leccem jine.

Nechava to ve me rozporuplne pocity... Trochu me laka iP7+ protoze baterka uz je solidnejsi, jenze vetsi display ( otazkou jest esi vydrz nebude padat taky hodne dolu, protoze usvitit tak velky display to chce dost energie) a bohuzel dost i rozmery. iP7 se svejma ani ne 14cm je proste super telefon.

Tady by me zajimalo jesi nekdo nema iP7+ jaka je v praxi vydrz pri + - jakem pouzivani. Po iP8 / + nema smysl moc sahat si myslim, cert vem lepsi cpu, vyrazne ma navic jen quick charge / Qi wireless charging a umi video 4K/60.

Nechci uplne na iP zanevrit, potencial ma jiste velky.

tHx
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W10P, 500GB USB3,Samsung S21FE 5G 128GB + TM noFUP, Home VDSL Terminator 125/25M, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, MESH TPlink, MiBOXs + IPTV TM full.
pcwifi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pcwifi 28. 7. 2021 11:07

takze po zkusenostech ze dvou iP ktere jsem mel k mani na chvili a to 7 a 8 tuto znacku asi nejaky patek nebudu preferovat. Vydrz je vyslovene bida a to i skrz indikaci kondice baterie 96%, kolisavy signal, kde Samsung nema problem tak iP se tak tak chyta, jedna se hlavne o lokality se slabsim ale prece nejakym signalem. Jako poteseni navic mi nechodily prichozi sms z nekterych cisel, nepomohlo nic. Po prendani SIM do Samsungu SMSKy dodatecne prisly. Z hlediska ovladani se da navyknout s tim az tak moc problem nebyl. Vopruz byl natahat z PC fotky do mobilu. Co byla bomba byla super rychla a spolehliva ctecka otisku prstu, bezchybny provoz VoLTE, VoWifi. Tak uvidime, treba nejaky iP13,14,15 me zas zlaka, dneska uz asi fakt budu preferovat pri vyberu i 5G.
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W10P, 500GB USB3,Samsung S21FE 5G 128GB + TM noFUP, Home VDSL Terminator 125/25M, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, MESH TPlink, MiBOXs + IPTV TM full.
pcwifi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 28. 7. 2021 12:25

Ono by to chtělo hodnotit na něčem modernějším, nejlépe iP 11 nebo 12, to je úplně jiná liga, než tyhle prehistorické kousky.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DirtyKing 28. 7. 2021 16:40

Tak tak. Kromě iP 12 mám i iP 7 a ten telefon je na dnešní dobu super už jen fakt jako záložní telefon než na nějaké serióznější použití. A třeba já sem s baterií spokojen, na to že má cca. 2800 mAh a vydrží SOT a hlavně stand-by celkem citelně déle než předchozí OnePlus 8 PRO s 4500 mAh.
HP Z2 G9 Intel Core i9 13900k, Nvidia RTX A4000 16GB, 64 GB DDR5, 2 TB SSD
Apple MacBook Air 13,6" M2, 16GB RAM, 1TB SSD
iMac 24" 16GB RAM, 1TB SSD
iPad Pro 11" 512 GB
iPhone 15 Pro Max 1TB Natural Titanium
Apple Watch Ultra
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pcwifi 28. 7. 2021 19:25

no co si budem rikat, finance hrali svoji roli, mozna bych se zmohl na iP X ale vic bych nedal. Tak ci onak znam lidi co drti uz kolikaty rok iP SE, 6, 7 Plus a vse supr, max. menena baterie. Ve stand-by drzel iP7 velmi pekne, pres noc 1-2%, zapla Wifi. No co uz, jak rikam, pockam na 13,14,15 treba a pak treba zkusim znova 8-)
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W10P, 500GB USB3,Samsung S21FE 5G 128GB + TM noFUP, Home VDSL Terminator 125/25M, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, MESH TPlink, MiBOXs + IPTV TM full.
pcwifi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DirtyKing 28. 7. 2021 19:34

Nedivím se, že mají lidé staré iP. Kromě iP 7 mám ještě staré SE a neskutečný, jak tak starej telefon funguje. Jen u těch starších iP jsou ty baterie prostě čiré zoufalství.
HP Z2 G9 Intel Core i9 13900k, Nvidia RTX A4000 16GB, 64 GB DDR5, 2 TB SSD
Apple MacBook Air 13,6" M2, 16GB RAM, 1TB SSD
iMac 24" 16GB RAM, 1TB SSD
iPad Pro 11" 512 GB
iPhone 15 Pro Max 1TB Natural Titanium
Apple Watch Ultra
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Loader 30. 7. 2021 09:20

Upřímně, vyzkoušet iPhone 7/8 (což jsou staré placky s tlačítkem uprostřed, IPS displejem a starými gesty) a říct, že iPhone není pro tebe.. je jako vzít Galaxy S7 a říct, že nové Galaxy S21 podle tebe není dobré :)

Nemyslím to zle, ale přijde mi to fakt nesmysl. iPhone 7 je 5 let starý telefon a ty jsi vyzkoušel pouze téměř identický model - navazující iP8.
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 30. 7. 2021 09:51

Přesně, vyznělo to tak, že se to paušalizovalo na celou značku.
Srovnávat iP7 se může s tím Samsungem S7 a oboje bude dnes historie a paradoxně ten iP7 bude lépe využitelný jak ten Samsung nebo jakýkoliv jiný Android z té doby.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků