Mobilní internet pro online výuku

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Mikka1 11. 4. 2021 21:19

Bylo by to tak na 2-3 dny v týdnu, zbytek by byl přes kabel.
Ale zase nechci, aby mu ta data docházela. Vůbec nemám odhad. Ale musí to být mobilní, k použití na 2 místech
Jen jsem čekala, že se nabídky operatoru aspoň trochu přizpůsobily situaci. A ono nic.

-- 11. 4. 2021 22:44 --

Jinak kdyby někdo měl tip na Datamanii, moc uvítám. V mém okolí nic.
Nicméně zalíbilo se mi toto:
https://mobil.bazos.cz/inzerat/13480420 ... cmesic.php
A ještě jsem se chtěla zeptat na názor na Vodafone jetovtobe.
Míč všem děkuji, musím to vyřešit rychle, je to pro mě nečekaná situace a vím o tom houby. Internet mi vždycky stačil v mobilu nebo tabletu.
Mikka1
Junior

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 11. 4. 2021 21:48

já dával tři různé nabídky, za 600 byla nejdražší, ale mobilní rychlostně a datově neomezená nabídka, která na ty tři měsíce vyjde s přehledem levněji než kupovat datamanii za 1600-2000, aneb nechci slevu zadarmo.. pak jsem nabízel i nižší HD data, na to stačí naprosto v pohodě a jsou jen o 130 měsíčně dražší než datamanie bez počáteční investice a internet do zásuvky, který vyjde stejně, ale má nižší rychlost 20/5, což na online výuku stejně stačí s velkou rezervou..nevýhoda, že se nejedná o mobilní službu, ale je vázána na jedno místo, resp. oblast vysílače či více vysílačů v okolí, další lokalita už je za příplatek tuším 50kč měsíčně, ale mají k ní rozumný pronájem modemu za 30kč. O2 Stříbrný pokud se jedná o lte s instalací, tak tam si na sebe uplete akorát bič
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mikka1 12. 4. 2021 01:45

Když já to nemůžu najít.
U T-M nacházím jen:
Můj svobodný tarif neomezená SD data 675 Kč měsíčně - zdá se to být tarif na dobu neurčitou, tak by měl jít včas ukončit, ale nevím.
Pak pro studenty SD Neomezeně Surfujete 20 GB plnou rychlostí, poté až 3 Mbit/s EU datový limit 14 GB taky 675 Kč.
Ale nejsem tam přihlášena jako zákazník, to bych mohla zkusit s nějakou twist kartou.

-- 12. 4. 2021 02:46 --

Na rychlosti nezáleží, mají Teamsy, tak aby to zvládlo to.
Ale musí to být přenosné, potřebuji použití na 2-3 místech.
Mikka1
Junior

Odeslat příspěvekod ze.us 12. 4. 2021 09:24

Pri prenosu cisla k T-M jsou tri mesice za 50% - s tim je zrejme kalkulovano. SIMku pro prenos koupis treba v Tescu za 29Kc.
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 12. 4. 2021 10:28

koupil bych Datamánii, 300kč měsíčně, když nebude delší dobu potřeba internet, stačí nechat kredit nižší než 300kč, po dobití nad 300kč se opět zapne, na Motorole s 5000mAh baterií jede hotspot bez problémů, připojené 2 zařízení a nabíjím s rezervou jednou denně
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikka1 12. 4. 2021 12:02

Děkuji moc.
Kdybyste někdo o nějakém věrohodném prodávajícím věděl, dejte prosím vědět.
Mikka1
Junior

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 12. 4. 2021 15:41

přenos může být i ze sim zdarma, první tři měsíce sleva 50% na všechny tarify u t-mobile, na další pokračování se to musí vyhádat (u maxe ani těch 50% dlouhodbě nedají), ale to je bezpředmětné u krátkodobého požadavku
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod radim 12. 4. 2021 16:20

JayDeeSq píše:pak jsem nabízel i nižší HD data, na to stačí naprosto v pohodě a jsou jen o 130 měsíčně dražší než datamanie bez počáteční investice a internet do zásuvky, který vyjde stejně, ale má nižší rychlost 20/5, což na online výuku stejně stačí s velkou rezervou..nevýhoda, že se nejedná o mobilní službu, ale je vázána na jedno místo, resp. oblast vysílače či více vysílačů v okolí, další lokalita už je za příplatek tuším 50kč měsíčně, ale mají k ní rozumný pronájem modemu za 30kč. O2 Stříbrný pokud se jedná o lte s instalací, tak tam si na sebe uplete akorát bič


Potřebuje to mít mobilní, takže internet do zásuvky taky není řešení.

Jaký bič? S jakou instalací? Úplně normální služba na dobu neurčitou, kterou vypoví tak, aby skončila k poslednímu červnu, pokud to o prázdninách nevyužije, a o víc se nestará. Žádné závazky, nic se neinstaluje. Je to jen datová simka do modemu, jedna mi teď leží na stole, v sobotu jsem to vyřizoval. Zrovna to jdu šoupnout do modemu. Přijde mi to jednodušší na pořízení a správu než Datamánie, ale samozřejmě neznám přesné potřeby, možnosti a schopnosti tazatelky. Pokud je pro ni Datamánie OK, tak nelze než doporučit, což jsem taky udělal už ve svém prvním příspěvku. :-)
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zajDee 12. 4. 2021 18:48

Internet HD stribrny s mobilnim pripojenim (ne DSL) je podle O2 mozne mit pouze pro 5G-ready technologii.
K tomu se vaze modem za 4752 Kc a povinna instalace za 499 Kc.
https://www.o2.cz/osobni/internet#accor ... 380-a17449

Rad bych videl tu SIMku ve vlastnim modemu (co je to za modem?), pripojenou k 3,7 GHz LTE. :)

Navic je to vazane na jedno misto, takze to nesplnuje jeden z pozadavku (fungovani na dvou mistech).
-= Nic není tím, čím se zdá být =-

Jsem mobilní maniak :-)
zajDee
Junior

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 12. 4. 2021 20:12

radim
O2 nabízí stříbrný jako mobilní službu s možností provozu v jakémkoliv zařízení a v jakémkoliv místě? Podle podmínek O2 je to jaksi jinak. Internet do zásuvky umí více míst za příplatek 50Kč, takže to použitelné případně je, a pokud to druhé místo je v blízkosti (např. v jednom městě) tak to pojede i bez příplatku, jelikož k tomu dávají i modem za 30 měsíčně, tak mě to přišlo jako vhodná služba na krátkodobou potřebu částečně mobilního internetu, není třeba nic řešit ani do ničeho investovat. Bez poplatku za aktivaci, bez poplatku za případné poštovné a bez poplatku za samoinstalační balíček..za to už u t-mobile má měsíc provozu internetu
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mikka1 12. 4. 2021 22:44

Všechna místa jsou v jednom městě, ale 5G tedy nemáme.
Tu nabídku T-Mobilu najít neumím. Mám jim tam zavolat?
Jako ne že bych se investice za datamánii ráda nevyhla, ještě to shánět po všech čertech, v okolí nabídka žádná není.
Mikka1
Junior

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 4. 2021 00:24

podívej se na Aukro
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mikka1 13. 4. 2021 07:28

Tam ta cena leze ke 3000.
Takže za měsíc 1300. Za 10 dní výuky online.
Fakt jsem nečekala, že to bude až takový problém něco najít.
Mikka1
Junior

Odeslat příspěvekod roy1 13. 4. 2021 07:58

Však až to už nebudeš potřebovat tak ji zase prodáš a nejspíš ještě vyděláš, cena, s tím jak na trhu ubývají, stoupá. Po vánocích byly běžně pod 2000.
roy1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nick Cave 13. 4. 2021 08:35

za předpokladu že jiný operátor nepřijde s podobnou nebo ještě lepší nabídkou, což se také může stát ;-)
Nick Cave
Moderátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků