Neomezený internet v mobilu | Dlouhodobé zkušenosti

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Fretky 9. 3. 2021 17:09

Zdar,

rád bych po skoro 2 letech znal i názor ostatních, kdo máte neomezený net v mobilu. Mám VF A UPC a popravdě, od doby co jsem začal mít v mobilu net bez limitu jsem doma snad úplně zapomněl doma wifi u mobilu pustit. Za tu dobu jsem se postupně přestal omezovat, ale víc jak nějakých 50 GB jsem snad na měs nepřenesl.

Skoro mám pocit, že UPC bych ani už nepotřeboval, máme 4 neomezené sim, ale notebok a pc jedou na wifi, ale snížím rychlost při prodloužení sml. Jak jste na tom vy?
Fretky
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 3. 2021 17:23

Tak třeba já osobně neomezený net v mobilu nepotřebuju. Ale také bych se chtěl na něco zeptat.
Kolik celkem platíš za ty 4 sim a upc?
anonymni

Odeslat příspěvekod Fretky 9. 3. 2021 17:27

Platím cca 3 tis i s televizí, dostal jsem k tomu 4 telefony, platil bych mín, ale ještě nešlo spojit VF a UPC fakturačně.

Je to možná dost, ale až budu prodlužovat, tak to skrouhnu trochu. Možná ne všude chci neomezený volání a sms.
Fretky
Junior

Odeslat příspěvekod monty1234 9. 3. 2021 17:41

3 sim- VF-neomezené volání+sms+data každá 599,-kč
UPC-TV+internet doma (rychlost 100)-799,-kč
Měsíčně na tel. cca 50 GB a to koukám přes týden denně cca 2 hod na TV přes app Horizon Go.
Rychlost mob.dat na TV zcela dostačující.
Samsung Galaxy S23 Ultra 12GB/512GB Black
monty1234
Junior

Odeslat příspěvekod Fretky 9. 3. 2021 17:42

Ještě bych dodal k rychlosti, že 10 na 10 úplně stačí, dělám weby a jezdím ve státním, takže na cestách spotify ve vysoké kvalitě, navigace, když je pauza tak youtube a nikdy nebyl problém ani v uplný pr...i. A když jsem doma zkoušel být jen na mobilním netu a pracoval, ani jsem si toho snad nevšiml, VF si dost podkopává větev, od doby co není torrent nepotřebuji extra rychlost.
Fretky
Junior

Odeslat příspěvekod vpe 8. 5. 2021 20:43

Ty neomezeny mobilni nety, nemaji treba zakazany hotspot (na iphonu)?
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fretky 8. 5. 2021 21:07

Určitě ne, dost často to používám, když jdu za klientem a nechci řešit jejich wifi.
Fretky
Junior

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 9. 5. 2021 09:29

jak by mohl být zakázaný hotspot? To je věc mobilu, nikoliv operátora..
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vpe 9. 5. 2021 23:21

Nekde jsem to slysel, ze u iOS by to mohl operator nejak regulovat profilem. Stejne jako PRL nebo i level site…

Pravdepodobne to tedy pouzivaji jen v cizine, podobne jako operator lock?
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lomax 16. 5. 2021 13:09

JayDeeSq píše:jak by mohl být zakázaný hotspot? To je věc mobilu, nikoliv operátora..

Ale operátor kdyby chtěl, tak ten hotspot snadno odhalí, nejjednodušeji např. o 1 nižším TTL u packetů, které prošly NATem.
Lomax
Junior

Odeslat příspěvekod Fretky 16. 5. 2021 13:17

Já myslím, že jim je to jedno, dostávjají víc jak 2 tis z 1 fa, takže to dle mě neřeší.

Stalo se mi že jsem ted párkrát na mobilu nevypl CT 24, dostal jsem se nad 100 GB ani nevím jak je jim to jedno.

Ale to ode zdi ke zdi, koukal jsem na datové balíčky, ono je to koukám fakt drahé, tady stačí mít toto a je pohoda, ted mám i VF ten jejich gigabit, vlastně jen pro to, abych platil mín a chtěl jsem ten nový router, protože ten bílej byl za trest, svatej ten před tím. Ale na konci roku budu prolužovat sml, tak vlastně nevím, jak rychlej kabel potřebuju, ale mám pocit, to zůstane tak jak to je, protože sleva by byla minimální, to je paradox že, neomezený mobil hlas data giga net na kabelu, co by jsme za to před x lety dali ,že..a dnes...
Fretky
Junior

Odeslat příspěvekod pida34 18. 5. 2021 17:30

Co jsem se teď díval na tabulku srovnání neomezených dat v mobilu https://www.nasetreno.cz/mobilni-tarify/neomezena-data/ tak mi nejlíp vychází buď t-mobile nebo O2, ale nemáte zkušenost, jak je to s následným omezením rychlosti? Jde mi to to, jestli uvedené rychlosti platí, nebo to operátor "zadusí" víc, aby mě donutil si připlatit?
pida34
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 19. 5. 2021 00:07

než tyhle ceny, tak to snad radši nějakou šedivku :-*
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod burky_nafaso 18. 6. 2021 23:12

T-Mobile svých 3 Mbps tak nějak dodržuje. Připojení se dá použít i na stremování televize v nižším rozlišení
burky_nafaso
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků