Proč jednou mazat cache/dalvik a podruhé ne?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Da Gony 17. 10. 2021 21:15

Tady čtu hodně do podrobna (asi pro BFU) návod pro flashování lineageos:
https://hardware-my.blogspot.com/2020/1 ... droid.html

Ale zajímá mě, a nikdy jsem tomu přesně nerozuměl TWRP položce WIPE, co je Format Data, Advanced wipe .a co dělají(zda mažou konkrétní partitiony) Vím že advanced wipe má seznam partition k výběru.... A proč táhlo se jmenuje " Swipe to Factory Reset "


Samozřejmě pár telefonů jsem naflashoval, tak vím jaký je postup . První věc co nevím, proč otázku zda instalovat google services (opengapps) musím znát hned, že si nemohu opengapps nainstalovat až po měsíci až si to rozmyslím, ale hned po processu Install image lineageos.zip

A konkrétně tohle:
Step 6: Install LineageOS - Po dokončení Install Lineageos.zip :
After completing, you will find a new window with two different options: Wipe Cashe / dalvik and the other, Reboot System. Never click on either of them.

pokračuje:
Seventh Step: Install the GAPPS package (po dokončení instalace Install gapps.zip):
. The application will start flashing. Once done, tap on Wipe Cashe / dalvik and wait a few moments, then tap Reboot System


Proč se to má dělat až nakonec? Jaký vlastně má smysl to mazání, Factory reset, Format data (takto roztříštěně pojmenované)? Spíš mě zajímají odpovědi, co kdy má smysl a kdy nemá smysl dělat, kdy je to nutné a kdy je to zbytečné(že by to efektivně nic neudělalo, protože to proběhne vzápětí) a kdy se to dělat nesmí, že by to vymazalo potřebná data, která už pak nahradit nepůjdou(teď ne ve smyslu fotek a kontaktů ale nějakých systémových dat).
Da Gony
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tubik 18. 10. 2021 12:10

Gapps se musi instalovat hned, protoze pri prvnim spusteni system nastavuje prava aplikaci. Mozna by se to dalo i pozdeji, ale bylo by to slozitejsi.

Pro zbytek se spis podivej na dokumentaci na strankach Lineage OS, ten tvuj navod je neoficialni, tak tam klidne muzou byt nesmysly.
tubik
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 18. 10. 2021 14:35

Ptej se na redditu a ne tady. Po těch tvých x dotazech už ti mohlo dojít, že uživatelů LineageOS je tu jak šafránu.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků