T-Mobile - změna u Twist Online - učtování po 1MB

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Internet v mobilu a Mobilní internet nejsou omezována přístupovými body ani připojeným hardwarem (mobil, notebook, tablet), pouze pomocí FUP dle vašeho tarifu. Při hledání informací čtěte první stránky a příspěvky příslušných témat, najdete v nich většinou sumář informací.

Odeslat příspěvekod chodec80 24. 10. 2012 14:19

Zdravím,
protože má Mobilmánie skvěle vyřešenu možnost příspěvků pod jejich články, nemohu přidat další komentář pod článek Twist, dobrota pro tablety: 40 haléřů za 1 MB dle potřeby. To je důvodem založení tohoto threadu.

Právě mi bylo od operátora T-Mobile sděleno, že dochází ke změně účtovací jednotky z 1kB na 1MB! Z mého pohledu se jedná o pěknou ku...várnu a jsem moc zvědavý jak rychle bude nyní kredit ubývat. SIM jsem využíval v tabletu, dle jeho počítadla jsem věděl, kolik Kč mi zhruba ještě zbývá, nyní budu vědět kulové.

Mohla by se redakce na tuto novinku podívat a případně aktualizovat původní článek o vyjádření operátora? Velice by mě totiž zajímalo, jaké inteligentní zdůvodnění operátora napadne.
chodec80
Junior

Odeslat příspěvekod zajDee 24. 10. 2012 20:44

V oficiálním tři dny starém ceníku (http://www.t-mobile.cz/dcpublic/Cenik_s ... Mobile.pdf) je stále účtovací jednotka 1 kB.
Neřekl operátor i odkdy by k takové změně mělo "docházet"?
-= Nic není tím, čím se zdá být =-

Jsem mobilní maniak :-)
zajDee
Junior

Odeslat příspěvekod chodec80 25. 10. 2012 06:25

To si bohužel nepamatuju. Hovor totiž začal na zcela jiné téma (při dobití nad 300Kč měsíčně budete mít bonus 20% kreditu atd.), až jako další bod byla informace o změně účtovací jednotky na 1MB. Zeptal jsem se, zda opravdu myslí 1MB a on mi to potvrdil. V tu chvíli jsem už začal vidět rudě a moc jsem mu poděkoval za tuto informaci (ironie). Poslední co zmiňoval bylo něco o bonusovém kreditu 200Kč, který bude připsán někdy příští týden. Na to jsem stihl jen odpovědět, že to teď aspoň pokryje změnu účtovací jednotky. Jsem mimo republiku, čekám od operátora úplně jiný hovor a tak jsem se s ním nehodlal dlouho bavit.

Postěžoval jsem si operátorovi na Faceboku a ten mi to ještě ověřuje.
chodec80
Junior

Odeslat příspěvekod Martin Bednář 25. 10. 2012 12:12

Bohužel je to tak, před chvíli mi také volali.
Už to vypadalo, že bude na trhu celkem normální tarif, ale vydrželo to jen chvilku :(
Fakt zklamání. Takže až vyčerpám kredit, tak půjde karta do kopru.
Martin Bednář
Junior

Odeslat příspěvekod chodec80 25. 10. 2012 12:54

Dovolím si zde zkopírovat vyjádření T-Mobilu, které jsem obdržel na Facebooku.

Petře, omlouváme se. Po uvedení první edice jsme bohužel odhalili interní technické problémy. Místo rušení edice jsme se rozhodli pro úpravu účtování. Ta by se zákazníků v době megových stránek neměla téměř dotknout a věříme, že tarif zůstává nadále nejvýhodnější variantou pro občasné uživatele internetu bez jakýchkoliv závazků a paušálů. Cena 40 haléřů za megabajt se nemění. Všem současným uživatelům se ještě jednou omlouváme a pošleme jim 200Kč kredit na další surfování. Příjemný den, Ondra
chodec80
Junior

Odeslat příspěvekod Martin Bednář 25. 10. 2012 13:19

To je sice hezké, že se nemění cena za MB ale mění se účtování. V praxi to znamená, že tam, kde jsem stáhnul obsah ve velikosti např. 40kB, tak mi rovnou naúčtují MB :-(
Martin Bednář
Junior

Odeslat příspěvekod lol7 25. 10. 2012 16:03

Mozna si nerozumim, ale prenesena data se predpokladam pocitaji na session (tj. dane spojeni s GGSN) nikoliv za nejaky casovy usek ci stranku... 200kB stranka se Ti nenauctuje jako 1MB stranka. Ano, bude to nevyhodne napriklad pri vyuzani tabletu v metru, kde se v kazde stanici navazuje nova session.
lol7
Junior

Odeslat příspěvekod chodec80 25. 10. 2012 16:24

Podle mě je to tak jak píšeš - jenže pokud tablet leží na stole a jen přes Push přijímá data (emaily, icq, skype...cokoliv), tak v těchto případech je session krátká a s malým objemem dat. Takže jedna kontrola emailu nesebere 30kB, ale 1MB.

Případně, pokud načtu tu 200kB stránku a pak tablet uspím, dojde k přerušení spojení a naúčtuje se opět 1MB.

Takto to bylo i v minulosti vysvětlováno při účtování v roamingu (tam je to tuším 100kB).

edit: při hledání jak to vše funguje jsem našel, že EU přikázala v roamingu účtovat po 1kB. Takže je má poslední věta nahoře již neplatná.
chodec80
Junior

Odeslat příspěvekod Martin Bednář 25. 10. 2012 17:50

Pointa je ta, že účtování je sice stejné ale rychleji vyčerpáš kredit za FUP. Takže dobít kredit a operátor mac peníze doma. Je to tak nebo to říkám blbě ?
Martin Bednář
Junior

Odeslat příspěvekod lol7 25. 10. 2012 18:50

Ano, martine, rikas to spravne. Samozrejme, ze to schovali za technicke potize, jinak by to bylo neobhajitelne :)
lol7
Junior

Odeslat příspěvekod booroo 25. 10. 2012 20:38

ještě,že je to jen předplacenka,kdyby to bylo na smlouvu tak už to zavání žalobou.Takže po vyčepání letí simka do koše a T-Mobile opět dokázal ,že je nemožnej,když ani neumí spočítat ,kolik si má učtovat,před vydáním simky :tleskani
booroo
Junior

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 25. 10. 2012 21:59

Booroo: to mi vysvětli, za co bys je chtěl žalovat?
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN

Odeslat příspěvekod paty07 25. 10. 2012 22:03

Vhledem ke změně podmínek bys mohl (tuším do 14 dnů od vydání nových podmínek) odstoupit od smlouvy. Pokud se neozveš považuje se, že souhlasíš s novými podmínkami, takže žalovat bys je nemohl.
paty07
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rolfovo1 25. 10. 2012 22:05

Jo, taky mi volali. Škoda, že tahle, po dlouhé době milá nabídka, vydržela tak krátkou dobu...
Mimochodem, nevěděl byste někdo, jak donutit mobil s Androidem (4.0.4), aby udržoval trvalé připojení a neodpojoval se? Jde to nějak?
Naposledy upravil rolfovo1 dne 25. 10. 2012 22:41, celkově upraveno 1
rolfovo1
Junior

Odeslat příspěvekod chodec80 25. 10. 2012 22:40

Lidi, pokud jste na Facu, napište tam svůj názor (prosím ale slušně). Sice si nedělám iluze, ale snad jim aspoň dojde, že to opravdu přepískli.
chodec80
Junior

Odeslat příspěvekod A1rh- 25. 10. 2012 23:49

Nemyslíte snad vážně, že jim na to jen tak v klidu přistoupíte. Všude je uvedeno účtování po 1kB, s tím jsem počítal a vyhovovalo to mému využití této karty. S účtováním po 1MB bych si ji nepořídil. Je to změna podmínek služby k horšímu, dle zákona ji musí oznámit pokud se nemýlím měsíc předem, musí tuto informaci vyvesit na všech značkových prodejnách a musí zákazníkovi umožnit od smlouvy odstoupit a vrátit mu peníze.
Já se zbavil jiných dvou SIM, protože tato pokryla moje požadavky a tato změna je rána pod pás. Technické problémy jsou hloupost, jen si to někdo špatně spočítal a dal na trh zřejmě "příliš výhodný" produkt.
Jsem zvědav na další vývoj, ale toto chování si slušnost nezaslouží, to si zaslouží leda tak ČTU a pořádně mastnou pokutu
A1rh-
Junior

Odeslat příspěvekod chodec80 26. 10. 2012 04:00

A1rh: pokud jsem se dočelt na Facu správně, tak tato změna vstoupí v platnost až 1.12. Dále to vypadá, že operátor všechny jeho zákazníky obvolává a tuto informaci jim sděluje. Jako kompenzaci jim připíše 200Kč kredit (takže to co jsi do toho vložil nákupem ti defakto vrátí). Z mého pohledu tebou uvedené podmínky splňuje (co bude na prodejnách netuším).

Ohledně technických problémů jsem jim napsal, že tomu nevěřím - když neměli po léta technické problémy u tarifních zákazníků, tak nevím, proč by měli mít technické problémy u Twistu ;-).
chodec80
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 26. 10. 2012 04:14

Tak teoreticky by mohli mít problémy se strháváním těch minimálních částek z kreditu při stažení dat v řádu jednotek kB.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod chodec80 26. 10. 2012 04:24

Tak ať na to jdou od lesa. U tarifů neodečítají kredit, ale kB z nějakého zaplaceného paušálu (a tam to podle všeho funguje). 200Kč kredit = 500MB dat. Pro snadnější výpočet bych klidně akceptoval převod na kB přes násobek 1000. No a z toho ať si ty kB odečítají.

Opravdu v tom vidím jen výmluvu. První změna byla, že tuto SIM nebylo možné koupit online. Omezili prodej jen na vybrané prodejny a jsem zvědav, zda by mi prodali např. 5 SIM současně.
chodec80
Junior

Odeslat příspěvekod iura 26. 10. 2012 04:50

Nejde, odpojuje se, aby to nevybíjelo baterii.
"vigilantibus iura scripta sunt"
iura
Junior

Odeslat příspěvekod lol7 26. 10. 2012 05:41

Zalezi na zarizeni, presneji na tom, jak to v vyrobce zarizeni v OS Android integroval. Telefony rady Xperia se s originalnim FW od internetu neodpojuji, existuje ale FW (resp. kernel), ktery setri baterii a pri lock-screenu odpoji data (napr Aire Kernel na http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1472043)
lol7
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 26. 10. 2012 06:43

Jsem přesvědčen, že žádné technické problémy s touto simkou Tdebile nemá. Jedině nenažrané problémy :D
Ale možná nenažranost počítají do technických problémů :-D
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Martin Bednář 26. 10. 2012 07:21

V pondělí sepíši podání na ČTÚ. Nedělám si iluze, jelikož podmínky operátorovi umožňují změnu, nicméně jejich postup odporuje tzv. dobrým mravům.
Minimálně za ten pocit s tím něco udělat mi to stojí.
Martin Bednář
Junior

Odeslat příspěvekod iura 26. 10. 2012 07:31

Pak nám postni výsledek. :-)
"vigilantibus iura scripta sunt"
iura
Junior

Odeslat příspěvekod A1rh- 26. 10. 2012 07:43

Spíš by se nás na ČTU mělo obrátit víc, změna účtovací jednotky 1024x větší (resp. 3 řády) je naprosto neakceptovatelné, mnoho lidí si tu SIM pořídilo právě kvůli účtování a teď by si třeba za 1kB, což by mělo obnášet 0,0004Kč strhnou oproti slibům hned 1MB = 0,40Kč. To těch 200Kč (při tomto způsobu používání) rozhodně nevykompenzuje.
A1rh-
Junior

Odeslat příspěvekod ze.us 26. 10. 2012 09:16

myšpulín píše:Tak teoreticky by mohli mít problémy se strháváním těch minimálních částek z kreditu při stažení dat v řádu jednotek kB.

Nejspis ano, jelikoz je kredit veden na halere (0,01 Kc), coz je 25 kB dat. Tak to pro jistotu radne zaokrouhlili nahoru :(

A se 100kB krokem (=ctyri halere) by zde souhlasilo kolik lidi?
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Reku 26. 10. 2012 09:46

Tak v tom určitě problém není. Stačí přidat pomocnou položku do databáze nebo současnou rozšířit. Jinými slovy, nechce se jim.

-- 26. 10. 2012 10:48 --

To je vidět i z toho, že by mohli udělat účtování po těch 25kB a neudělali to. Prostě je to moc výhodné pro lidi....
Možná neznalé zblbnou, ale já tyto věci řešil cca 8 let jako programátor, takže za mě: lžou nebo ze sebe dělají Tdebila ;-)
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod TrustNo1 26. 10. 2012 10:08

Tato jednostranná změna je jednoznačně k horšímu! Kdo s touto změnou nesouhlasí, nechť se obrátí se stížností na ČTÚ, zde je vzor:

Stačí doplnit jméno + adresu + tel. číslo Twist karty

Odeslat na email: podatelna@ctu.cz

Dobrý den,

společnost T-Mobile Czech Republic před nedávnem zavedla předplacený internetový tarif s názvem Twist online. Od uvedení tohoto produktu (9/2012) je účtovací jednotkou za přenesená data 1 kB.

Společnost T-Mobile dle informací zveřejněných pracovníky na facebookovém profilu chce jednostranně změnit účtování z jednotky 1 kB rázem 1 MB! Jedná se o tři řády vyšší účtovací jednotku oproti současnému stavu - pro zákazníky obrovská změna k horšímu!

Vyjádření zaměstnanců T-Mobile:
"Omlouváme se. Po uvedení první edice jsme bohužel odhalili interní technické problémy. Místo rušení edice jsme se rozhodli pro úpravu účtování. Ta by se zákazníků v době megových stránek neměla téměř dotknout a věříme, že tarif zůstává nadále nejvýhodnější variantou pro občasné uživatele internetu bez jakýchkoliv závazků a paušálů. Cena 40 haléřů za megabajt se nemění. Všem současným uživatelům se ještě jednou omlouváme a pošleme jim 200Kč kredit na další surfování. Příjemný den, Ondra"

Žádám proto, aby ČTÚ v této věci zasáhl a takové jednostranné znevýhodnění spotřebitelů ze strany T-Mobile zakázal. Není např. splněna ani povinnost o takové zásadní změně zákazníky informovat předem. Nikde se neuvádí, od kdy má tato změna platit.

Řešením může být převedení kredit na účtovací jednotky - tedy např. 200 Kč za pořízení sady na 500 MB a účtování spotřebovaných kB. Volné jednotky (tedy nikoliv Kč, ale data) by mělo být možné sledovat on-line v sekci Můj T-mobile.

Děkuji Vám za Vaše vyjádření.

S pozdravem
...............
TrustNo1
Junior

Odeslat příspěvekod A1rh- 26. 10. 2012 15:34

pokud zveřejní změnu podmínek OFICIÁLNĚ (ne na facebooku) min 1 měsíc předem (tedy do konce října) a dají uživatelům možnost odstoupit od smlouvy a prokazatelně jej o tom informují, tak je ČTU zbytečný, nemá co řešit, protože bylo dostáno zákonu. Teprve až by toto neproběhlo, tak to má smysl.
Teď by mělo smysl TM pořádně rozmáznout na Mobilmánii, FB (osobně jej nemám), apod. Na základě reakci na FB nedávno ustoupil i VF od nějaké habaďůry. Pokud má nějaký problém s interní evidenci haléřů na desetitisíciny, tak jak už tu bylo uvedeno, ať eviduje pouze kB, řešení by se jistě našlo, ale tech.problémy jsou jen výmluva.

A možná i ČTU by se vlastně mohlo zabývat tím, že zdražení, dle způsobu využívání původní nabídky muže být až 1000 násobné, ve chvíli kdy mi AGPS jen pinkne a stáhne 1kB a odpojí se a naúčtují mi těch kB 1024! Je to vlastně změna účtování z 1+1 na 1024+1024.
Ne, tohle jim prostě nesmí projít!
A1rh-
Junior

Odeslat příspěvekod lol7 27. 10. 2012 09:03

A co si myslite, ze Vam CTU rekne? Kdyt je to predplacenka! Proste ji zahod...
lol7
Junior

Odeslat příspěvekod A1rh- 27. 10. 2012 13:36

i předplacenka je služba a z pohledu zákona pro ni platí stejné smluvní podmínky jako pro tarif (nutnost oznamování změn, umožnění odstoupení od smlouvy a pod.)
A1rh-
Junior

Odeslat příspěvekod appofiss 31. 10. 2012 14:48

Nevíte někdo, jakým stylem se bude účtovat 1MB? Příklad: Zapnu si v mobilu připojeni, otevřu prohlížeč a načtu m.idnes.cz (To mě bude stát 0,4Kč). Pak mě zaujme nějaký článek a kliknu na něj (dalších 0,4Kč)? Nebo.......
Zapnu si v mobilu připojeni, otevřu stránku m.idnes.cz, zaujme mě nějaký článek, kliknu na něj a pořád mě to bude stát jen 0,4Kč do 1MB ???
appofiss
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 31. 10. 2012 15:01

Napiš Tmobilu. Třeba to budou vědět :D
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Smells 31. 10. 2012 15:17

Toto je maxi ku*várna !! Používal jsem na VOIP.Po vyčerpání letí karta do koše !
Neraduj se ze světla na konci tunelu.S největší pravděpodobností se jedná o protijedoucí vlak.
Smells
Junior

Odeslat příspěvekod appofiss 31. 10. 2012 15:29

Vždyť to jde stále použít na VoIP. Já to taky používám na VoIP. Jen budeš muset odhadnout kolik tě vyjde hovor do 1MB. Teda........jen doufám......
appofiss
Junior

Odeslat příspěvekod appofiss 1. 11. 2012 15:19

Mám takový nápad.
Aby se zabránilo neustálému načítání 0,4Kč/1MB. (Od 1.12.2012 účtování po 1MB), tak bych zapnul v mobilu připojení (0,4Kč) a hned bych v aplikaci CSipSimple nastavil odesílání paketů keep alive, tím by se zabránilo uspání telefonu apod. Zase záleží na uživateli jak brouzdá po internetu. Někomu stačí i 1MB na den. Teď jde o to, kolik tyto relace sežerou za 24 hodin (jestli by se to vyplatilo).
Je to technicky možné?
appofiss
Junior

Odeslat příspěvekod rolfovo1 1. 11. 2012 16:25

Jó, to by mně taky zajímalo jak přinutit mobil, aby udržoval datové spojení aktivní a neodpojoval ho. Třeba na to existuje nějaká aplikace..?
rolfovo1
Junior

Odeslat příspěvekod A1rh- 1. 11. 2012 16:36

totéž mne taky napadlo, pustit např. JIMM ICQ nebo jinou nenáročnou aplikaci co trvale udržuje spojení a v případě potřeby pouštět další aplikace. Otázka jestli to celý den zvládne baterka. A taky případně když budu na chvíli na WiFi a budu chtít volat přes ni tak pořád hlídat přes co se mi jaká aplikace připojuje ... je to maximální opruz.
A1rh-
Junior

Odeslat příspěvekod jsmach 1. 11. 2012 17:56

já mam dojem, že mi JIMM na Simensu A55 trvalé spojení neudržoval.
jsmach
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod A1rh- 8. 11. 2012 17:27

TrustNo1 píše:...nechť se obrátí se stížností na ČTÚ, zde je vzor:

Stačí doplnit jméno + adresu + tel. číslo Twist karty

Odeslat na email: podatelna@ctu.cz

Dobrý den,

...
S pozdravem
...............

Odeslal jsem dnes vlastní podání na ČTU s vlastním textem, přišlo ti kromě automatického potvrzení přijetí ještě nějaké další info, že se s tím něco děje ? Na webu ČTU mají, že by to ideálně mělo být podepsáno el. podpisem, tak jestli to bez el. podpisu vůbec přijmou?
A1rh-
Junior

Odeslat příspěvekod TrustNo1 9. 11. 2012 13:50

A1rh- píše:Přijít by Ti mělo automatocké potvrzení a pak ještě číslo jednací, pod kterým podatelna požadavek zpracovala. Odpověď od ČTÚ prý ale dost trvá... Tak snad to do 1.12. stihnou.

Přijít by Ti mělo automatocké potvrzení a pak ještě číslo jednací, pod kterým podatelna požadavek zpracovala. Odpověď od ČTÚ prý ale dost trvá... Tak snad to do 1.12. stihnou.
TrustNo1
Junior

Odeslat příspěvekod A1rh- 9. 11. 2012 14:14

jj, potvrzení přišlo až dnes po poledni. Jinak paragrafy zákona které jsem citoval i ČTU jsem dal k diskuzi za článkem na MM - http://www.mobilmania.cz/bleskovky/twis ... comments=1

Že by to stihli moc nepředpokládám, nejdřív se to k někomu dostane příští týden a mají 30 dní na reakci.

Mimochodem snížení propojovacích poplatků od 1.1.2013 údajně kvůli ČTU opět nebude...
A1rh-
Junior

Odeslat příspěvekod appofiss 11. 11. 2012 17:34

Funguje nekomu na Twist online registr zmeskanych hovoru? Kdysi jsem v samoobsluze vypnul hlasovou schranku a aktivoval jsem si registr zmeskanych hovoru. Po vyzkouseni mi sms neprijde se zmeskanym cislem.
appofiss
Junior

Odeslat příspěvekod TrustNo1 13. 11. 2012 17:08

Vzor výpovědi:

T-Mobile Czech Republic a.s.
Tomíčkova 2144/1
149 00 Praha 4

Věc: výpověď smlouvy - telefonní číslo +420 XXX XXX XXX

V Praze, dne XX. XX. 2012

Vážení,

raguji tímto na změna účtování internetu u tarifu Twist online s účinností od 1. 12. 2012.

Jelikož nové podmínky účtování neakceptuji, účastnickou smlouvu s telefonním číslem +420 XXX XXX XXX vypovídám.

Žádám o vrácení nevyužitého kreditu na účet č. XXXXXXXXX .

S pozdravem
TrustNo1
Junior

Odeslat příspěvekod A1rh- 13. 11. 2012 18:45

i když jedu hodinu MHD, čtu si zprávy a kouknu i na mail (vše přes Operu Mini bez obrázků), stáhnu tak max 100-150kB. Od 1.12. mi naúčtují 10x tolik. Často se přes den jen krátkodobě připojím, na něco kouknu, stáhnu 20-30kB a odpojím se. Peču na ně, nebudu přistupovat na zlodějské praktiky. Výpověď musí být doručena do začátku změny, tedy na konci listopadu obětuji za doporučený dopis.
Ale pokud si to většina lidí nechá, tak jim to bude stejně ukradené.
A1rh-
Junior

Odeslat příspěvekod appofiss 14. 11. 2012 10:03

Pro me je to porad lepsi, nez mit v mobilnim telefonu normalni predplacenou kartu, kterou absolutne nevyuziju s volanim za 7Kc. Takhle si zapnu pripojeni (normalne mam vypnuty-kvuli baterii), spustim CSipSimple a zavolam si. Proste se mi to porad vyplati. Je fakt a souhlasim s tim, ze to, co dela T debile je svinstvo!
appofiss
Junior

Odeslat příspěvekod .357 14. 11. 2012 15:47

Pro mně je nejlepší Twist Internet Lite :-) A hlavně nejlevnější :-D Tohle vlákno zamkněte, už by se tu stejně jen nadávalo, jaký jsou to chu.... :-\
.357
Junior

Odeslat příspěvekod Martin Bednář 22. 11. 2012 11:31

A klasické vyjádření ČTÚ....

[i]Vážený pane,
Český telekomunikační úřad (dále také „Úřad“) obdržel dne 5. 11. 2012 Vaše podání, týkající se změn u služby Twist Online poskytované společností T-Mobile Czech Republic a.s.
Český telekomunikační úřad je podle § 3 odst. 1) zákona č. 127/2005 Sb., o elektronických komunikacích a o změně některých souvisejících zákonů (zákon o elektronických komunikacích), zřízen jako ústřední správní úřad pro výkon státní správy a jako takový je oprávněn se zabývat pouze věcmi stanovenými tímto zákonem.
Dle § 63 odst. 6 zákona o elektronických komunikacích, podnikatel poskytující veřejně dostupnou službu elektronických komunikací nebo zajišťující připojení k veřejné komunikační síti je povinen nejméně 1 měsíc před nabytím účinnosti změny smlouvy uveřejnit informaci o této změně v každé své provozovně a způsobem umožňujícím dálkový přístup. Zároveň je podnikatel povinen informovat o této změně účastníka. Pokud se jedná o změnu podstatných náležitostí smlouvy uvedených v odstavci 1 písmeno c) až q), nebo změny jiných ustanovení, které vedou ke zhoršení postavení účastníka, je podnikatel povinen prokazatelně informovat účastníka rovněž o jeho právu ukončit smlouvu ke dni nabytí účinností této změny, a to bez sankce, jestliže nové podmínky nebude účastník akceptovat. Informaci je podnikatel povinen poskytnout účastníkovi způsobem, který si účastník zvolil pro zasílání vyúčtování.
V Obchodních podmínkách předplacené karty Twist Online je v odstavci 15 uvedeno, že T-Mobile Czech Republic a.s. má právo kdykoli aktualizovat a měnit Obchodní podmínky, za nichž jsou poskytovány předplacené Služby v tarifu Twist Online či poskytování služeb v tomto tarifu v budoucnu úplně zrušit a stávající Účastníky s tímto tarifem převést na tarif, který bude aktuálně nabízen. Změny budou účinné ode dne jich zveřejnění na internetových stránkách, nebude-li stanoven termín pozdější.
Šetřením Úřadu bylo zjištěno, že T-Mobile Czech Republic a.s. již dne 29. 10. 2012 informoval telefonicky zákazníky a následně zasílal také informační SMS zprávu na jejich kontaktní telefonní čísla, že ke změně dojde dne 1. 12. 2012. Zároveň všechny zákazníky informoval, že smlouvu lze vypovědět bez sankcí. Pokud se zákazník rozhodne smlouvu ukončit, případně přejít k jinému poskytovateli služeb, je mu (bezplatně) vrácen plusový kredit.
Úřad dále zjistil, že v aktuálním Ceníku služeb (v měsíci listopadu 2012) na straně 24 informuje T-Mobile Czech Republic a.s. zákazníky, že u tarifu Twist Online od 1. 12. 2012 dochází ke změně v účtování.
Sdělujeme Vám tímto, že Úřad nezjistil, že by v souvislosti s Vámi uvedeným postupem došlo ze strany společnosti T-Mobile Czech Republic a.s. k porušení zákona o elektronických komunikacích ani jiných obecně platných předpisů.

S pozdravem

XY
odborný referent
Odbor pro oblast Praha
Český telekomunikační úřad
Martin Bednář
Junior

Odeslat příspěvekod A1rh- 22. 11. 2012 11:59

v zásadě má pravdu, ten zákon jsem jim citoval také. Jenže třeba mě osobně nikdo nevolal ani neposlal SMS s informací o změně. Jestli jsem výjimka nevím. Taky jsem neobíhal prodejny, jestli tam informaci o změně mají skutečně veřejně vyvěšenou. No ale je to věc TM jak se k zákazníkům v mezích zákona chová.
A1rh-
Junior

Odeslat příspěvekod appofiss 2. 12. 2012 19:26

A je to tady....... :-)
appofiss
Junior

Odeslat příspěvekod chodec80 7. 1. 2013 18:05

Dnes jsem dočerpal předplacený kredit a kartu z tabletu vyjmul. Za poslední měsíc kredit mizel docela rychle a stejně jsem až dnes zjistil, že jsem 95Kč v mínusu. Jak se mi to povedlo netuším.

Podařilo se někomu najít vhodnou náhradu na občasné surfování a emaily?
chodec80
Junior

Odeslat příspěvekod .357 8. 1. 2013 14:39

Určitě Twist internet lite.
.357
Junior

Odeslat příspěvekod appofiss 8. 1. 2013 18:08

Zkus pouzit Operu mini. Setri data az o 90%.
appofiss
Junior

Odeslat příspěvekod chodec80 9. 1. 2013 17:36

Martin: to jsem zde již zahlédl. Budu o tom uvažovat.

.357: Twist internet lite? Za 250Kč měsíčně 600MB? Jste blázen? Kdybych chtěl platit měsíční paušál, tak jsou levnější možnosti. Kdyby se TM nezachoval jako totální parchant, tak byl Twist online perfektní.

appofiss: pointa je kde? Já hledám připojení a ne úsporný browser (který je mi právě bez toho připojení k ničemu).
chodec80
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 9. 1. 2013 17:52

Twist internet lite mám za 350 Kč na půl roku, teď to šlo trochu nahoru, ale 250 Kč měsíčně to není ani náhodou.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod appofiss 9. 1. 2013 18:30

Ja mysle, ze chcete setrit data.... To je cele.
appofiss
Junior

Odeslat příspěvekod CrackonoS 9. 1. 2013 18:48

Ja take stihl koupit ten Lite za 700Kc na cely rok :-) takze data za nejakych 70kc mesic/500mb FUP je super.
iPhone 4 + AKG Q460 Black
iPad Mini 3G/64GB Slate Black
CrackonoS
Junior

Odeslat příspěvekod Smells 9. 1. 2013 19:58

Já jsem šel do akce O2 500 MB za 100 kč na dva roky bez úvazku.
Neraduj se ze světla na konci tunelu.S největší pravděpodobností se jedná o protijedoucí vlak.
Smells
Junior

Odeslat příspěvekod Reku 9. 1. 2013 20:14

Twist internet lite je na aukru těsně pod 500 korun i s fakturou. 500MB měsíčně na 6 měsíců...
Stačí do vyhledávání napsat MOBILNÍ INTERNET
Reku
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ze.us 10. 1. 2013 13:44

Smells píše:Já jsem šel do akce O2 500 MB za 100 kč na dva roky bez úvazku.

Ja taky, VF jsem nezkousel a TM ma na muj vkus nevhodne nastaveny proxy server.
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zajDee 10. 1. 2013 18:11

Ta proxy, která měnila velikost obrázků a dělala podobný neplechy (snad i zmenšování CSS stylů), už je vypnutá. Jinou tam TM nemá.
-= Nic není tím, čím se zdá být =-

Jsem mobilní maniak :-)
zajDee
Junior

Odeslat příspěvekod chodec80 10. 1. 2013 20:10

Pánové, když vynechám Aukro (u kterého jsem nevěděl, že se tam nějaké Twist internet lite prodávají), tak cena tohoto připojení u TMobile je cca 1000Kč za pořízení a po 3 měsících "zdarma" se každý další měsíc platí 250Kč. Proto se mi nedivte, že jsem reagoval jak jsem reagoval.

Za zde zmiňovaných 700Kč na 1 rok je to již o něčem jiném a pak vás chápu.
chodec80
Junior

Odeslat příspěvekod ze.us 11. 1. 2013 09:10

zajDee píše:Ta proxy, která měnila velikost obrázků a dělala podobný neplechy (snad i zmenšování CSS stylů), už je vypnutá. Jinou tam TM nemá.

Kdy to vypinali? Koncem listopadu - obrazky zmenseny o cca 1/4, aukro HTML naopak zvetseno VYRAZNE (800 vs. 170kB). Stahovano wgetem, na O2, UPC a mistni wifi ve stejnou dobu sobe odpovidajici.
ze.us
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zajDee 29. 1. 2013 22:03

Ze.us: vypínali to ke konci prosince, v listopadu to ještě běželo :)
zajDee
Junior

Odeslat příspěvekod A1rh- 1. 2. 2013 00:07

z fóra T-Mobile - http://www.t-mobile.cz/web/cz/osobni/po ... e/18954308

Dobrý den,

naši technici při simulaci vámi popsaného chování našli chybu vyskytující se v jednotkách případů. Kvůli chybnému datovému profilu u SIM karet, který upravuje chování data session management, bohužel docházelo k účtování služby v hodinových intervalech. V průběhu příštího týdne dojde k nahrání nových profilů a situace tím bude vyřešena.
V případě, že u vás dochází k podobnému problému, ozvěte se nám prosím přes formulář http://www.t-mobile.cz/facebook.

Děkujeme za upozornění, pomohlo nám odhalit skulinu v systému.
A1rh-
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 1. 2. 2013 10:44

V prekladu - blbe nam to system uctoval, okradali jsme diky tomu vsechny zakazniky s touhle kartou, ale ozvalo se kvuli tomu jen par "jednotek" zakazniku, tak z toho nebudeme delat nejakou aferu a za tyden to v tichosti opravime :)
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 2TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Smells 1. 2. 2013 18:11

aneb začneme účtovat po 1 MB ,s tím,že budeme tvrdit,že je to technicky neproveditelný účtovat po 1 kB i když to měsíc fungovalo bez sebemenšího problému,a ještě Vás ošidíme.
BRAVO T-Mobile.Tím ses zařadil mezi největšího zloděje mezi třemi zloději !!!!
Smells
Junior

Odeslat příspěvekod Jahudka167 15. 2. 2013 10:42

Zdravím. Máte někdo zkušenost s tím, jak služba aktuálně funguje při účtování za MB? Nejlépe na mobilu. Mám mobil na dvě simky a tak bych měla jednu jen na net. Ale zajímalo by mě, jak je to s účtováním. Mělo by se to počítat celkově za všechny relace a ne za každé načtení stránky, ne? Takže je lepší se z netu ani neodhlašovat a třeba 30minut tam brouzdat než se přihlásit 4x. Jak vám to funguje a jak jste spokojení? Hledám net jako doplněk k wifi, takže bych se potřebovala připojit jen některé dny jen na chvíli, ale klasické tarify za 100Kč měsíčně se mi nevyplatí a ani 20Kč za den.

A taky jsem se dočetla, že údajně bylo avizováno, že simka půjde používat i na příchozí hovory. Je to pravda nebo ne?
Jahudka167
Junior

Odeslat příspěvekod A1rh- 15. 2. 2013 13:06

příchozí hovory i SMS (v současné době) fungují, lze odesílat SMS z webu Muj T-Mobile.
Odstranili účtovací jednotku každou hodinu, takže dokud se neodhlásíš počítají se jen skutečná data, při odhlášení se částka zaokrouhlí na celé čtyřicetníky nahoru.
A1rh-
Junior

Odeslat příspěvekod Jahudka167 15. 2. 2013 13:26

Díky. A když máš spuštěných víc aplikací tam se to pak počítá jak? Například mám aplikaci na email, na zprávy z idnes, google play a pak ještě normální stránky v Opeře. Započítá se to všechno dohromady nebo to bude pokaždé nová relace? Vím, že to má asi každý jinak na mobilu, ale zajímá mě, co čekat... To že fungují příchozí hovory je fajn.
Jahudka167
Junior

Odeslat příspěvekod A1rh- 15. 2. 2013 15:17

na počtu aplikací nezáleží, prostě se připojíš, používáš (třeba 20 aplikací) a dokud se neodpojíš od netu, tak je to pořád jedna session. Až se ti ztratí ikonka připojení u signálu, tak jsi odpojená.
A1rh-
Junior

Odeslat příspěvekod Jahudka167 8. 5. 2013 18:31

"Číslo, na které voláte, dočasně nemůže přijmout Váš hovor. Zašlete prosím sms zprávu". Prosím, co to má znamenat? Myslela jsem, že příchozí hovory na číslo s Twist online by měly fungovat nebo už ne? Nebo to funguje jen když je spuštěný ten internet? Sms mi jdou příjmat, ale nikdo se mi nedovolá. Nevíte prosím, co je špatně?
Jahudka167
Junior

Odeslat příspěvekod appofiss 9. 5. 2013 07:14

Me prichozi hovory funguji normalne. Restartujte tel. popr. zkontrolujte sim.
appofiss
Junior

Odeslat příspěvekod Jahudka167 12. 5. 2013 15:59

Tak na infolince mi tvrdí, že to nefunguje, protože sim z nové edice nepodporují žádné volání. Víte o tom něco? Příjem hovorů by podle fóra na stránkách T-mobile fungovat měl. Kupoval jste sim někdo v posledních dvou měsících? Sms mi přijímat ale jdou, tak nechápu, proč u volání by to mělo být jinak...

Pokud je to pravda, byl by někdo, kdo sim nepoužívá na příchozí hovory ochotný si je vyměnit? Třeba s 50kč kreditu navíc...
Jahudka167
Junior

Odeslat příspěvekod A1rh- 23. 8. 2013 10:52

Udělal jsem právě nemilou zkušenost s touto SIM TWIST ONLINE, kterou už asi rok používám převážně na příchozí hovory, občas malá data, a to částečně vlastní vinou, kdy (jak se říká) "Kdo chce moc, nemívá nic".

Ptal jsem se nedávno na infolince TM, jestli mi na této SIM Twist Online budou fungovat příchozí hovory i v zahraničí. 2x mi nezávisle infolinka potvrdila, že ano. V Rakousku to samozřejmě nefungovalo, tak jsem volal 4603, kde mne kupodivu přepojili na technika (což jindy neudělají, je to zakázané), který mi také řekl, že by to mělo fungovat a že mou kartu zkusí v systému nějak resetovat.
Bohužel jsem na to přistoupil a od té doby mi nefungují příchozí hovory ani v ČR. Už jsem prošel strukturou přes infolinku, techniky, reklamační oddělení a bůhví s kým vším jsem ještě mluvil, ale výsledkem je, že na této SIM příchozí hovory fungovaly jen díky chybě v systému (připomenu že to byla jedna z úplně prvních SIM z léta 2012) a takto je to správně. Stěžovat si prý ještě můžu, ale cítil jsem z toho, že tak leda na třetím peróně.

Tak jen abyste věděli co nedělat, podle mne se resetem v systému u této SIM první edice nastavily aktuální podmínky, kdy s Twist Online již hovory přijímat nelze.
A1rh-
Junior

Odeslat příspěvekod A1rh- 28. 8. 2013 09:52

btw. ta Twist Online bez příchozích hovorů s kreditem 530Kč je k dispozici, pokud by měl někdo zájem, dohodou. Brno.
A1rh-
Junior

Odeslat příspěvekod Car01 8. 9. 2013 07:27

A1rh- píše:na počtu aplikací nezáleží, prostě se připojíš, používáš (třeba 20 aplikací) a dokud se neodpojíš od netu, tak je to pořád jedna session. Až se ti ztratí ikonka připojení u signálu, tak jsi odpojená.

Vy mě děsíte.... tedy pokud pojedu metrem, projedu 20 stanic tak zaplatím x-krát 1 MB ? :grr:
díky
Car01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 8. 9. 2013 08:48

jasne
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410M, 16GB RAM, 500GB mSata Samsung 850 EVO + 2TB Samsung HDD) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Pokročilý

Odeslat příspěvekod A1rh- 23. 10. 2013 14:35

moje stará Nokia 5800 si v místech bez signálu často spojení jen "podrží" (ve správci spojení je napsáno "podrženo") a až se signál objeví, tak se pokračuje dál. Ale někdy se odpojí, možná, že pokud se zrovna táhnou data, tak není tak trpělivá a odpojí se. Pak už se účtuje zas další jednotka. Mám nastaveno, že každý pokus o připojení musím potvrdit, tak se jednoduše rozliší, že jde o nové připojení.
A1rh-
Junior