Pevný internet vzduchem T-Mobile

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod MV_cz 1. 9. 2021 15:11

Tenhle modem je ale od O2, takže ten je fixuje taky? Modem je v routeru na samostatné kartičce (se svým firmwarem), takže by teoreticky vyměnit šel, ale prakticky nevím, zda to bude fungovat.
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 5. 9. 2021 12:16

Tak je to ještě podivnější, když do Archera od O2 strčím svoji hlasovou T-Mobile SIM, kde jsou také nějaká data (3 GB), tak se normálně v modemu vybere profil tmobile, připojí se a internet funguje (naměřil jsem na zkoušku 44/26 Mbit).
Čili buď to fakt nějak nemá rádo jen tu "pevnou datovou" T-Mobile SIM nebo v daném místě nechytí signál (ale to by neukazoval 3/4 síly signálu).
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 5. 9. 2021 20:02

už ti to někdo psal předem, pevný net od t-mobile je fixnutý na imei zařízení..takže když jí z jednoho modemu přendáš do druhýho nepojede..proto normální sim t-mobile jede
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MV_cz 6. 9. 2021 06:30

A to se fixne samo při prvním použití? Protože já od nich bral jen tu simku, modem jsem měl svůj....
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 6. 9. 2021 20:27

Poradím ti lepší řešení, dostaň se na BCh3 a ne 20 a pojede ti to 20 Mbit :-)

Jak? Posad anténu výše na komín a nasměruj na BTS. Udělej si v nouzi rušičku kanálu 20 (přeplněná odmistovka) ať ti tam modem nepadá… tam je to přetížená protože monteri odflakli práci a CPE ***** moc nízko.

řešení funguje podle lokalit. Já to mám na komíně ale to byl boj s monterem. I tak jsem to musel přemisťovat po něm. Občas to spadne do 20 ale stačí mi reconnect. Bohužel admin heslo vyrazit z TMOBILE jsem nedokázal, pak by to prý šlo nastavit natvrdo.

Fyziku neochcijes. Anténa co nejvýše nad terénem je ZÁKLAD pro tyhlety odlehlé lokality (kde papírové 1800 MHz jakoby není).

Jo a ještě, jak to vím? Na vyšší podpoře mají přístup k statistice te BTSky… když se správně zeptas, dokážou ti naznačit, kolik lidi na ni visí v kterém pásmu! A přesně jak jsem si myslel, na te 800Mhz(kanal20) preplneno, navíc tam je menší dírka pásma! A kanal3 Prej ze volný (co do připojenýcch) a přitom větší sirka pásma! Proč? Na to jsem už odpověděl :-)) Bavíme se o mimomeste!

Fyzika!

-- 6. 9. 2021 21:30 --

MV_cz píše:A to se fixne samo při prvním použití? Protože já od nich bral jen tu simku, modem jsem měl svůj....


Myslim ze checkujou jen začátek IMEI jakoze

VyrobceModel

konec IMEI = sériový číslo a CHKsum se nekontroluje.,,,

Takže muzes použit libovolný MODEM HUAWEI modelu XYZ, chápeš?


Je to jen můj odhad, ale na 99-% bude pravdivý :-)

-- 6. 9. 2021 21:40 --

MV_cz píše:Tenhle modem je ale od O2, takže ten je fixuje taky? Modem je v routeru na samostatné kartičce (se svým firmwarem), takže by teoreticky vyměnit šel, ale prakticky nevím, zda to bude fungovat.



Na změnu IMEI musíš obvykle flashnout přímo v mobilnim chipsetu, pokud pro tuzo funkcionalitu není (skryta) podpora výrobce modemu nebo znalosti komunity, většinou je to bez šance. A to IMEI musíš mít správně spočítané Checksum myslim. Nevím zda oped/DD WRT dovoluje měnit IMEI? Pochybuju.

Než vymejslet blbiny, nejprve fyzicky zvýšit zisk antény a pochopit (zjistit) saturace ksnslu 3 a 20 a princip šíření vln v těchto kanálech / pásmech !!!
<- Patria kod 1000 - klikni na muj nick vlevo
<- Tipli 300 Kč bonus
<- Investown bonus nyni 1000 Kč (nemovitosti, zhodnoceni >10%)
<~ Allegro CZ 200 Kč za reg, 5 doprav zdarma a od 2. do 8.10. je tam slevovy kupon 300,-
vpe
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MV_cz 9. 9. 2021 19:58

Tady právě nic jiného než 800 nechytim. Na podpoře mi nebyli schopní zjistit nic, ani na jakou z BTS jsem se připojil, to se naštěstí v modemu dá zobrazit a vyhledal jsem si to na gsmwebu.

Na tom starým modemu (Netgear, žádnej huawei) to prostě funguje, teď jsem to zkoušel ještě s mobilním modemem olax a taky se SIM nenačte, napíše "invalid or no simcard".

Na tři čárky s netgearem jedu momentálně 20/5 takže ono se to na maximum někdy dostane, jen bych rád sloučil dvě zařízení v jedno. Při koupi tarifu mi neříkali nic o tom, že modem musí být od nich a musí to být huawei, proto nevím, proč by to blokovali na huawei?
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod geodett 1. 12. 2021 10:11

Tak jsem se po 3 letech zaradoval ze mam konecne na BTSce frekvenci 1800 a ze z mych beznych rychlosti 1-3 MBits na 0,5-2 MBits postoupim vyse. Dva dny to bylo super a najednou to jelo na tech 20/5 no a od vcera vse pri starem, uz mne to zase hazi jen na 800 a jsem zase na svym snecim tempu :) Tak aspon ty 2 dny :)
geodett
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jenik3 1. 12. 2021 10:43

S tim lze neco delat. TMobile musi postupovat podle pravidel CTU na transparenost broadbandove sluzby. Zejmena rychlosti nesmi klesat nekam k 1-2 Mbs, pokud TMobile pise v podminkach 20 Mbs.
https://www.ctu.cz/internetove-sluzby
jenik3
Junior

Odeslat příspěvekod aaischa 1. 12. 2021 10:54

že by testovali posílení vysílače ?
reklamace nebude problém - výsledkem bude bezplatné zrušení služby, ale když potřebujete prostě internet a jiná možnost není tak to člověku moc nepomůže..

zavolej na TMO a optej se na technický podpoře třeba ti řeknou že posílení bude za týden, měsíc..
aaischa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jenik3 1. 12. 2021 11:01

Nejsem technik, tak nevim, podle jakoho klice si SIMkarta vybira frekvencni pasmo na ktere se pripoji.
Hodne obecne receno telefon LTE cat6+ by mel umet vyssi rychlosti. Problem je, ze aktualne nabizene LTE modemy jsou cat4, mozna cat6. Navic se tento udaj blbe hleda.

Doporucuju otestovat na miste s nejakym modernejsim telefonem (zapujcit) at vis, co v tvem miste realne jde a pochopitelne tlacit na Tmobile s otazkami, kdy tam pusti pasma 1800 a 2100 MHz.

V dnesni dobe je 2 Mbs bida s nouzi, ale lepsi nez dratem do oka.
jenik3
Junior

Odeslat příspěvekod radim 1. 12. 2021 11:26

geodett píše:Tak jsem se po 3 letech zaradoval ze mam konecne na BTSce frekvenci 1800 a ze z mych beznych rychlosti 1-3 MBits na 0,5-2 MBits postoupim vyse. Dva dny to bylo super a najednou to jelo na tech 20/5 no a od vcera vse pri starem, uz mne to zase hazi jen na 800 a jsem zase na svym snecim tempu :) Tak aspon ty 2 dny :)


Nevím, v čem a jak to používáš, ale proč tak lpíš na T-M? Zkoušels tam jiné operátory, včetně třeba Nordicu?
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aaischa 1. 12. 2021 11:52

Tmo a O2 maji sdilene vysilace takze zkusit spíše nabidku vodafone..

Nordic je o štěstí mimo velká města většinou nemají pokrytí, celkem zklamání, sleduju pokrytí každý měsíc dva..

Ještě je tu poda, ale pokrytí taky nic moc

Případně vzít anténu a zkusit zvýšit na nějakou tyč, metr, dva, tři a prostě experimentovat s umístěním a signálem (konkrétně sinr sledovat)

Jak již bylo řečeno zkusit klidně i s mobilem s tmo sim kde je nejlepší signál, strana domu, střecha, okno, různé místa na zahradě.. A pak třeba pres zásuvku s powerline adapterem dovést internet domu kdyby byl signal třeba lepší někde u garáže xkůlny..
aaischa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod geodett 1. 12. 2021 18:28

TMobile mam proto ze v dobe zrizovani neomezene LTE nabizel pouze on. Jsem na samote a k BTS to mam vzdusnou carou pres 4,5 km. V ceste byl les, ktery teda padnul za obet kurovce, ale nic extra se nezmenilo. Je poznat rozdil leto, zima, kdyz je a neni listi. Technik co tu kdysi byl sam rikal ze se divi ze to tady vubec jde :)
Pred 2 lety jsem poridil jeste druhe LTE a to od O2, protoze pres TMO neslo detem online pripojeni do skoly. Vim ze maji sdilenou intrastrukturu, ale realita je takova ze O2 tady beha 15-18 / 2, kdezto TMO max. do tech 3 (az na vyjimky). TMO mam na pevno na baraku, kdezto od O2 se mne ve finale podarilo ziskat pouze SIM, takze router si v klidu prenesu kam chci.
Takze ten TMO mam spis tak z toho duvodu ze mne pres to jedou kamery, NAS a rikam si ze jednou se to treba zlepsi :)

VDF jsem zkousel jen skrze SIMku v mobilu a ten tady je tak nekde mezi.

Nordic tu nemame. Uvidim co odpovi TMO, napsal jsem tam dotaz ohledne toho prepojovani, protoze na tech 1800 to beha velmi slusne. Bohuzel nemam ten novejsi modem kde bych zamknul pasmo.
geodett
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymius 1. 12. 2021 18:52

geodett píše:Tak jsem se po 3 letech zaradoval ze mam konecne na BTSce frekvenci 1800 a ze z mych beznych rychlosti 1-3 MBits na 0,5-2 MBits postoupim vyse. Dva dny to bylo super a najednou to jelo na tech 20/5 no a od vcera vse pri starem, uz mne to zase hazi jen na 800 a jsem zase na svym snecim tempu :) Tak aspon ty 2 dny :)


V jaky ses lokalite ? Vis na jaky BTS se pripojujes ?
Samsung Galaxy S23, S21, S7, S2, A34
anonymius
Junior

Odeslat příspěvekod geodett 1. 12. 2021 20:07

Kousek od Humpolce, BTS je bud
Sperice 18015757 (4,5 km) - zde je pouze 800
Havluv kopec 19001112 (7,8 km) - tam je 1800
geodett
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků