O2 plánuje změnu ve fungování FUP

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Internet v mobilu a Mobilní internet nejsou omezována přístupovými body ani připojeným hardwarem (mobil, notebook, tablet), pouze pomocí FUP dle vašeho tarifu. Při hledání informací čtěte první stránky a příspěvky příslušných témat, najdete v nich většinou sumář informací.

Odeslat příspěvekod STSCHvojkoviceBrod 16. 3. 2015 16:38

Taky bych řekl, že lehce navýší limity a po dosažení konec - zaplať další balíček. A ještě se to prodá v reklamě - zvětšili jsme datové objemy a zrušili FUP.
STSCHvojkoviceBrod
Junior

Odeslat příspěvekod malejjara 16. 3. 2015 17:24

... a tim doslo ke zlepseni podminek pro zakazniky ... :D
malejjara
Junior

Odeslat příspěvekod pokudos 16. 3. 2015 18:49

@malejjara: Pokud by navýšili FUP a po jeho vyčerpání nastavili "automatické dokupování" dodatkového datového limitu, tak nebude snadné jednoznačně určit, jestli to je pro zákazníka zlepšení nebo zhoršení podmínek. Zvýšení FUPu je bez diskuzí zlepšení, dokupování zhoršení.

Pokud by nešlo zrušit automatický dokup, pak jde i přes zvýšení FUPu o zhoršení stavu, ale když to půjde, tak to podle mě bude zlepšení stavu, na jehož základě nebude možné například ukončit smlouvu bez vystavení smluvní pokuty.

Sám jsem zvědavý, co Kellner vymyslel (respektive nechal vymyslet). Ale v poslední době jsou Kellnerovy změny negativní, takže ani teď neočekávám nic dobrého.
pokudos
Junior

Odeslat příspěvekod WolfN 17. 3. 2015 23:42

czatlantis píše:Hej fakt jsem zvědavej co to bude...

Napadá vás co by mohli takovýho velkýho udělat, že o tom budou takto informovat?

--> Zhoršit se to snad dá jedině tím že by po přetečení dat je zastavili úplně...ale to snad ne!

--> Mohli by třeba uvést tarify podle rychlosti a pak třeba bez FUP - tzn tarif 512kb/s za XX Kč, tarif 1024kb/s za XXX kč a podobně

-->Další že uvedou nějakej ten smart FUP - tzn webový stránky jedou i po FUPu plnou rychlostí, ale zpomalí/zastaví se třeba torrenty a podobně.

-->Dynamickej FUP jak jsem psal výše je asi moc scifi, to těžko bude

Nějak mě už nic dalšího nenapadá

Predposledni moznost tedycSmartFUP by nebyla marna.
WolfN
Junior

Odeslat příspěvekod czatlantis 18. 3. 2015 04:16

Myslím že už je sakra na čase, aby si mohl mobilní internet pořídit i člověk co nemá na firmu nějakou speciální nabídku... Jako nezlobte se na mě, ale přijde někomu z vás férovej internet za cca 200kč měsíčně, aby měl 200MB dat? (předplacenka O2). 200MB?? Chybí tam tak dvě nuly minimálně...

Respektive pak po vyčerpání FUPu ať to jede 1Mb/s a budou všichni spokojení. JAsně, mobilní net není na žádný velký stahování, ale tak sakra tohle jsou datový limity jak na satelitní připojení uprostřed oceánu....

Když vidím reklamy jak je rychlost mobilního netu až 110/55 megabitů, tak se mi otevírá kudla v kapse, protože s tím FUPem je jakákoliv rychlost tak nad dva megabity naprosot bezpředmětná, jelikož tyhle FUPy jsou dobrý tak na messengery a mobilní web v mobilu. Jestli se chtějí chlubit vysokýma rychlostma, tak to ať jsou FUPy v řádech desítek GB za nejlevnější tarif.
czatlantis
Junior

Odeslat příspěvekod malejjara 18. 3. 2015 04:49

Ja myslim, ze budeme vsichni radi, kdyz poFUPova rychlost bude po naplanovane zmene alespon 64 kbps. V soucasne dobe je u nekterych starych tarifu 200 kbps a u novych 64 kbps ne? Vzdy byla zmena jen k horsimu, pricemz to bylo vzdy prezentovano jako zlepseni podminek.
malejjara
Junior

Odeslat příspěvekod czatlantis 18. 3. 2015 13:18

Jojo, u starých je 200, u nových to fungovalo cca 120kb/s a teď v poslední době (cca 2 týdny) jen těch 64. A to už je fakt málo. Teď používám tescomobile a ten má 200kb na všechno. Ale čur om rdi blokují dropbox. A to si myslím že je naprosto proti jakýmkoliv podmínkám, protože to není jen aplikace, ale i web - prostě člověk otevře dropbox a nenačte se mu.
Když si udělám na domácím serveru obyč HTTP proxy, tak to taky nejede! takže předpokládám nějakou hlubokou inspekci paketů. Jediný jak to obejít je udělat VPN. S tou blokací dropboxu jsem se potkal i u O2 kdysi dávno, tak to myslím nebude specialitka tescomobile, ale celýho O2.
czatlantis
Junior

Odeslat příspěvekod Zek205 18. 3. 2015 13:22

O2 je tu proto, aby svym majitelum prinasela co nejvetsi mozne zisky. A nejvetsi zisky ma v pripade, ze ji lide co nejvic plati (tedy jsou ochotny jim tolik zaplatit). Pokud by jim nikdo tech 200Kc nedal, daji vic dat nebo snizi cenu. Nedavno bohuzel udelali tu chybu, ze po fupu to jelo tech 200kbit, coz je pro vetsinu lidi dostatecne. Tak se s tim musi neco udelat. Snizit rychlost a donutit k nakupu drazsiho tarifu.
Nikdo neni nucen platit 200Kc za 200MB. Bud to da a operator vi, ze cena je odpovidajici, nebo to neda a operator prijde s lepsi nabidkou. Delame si to sami.
Nokia Lumia 1020 WP8.1 + Nokia Lumia 620 WP8.1/W10M + Nokia Lumia 820 WP8.1 + Samsung Monte + SE Xperia E15i Android 2.3
Zek205
Junior

Odeslat příspěvekod czatlantis 18. 3. 2015 13:34

No jo, to je ale ten problém, že nějak není moc možnost volby - člověk prostě potřebuje mobilní net. Tak co udělá? koupí i to, co je předražený 100x, protože není jiná možnost.
czatlantis
Junior

Odeslat příspěvekod xlendi 18. 3. 2015 14:01

Ale je. Co třeba O2.sk? Za 140 Kč 5GB měsíčně mě docela vyhovuje (zatím to mám postaru jen za stovku). Jasně, znamená to správně si spočítat výši dobití a každé 3 měsíce novou kartu, ale jde to. Nebo se s tím nepárat a platit 9 Kč denně, pokud je potřeba - to vydrží teď cca 9-10 měsíců (k první třem dobitím dávají 50%).
iPhone 12, Samsung A50, iPad Mini (2019), Apple Watch 5, MacBook Air M1

Moje úvaha, proč si (ne) koupit iPhone 12:
http://coins4you.cz/ip12/
xlendi
Junior

Odeslat příspěvekod czatlantis 18. 3. 2015 15:48

No myslel jsem oficiální nabídky. Za což O2sk nepovažuju. A funguje se slovenskou SIM LTE u nás?
czatlantis
Junior

Odeslat příspěvekod Zek205 18. 3. 2015 20:04

Me by zajimalo, co by se stalo lidem, kteri by ten strasne potrebny mobilni internet nemeli. Nemyslim to nejak spatne. Jen me to zajima.
Ja si totiz myslim, ze potrebuju internet = jsem ochotny za nej zaplatit pozadovanou castku = operator cenu nesnizi (o sluzbu je zajem).
Cesi se bohuzel nechaji skubat. To je o nas zname.
Nokia Lumia 1020 WP8.1 + Nokia Lumia 620 WP8.1/W10M + Nokia Lumia 820 WP8.1 + Samsung Monte + SE Xperia E15i Android 2.3
Zek205
Junior

Odeslat příspěvekod czatlantis 19. 3. 2015 01:02

Tak jako jde to přežít, ale prostě přijde mi že v 21.století je to standard. Se spoustou lidí už nekomunikuju jinak než po Facebook messengeru/skype. To je přesně ten případ, že když to nemá nikdo, tak se nic neděje, ale když to nemáte jen vy (a okolí jo), tak je problém...To je asi jako když si starší lidi vzdychají že "za nás ten internet nebyl" - no jo, nebyl, ale tím pádem ho neměl nikdo a tím pádem na něj nikdo nespolíhal...dneska bych se bez internetu ani nepřihlásil na vejšku. Natož baych udělal jeden semestr...
czatlantis
Junior

Odeslat příspěvekod Zek205 19. 3. 2015 01:19

Ja tohle chapu, ale dokud budou vsichni platit soucasny ceny, nic se nezmeni..
Po tomhle http://www.mobilmania.cz/polsky-t-mobile-nabizi-flat-s-2-gb-za-264-kc-cesky-za-749-kc/a-1329843/default.aspx by meli vsichni okamzite od operatora odejit (+ prejit na predplacenou kartu) a pockat, az srovna nabidku ;)
Pred mnoha lety jsem mel od O2 CDMA (k pevne lince) a za 10GB dat jsem platil 150Kc. Pak to slo snad az na 500Kc za 500MB. Ty ceny jdou nahoru prave kvuli tomu, ze je dneska mobil bez netu skoro nanic. A jako bonus operatori davaji zakaznikum vylepseni typu: prvni pripojeni k netu, okamzite internet na den nebo po vycerpani fupu automaticke obnoveni. Za tohle maji dostat okamzite pokutu v desitkach milionu. Sice by to nepoznali, ale bylo by to takovy malinky varovani do budoucnosti ;)
Zek205
Junior

Odeslat příspěvekod WolfN 21. 3. 2015 00:20

Zek205 píše:Me by zajimalo, co by se stalo lidem, kteri by ten strasne potrebny mobilni internet nemeli. Nemyslim to nejak spatne. Jen me to zajima.
Ja si totiz myslim, ze potrebuju internet = jsem ochotny za nej zaplatit pozadovanou castku = operator cenu nesnizi (o sluzbu je zajem).
Cesi se bohuzel nechaji skubat. To je o nas zname.

Ano to je fakt, jsme svejkovsky narod a dotycni a netyka se to jen tehle oblasti, toho nalezite vyuzivaji.
Sem to nepatri ale vzpominam si v jinych souvislostech na vyrok o blanictich rytirich, naposledy to rekl dan landa: Blanicky rytir je v kazdem z nas, jen ho v sobe probudit, je to blbost a tady to nema co delat ale presto.

-- 20 bře 2015 23:26 --

czatlantis píše:Myslím že už je sakra na čase, aby si mohl mobilní internet pořídit i člověk co nemá na firmu nějakou speciální nabídku... Jako nezlobte se na mě, ale přijde někomu z vás férovej internet za cca 200kč měsíčně, aby měl 200MB dat? (předplacenka O2). 200MB?? Chybí tam tak dvě nuly minimálně...

Respektive pak po vyčerpání FUPu ať to jede 1Mb/s a budou všichni spokojení. JAsně, mobilní net není na žádný velký stahování, ale tak sakra tohle jsou datový limity jak na satelitní připojení uprostřed oceánu....

Když vidím reklamy jak je rychlost mobilního netu až 110/55 megabitů, tak se mi otevírá kudla v kapse, protože s tím FUPem je jakákoliv rychlost tak nad dva megabity naprosot bezpředmětná, jelikož tyhle FUPy jsou dobrý tak na messengery a mobilní web v mobilu. Jestli se chtějí chlubit vysokýma rychlostma, tak to ať jsou FUPy v řádech desítek GB za nejlevnější tarif.

Pri tech rychlostech je ve srovnani FUP smesnej to ano.
Pokud by to O2 udelalo nejak rozumne nejsem proti.
At omezujou chronicke stahovace cehokoliv na siti nebo torrentu a P2P ale proc meri vsem stejnym metrem (nejake zony uz jsou ale je to malo), proc ma byt bitej clovek co se pripojuje jen kvuli tomu aby si ve chvili volna precetl zpravy, mrknul na ct24ku (videa kdekoliv zerou neskutecne rychle MB), zazalohoval par porizenych fotek a videi do cloudu, stahnul postu ci byl chvili ve spojeni se znamymi pres fw,g+ ci twitter.

Mozna kvuli tomu, zustavam zatim na mobilu u stejnojmenneho operatora, i po vycerpani fupu mi jedou plnou rychlosti weby z rodiny idnes, limit je podle podminek snad 500mb.
NIKDY se nehádej s blbcem, stáhne tě na svoji úroveň a tam tě umlátí zkušenostmi...pokus se jim naslouchat, to je nejlepší.
WolfN
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka