O2: Mobilní internet (do 31.10.2009 600Kč nebo 150Kč k ADSL)

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod snowboarder 25. 4. 2009 08:31

POZOR! :!: Toto je téma o "MOBILNÍ INTERNET", pro INTERNET V MOBILU navštivte příslušné téma
_____________________________________________________________________________________

AKČNÍ NABÍDKA DO 31.10.2009!
Mobilní internet za 600Kč (GPRS/EDGE/UMTS/CDMA)

_____________________________________________________________________________________

Podle informací by mělo O2 v průběhu první poloviny května zlevnit a hlavně zjednodušit mobilní internet.

:idea: :arrow: Datová (r)evoluce u O2

Mělo by to kopírovat nabídku fixních služeb, když se podíváme na současnou nabídku na fixních službách, vychází to i tak:

Odbourat by se tak měly veškeré rychlostní bariéry a dělení na různé technologie. Namísto dosavadních rychlostí 384, 512, 1024 a jejich další dělení na plus atd., přijdou pouze dva tarify a to

Mobilní internet a Mobilní internet plus

Platit budou na všechny technologie internetové připojení jak GSM (GPRS/EDGE), tak UMTS (včetně HSDPA), tak CDMA..

Tarify by se měly lišit pouze pouze tím, že "Mobilní internet" bude obsahovat FUP 10GB (2,5GB týdně) a "Mobilní internet plus", který bude bez FUP.

Základní cena by měla být 750Kč/měsíc. Navíc, k již zakoupenému připojení by měla být možnost zakoupit si další technologii s výraznou slevou (zřejmě také 150Kč).

Internet by tak měl být od O2 za stejnou cenu, ať budete mít ADSL, UMTS, EDGE, nebo CDMA. Zřejmě technologie "Jedna firma, jedna cena".

Já osobně takový přístup celkem chválím, zjednodušení nabídky je opravdu významné a dochází i k podstatnému zlevnění (u některých tarifů o méně, u současných vyšších o dost)

(samozřejmě jako vždy ceny s DPH)
----------------------------------------------------------------------------------------------------
O2 Mobilní internet

- připojení technologií GPRS/EDGE/UMTS/HSDPA/WIFI, nebo CDMA/WIFI
- tarif PLUS je bez FUP limitu, ten je 2,8 GB/ týden
- druhou technologii lze přikoupit za 150 Kč
- rychlost: dle pokrytí až 3,6 Mbps

cena:
- základní varianta 750 Kč, s Neonem/Kůlem 650 Kč, s ADSL 150 Kč, s O2TV 250 Kč
- verze "PLUS" 1000 Kč, s Neonem/Kůlem 900 Kč, s ADSL 450 Kč, s O2TV 550 Kč

:?: více na: http://www.cz.o2.com/osobni/internet/in ... index.html

:arrow: Software Mobile Partner pro ovládání modemu pro 3G (Huawei)

:arrow: Mobilní internet na cesty od O2 za 150 Kč - vše kolem něj
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Sasakr 25. 4. 2009 09:49

Výborně! Kdo by to u O2 čekal? Já tedy ne. No každopádně zatím mi stačí IVM.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Policak 25. 4. 2009 10:32

Nejake zmatene, ne? 2 tarify, jeden s FUP a druhy bez nej a jednotna cena 750? Nechces to opravit, pripadne doplnit? 750 je cena za ktery z nich? A kolik bude stat ten druhy?
Podpis....to jako můj? Nebo čí? Radši to nechám volný.
Policak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowboarder 25. 4. 2009 11:10

Co je na tom zmateného? Proč asi píšu "Základní cena by měla být 750Kč/měsíc". Tu bez FUP dopíšu, až ji budu znát. Troufnu si jí tipnout na 950-1000.
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pav Lucistnik 25. 4. 2009 21:12

Současná cena za bez-FUP bez-CDMA je 699, takže by to bylo bohužel zdražení...
Nokia E71 (O2/3G), Nokia E51 (T/3G), 4x Nokia 6120c (Vdf/3G, Vdf/GSM, O2/GSM, T/GSM), 2x Axesstel (U:fon, O2 CDMA), ZTE LTE usb stick (O2 LTE), Lenovo ThinkPad Edge, toť výbava lovce
Pav Lucistnik
Lovec BTS
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowboarder 25. 4. 2009 21:19

699? Nechceš připočítat DPH a říct 831,81? :-)
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pav Lucistnik 25. 4. 2009 21:26

Tak pokud ty tvoje ceny jsou včetně DPH, tak potom je to jiná.
Nokia E71 (O2/3G), Nokia E51 (T/3G), 4x Nokia 6120c (Vdf/3G, Vdf/GSM, O2/GSM, T/GSM), 2x Axesstel (U:fon, O2 CDMA), ZTE LTE usb stick (O2 LTE), Lenovo ThinkPad Edge, toť výbava lovce
Pav Lucistnik
Lovec BTS
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowboarder 25. 4. 2009 21:27

Samozřejmě, na fóru je jinak nepíšeme ;) Pro jistotu upozorním:-)
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pav Lucistnik 25. 4. 2009 21:43

I tak mi to přijde na dnešní dobu docela hodně. Fér by bylo dorovnat ufonovic šestikilo :)
Nokia E71 (O2/3G), Nokia E51 (T/3G), 4x Nokia 6120c (Vdf/3G, Vdf/GSM, O2/GSM, T/GSM), 2x Axesstel (U:fon, O2 CDMA), ZTE LTE usb stick (O2 LTE), Lenovo ThinkPad Edge, toť výbava lovce
Pav Lucistnik
Lovec BTS
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod goob 28. 4. 2009 08:47

No, mně to přijde trochu jako nesmysl. U ADSL bych stěží pochopil nějaké fixní náklady na fyzické připojení a údržbu pevné linky v ústředně. Ale taková věc u mobilního telefonu přece není, proto by měla být cena za mobilní internet lacinější. Už třeba kvůli tomu, že nabízí menší rychlost...
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowboarder 28. 4. 2009 08:52

To pak jsou ceny u T-Mobile hotová sviňárna, podívej, u O2: zákazníci se budou moc připojit u O2 za 750Kč jakoukoliv technologií a jakoukoliv rychlostí (při HSDPA až 3,6Mbit). FUP 10GB. Když se kouknu na Internet+ (FUP 2GB) nebo Internet standard (FUP 5GB) u T-Mobile s cenou 832Kč), můžu mi být pak akorát do pláče.

Nemluvě o tom, že si půjde u O2 za pár šupů dokoupit další technologii a máš pak 2 plnohodnotná připojení.

Ano, cena by mohla být nižší, ale v současné nabídce netu je to slušné.
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod goob 28. 4. 2009 09:38

No, mobilní internet u T-Mobile je sviňárna, to je bez diskuse. I ten jejich Surf+. Kdyby odstranili nesmyslné restrikce pro porty, tak mají nejlepší internet pro mobily, protože by byl nejlacinější.

Je jistě fajn, že se budu moci připojit mobilně přes cokoliv, ale čekal bych spíše cenu kolem 500 Kč, jako je ADSL bez pevné linky. V kombinaci s ADSL + internet za 150 Kč to bude ale skvělá nabídka!

No, srovnáme-li to ovšem s konkurencí, bude to nejspíš v tom našem zatuchlém rybníčku ta nejlepší nabídka, protože ve srovnání s chabým EDGE u Vodafone a Internetem 4G za hříšný peníz u T-M to bude nejspíš to nejlacinější...
goob B-]

ZÁKLADY PRAVOPISU: ne "já sem", ale "já jsem". Ne "standart", ale "standard". Ne "hold", ale "holt". Ne "ženy, mobily, ryby, atd. byli", ale "byly". Nebo jste tak neschopní, že neumíte pár jednoduchých pravidel...?
goob
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 28. 4. 2009 09:54

Internet v Mobilu u T-Mobile je nyní vzadu, ale Mobilní Internet pomocí jejich předplacených balíčků Twist Internet na 12 měsíců je naopak nejlevnější, viz. http://www.t-mobile.cz/datovebalicky a na eshopech se dají sehnat ceny ještě tak o 10% nižší, takže pak se dá pořídit SIM karta, která umožní GPRS/EDGE a 4G 512 kbit/s s FUP 5GB za méně než 400 na měsíc. Drobná nevýhoda je to, že to je od aktivace na rok bez možnosti to vypnout/přerušit a platí se to předem.
xtonda
Junior

Odeslat příspěvekod jiri.peterka 28. 4. 2009 19:54

Zajímavé rovněž bude, co provedou se současnými zákazníky, resp. s rychlostí. Uvidíme...
jiri.peterka
Junior

Odeslat příspěvekod snowboarder 29. 4. 2009 07:51

Tak vzhledem k tomu, že je nabídka většinou výhodnější by je klidně migrovat mohli, ale v mobilní O2 tohle nikdy nebylo a nepředpokládám, že by se do toho sami pustili.

Jediná "výhodnější" nabídka oproti budoucí je Internet Mobil 512 plus. Kombinace CDMA a GSM/UMTS a WiFi za 832Kč (699 bez daně). V nové nabídce to vyjde na 900. A jak víme, O2 omezovat rychlosti zřejmě neumí (což poznali zákazníci, kteří si kupovali 512 a v klidu fungovali megabit), takže tahle nabídka může být do budoucna zajímavější. No a pak taky kdo má jen CDMA 256, tak samozřejmě by taky nechtěl "vejš".
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků