Koupili byste si KRADENY mobil?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod USER47 23. 1. 2006 15:41

girus: říct, že jsi ho našel, sice můžeš, ale zákon ukládá povinnost nalezenou věc odevzdat, takže bys stejně mohl mít problém :wink:
USER47
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bungo 23. 1. 2006 15:42

mousefromhouse píše:Navic, kdyz nekomu slohnou mobil ze zadni kapsy u kalhot, tak je to jedine spravedlivej trest za blbost...

Takze kdyz me nekdo okrade tak za to muzu ja a patri mi trest? :shock:

Nevychazim z udivu. Ve slusne spolecnosti TEORETICKY lide mohou nosi kde chcou co chcou a nikdo jim nic nevezme. Ne aby me nekdo trestal za to, ze si nedavam absolutni pozor na sve veci.

Chtel bych se dozit situace kdy najdu nehlidanou a nezamcenou vec na tom miste, kde jsem ji nechal.

To je jako bych rekl ze ti nekdo za trest vykradl barak, protoze tam nemas 40 alarmu a zabezpecovacich zarizeni...

Za nazor jako mas ty bych se stydel...
-----
Bungo
Excuse me, is this the Society for Asking Stupid Questions ?
Bungo
Junior

Odeslat příspěvekod trent 23. 1. 2006 15:57

Bungo:souhlasím s tebou.Ale na druhou stranu je v lidech vžitý krást a povádět.Něž se tohodle zbavíme, tak si jestě nějakou dobu počkáme.Mě se to taky nelíbí, ale žijeme v nějaké společnosti, ve které když si nedávaš pozor na svoje věci, tak o ně přijdeš.Musíš se s tím smířit, ať se ti to libí nebo ne.Mě se to taky nelíbí, ale mobil v zadní kapse kalhot nenosím, protože by to byla jen moje blbost...proč ho vydávat na pospas společnosti, která ho může a nemusí nechat na svém místě.I když tady takhle pěkně řečníme, tak je to v nás všech...tyhle morální deformace....možná naše vnoučata na tom budeou lépe...Do té doby ale budu raději nosit mobil v přední kapse kalhot.
Na dva díly vodíku, vždy jeden díl kyslíku. To je nápoj pro bohy, postaví tě na nohy.
trent
Junior

Odeslat příspěvekod USER47 23. 1. 2006 16:02

trent píše:...je v lidech vžitý krást a povádět.Něž se tohodle zbavíme, tak si jestě nějakou dobu počkáme...p/quote]

Takhle to vždycky fungovalo a fungovat bude. Toho se nezbavíme nikdy. Nezáleží na politických ani jiných podmínkách, v každé společnosti je určitý procento lidí, co krade a podvádí, a dá se dokonce říct, že pro fungování společnosti je to nezbytný.
USER47
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mafa 23. 1. 2006 16:03

Kradenej Mobil bych nikdy nekoupil.
Mafa
Junior

Odeslat příspěvekod Gromm 23. 1. 2006 16:08

Kdybych ten telefon měl používat, tak nikdy. Ale kdyby to bylo hooooodně levný, tak koupim a prodám za lepší cenu... Třeba K750i koupim za 2000 Kč a prodám za 5000 Kč. A to se hodí ne? :wink:
Mám rád Hip Hop, mobily, zbraně...
Ale stejně je nejlepší Sony Ericsson

5110 :arrow: 3510i :arrow: 8310 :arrow: K500i :arrow: K750i :arrow: E50 :arrow: W800i
Gromm
Pokročilý

Odeslat příspěvekod š.ť.á.p.i 23. 1. 2006 16:10

Ne nekoupil bych si kradeny mobil..
nokia 5110,3310,3510i,philips530,alcatel756, nokia n-gage,6230i,6630,6233,N73ME,6500slide,N78, 5530xm, 5800xm, C7, lumia 820, LG G Flex2, honor 9 ...?
š.ť.á.p.i
Pokročilý

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 23. 1. 2006 16:28

Bungo: nevytrhavej veci z kontextu, dik... Mluvil jsem o jedne konkretni situaci. Kdyz jedu v tramvaji a vidim nejakyho blbce jak mu ze zadni kapsy u kalhot trci mobil za 10 litru a potom mu ho nekdo ukradne, tak muzu rict jedine: dobre mu tak.
mousefromhouse

Odeslat příspěvekod malej_Ota 23. 1. 2006 16:38

Občas koupíme nějakou věc, o které si s nadějí myslíme že nepochází z trestné činnosti a nakonec je vše obráceně. Nemohu říct jestli bych si koupil či naopak kradenou věc, záleží na situaci. Ti co tu moralizují ať se kouknou na své auto, loď, obraz a zamyslí se jestli její původ je čistý....

mousefromhouse: tvůj názor je poněkud zcestný, stejné je kdyby si například jel po dálnici vysokou rychlostí a okolní řidiči by ti nepřáli návrat domu.
Máš to stejný jako z čouhajícím telefonem z kalhot.
OI
malej_Ota
Junior

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 23. 1. 2006 16:40

Jo a uz jsem to parkrat udelal...
a nejen mobil nemam s tim problem
Kdyz ke me nekdo prijde a zepta se chces mobil tak muze byt kradeny stejne tak jako ho mohl nekde najit apod to ze je kradeny je vec druha :mrgreen:
Navic jak rika Ota je take pravda.
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 23. 1. 2006 16:47

ota: spis bych to rekl takhle: jedes po dalnici vysokou rychlosti, havarujes a zabijes se. Tvuj problem, sam si za to muzes. Kdybys jel pomalu (prendal si mobil na bezpecnejsi misto : ), tak se nic nestane... Myslim, ze tohle je ponekud analogictejsi s mym prvnim vyrokem, nez to, co jsi rekl ty. To je totiz podle meho nazoru tak trochu blabol : )
mousefromhouse

Odeslat příspěvekod malej_Ota 23. 1. 2006 17:02

Každý má jiný stupeň vnímání, tak ať si to každý přebere podle svého. Tvůj názor již známe, tak ať se vyjádří ostatní k danému názoru.
Můžeš nosit celý život telefon v zadní kapse a nikdy se ti neztratí, nebo si druhý případ, talefon máš jak oko v hlavě a stejnak ti ho nějaká sv.ně ukradne. Vždy záleží na okolnostech, které ovšem nejsi schopen vždy ovlivnit.
OI
malej_Ota
Junior

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 23. 1. 2006 17:08

Mily Oto, asi jsem se nevyjadril dost jasne, mam totiz pocit, ze mi neni rozumet... ...ja nemluvim o tom, jestli se ztrati nebo ne, ale o tom, ze kdyz si nekdo nedava pozor, tak nese velkou cast viny sam. Nevim, proc sem porad zatahujes nejake "okolnosti", auta, dalnice atd. Ja mluvim o JEDNOM KONKRETNIM pripadu... Ale uz to nechme byt, svuj nazor jsem uz najevo dal ;)
mousefromhouse

Odeslat příspěvekod malej_Ota 23. 1. 2006 17:26

Neboj, je ti rozumět dostatečně. Zcela logicky když někdo takhle nosí svůj telefon, tak přímo nahrává kapsářům, jen mi přijde dost zvláštní proč mu to přeješ. Sice je to trouba a řiká si o to, ale proč mu to přát. Pomyslím si něco o něm a jdu od toho.
Co ty tu popisuješ je typická česká povaha....
Máš pravdu, nechme to být, na světě jsou důležitější věci...
OI
malej_Ota
Junior

Odeslat příspěvekod ConPower 23. 1. 2006 17:44

Z části s mousem souhlasím :wink: . Když totiž někomu mobil vykukuje z kapsy, nemůže čekat nic jiného, než to, že mu ho někdo ukradne (tím myslím jekékoli vyditelné místo; mobil by podle mě měl být schovaný v bezpečí nějaké přední kapsy anebo v pouzdře u opasku). Na druhou stranu, pořád jsou tvoje kalhoty jakýmsi tvým "pozemkem" a nikoho neopravňuje si z tvého pozmeku vzít, co chce. Ale je to prostě fakt daň za blbost.

A k tématu: Kradený mobil bych si nekoupil, můžeš totiž schytat pěkný průser.
ConPower
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka