Přechod z "chytrého" na "hloupý" mobil.

Pokud nenaleznete vhodnější přihrádku

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Já Osobně 28. 8. 2005 23:28

tom.jurny píše:Mě nenapadá jediná aplikace kterou bych potřeboval a kterou nenabízi nonOS telefony.f/quote]
No, podle mě tady jde trochu o něco jiného. A sice, když se mi nelíbí to co mi nabízí základní aplikace, mohu si nahrát jinou, která bude podle mých představ(nebo se jim bude blížit). Příklady: Standardní kalendář-jen pár základních funkcí, uživatelská nepřizpůsobivost -> nahraju si lepší. Zkracuje SMSky -> nahraju si aplikaci, která se o to postará. Rádio-nestačí mi 6 předvoleb -> nahraju si aplikaci s 20 předvolbami. Správce souborů-omezené možnosti práce se soubory -> nahraju si vymakanější. Aplikace pro focení a natáčení videa -> větší možnosti nastavení. E-mailový klient-podporuje málo účtů, nezvládá diakritiku -> opravím to externí aplikací. Prohlížeč obrázků -> jde to i lépe. Budík není opakovaný -> mohu si nahrát příslušnou aplikaci. MP3, Video, Word, Excel, PDF, atd. atp.

Já Osobně 8)
Já Osobně
Pokročilý

Odeslat příspěvekod morki 29. 8. 2005 00:14

Vite resite tu kraviny. De voto ze nekomu bude vyhovovat mob s OS nekomu bez OS. A zdali se najde nakej chytrak kterej rekne " kdyz nemas moba s OS ses lama , noob " je u me z prominutim mental. Nekomu staci mob na volani na posilani sms a hlavne si mob kupuje podle toho jak se mu libi. Na co vam sou v mobu trapny napodobenini fotacku kdyz to nikdy nebude jak digital. naco vam sou naky priblbi MMS? kdyby MMs stali 3 kc a clovek by nemusel tezce nastavovat vse u MMS tak by t mozna lidi zacli pouzivat takhle je vam MMS telefon na nic. Osobne bych MMS, fotak v Razru ozelel ale je super ze me u razru nak netoci neni skoro videt ten fotak a neni to jen kus bakelitu.

Kupujte si lidi co se vam libi a pecte na ty igelitky ktery rikaj ze hloupej mobil neni mobil
City: Praha
morki
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Já Osobně 29. 8. 2005 00:48

morki píše:Na co vam sou v mobu trapny napodobenini fotacku kdyz to nikdy nebude jak digital.
Obrázek řekne více než tisíc slov :wink: Málokdo tahá digitál všude, málokdo používá fotomobily jako náhradu fotoaparátu(dovolená, rodinné oslavy, svatby...). Takže na to :)

Já Osobně 8)
Já Osobně
Pokročilý

Odeslat příspěvekod fales 29. 8. 2005 03:37

Podle me jsou nahodou fotaky v mobilu super protoze presne ja rikal "ja osobne" tak sebou netahate vsude digitaly a kdyz chcete zachytit nejaky okamzik tak je to super ale musim rict pokud jsou opravdu dobre podminky tak se da fotka porovnanvat opravdu s temi nehhorsimi digitaly.
Tot muj nazor. :wink:
fales
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod IcemanCZ 29. 8. 2005 08:33

ano ty podminky :-)
bude to jeste nejaky ten rok trvat nez ten fotak bude pouzitelny :-)
Digital me nosit nevadi :-)
Thomas Alva Edison je chlap kvůli kterému musíme dělat na tři směny.
IcemanCZ
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod InfernoX 29. 8. 2005 12:51

morki píše:Vite resite tu kraviny. De voto ze nekomu bude vyhovovat mob s OS nekomu bez OS. A zdali se najde nakej chytrak kterej rekne " kdyz nemas moba s OS ses lama , noob " je u me z prominutim mental. Nekomu staci mob na volani na posilani sms a hlavne si mob kupuje podle toho jak se mu libi. Na co vam sou v mobu trapny napodobenini fotacku kdyz to nikdy nebude jak digital. naco vam sou naky priblbi MMS? kdyby MMs stali 3 kc a clovek by nemusel tezce nastavovat vse u MMS tak by t mozna lidi zacli pouzivat takhle je vam MMS telefon na nic. Osobne bych MMS, fotak v Razru ozelel ale je super ze me u razru nak netoci neni skoro videt ten fotak a neni to jen kus bakelitu.

Kupujte si lidi co se vam libi a pecte na ty igelitky ktery rikaj ze hloupej mobil neni mobil


S tim bych souhlasil ale já bych si mobil bez OS asi nekoupil.A je jasný že kdo chce jen volat a psát sms a tu a tam něco vyfotit si koupí Razra.A kdo chce founa na práci a je to prostě technoid tak si koupí třeba 6630.Jinak tahle diskuze je docela zbytečná.
InfernoX
Junior

Odeslat příspěvekod hotspot 29. 8. 2005 12:55

Ty seš nějakej chytrej...
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Apophis.k 29. 8. 2005 13:35

náhodou fotky z K750i mě velice překvapily!! když je pěkné počasí, tak by se dali srovnávat i s digitály!! ty fotky co sou tady u recenze jsou špatný... asi je to tím že sou pořizovaný na automatickej režim...

nic víc nic míň;-)
Apophis.k
Nemám nic, jsem studý chudent...
Apophis.k
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ron.jeremy 29. 8. 2005 13:53

Apophis.k píše:víš měl sem donedáva motorolu Mpx200 a teď používám K750i a ten rozdíl je nepopsatelnej.. místo cihly teď nosím malej a lehkej founeček a K750i umí to co Mpx-ka ba ještě víc...a/quote]

A můžeš si do svého telefonu nahrát jiný přehrávač médií, který podporuje formát, na který výrobce nemyslel, třeba OGG, WMA? Lepší prohlížeč obrázků? ICQ klient, co poběží i na pozadí? A ke špičkové výbavě, umí kalendář K750i tak základní věc, jako opakované události? Jsi nejspíš ten typ člověka, kterej si koupil Smartphone v dojmu, že jde o funkčně více vybavený telefon. To ovšem v základu není pravda, ale to je právě kouzlo Smartphone - vybavím si ho tím, čím chci, můžu si vybrat, co se mi líbí. Řeči o Javě neberu - nemůže nahradit nativní aplikace z principu, je příliš "oddělená". Mimimalizované aplikace "stojí", dvě současně spustit už nelze vůbec.

BTW, K750i není zrovna "malej" telefon, je velký jako T630 (dokonce je tlustší a širší), což je telefon na dnešní poměry poměrně rozměrný. To i poměrně rozměrná MPx200 je složená kratší. A Memory Stick Pro Duo - to také není žádná výhra. :roll:

Jen pro srovnání pro diskusi o cihlách:

Kód: Vybrat vše
MPx200:    89 × 48 × 27 mm = 115,3 cm3 - 118 g
MPx220:   100 × 48 × 24 mm = 115,2 cm3 - 110 g
K750i:    100 × 46 × 20 mm =  92,0 cm3 -  99 g
T630:     102 × 43 × 17 mm =  74,6 cm3 -  93 g[/code]


Rozdíl asi takový, jako když mám, nebo nemám v peněžence dvacetikorunu.
ron.jeremy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ron.jeremy 29. 8. 2005 14:03

InfernoX píše:S tim bych souhlasil ale já bych si mobil bez OS asi nekoupil.A je jasný že kdo chce jen volat a psát sms a tu a tam něco vyfotit si koupí Razra.A kdo chce founa na práci a je to prostě technoid tak si koupí třeba 6630.Jinak tahle diskuze je docela zbytečná. /quote]

Tak nějak. Jde o to, že si někdo koupí Smartphone, se kterým neumí zacházet, vlastně ani neví, v čem je kouzlo toho "smart", a pak tady vykřikuje, že smarty jsou napendrek.
To je jako by si někdo koupil superbike, zjistil, že na tom neumí pořádně jezdit, zatratil by jí a sednul by zpátky do Fabie, ze které nemůže spadnout.
ron.jeremy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hotspot 29. 8. 2005 14:04

Dobrý přirovnání :D
"It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt." - Mark Twain
hotspot
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Apophis.k 29. 8. 2005 14:11

ron.jeremy píše:
Apophis.k píše:víš měl sem donedáva motorolu Mpx200 a teď používám K750i a ten rozdíl je nepopsatelnej.. místo cihly teď nosím malej a lehkej founeček a K750i umí to co Mpx-ka ba ještě víc...a/quote]
A můžeš si do svého telefonu nahrát jiný přehrávač médií, který podporuje formát, na který výrobce nemyslel, třeba OGG, WMA? Lepší prohlížeč obrázků? ICQ klient, co poběží i na pozadí? A ke špičkové výbavě, umí kalendář K750i tak základní věc, jako opakované události? Jsi nejspíš ten typ člověka, kterej si koupil Smartphone v dojmu, že jde o funkčně více vybavený telefon. To ovšem v základu není pravda, ale to je právě kouzlo Smartphone - vybavím si ho tím, čím chci, můžu si vybrat, co se mi líbí. Řeči o Javě neberu - nemůže nahradit nativní aplikace z principu, je příliš "oddělená". Mimimalizované aplikace "stojí", dvě současně spustit už nelze vůbec.

BTW, K750i není zrovna "malej" telefon, je velký jako T630 (dokonce je tlustší a širší), což je telefon na dnešní poměry poměrně rozměrný. To i poměrně rozměrná MPx200 je složená kratší. A Memory Stick Pro Duo - to také není žádná výhra. :roll:


Rozdíl asi takový, jako když mám, nebo nemám v peněžence dvacetikorunu.e/quote]


já sem neřek, že mpx-ko je špatný!! ještě ho mám a je to supr foun!!!
co se týče těch tvejch formátů hudby, tak když nejseš lama, tak si to převedeš do MPtrosky a nepotřebuješ WMW ani OGG... prohlížeč obrázků je v K750i postačující a zajímalo by mě, jak často si ty obrázky prohlížíš co, že na to musíš mít ultraspeciální prohlížeč???? a neměj strach že bych si koupil smartphone, protože sem lama a myslel sem si že bude vybavenej už ze začátku....;-)
a co se týče ICQ tak mi může na pozadí běžet taky...;-)
Apophis.k
Nemám nic, jsem studý chudent...
Apophis.k
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ddroyd 29. 8. 2005 14:28

ja presel na nokii 6600 z t610 a reknu vam, ze to byl hustej prechod. Chapejte t610 mela 2 mb pameti, java mipd 1 a nic jinyho. n6600 mi mi nabidla, to co jsem potreboval. Net (tedy v mezich 176*208 pix)
poradnej mail, icq, spoustu her (treba emulator doomovskejch wadů, nebo treba spousta n-gage her), programky na fotak, slovnik a spoustu dalsich veci. A taky do ni mam 512 kartu :))
Ale tak nejak mi to uz nestaci. Koukam uz po nejakym SMARTERphounu.
Nemusi to byt symbian, ikdyz bych rad. Libi se mi ten novej Qtek 8100. Ma 320*240 dotykovej displej, 1,3 mpixel fotak,vysouvaci qwerty klavesnici, wi-fi a edge. Ale ma par nevyhod, a to vykon procesoru- jen 200mhz (takze nevim jak tam pujde skype) a celkem malou pamet na PPC- jen 64mb. tak budu muset asi pockat na neco idealnejsiho
ddroyd
Junior

Odeslat příspěvekod ron.jeremy 29. 8. 2005 14:29

Apophis.k píše:já sem neřek, že mpx-ko je špatný!! ještě ho mám a je to supr foun!!!
co se týče těch tvejch formátů hudby, tak když nejseš lama, tak si to převedeš do MPtrosky a nepotřebuješ WMW ani OGG... prohlížeč obrázků je v K750i postačující a zajímalo by mě, jak často si ty obrázky prohlížíš co, že na to musíš mít ultraspeciální prohlížeč???? a neměj strach že bych si koupil smartphone, protože sem lama a myslel sem si že bude vybavenej už ze začátku....;-)
a co se týče ICQ tak mi může na pozadí běžet taky...;-)A/quote]

Co se týče formátů hudby, tak když nejsi hluchoň, :wink: tak nebudeš převádět ze ztrátového formátu do ztrátového formátu. Navíc OGG je menší, což by se zrovna u MS Pro Duo hodilo, pokud nemá majitel vykrvácet. A nemusí to být jen formáty, dobrý je třeba přehrávač, který se umí vypnout po určité době, prima na hraní k usínání.

Prima je možnost dát si předpověď počasí na Today obrazovku, přehled úkolů, a klidně i ten menstruační kalendář. :lol:

Prohlížeč obrázků může být lepší třeba tím, jak fotky resampluje na rozlišení displeje. Nearest neighbour není to pravé... Jak to dělá K750i?

BTW, to ICQ by mě zajímalo, jak se dá provést, abych byl schopen poradit nešťastníkům s Javou kolem mě... Doufám, že ne přes nějakou WAPovou stránku nebo tak něco. Tak, aby mě to při příchodu zprávy dokázalo upozornit, i když to je na pozadí.
ron.jeremy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod oneill_sx1 29. 8. 2005 15:18

Když tady pořád oslavujete K750i, ano, v základu toho umí možná více než starší smartphony z generace SX1 a 6600 nebo MPx200, ale kdo používá tyhle smartphony se základním vybavením??
Když porovnám svou SX1 s nějakým K750i nebo 6230i tak mám daleko lépe vybavený mobil i když nemám foťák na větší mazanice nebo nemám Javu 2.0, ale porád je to jen zasr.Java.
Krom toho kdo má v K750i přehrávač Xvid; messenger s podporou icq, msn, yahoo, jabber...; správce zip, rar a gzip souborů; editor obrázků podobný Malování z MS; prohlížeč obrázků se zobrazením čtyř velikostí ikon a miniatur, slideshow s šesti efekty; vědecké kalkulačky; všechny možné časové funkce; fotící programy s desítkami efektů, synthetizátor, bluejack soft.; notepad ;-), mapy; antiviry ;-), správce souborů, ovládače na TV apod...
oneill_sx1
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků