Pevný internet vzduchem T-Mobile

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Specim 22. 3. 2017 14:15

Podařil se někomu objednat Pevný internet vzduchem? V jaké lokalitě? https://www.t-mobile.cz/internet-na-dom ... ddressForm

Byl jsem odmítnut, že v dostupné lokalitě není dostupná technologie, protože tato technologie se montuje na barák. Později tvrdila, že tu musí být přetížený vysílač, nebo že už si službu objednal větší počet lidí a snažila se mi vnutit dražší Internet bez drátu s FUPem. :pozor

Zdejší BTS je jen pro dvě malé vesnice. Ve vesnici máme podle mapky i LTE-A. Kde jinde by měla taková služba opodstatnění?

Zajímalo by mě, podle jakého klíče si vybírají klienty?
Specim
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TrustNo1 22. 3. 2017 14:35

Doporučuji zkotrolovat na mapě pokrytí zde: https://comap-tmcz.position.cz/?el=LTEF ... 00000@bw=1

Nevím, jak se určuje dostupnost, ale neodpovídá to standardnímu pokrytí LTE - tipuji, že jsou vynechána místa s dostupností VDSL, což u měst po zapnutní vrstvy s VDSL odpovídá.
TrustNo1
Junior

Odeslat příspěvekod vicini72 22. 3. 2017 14:42

Jj objednano 3-8 dni maj na montaž pak dám vědět. Nebyl problém. Asi dáno tím že je pevnej int. přes linku skoro nemožnej. Max 1 mbit
vicini72
Junior

Odeslat příspěvekod Specim 22. 3. 2017 14:56

Nevšiml jsem si, že už tu službu mají v mapce. Podle té mapky mám zrovna barák v bílém místě, půlka vesnice má službu, půlka ne, podle toho se asi orientovala. ADSL a VDSL u nás ve vesnici nikdy nebylo a nebude. Budu sem asi muset nějak dotáhnout technika...
Specim
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod BeznyFrantaUzivatel 22. 3. 2017 16:53

Také jsem si nechal zavolat, šohaj ani netušil, že něco takovýho maj. Furt se chodil vyptávat, nakonec i stejně jen odpapouškoval to stejné, co mi už včera ukazovalo to jejich ověřování adresy pro zřízení drátového DSL. Tj. na jedné adrese lze prý jen to pozemí DSL (to tam už i je (ne ale od TM), ale kvůli vzdálené ústředně jen pomalé 5 M), na druhé adrese na samotu bez drátu prý služba zřídit nejde vůbec. Logiku, že právě proto toto LTE tam chci a měl bych tedy dostat, v prvním případě proto, že chci větší rychlost, kterou drátem nedokážou, a v druhém že to musí být tedy jedině vzduchem, když tam nevede žádný drát, nějak furt nechtěl pochopit :-)
Uplatňovat princip toho konkurenčního O2 FIXu "Nejsme schopní ti dát na DSL rychlost větší než 8 M, anebo k tobě vůbec nevede drát, proto tě to dáme prakticky za stejnou cenu vzduchem na LTE a také bez FUPu" jim je zatím cizí (nebo nejsou volači ještě vyškoleni).
No, uvidíme co bude, až se rozkoukaj, ty jeho dnešní závěry jsem tedy ani moc vážně nebral :-)
EDIT 17:18: Na té mapě https://comap-tmcz.position.cz mi to ten Internet vzduchem samozřejmě pro obě adresy nabízí. Počkám týden, dva, než mapu a lidi sladí :-)
BeznyFrantaUzivatel
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djdekl 22. 3. 2017 17:13

Skoda ze musi bejt ten spesl outdoor modem...
djdekl
Junior

Odeslat příspěvekod TrustNo1 22. 3. 2017 18:05

Mně externí modem zase připadá jako výhoda oproti o2.
TrustNo1
Junior

Odeslat příspěvekod Specim 23. 3. 2017 02:05

Trochu jsem projížděl na mapce okolí a hledal na různých adresách dostupnost. Všude je max. rychlost 20Mbit, tím to pro mě ztratilo na zajímavosti. Má to spíš víc nevýhod, locknutá simka na konkrétní zařízení je asi největší. :pozor Navíc v okolí není ani nikde LTE 1800, jen LTE 2100, takže žádné LTE-A, to je zase jen jejich PR označení. :pozor Na vyšší rychlosti dosáhne možná někdo na vesnici, kde mají LTE 1800? :hm
Specim
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod djdekl 23. 3. 2017 06:28

Mam modem "kosticku" od int bez dratu, bohate mi dostacuje, ale musim zbytecne koupit jine zarizeni :-(
djdekl
Junior

Odeslat příspěvekod mrsalieri 28. 3. 2017 13:33

Už to někdo máte zřízené?
PC: Intel i5 4460 Haswell + 16 GB DDR3 + EVGA GTX 1060 SC 6GB + EVGA SuperNOVA 550GS + W10
NTB: ASUS F555LF-DM186T (Intel i3 5010U Broadwell + 8 GB DDR3 + GeForce 930M + W10)
MOB: Apple iPhone 7 Plus + T-Mobile
NET: TMO - Pevný internet vzduchem (100 /25)
mrsalieri
Junior

Odeslat příspěvekod kouk.ac 29. 3. 2017 13:17

tak sem O2 poslal k sipku a riskl TMobajlí Pevný internet bez drátu. Rika se ze venkovni jednotka je uz vice smerova / jeji antena, no nevim, mireno o 60° vedle nez je sajt, signal nejaky 3/5, pote namireno primo na sajt, zmena spise kosmeticka na 4/5 na vnitrnim routeru. Co je blby : volba pasma je tezka automatika, co naplat ze bych chytl 3km daleko slabsi 1800, proste silnejsi je 800, tak se na to fixuje a nepovoli. Po instalaci tezce nestabilni wifi - obe pasma, rychlosti polovicni nez na kabelu, po upgrade firmware vse ok. Zatim je to sekundarni net, prvni mesic asi bude vse ok, co bude dal, kdo vi... typuji ze se taky pokusi o nejakou levarnu jako kyslík. Jinak tam asi neni nastavena korektni speed, dava mi to 24/15M. Vnitrni router funguje jako napajeni pro venkovni jednotku.

prvni den, 14:35 http://www.speedtest.net/result/6172421859
kouk.ac
Junior

Odeslat příspěvekod Tielk 29. 3. 2017 14:18

A jaky mas ten tarif 100Mbit?
Tielk
Junior

Odeslat příspěvekod kouk.ac 29. 3. 2017 14:23

to by to nedavalo 24 kdybych mel 100 :D mam ten nejnizsi 20/5. I proto cekam korekci bo UL mi jede 3x vic. Chtel sem prave kvuli tarifu 50M napojeni na LTE1800 sajt, lec nezdarilo se, jiz bylo vysvetleno. Proste na LTE800 (aspon dle dosavadnich info) daj jen ten nejpomalejsi.
kouk.ac
Junior

Odeslat příspěvekod Tielk 29. 3. 2017 14:31

Matl mne ten upload dekuji za vysvetleni tak snad to pojede ok.
Tielk
Junior

Odeslat příspěvekod mrsalieri 29. 3. 2017 14:38

To s tou volbou pásma řešil přímo technik? V místě, kde bydlím, je totiž 1,5 km vzdušnou čarou přímá viditelnost na vysílač 1800, ale trochu s nimi diskutuji o rychlosti, protože podle webu je tu jen 20 Mbitů.
PC: Intel i5 4460 Haswell + 16 GB DDR3 + EVGA GTX 1060 SC 6GB + EVGA SuperNOVA 550GS + W10
NTB: ASUS F555LF-DM186T (Intel i3 5010U Broadwell + 8 GB DDR3 + GeForce 930M + W10)
MOB: Apple iPhone 7 Plus + T-Mobile
NET: TMO - Pevný internet vzduchem (100 /25)
mrsalieri
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků