Web prohlížeč na tabletu neumí mobilní zobrazení?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod foto1977 5. 9. 2022 22:18

Ahoj, pořídili jsme si do domácnosti 10" tablet (Realme Pad 6/128GB) dost mě zaskočilo, že v internetovém prohlížeči co běžně používám (Microsoft Edge) se mi zobrazuje většina stránek jako na PC v tzv. desktop režimu.
Přitom bych chtěl aby se vše zobrazovalo v mobilní verzi.
Mám stejný prohlížeč i v mobilu (Samsung S10e 5,9") a tam se to zobrazuje správně v mobilním zobrazení.
Přitom v nastavení prohlížeče mám označeno "zobrazovat mobilní web jako výchozí" u obou zařízení stejně a přesto to každé zobrazuje jinak.
Třeba když na obou zadám mobilmania.cz tak na tabletu se zobrazí klasická desktop verze s prťavím textem a na mobilu to správně přeskočí na mobilní m.mobilmania.cz.
Když na tabletu vynutím zadáním m.mobilmánia.cz tak mi to hned přeskočí na tu desktop verzi.
Zkoušel jsem i jiný prohlížeč (chrome, pure browser) a dělá to také.
Zajímavé je, že některé weby fungují (isport.cz a jiné) a zase třeba idnes.cz a jiné nefungují.
Je to vlastnost prohlížeče nebo je někde chyba?
jak to řešíte vy?
foto1977
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 5. 9. 2022 23:29

to zobrazení asi způsobuje konkrétní prohlížeč v konkrétním tabletu, já třeba mám Lenovo Tab 4 8 Plus a Lenovo Tab M8 FHD a na obou používám Boat Browser a ten zobrazuje mobilní verzi vždy, ale už na GP není a navíc na A11 co mám na mobilu, už nefunguje kopírování odkazů
kromě toho prohlížeče používám ještě Opera Mini a Pure Browser a ty zobrazují různě, většinou desktop verzi
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foto1977 6. 9. 2022 07:25

Ahoj, díky za postřeh, bude to jak píšeš.
Ale nechápu co je k tomu vede, přeci jen 10" tablet není jako 27" monitor???
Teď jsem schválně kouknul do info o aplikaci a ten Edge mám na obou zařízeních stejné sestavení a přesto zobrazuje na každém jinak. tak mu asi vývojář vnutil když pozná, že je nainstalován v tabletu zobrazovat jen tu desktop verzi i když mám v nastavení preferované mobilní zobrazení... :(
Tablet jsem kupoval především abych si pohodlně doma "na gauči" četl obsah webu, pak nějaké videa a tím víceméně je to vše. Takhle je pro mě skoro lepší číst některé weby na tom pidi mobilu kde je to ve výsledku přehlednější.
Uvažuji, zda tablet nevrátím... :(
Jakou máš verzi toho staršího Boat Browser? Že nych jí někde na apkmirror zkusil najít a vyzkoušet?
foto1977
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 9. 2022 07:53

Boat Browser verze 8.7.8
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod foto1977 6. 9. 2022 08:28

Díkyza info, před chvílí jsem nainstaloval Firefox a funguje přesně jak chci... :)
foto1977
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nick Cave 6. 9. 2022 08:33

jj je potřeba vyzkoušet více prohlížečů :-)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BukCZ 6. 9. 2022 08:38

... největší vliv na toto má OS tabletu a nadstavba Realme. Prostě je to otázka kompatibility OS a prohlížeče. Prohlížeč sám za tohle rozhodně nemůže. V tom Realme totiž musí posílat data do Číny. :-)
BukCZ
Junior

Odeslat příspěvekod foto1977 6. 9. 2022 08:38

Jsem zvyklý mít na všech zařízeních stejný prohlížeč kvůli synchronizaci záložek, historie, hesel atd...
Budu ten Firefox chvíli testovat, nahodím ho i na PC a pak se rozhodnu.
Používal jsem ho naposledy snad před 10 lety, víceméně co se stal chrome stabilní tak jsem na něj přešel...
foto1977
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků