Crashtest telefonů - Ano či Ne?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 18. 5. 2005 01:29

Včera vyšel článek s crashtestem véček. Co si myslíte o crashtestech? Měli by se telefony použít radši jinam (soutěže, charita, co ja vím) nebo podporujete crashtesty :?:
Já bych řekl že ničit véčka typu Samsung, Razr a podobně je zbytečné a svou službu by určitě vykonaly jinde a líp.. :?
Přeci kdo z vás někdy prošel po mobilu v podpatku, dal mezi véčko zvejkacku či tipnul cigaretu o tom? A hazet proti zdi? No to uz je spis bezhlavé ničení... :shock:

Crashtest odolných telefonů je samozřejmě něco jiného a ten jsem uvítal. Přeci když si člověk koupí mobil, tak si podle toho také vybírá jestli ho bude nosit ve městě v kapse či kabelce nebo jestli s nim bude chodit po horách v batohu či jiné outdoorové prostředí. :twisted:

Jaký máte nazor? :hm
tOplOaDer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radekm (novy) 18. 5. 2005 06:13

tak ničí většinou jeden dva kusy od jedné značky, a myslím že to si výrobci mohou dovolit, samozřejmě je to zajímavé, sledovat kolik toho mobil vydrží. Ohledně házení do zdi, už se mi to stalo, Alcatel letěl proti zdi a moc toho nevydržel. :wink:
(toto je můj osobní názor, nemusí se vám líbit, ale nemusíte mě za něj kamenovat)
radekm (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod Martas 18. 5. 2005 06:17

Ne ze bych pravidelne o mobil tipal cigaretu nebo na nej slapal podpadkem (nebo spis v mem pripade podrazkou), ale pripada mi to uzitecne! Kolikrat se Tvuj mobil dotal do situace, s kterou jsi dopredu nepocital? Pro me je dulezite kolik muj founek vydrzi, a to nejen odolnej (ten uz jeden mam), ale treba i ten druhej (o kterym jsem se rozhodoval nedavno a posuzoval jsem co nejvic parametru). Takze ... ja jsem pro delat takoveto testy.
A dat mobily na - souteze nebo charitu? Hm ... radsi test.
Martas
Junior

Odeslat příspěvekod Filda 18. 5. 2005 06:49

Taky jsem proti crashtestu krásných telefonů jako jsou právě véčka. přišlo mi to jak tírání zvířat. Tak bezhlavě ničit mobily je podle mě nezodpovědnost.Napsal jsem to už do diskuze pod samotným článkem. Radši kdyby daly ty mobily mě :lol: . Všechny bych opravil. Razra bych si nechal, Samsung si přeje matka a ostatní bych prodal. Jak už jsem řekl tento crashtest mě odpuzoval a nelíbí se mi to. Jasně, u M65 nebo 5140 je to něco jiného ale tohle :pozor2 . Mimochodem už se těším na crashtest M75 :wink:
Ericsson A1018S, Siemens C35i, Siemens C60, Siemens CX65 ,Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson W580i
Filda
Junior

Odeslat příspěvekod M@ngo 18. 5. 2005 09:51

Mě to baví,ale zajímalo by mě,jak by dopadly Smarphony...
MM...3310 5210 7210 N80 P900 P910i (5000) BB9780&apod. ... nová éra ...MM
M@ngo
Junior

Odeslat příspěvekod M. 18. 5. 2005 10:01

Kdyz ty mobily dostali nebo koupili, tak je to snad jejich vec, co s nema delaji, ne?
Byl bych proti, kdyby to byl muj.
M.
Expert

Odeslat příspěvekod D.Č. 18. 5. 2005 13:23

Souhlasím s M.
Zdá se mi to dobrý článek a test telefonů, jelikož to nikde jinde neuvidíte co a jak telefon udělá při nějakém extrému a dopadu na hranici výdrže.
D.Č.
D.Č.
Junior

Odeslat příspěvekod Gloe 18. 5. 2005 13:28

Vsechny bych je zavrel! Je to tyrani telefonu! :mrgreen:
Ted vazne, myslim si, ze Crash testy jsou velice uzitecne, ponevadz v nich zjistis, co ktery vydrzi, takze kdyz ses nakej nervak, tak se ti urcite Crash test pri vyberu noveho (dalsiho) MT hodi, jen by me zajimalo, s cim prijdou priste v Crash testu? Se Smartphonama? Nebo snad hodi anketu a mi si ty MT zvolime sami? Uvidime...
Gloe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Asspenn 18. 5. 2005 21:22

Je jistě výhradní věcí redakce, co s darovanými telefony udělá.
Je výhradním právem čtenářů mít názor na užitečnost takového konání.

Podle mně je užitečnost crashtestů (něco jiného je outdoor) bežnch mobilů nulová, stejně jako informační hodnota článku o jejich výsledcích.

Chce mi někdo namluvit, že si bude telefon vybírat podle toho, na kolik kousků se rozletí při hození proti zdi nebo rozšlápnutí? Že si koupí ten, který se rozbije na sedm kusů místo jiného, který se rozletí na devět?
Prý je chytré učit se z vlastních chyb. Přijde mi chytřejší učit se z chyb jiných, nejlíp pak z chyb těch chytrých, a vlastní radši nedělat.
Asspenn
Junior

Odeslat příspěvekod Chytrák 18. 5. 2005 22:12

Uvítal bych spíš dlouhodobý testy běžnym opotřebenim ve vztahu na funkčnost.... Crash testy nechme radši na auta.
Chytrák
Junior

Odeslat příspěvekod Gloe 18. 5. 2005 22:17

Ale kde jinde muzete videt (v podstate) spicku v mobilech polepenou zvejkackou, jak na ni parkuje autobus, jak se o ni tipa cigareta, jak se uci letat! To je aspon poradny sado-maso! :twisted:
Gloe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tOplOaDer 18. 5. 2005 22:51

sado-maso a vypovídající hodnota nula..
tOplOaDer
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod koplcorp 18. 5. 2005 23:20

hmm, jsem pro.
KOPLCORP Company (KCC)
NOKIA 7650 (od 24.12.2002), dnes už 6680 (od 12.5.05)
koplcorp
Junior

Odeslat příspěvekod Bungo 18. 5. 2005 23:50

Jde tady ciste o byznys... Proc by to jinak MM delala? Musi napsat nejake clanky a lidi crash testy bavi -> zvysuje se ctivost -> prijmy...

Par rozbitych telefonu charitu nezachrani. Kdybych si mel predstavit co vsechno nici jine firmy pro zisk, tak bych asi zesilel. Podle me je niceni mobilu v ramci tohoto testu naprosto v poradku.
Navic ma kazdy subjektivni pravo znicit svou vec = rozbit mobil, nabourat auto do zdi, zabit psa...
Podporuji rozumne projekty a tim crashtesty rozhodne jsou. Nezavrhuji (ale v zadnem pripade nepodporuji) ani svevolne niceni jakehokoliv vlastniho majetku, je to kazdeho vysostne pravo nehlede na to, jestli se to lidem libi, ci nikoliv.
Bungo
Excuse me, is this the Society for Asking Stupid Questions ?
Bungo
Junior

Odeslat příspěvekod Majk 18. 5. 2005 23:55

Jak sem psal pod clankem:
Normalni testy (co se muze omyslem stat), bych bral, ale tohle?
Voda? Proc ne... (tentokrat tu bohuzel neni)
Zvejkacka? No, mozny to je . . .
Lak na nehty? Dejme tomu . ..
Pad z 2m na beton? Taky mozny.

Ale komu by spadlo otevreny Vcko na ulici tak aby se nezavrelo a jeste by mu na nej nekdo slap podpadkem primo na display, to snad ne . . .

A pokud nekdo hazi mobil proti zdi nebo tipe cigaretu o sklicko, to je dost jeho problem a nema s tim IMHO test pro beznyho uzivatele nic spolecnyho!
Tohle neni test pro bezny uzivatele, ale pro magory, zazobance a vandaly (treba i v jedny osobe)
Jinak bych se vubec nedivil (a pral bych vam to), kdyby se na vas vyrobci priste vys*ali
Nokia 5110 -> Philips Azalis 288 -> Sam X450 -> Moto V360 -> Nokia N70 -> ZTE Blade -> Huawei G600 -> inew V3 -> Ulefone Be Touch 2 -> LG Flex 2 (+ nokia N3109 a Samsung Galaxy Nexus) -> Xiaomi Redmi Note 4 -> Honor 8X
Majk
Mírně pokročilý

Další stránka