SMS nebo RCS?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Používáte SMS nebo RCS ???
SMS 12 %  63%  [ 12 ]
RCS 5 %  26%  [ 5 ]
iMessage 2 %  10%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 19

Odeslat příspěvekod octr 26. 5. 2023 02:40

Používáte na Androidu SMS nebo RCS ?
Opravdu jsou s RCS takové problémy?
https://mobilmania.zive.cz/clanky/hejt-na-google-zpravy-funkce-chatu-nechceme-jsou-matouci-a-nakonec-zpravy-z-telefonu-stejne-neodejdou/sc-3-a-1355924/default.aspx
Je zpráva zaslaná přes RCS zdarma, nebo si operátor stejně naúčtuje poplatek za SMS?
octr
osobne

Odeslat příspěvekod zivan 26. 5. 2023 06:39

Ja jsem v rodine postupne vetsine RCS vypnul. Ne vsichni maji mobilni internet, ne vsichni ho maji trvale zapnuty a kazdou chvili nekdo resil, proc mu nefunguji ty "SMS".

Odeslal zpravu, zavrel aplikaci a pak zjistil, ze nebyla dorucena. To uz je mnohem spolehlivejsi poslat zpravu pres WhatsApp, ta po pripojeni mobilu k internetu dojde vzdy.

Kdyby to fungovalo tak, ze se to posle pomoci RCS (pokud je odesilatel pripojeny k netu) a pokud zprava rekneme do 2 minut nedorazi k prijemci, tak se automaticky posle klasicka SMS, tak to asi nikdo nebude resit a ani si nevsimne, ze to funguje jinak.
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kitt2002 26. 5. 2023 07:54

Také jsem tu u polovičky vypnul. Když měla mizerný signál ( data nebyla), tak to neodešlo.
S10 plus
Kitt2002
Junior

Odeslat příspěvekod passé 26. 5. 2023 17:10

Ja jsem zjistil, ze se mi RCS zaplo bez meho vedomi. A navic tam byla vypnuta ta volba poslat SMS kdyz nedojde RCS.

Ale jak to je s tim placenim tedy, plati se za RCS stejne jako za SMS? Pokud jo, tak pro me RCS postrada smysl.
passé
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tubík 26. 5. 2023 18:13

Ja pouzuvam RCS od te doby co je zapnul Vodafone. Ted to VF vypinal a prebral to Google. S tim mi skoncily i potize s odhlasovanim ze sluzby RCS.
RCS jsou zdarma - jedou po datech. Tudiz i fotka poslana pres RCS se neuctuje jako MMS.
tubík
Junior

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 26. 5. 2023 23:52

rcs dělá problém hlavně google různýma aktualizacema..mě pak v nastavení píše připojování klidně celý den i po několikátém resetu telefonu..navrácení starší verze pomohlo a pak mi přišly zprávy i několik dní staré. Data nevypínám nikdy, částečně jsem i na wifi (kvalitní)
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vormen 27. 5. 2023 05:49

Funguje to naprosto normálně, používám už velmi dlouho, problém je, že jsou lidi socky a vypínají data, příp. WiFi kvůli baterce a pak se diví, že zpráva nebyla doručena. Pokud ale ihned vidím, že nebyla doručena, kliknu na zprávu a pošlu jako SMS, protistrana zapne data a dál už naprosto bez problémů.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Alpenflair 27. 5. 2023 07:40

Používam RCS na Pixelu 7 pro a primo v nastaveni mam zapnuty prepinač ,,pokud se nedari zpravu odeslat, znovu poslat jako SMS,,

Neevidoval jsem zadny problem. Kdyz ma prijemce iphone nebo nepouziva RCS zprava mu dorazi proste jako sms.
Ze by se neco neodeslalo vubec jsem nezazil

A nemusim ani nic kontrolovat popripade odesilat znovu, deje se to automaticky
Alpenflair
Junior

Odeslat příspěvekod vormen 27. 5. 2023 07:44

To se sice deje automaticky, ale po straaasne dlouhe dobe v radu hodin a pokud to specha, nic moc.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Alpenflair 27. 5. 2023 12:28

Vormen: omlouvam se ale dovolim si s Vami nesouhlasit. U me se nahradni zprava sms odesle cca do 20 vterin
Alpenflair
Junior

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 27. 5. 2023 12:33

vormen
jak kde, data ani wifi nikdy nevypínám telefon je pořád online a stejně to nefunguje vždy jak má..ale je to spíše prostě co zrovna google udělá v aktualizacích..ty sem zakázal a pak se to tváří v pohodě
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vormen 27. 5. 2023 17:19

tak do těch 20 vteřin by to bylo super, asi to funguje jen na Pixelech:)
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 5uch 27. 5. 2023 18:09

RCS se mi na novém telefonu zapnulo samo (telefon má pro SMS jako nativní aplikaci Zprávy od Googlu).
Hned jsem zaznamenal nějaké problémy s doručováním... tak jsem RCS vypnul a je klid.

Dokud nebude internetové připojení naprosto přirozená a nevypnutelná součást mobilních služeb, a dokud bude aplikace Zprávy od Googlu předmětem vývoje a občasných změn... tak to znovu nezapnu.
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vormen 28. 5. 2023 07:18

Jedinej problem je v tom, ze aplikace Zpravy od Googlu, kterou maji mimo Samsungu vsechny telefony, ma defaultne nastaveno RCS na zapnuto, clovek doma funguje normalne, protoze ma wifi a nema tuseni, jakou zpravu odesila. Jenze pak opusti domov a vsechno je spatne. Pak jemu staci poslat nejakou zpravu a ona nedojde a neposle se obratem jako SMS jak to tu uvadel uzivatel s Pixelem. Takze staci chvilku pockat a na zpravu kliknout a zadat poslat jako SMS, nic co se neda zvladnout. Pokud by se to vsak delo napr. do minuty automaticky a spolehlive, nebylo by co resit. Ale chapu, ze spousta uzivatelu chce mit Zpravy ciste na SMS a na komunikaci pres data treba WA nebo jine.
vormen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod passé 28. 5. 2023 08:55

Funguje RCS na dualSIM telefonech, kdyz mam jednu SIM na volani a SMS, data na ni zakazana a druhou SIM pouze na data? Mobilni data jsou tedy zapnuta stale (O2 datamania), ale zpravy posilam z jine SIM (Kaktus), kde jsou data zakazana. WiFi nepouzivam.
passé
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků