Zrusena zaruka GSMobil - sudny spor (to be continued...)

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod MaTTo S 12. 6. 2007 18:24

Tyka sa to mojho telefonu, napisal som to na semaniu ale nech to vedia vsetci akych mame grazlov v servisoch tak to supnem sem vsetko : http://zakazka.gsmobile.com/_docs%5Ckdf ... 239758.jpg ,, telefon nema este ani dva mesiace, napisali mi z GSMobilu ze v telefone bola voda , zistena oxidacia pod tym integracom a zrusena zaruka . Uz som napisal 2 velmi rozsiahle maily tak zatial sa vyjadrite ako postupovat potom to tu dopisem fakt som z nervami na dne momentalne . Hlavne uz odpovedze .Nemazte to a spravte tu z toho peknu reklamu GSMobile servisu

môj nazor je ze v servise pri odletovavani to znicili a preto mi zrusili zaruku lebo keby tam bola voda alebo co tak ten telefon nezacnu opravovat... naco by preboha odletoval chip s mobilu ... potom odfotil az a az potom ze oxidacia ?? Nejak to maju v GSMobile pomylene, ved uvidim ako to bude, ale pochopte ma k telefonu sa spravam ako k najvecsiemu pokladu ,, mal som ho novucicky 1,5 mesiaca, na display-i folia screenprotector , fakt neposkodene nic , anilen kontakty na datovy kabel niesu zoxidovane co byvavaju, a oni mi toto spravia .

Prave som si spomenul odkial ja som si vryl do pamete ze GSMobile su svine na oxidaciu ...
a v televizii som to videl !!! je to neco ako vase obcanske judo ci co to je ... a jedna pani dala reklamovat sony ericsson ,, a presne to iste ze servis z prahy jej zrusil zaruku z dôvodu oxidacie a znalec v obore nic nenasiel tak nakoniec jej vratili peniaze za telefon !!!!!
Cize som sa uz skontaktoval zo znalcom, bol mimo niekde tak sme sa dohodli ze zajtra rano mu zavolam medzi 7:30 - 8:00 , a uvidime.... ja som slepy neni a GSMobile si somnou nebude zametat a este to bude mat aj dohru som zvedavy co mi odpisu na email, ale na 90 percent tam znalec ziadnu oxidaciu nenajde, lebo som ten telefon mal rozobraty vrukach ked mi ho predomnou technik rozobral a aj on povedal ze ziadna oxidacia tam neni ... a je pitchovina aby len pod integracom bola oxidacia a nikde inde .Tak dufam ze coskoro budem mat vypracovany znalecky posudok ... a velmi ma mrzi ze takej dobrej znacke ako je SE robi zle meno taky lajdacky servis .

\\ Majkl vP.: Přesunuto ze sekce Sony Ericsson
Naposledy upravil MaTTo S dne 7. 7. 2007 15:06, celkově upraveno 1
MaTTo S
Junior

Odeslat příspěvekod medevil 12. 6. 2007 18:51

Tak to su pekne svine no zaujima ma ako to dopadne.
medevil
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MaTTo S 12. 6. 2007 19:08

Uvidime ale je to sila ved vsetci si mozete pozriet fotku zo servisu ako to odfotili a neviem kde tam nanej mam vidiet ze v telefone bola voda alebo vlhkost .
MaTTo S
Junior

Odeslat příspěvekod Kniter 12. 6. 2007 19:40

Divne by bolo keby sa take veci na svete nediali. Ved ludia niesu anieli:O. To je uplne v poriadku. Ja som si zvykol na taketo veci. Mna SERvis obral o 20 tisic a v ruke mam sud.rozhodnutie v moj prospech a prachy nikde.:-(
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lovo 12. 6. 2007 19:59

Jo, GSMobile je kapitola sama pro sebe. Ještě pár podobných případů a budou jak Satron. Před rokem a tři čtvrtě dána Nokia 3220 na reklamačku, zjištěna vada na desce, neuznána záruka. Dohodnuta cena mimozáruční opravy už tehdy nesmyslných 1900. Po měsíci se ozvali, že se nevejdou do sjednané ceny, nová cena 6500. Pochopitelně bylo odstoupeno od původní smlouvy z důvodů nedodržení smluvních podmínek. Výsledek je ten, že dodnes protiprávně zadržují telefon. Celý případ můžu dokladovat, kdyby někdo nevěřil, že je i tohle možné.
Lovo
Junior

Odeslat příspěvekod pitrzpatyevenju 12. 6. 2007 21:51

no konkrétně o gsmobilu bych mohl napsat román!!!nejhorší záruční servis!!!mám doslova horrorové zkušenosti..příště než pošlu foun do gsmobilu..raději dám pár kaček u nás servisákovi a jsem happy než další zkušenost s gsmobil!!! :?
pitrzpatyevenju
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Slávek 12. 6. 2007 22:05

Na tom obrázku je jasně vidět oxidace, pokud by tam součástku nechali, nebylo by nic vidět. Také na krytu čtečky je ještě flek po kapalině, pokud to není po nějaké lepce, ale tam by neměla co dělat, v tomto případě jednali správně.
Slávek
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MaTTo S 13. 6. 2007 06:20

Na tom kryte citacky neviem co je a taktiez ma to nezaujima ved je to uplna blbost jedine kade sa tam moze dostat ktomu voda je joystick , tak neviem preco vsade okolo joysticku je vsetko ciste, a este nieco v servisnom manualy je na tom kryte citacky nalepena taka biela lepka je to tam popisane nejaka Tape , MS DUO , a zadalsie preco mam byt hned na vyne ja ako zakaznik ,, ked viem ze som to nespôsobil nieco sa musi dat urobit a nechapem ako tam môzes videt JASNU oxidaciu ked je to zle odfotene a po priblizeni su tam zbytky cinovej pasty a budto kolofonia alebo bordel z odsavacky ... je zaujimave ze tam akoze ma byt oxidacia ale vsetko naokolo je ciste... fakt neviem ako za toho mam ja niest vinu, som zvedavy aky nazor na to bude mat znalec pretoze toto jednanie je uplne neprofesionalne, a zadalsie mi prvych 6 mesiacov nema nikdo pravo zrusit zaruku na telefon !! Proste to nejde ani keby som sa stym telefonom kupal vo vani a este v servise by z neho tiekla voda mi zaruku nemozu zrusit, musia najprv vypracovat posudok ze ja som to znicil cize zaruka mi stale plati a technik v gsmobile si moze volaco .

Slavek : vysvetli mi ako je mozne ze doska plosneho spoja PCB je ako nova a este sa leskne, a pod integrovanym obvodom o velkosti 4x4 milimetre je oxidacia, zaprve su tu nulove sance ze okolo by vsetko bolo ciste a pod integracom je oxidacia --- skorej to byva naopak ze pod IO je to v poriadku a naokolo znicene vodou .
MaTTo S
Junior

Odeslat příspěvekod stano.mania 13. 6. 2007 08:18

Začína to pripomínať situáciu spred mesiacov okolo krachu Benq Siemens.
stano.mania
Junior

Odeslat příspěvekod Bob&Dave 13. 6. 2007 08:33

to MATTOS: proc je jen pod filtrem? to je jednoduche, te vody tam bylo vic, ale odparila se a uschla stejne jako treba na okne. Jelikoz je na desce zlato a nepajiva maska, nema se co stat, ale beda jak se voda dostane na cin a nekam kde je napeti (coz plati v tomhle pripade) Pak zacne cin silne oxidovat. Tvuj pripad je typicky a stava se dost casto, ze ta oxidace se najde az pod nejakou soucastkou, ktera se musi sundat aby to bylo videt. Nicmene soudit se muzes :-) Na 95% prohrajes a tech 5% je ze by sis vzal za advokata Sokola, Teryngela a podobne:-)¨

Tentokrat ma GSMobil pravdu.
Bob&Dave
Junior

Odeslat příspěvekod stano.mania 13. 6. 2007 08:55

Čo ale ak tá oxidácia je iného pôvodu ako od užívateľa?
Prečo on má niesť následky, ba dokonca stratu záruky?

Čo sa týka SE, začínam byť opatrný.
Pred 3 týždňami som kúpil nový SE K550i (Made in China) a po pár dňoch som zbadal, že dole vľavo je čudná čierna bodka, mám skúsenosti s optikou a taká chyba určite nie je od šošovky... Dodatočne som prezrel všetky fotky a bolo to na všetkých od kúpy mobilu, podľa mňa výrobná vada.
Mobil som dal na reklamáciu do gsmobil a do týždňa to bolo opravené, výmenená bola časť fotoaparátu.
stano.mania
Junior

Odeslat příspěvekod ARS 13. 6. 2007 09:01

Na tej citacke pamatovej karty to je zbytok lepidla, je tam taka priesvitna folia nalepena.
Ale je to kazdopadne znacne divne, ze ta oxidacia je len a len tam. Voda by sa tam mohla dostat jedine okolo joistiku a je fakt divne, ze nie je oxidacia na nom, ani nikde v okoli...
Aj ked v tomto pripade maju pravdu, na ten servis ani ja dobre slovo nenajdem...
Opravár mobilných telefónov už od roku 2000.
ARS
Servisák
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karm 13. 6. 2007 09:48

Vzhledem k tomu,že zoxidovaná je jen část,a to ještě takhle uprostřed desky,telefon bych si vyzvedl a dal soudnímu znalci v patřičném oboru.Pokud by se tam dostala vlhkost,byla by podle mě patrná i na těch SMD rezistorech,protože tam má asi nejlepší přístup-kontakty jsou absolutně nekryté,nebyla by jenom takhle vespod jednoho IO.To,co je tam patrné,by klidně mohl být pozůstatek od nějakého nemehla co to horkovzdušnou pájkou nešikovně odpajovalo,nebo se tam vlkost také mohla dostat už při výrobě.

//edit:Ještě by to chtělo znát konstrukci krytu,pokud je ta část lépe přístupná než zbytek,je možné že se voda dostala jen tam,ale vzhledem k tomu že ani velmi blízké okolí není zasažené...
Karm
Junior

Odeslat příspěvekod MaTTo S 13. 6. 2007 13:57

Pozeral som uz 10x servisny manuál , jedina cesta kade sa mohla dostat voda a hocico ine je joystick ... a ako mi tu niekdo napisal ze bolo jej velke mnozstvo a odparila sa ... tak ten co to napisal asi este nikdy nevidel co spravi voda kebyze sa jej len kvapka dostane do joysticku , rozleje sa to vsade dookola, a ked sa ta voda odpari tak spôsobi este vecsiu neplechu pretoze jedine vetranie je joystick , voda bude kondenzovat v telefone ... a to by nebolo jedine zoxidovane miesto 3x3 milimetre v strede telefonu ... a to na citacke je lepidlo viem , je tam nejaka MS DUO TAPE ci co nalepena, nechapem kcomu to sluzi ale je to aj v servisnom manualy, ....
A priklanam sa k tomu ze nieco nebolo v poriadku pri vyrobe co chapem nic nieje 100 percentne , lenze potom to mal servis riesit a nie hned zrusit , a samozrejme uz som si zohnal znalca ktory robi mobilne telefony je snad jediny v okoli co som obvolaval nikdo o mobiloch nechcel ani pocut, ale aj on mi povedal ze je to dvojsecna zbran a ze to bude 50:50 , ale ajtak mi slubil ze sa nato pozrie .
MaTTo S
Junior

Odeslat příspěvekod servis mobilu 13. 6. 2007 15:16

tak nevim, z obrazku je oxidace jasne patrna. to ze neni na ostatnich soucastkach, hlavne na diodach okolo, je divne, nicmene i to se stat muze. to male bga, ktere je sundane je filtr klavesnice a joysticku a je to znacne namahana soucastka. ale tipoval bych, ze telefon nebyl koupany, ale pouzivany ve vlhkem ci jinak agresivnim prostredi, a to se samzrejme se zarucnimi podminkami neslucuje.
servis mobilu
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků