Na co 3G?

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod benik.martin 25. 8. 2010 13:29

Zdravím,
přemýšlím o koupi nového telefonu a nevím, jestli se vyplatí pořizovat si s 3G. Využiju ho? Je zadarmo nebo za něj musím platit operátorovi? Jsem z malého městečka kde 3G pokrytí nikdy nebude, ovšem od září jdu do Prahy na školu, kde zajisté je. Je tedy lepší 3G nebo mi stačí k připojování na net wi-fi??
Děkuji za odpovědi
benik.martin
Junior

Odeslat příspěvekod Sasakr 25. 8. 2010 14:15

Neplatí se za 3G, platí se za internet přes operátora a je jedno, přes kterou technologii to konkrétně v dané lokalitě je. Jestli ho máš v plánu využívat, kupuj rozhodně s 3G. Pokud chceš být odkázán na free wifiny...tak pak hodně štěstí...
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod benik.martin 25. 8. 2010 17:12

je to s free wifi špatné v Praze? a jakoby tím signálem je pokryto celé město nebo to bude někde vypadávat?
benik.martin
Junior

Odeslat příspěvekod audis 25. 8. 2010 17:29

benik:
wifony provozují restaruace, školy, uřady, apod. čili že bude volně komukoliv k dispozici sít bez hesla na celém uzemí města, je logicky a prakticky nesmysl. takto to prostě nechodí! vylezeš z restaurace a jsi offline. chápeš? já když sem někde ve městě, ani se nesnažím nějakou wifi sít hledat, mám mobilní datové přenosy. ale tam, kde vím že jim funguje dobře a rychle nebo doma, tam si ji zapnu.

jestli máš v plánu používat v mobilu mobilní datov přenosy, určitě kupuj s 3g!!! já netím denně a mrzelo mě před rokem, že u nás 3g zavedli ale muj přístroj to neuměl. mrzelo moc moc moc!
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod benik.martin 25. 8. 2010 18:00

zrovna jsem na to koukal a u T-Mobilu se platí asi 4 kila za měsíc, trochu moc :D jde pak třeba mobil propojit s nouťasem, kdyby nebyla v dosahu žádná wifi pro ntb a tak bych surfoval přes 3G?
benik.martin
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 25. 8. 2010 18:04

Ano, jde to propojit
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod benik.martin 25. 8. 2010 18:10

a něco jako free 3G existuje? omluvte moje pro vás trapné dotazy, ale jsem v tomto směru laik :)
benik.martin
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 25. 8. 2010 18:12

Free 3G? Co to má být? 3G je jen technologie, přes kterou taháš data. Musíš platit tvému operátorovi za přenesená data, nebo paušál na net
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod benik.martin 25. 8. 2010 18:16

wifi je taky jen technologie a taky je free :D né, tak děkuji za odpovědi, konečně tomu trochu rozumím :)
benik.martin
Junior

Odeslat příspěvekod audis 25. 8. 2010 18:20

někde je dostupné jen gprs, nekde edge, nekde 3g. čím rychleji, tím lépe. cena stejná. za 3g se nepřiplácí. prostě co je dostupné, přes toto to jede. nic složitho v tom nehledejte. ju?

dodatek konečně vysvětlují: tak jako někdy tečou data přes gprs a nekdy před edge, tak analogicky někdy tečou data přes 3g, nškdy přes edge a někdy přes gprs. podle toho, co je zrovna k dispozici. .-)
Naposledy upravil audis dne 25. 8. 2010 18:25, celkově upraveno 1
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vampix1 26. 8. 2010 21:38

Wifi je technologie, která poskytuje internet, který vždycky někdo musí zaplatit. To že nám v jedné restauraci nabídnou připojení k jejich internetu jim zaplatíme na jejich zboží či produktech. Pak pro nás je připojení Free. Jenže to je na území jedné restaurace. Ano mně třebas v celé škole poskytuje škola Wifi a tak se mám dobře, ale jen ve škole, mimo ji taky nechytnu.
Ale jinde, když jdeš tak se musíš připojit tak jako k hovoru, za který také platíš. Takže pokud si chceš na Václaváku pod koněm najít spoj domů, budeš potřebovat data, která ti za poplatek poskytne operátor a na místě, které je pokryto 3G pojedeš přes tuto technologii. U T-mobilu jsou 2 paušály, podle toho, jak moc data chceš využívat. 139,- (100mg FUP) a 499,-(1GB FUP) K tomu jde za 99,- dokoupit dalších 100 mg FUP.
T-mobile G1, Android Aosp2.2 T-mobile přátelé
iPhone 3GS, 32GB White O2 Neon SMS+500volných min a Internet v mobilu
N95 8GB

Lenovo ThinkPad SL410( C2D P7570 2.26GHz, 4GB DDR3, Ati HD4570 GDDR3 256MB, 320GB 5400rpm, 2.32kg)
vampix1
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 27. 8. 2010 06:14

benik.martin píše:a něco jako free 3G existuje? omluvte moje pro vás trapné dotazy, ale jsem v tomto směru laik :)

3G stejně jako GPRS a EDGE provozují pouze mobilní operátoři kteří na tu síť mají licenci, určené frekvence apod., Wifi může provozovat každý kdo má nějaké připojení k netu, stačí koupit "krabičku" zapojit a nakofigurovat. Proto je možné mít připojení přes Wifi zdarma, když to provozovatel poskytne zákazníkům, žákům atd.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod benik.martin 27. 8. 2010 21:31

já právě nevim, jesi si připlácet za mobil s 3G, ted sem přesvědčen že takový prachu operátorovi dávat nebudu, ale kdo ví jak to bude za rok... nevim..
benik.martin
Junior

Odeslat příspěvekod Sasakr 27. 8. 2010 21:37

Kdo ví? No my určitě ne.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Maniak
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 27. 8. 2010 21:38

mobilní net do mobilu stojí 100 - 200 kč/měsíc. lze využít i jako modem k pc.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků