SIMka v modemu (mifi) - náhrada za O2

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod warkis 13. 4. 2021 20:09

Dobrý den,

mám dotaz jestli tu někdo používá (většinou třeba na chatách apod) internet tím způsobem, že strčí SIM kartu s daty do modemu.

Minulé září jsem na tento způsob přešel, koupil jsem si poměrně drahý modem od NETGEARU a do něj jsem strčil dobíjející SIM kartu od O2 s 100GB dat (300,- za dobití). SIMka fungovala tak, že jsem měl 100GB na měsíc a pokud mi data došla, mohl jsem si těch 100GB dobít znovu (za dalších 300kč). Takže jsem platil v průměru cca 600,- měsíčně, protože 200GB mi většinou stačilo.

(//POZOR, následující mudrování na O2 bylo vyřešeno, ve skutečnosti šlo o nedorozumění viz příspěvky níže//)
Jenže teď mě O2 vypeklo a ze dne na den zrušilo opakované dobíjení (které mi sliboval operátor, když jsem si SIMku pořizoval) a nechalo z ničeho nic po půl roce veselého dobíjení i 3x za měsíc možných jen 100 GB za měsíc s tím, že prohlásilo, že opakované dobíjení ve skutečnosti ani nikdy nemělo fungovat (operátoři mi v průběhu roku v monitorovaných hovorech tvrdili přesný opak). Nejhorší na tom je, že vše naprosto bez upozornění, takže jsem to zjistil ve chvíli, kdy mi došla data a já se chystal si je (jako vždy) znovu dobít. Nedobil. Zcela nečekaně jsem 2 dny nemohl pořádně pracovat, odhadovaná škoda až 10 tisíc, jelikož Bitcoin zrovna ten den překonal ATH. Kdyby šlo o normální výpadek, tak to spolknu jako poplatek za ránu osudu, ale tohle bylo ze strany O2 naprosto zbytečné a nechutné opovrhování zákazníkem - stačilo alespoň dát vědět pár dnů dopředu (hlavně že operátorka o tom zrušení věděla okamžitě z hlavy, takže nešlo o žádnou změnu, kterou udělali ajťáci v tajnosti, nebo omylem). Takže O2 už nikdy a do týdne ruším i paušál i pevný internet s O2 TV, co mám v pražském bytě. A pokud se na mě někdy někdo z rodiny obrátí o radu, tak O2 nikdy, nikdy, nikdy, i kdyby byli sebevýhodnější. Za tu zbytečnou ztrátu bych si mohl ten internet předplatit u konkurence na rok dopředu.

Každopádně jsem teď v pozici, že přemýšlím jak tuto SIM kartu od O2 nahradit. Hodně cestuju a proto mi můj modem (který má v sobě baterku, takže ani nemusí být v síti) velice vyhovuje. Opět bych rád měl internet přes data na SIM kartě (minimum 200GB na měsíc). Když koukám na předplacené SIM karty, tak nevidím momentálně v ČR žádnou vhodnou. Takže asi nějaký tarif s neomezenými daty.

(//hlavní dotaz je zde)
Problém je, že když si najdu nějaký tarif s neomezenými daty, tak jsou volání i data na stejné SIM kartě. Kdežto já bych chtěl mít SIM kartu na volání v mobilu a SIM kartu na data v mém přenosném modemu. Je tu někdo, kdo řeší podobnou věc? Nebo prostě platíte 2 paušály? Díky.
Naposledy upravil warkis dne 14. 4. 2021 14:37, celkově upraveno 3
warkis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 13. 4. 2021 21:09

Existuje mít jednu sim jen na data v jednom paušálu. Tuším cca 100 Kč se za to platí.
Stejně nic lepšího než O2 za 300 není ať má člověk k O2 jakýkoli přístup. Jediná levná pomoc je sehnat další sim O2 à 300 .
polda
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod warkis 13. 4. 2021 21:40

Já bych si býval koupil dvě, kdyby mi tenkrát operátor nepotvrdil, že lze kartu dobíjet několikrát do měsíce (což taky šlo až doteď). Teď už druhou asi neseženu a upřímně jsem teď tak zklamanej z toho bezohledného zacházení, že ani nevím, jestli bych měl s O2 z principu nadále spolupracovat (bohužel hubovat operátorům pro mě není satisfakce, a nemám to rád, protože za to nemohou. Jedinou cestu jak dát najevo svou nespokojenost přímo O2 vidím ve zrušení všech služeb).

Zítra tam ještě budu volat, tak uvidíme.

Každopádně díky za odpověď. Zkusím se ohledně rozdělení SIMky poptat přímo u operátorů, zní to slibně.

-- 13. 4. 2021 22:43 --

Ale přijde mi, že pokud jde rozdělit SIMka, tak cena bude podobná.
Když si vezmu, že jsem platil 300+300 měsíčně za internet a ještě jsem měl u O2 zvlášť paušál na volání za +- 500, tak to je 1100 měsíčně.

A pokud půjde rozdělit SIMka na data zvlášť a volání zvlášť, tak to je podle mého rychlého projetí trhu docela blízko běžným cenám paušálů s neomezenými daty. Nebo se pletu?
warkis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yxcv 14. 4. 2021 05:29

Normálně to jde dobít několikrát do měsíce, to že to jeden operátor neví, neznamená, že to nejde.
yxcv
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod warkis 14. 4. 2021 08:11

Mě to včera nešlo (ani přes účet na moje O2, ani přes aktivační SMS) a když jsem to oznámil operátorovi, tak mi řekl, že to zrušili, že to nikdy nemělo chodit.

Tak já to ještě zkusím, až dorazím domů

-- 14. 4. 2021 09:22 --

Tak VYŘEŠENO.

Před chvílí mi prošla aktivace 100GB. Šlo tím pádem o velikou souhru náhod. 1. náhoda byla, že zrovna v den, kdy jsem potřeboval dobít, nastala nějaká chyba a dobíjení nefungovalo a 2. náhoda byla, že zrovna ten operátor, kterému jsem se dovolal byl očividně zmatený a s velikou sebejistotou v hlase mi tvrdil nepravdy (že opětovné dobíjení už nefunguje a nikdy fungovat nemělo)

V tom případě všechno v pořádku a veškerou zášť vůči O2 beru zpátky. Technické chyby se stávají a stávat budou a zmatený operátoři jsou taky jen lidi. Občas se holt sejde dokonce obojí najednou a je z toho jedno velké nedorozumění.

Omlouvám se za ztracený čas všech, co toto četli a děkuji mnohkrát za odpovědi.
Užijte si zbytek krásného jara :).
Příště nashledanou.
warkis
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků