Jak rozchodit IrDa na PC?

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod ? 11. 8. 2005 07:09

Dr. Goblin píše:"Infraport na základní desku"? To je jako nějaká "krabička", která zůstane vevnitř ve skříni compu na zákl. desce?
?
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Zero_Cool 11. 8. 2005 07:19

Pokud na telefonu zapneš IrDA a namíříš ho proti IrDA na PC (mě to chodilo tak do dvou metrů), na počítači by se okamžitě měla objevit hláška, že v dosahu IrDA je jiný počítač (Nokia 6610) a ikonka IrDA v systray (červená čočka s "chlupama" :wink: ) by se měla změnit na dvě čočky proti sobě se znázorněným tokem dat.
Pokud se nic takového neděje a PC o mobilu vůbec neví, bude zřejmě IrDA na PC nainstalován nesprácně.
Pokud PC o mobilu ví, tipnul bych si, že chyba bude v nastavení komunikačního portu přímo v PC Suite. Já sám PC Suite nepoužívám, ale někde v nastavení komunikace by mohla být volba - připojení zařízení přes - BT / IrDA / kabel - zde by bylo na místě zvolit IrDA. Ještě je možnost, že program chce zvolit přímo komunikační port (Com1 - Com10?). Tam je potom nutné zjistit, na jakém Comu je IrDA připojeno a ten potom v programu zvolit.

Tyto rady jsou jen úvaha a nejsou ověřené, proto mě nekamenujte, jestli to tak není. Z.
Naposledy upravil Zero_Cool dne 11. 8. 2005 10:04, celkově upraveno 1
Zymysli se nad sebou..
Zero_Cool
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zc 11. 8. 2005 08:16

to Majsner: jak jsi dopadl? Mozna jsem to prehledl nebo nepochopil, radeji se jeste zeptam. Vidi tvoje PC v dosahu tvuj mobil ( s aktivovanym Infra)? Rozchozeni samotneho pripojeni pres Infra je slusne popsano na http://pavouk.org/hw/irda.html.
zc
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Majsner 11. 8. 2005 12:29

Pro všechny: Nakonec jsem to rozchodil. A vite jak? Ono to vsechno bylo nastavene spravne, jenom ten konektor jsem mel spatne zapojeny, mco malo jsem ho tam zatlacil.... Tak diky vsem za rady a omlouvam se za zbytecne zatezovani fora.....

Higgy: Mylis se, jde to...

Dr. Goblin: je to splenety pramen dratu, na jedne strane se to zapoji do konektoru na desce a na druhe strane je maly tistak (1 x 4 cm2) a z neho koukaj dve polokulicky (prijimac a vysilac).... http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=31870
Majsner
Junior

Odeslat příspěvekod Higgi 11. 8. 2005 20:13

Dr. Goblin píše:
Higgi píše:Pokud chceš do té nokie cpát něco jiného než seznam a synchronizovat, tj pokud tam chceš rvát nějaké soubory a tak,měl si investovat do kabelu. Přes IrDa to nerozjedeš. /quote]

Co je to za blbost? Přes infraport z compu můžeš do 6610(i) tahat jak kontakty, tak i melodie, obrázky, java hry a aplikace! K tomu jsme dospěli např. zde: http://mobilforum.mobilmania.cz/viewtop ... 123?/quote]
Schválně to zkusim ještě jednou.Asi mám debilbní verzi PCSuite...uvidíme.Zejtra dám výsledek.
Higgi
Junior

Odeslat příspěvekod Higgi 11. 8. 2005 21:07

Higgi píše:
Dr. Goblin píše:
Higgi píše:Pokud chceš do té nokie cpát něco jiného než seznam a synchronizovat, tj pokud tam chceš rvát nějaké soubory a tak,měl si investovat do kabelu. Přes IrDa to nerozjedeš. /quote]

Co je to za blbost? Přes infraport z compu můžeš do 6610(i) tahat jak kontakty, tak i melodie, obrázky, java hry a aplikace! K tomu jsme dospěli např. zde: http://mobilforum.mobilmania.cz/viewtop ... 123?/quote]Schválně to zkusim ještě jednou.Asi mám debilbní verzi PCSuite...uvidíme.Zejtra dám výsledek.
Higgi
Junior

Odeslat příspěvekod Zero_Cool 12. 8. 2005 06:58

Higgi píše:....Asi mám debilbní verzi PCSuite...uvidíme.Zejtra dám výsledek.e/quote]

Jestli to nebude tím, že používáš PC Suite... :mrgreen:
já používal Oxygen phone manager a Mobile Media Browser a tahal jsem do/z mobilu (N6610) přes IrDA všechno! :wink: Z.
Zymysli se nad sebou..
Zero_Cool
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dr. Goblin 12. 8. 2005 09:59

Přesně tak, Mobile Media Browser je na tahání souborů z/do telefonu ideální...
Dr. Goblin
Junior

Odeslat příspěvekod Higgi 13. 8. 2005 16:54

Dr. Goblin píše:Přesně tak, Mobile Media Browser je na tahání souborů z/do telefonu ideální...l/quote]
Tak ten vyzkouším.
Higgi
Junior

Předchozí stránka