Koupili byste si KRADENY mobil?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 23. 1. 2006 21:50

kodl tak jasne nemusi to byt vzdy cikan :)
navic jak tu nekdo rikal ze by mu upadli ruce za K750 za 500 :)
ono kdyz to nekoupi on koupi to nekdo jinej.....
Ja na tom proste nevidim nic spatneho
Navic konretne kradez telefonu je vec kterou si majitel patricne neohlidal. Kdyz to nekdo nosi v zadni kapse u batohu tak at se nedivi ze jo...
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod M. 23. 1. 2006 21:58

IcemanCZ píše:Ja na tom proste nevidim nic spatneho
Ty mas fakt dost. A to jsem si myslel, ze jsi inteligentni...
Howgh
M.
Expert

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 23. 1. 2006 22:03

To neni o tom kde je inteligentni nebo ne to je o tom jak vyuzit to co ti prijde pod ruku :)
IcemanCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mousefromhouse 23. 1. 2006 22:24

IcemanCZ píše:Kdyz to nekdo nosi v zadni kapse u batohu tak at se nedivi ze jo...

To uz jsem tady rikal, kdyz jsou lidi blbi, tak at za blbost plati...
mousefromhouse

Odeslat příspěvekod jege 23. 1. 2006 22:33

IcemanCZ: To je pravda, s inteligenci to moc spolecneho nema, ale s moralkou hodne, takze bych rekl, ze kdo VEDOME koupi kradenou vec (IcemanCZ, mousefromhouse), tak je stejny ksindl, jako zlodej, ktery to ukradl.

Dokazu pochopit, ze se nekdo nachyta na nejakou rozkradacku, t.j. nove zbozi v originalnim baleni za podezrele levnou cenu i kdyz trochu tusi, ze to neni uplne koser, ale duvodu nizke ceny muze byt nekolik a vetsinou to stejne zacvaka pojistovna. Kdyz ale kdyz nekdo koupi vec s vedomim, ze byla ukradena jine osobe, ktera ji postrada a ktere treba kradez zpusobila hromadu problemu a stresu, tak je to proste odpad lidske spolecnosti nebo nevychovany spratek!
jege
Junior

Odeslat příspěvekod Bungo 23. 1. 2006 23:33

Ja odsuzuji kazdou kradez a absolutne nesouhlasim s tim, ze kdyz si nekdo necha ukradnout mobil ze zadni kapsy tak je to jeho vina a mel si davat pozor.

Jaky je rozdil v tom, kdyz vam nekdo vytahne mobil z kapsy nebo vytrhne z ruky kdyz telefonujete? Je to pak taky moje vina? Jakakoliv kradez je hnus a nezalezi na to jak moc jsme zlodeji jeho praci ulehcili.

Souhlasim s tim, ze ten, kdo vedomne kupuje kradenou vec je stejny hnusak jako ten, co krade. Bez vyjimky.

to mousefromhouse: NIKDO nemuze znat vsechny finty a vychytavky zlodeju a mnohdy jim nevedomky mnohe naservirujeme primo pod nos. Znamena to, ze jsem blby??? A mam platit za to, ze neznam vychytavky zlodeju? Slusny clovek nekrade nikdy ani z vycuhujici kapsy. A Slusny clovek nekupuje kradenou vec at je vytahnuta z kapsy, nebo z rozrezane kabelky...

I kdybych si vedome nechal mobil na lavicce a sel si nakoupit tak bych ho tam mel za hodinu (v idealni spolecnosti) opet najit. Tato spolecnost neni idealni, ale pokd budou mit zlodeji odbyt tak se budeme porad cim dal tim vic priblizovat bananovym republikam.

Ja podotykam, ze bych si nikdy nekoupil kradenou vec a byl bych prvni kdo by zavolal policii.
Excuse me, is this the Society for Asking Stupid Questions ?
Bungo
Junior

Odeslat příspěvekod M. 23. 1. 2006 23:39

:tleskani
M.
Expert

Odeslat příspěvekod karBoss 23. 1. 2006 23:44

Iceman - ono kdyz to nekoupi on koupi to nekdo jinej.....

To je pravda, ale porad bude o jednu prodanou corku min, nemyslis? O tu co sem moh mit ja a nekoupil. Kdyby to tak udelalo vic lidi a treba vsichni, tak to tady vypada jinak. Dost lidi me tady na foru zklamalo, a Iceman to suverene "vyhral".
Naposledy upravil karBoss dne 23. 1. 2006 23:45, celkově upraveno 1
karBoss
Junior

Odeslat příspěvekod Bungo 23. 1. 2006 23:44

Prikladam nasledujici prihodu z praxe:

Mlady muz si koupil v bazaru mobilni telefon a vesele ho par dnu pouzival. Jednoho vecera kdyz sedel u televize se rozrazily dvere, do bytu vtrhli policisti v kuklach a onoho muze dost nevybiravym zpusobem pritiskli k zemi, dali mu pouta a odvedli na stanici kde ho dost dlouho vyslychali.
Vysvetleni je nabiledni. Nejaky muz prepadl a surove zbil mladou dvojici kdyz sla vecer z divadla. Ukradl mobil, penezenku atd. Policie pote podle kodu pristroje dany mobil (co byl opet v bazaru prodan) odposlouchavala a jelikoz popis (mlady, vysoky, urostly muz kolem 30 let) sedel tak vtrhli k nemu do bytu a celou anabazi uz znate...

Nikdy nevite jakou trestnou cinnosti byl mobil nebo prakticky cokoliv ziskano. A ja preji tem, kteri si vedome kupuji kradene veci, aby si i v dusledku teto prihody uvedomili, ze kupovat si kradene veci se nevyplaci... ( a bohuzel nekdy i slusnym lidem).
-----
Bungo
Bungo
Junior

Odeslat příspěvekod kodl 23. 1. 2006 23:48

Bungo a M. vs. IcemanCZ a mousefromhouse: Zařadím se někam mezi vás. Samozřejmě by bylo úžasné kdybych si mohl nechat mobil na lavičce a jít třeba nakoupit (i když nechápu proč bych to dělal ;-)). Jak ale sám píšeš, nežijeme v ideální společnosti a tak je stejně šílené nechávat mobil na lavičce jako ho nosit viditelně v zadní kapse! Já bych ho z té kapsy dotyčnému nevytáhl, ale žije s námi spousta havěti (a ne jen té černé) která ten foun z kapsy prostě vytáhne.
K tomu nakupování a příležitosti: Měl jsem možnost koupit tuším 6230i za tisícovku. Prý ho ten hajzlík našel. Poctivost mu koukala z očí... Poslali sme ho kolektivně do pryč. Policajty sme nevolali. Stejně by nic neudělali. Maximalně by mu na služeně dali nažrat. Kdyby mu raději dali na hubu :-( Ale bohužel věřím, že ji udal o jednu či dvě hospody dál... Inu jak jsem psal - budeli poptávka, bude i nabídka...
Jsem z Plzně, tak hádejte co piju ...

"Může se vám to nelíbit, můžete s tím nesouhlasit… ale to je tak asi všechno, co s tím můžete dělat." Jára Cimrman
kodl
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Bungo 23. 1. 2006 23:57

Jen co se tyce nalezene veci pretiskuji tady § 135 odst. 1 obcanskeho zakoniku.

Cituji: "Kdo najde ztracenou věc, je povinen ji vydat vlastníkovi. Není-li vlastník znám, je nálezce povinen odevzdat ji obci, na jejímž území k nálezu došlo. Nepřihlásí-li se o ni vlastník do 6 měsíců od jejího odevzdání, připadá věc do vlastnictví této obce."

Nikdo nema pravo si nalezenou vec byť i nepatrne hodnoty privlastnit!

Cili kdo neco najde a proda tak se dopusti prestupku s odpovidajici sankci.
-----
Bungo
Bungo
Junior

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 24. 1. 2006 00:00

kodl poptavka bude vzdycky :)
krade se vsude nekdo krade ve velkem (politici,tunelari) nekdo v malem (software,telefony)
Jen nechapu lidi co by si nekoupili kradeny telefon ale maji doma nelegalni software, a dalsi vec je to kradez jako kradez ve sve podstate take nekoho okradli.. neni v tom rozdil... Jen tohle je "cisci prace"

Ja se jen radim do konzumni spolecnosti.. navic tu 6230 bych koupil mohl bych ji prodat za vic ;)
Ono je to jedno z druhym... Kdyby byl zakon a nebyla to jedna velka dira a kdyby to nedoslo tak daleko tady a tady....
IcemanCZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Anonymni 24. 1. 2006 00:46

Já tu chybu udělal jen jednou. Nechal jsem si dovézt SE T630 (chtěl jsem pracovní telefon), že bude za pět prstů - to jsem nevěděl. Vyplajzl jsem předem 2500 a čekal... za týden se objevil, donesl telefon a k němu nabíječku.
První dojem:
-> Nabíječka je značky Ericson a je cestovní.
-> Telefon je v pořádku ale má poškrábaný display
Mno ale už jsem ho zaplatil, tak co...
Vložím druhou SIMku a zapínám... Na Displeji projela nějaká animace kterou jsem nestihl zachápat a já zkusil zavolat, telefonovat šlo... Rozloučil jsem se s kontaktem a klidně odešel s druhým telefonem...
Druhý dojem:
-> Doma jsem zjistil, že se vytrácí signál
-> po důkladném shlédnutí jsem zjistil, že ona animece byl zloděj který vyskočí na záda člověka a nakonec se vše uzavřelo do přeškrtnutého kroužku.
Takže telefonovat z něj nešlo a dokonce věděl, že je kradený. Takže mi byl velmi k ničemu.
A onen kontakt s levnými telefony?? Tomu jsem se už v životě nedovolal...
Anonymni

Odeslat příspěvekod Bungo 24. 1. 2006 01:49

upravena citace IcemanaCZ: píše:krade se vsude nekdo krade ve velkem (politici,tunelari) nekdo v malem (software,telefony)

[color=blue]A ty se řadíš ke kterým?
Bungo
Junior

Odeslat příspěvekod PC 24. 1. 2006 01:54

Sundat kalhoty a pořádnej vejřez ! Ono by ho to příště přešlo tahat cokoliv komukoliv z kapsy :mrgreen: Prostě zloději,zloději ve dne v noci chodějí... A pak špatně sedějí :D Ono by je to vytrestalo víc kdyby nemohli čtrnáct dní sedět :D :D :D :twisted: Jů, to jsem krásně zlý.

Kradený mobil bych si nekoupil.
PC
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka