Levný internet s alespoň 500MB/měsíc

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod LinDan 12. 2. 2022 07:59

Zdravím,

potřeboval bych poradit nějaký levný internet do mobilu... Moje představa je mít alespoň 500 MB na měsíc. Platba nemusí probíhat na měsíční bázi, klidně by mi stačilo si jednou za čas "dobít" za slušnou cenu pár GB dat, a pak z nich čerpat po dobu několika měsíců. Problém je, že u spousty operátorů jsou ta data jen na měsíc, a pak vyprší - nepřevádí se do dalšího měsíce.

Momentálně mám operátora Kaktus a vždy si z jejich dobíječky za bonusový kredit 200 Kč zakoupím data, což není moc efektivní řešení.

Mám dual sim, takže je mi jedno, ke komu půjdu. Hledám opravdu něco levného, ideálně pod 200 Kč na měsíc.

Díky za pomoc
LinDan
Junior

Odeslat příspěvekod welby 12. 2. 2022 08:21

Třeba předplacenka Tmobile. 998 Kč za rok a máš každý měsíc 1GB dat. V lednu to bylo ještě za poloviční cenu, teď už za tuto.
welby
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 12. 2. 2022 08:43

LinDan:
Kaktus.
A i když ti to nepořipadá jako "efeknivní řešení" (wtf?), tak nic lepšího na tvoje potřeby neseženeš.
anonymni

Odeslat příspěvekod jjrr 12. 2. 2022 08:48

No v zahraničí nejspíš jo, málokde jsou data tak drahá, jako v ČR, a když to bude jen na data, může mu být jedno, že je na SIM zahraniční tel.č.
jjrr
osobne

Odeslat příspěvekod ziki 12. 2. 2022 11:12

Co mě teď napadá a o čem vím, tak např.:
Twist karta internet v mobilu na rok 12x 1 GB, běžně 998 Kč (83 Kč/GB), ale bývá v akci za 499 Kč, čímž vychází 1 GB za 42 Kč. Ale musíte si ohlídat, kdy je tento balíček v akci a také platnost SIM karty.
Kaktus balíček 500 MB za 100 Kč, ale při dobíjení během HH vás balíček vyjde na 50 Kč a nespotřebovaná data se předvádějí. Nevýhodu vidím v hlídání HH a platnosti bonusového kreditu.
Oskarta 1 GB za 77 Kč bez žádných dalších podmínek.
Mobil.cz, pokud i hodně voláte nebo jinak využíváte kredit, tak za dobití nad 300 Kč dostanete 1 GB na 30 dní.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 12. 2. 2022 11:31

pokud by používal u kaktusu jen 500MB balíček a žádnou jinou útratu, tak na 50 měsíčně se nedostane, protože nemá jak ten bonus utratit, u kaktusu pro plné využití bonusů je potřeba utratit buď více nebo kombinovat jednorázové balíčky, což na data nelze, takže by u toho kaktusu musel i volat (což nechápu, že se někteří tomu tak brání, přitom krom voip je kaktus na volání skoro to nejlevnější na trhu - pokud někdo vyloženě nepotřebuje flat) a nebo se pak už vyplatí u kaktusu dát 6GB+neomezené sociální sítě, což pak vyjde na 100 měsíčně, ale zase poměr cena/data je na tom hodně dobře a data se převádí, takže se tam nastřádají třeba na vyšší jednorázovou spotřebu.

Jinak moc nechápu otázku, že chce někdo přejit jinam s cenou pod 200Kč/měsíčně a alespoň 500MB dat, když u kaktusu aktuálně má za 66,66 měsíčně průměrně 833 MB a každý měsíc 500MB na socky jako bonus. Za dobití 200 vždy vyjde jedno obnovení balíčku a pak následně 1GB dokoupit, aby ta zbylá stovka bonusu nepropadla. To pak jedno dobití za 200 vydrží na provoz 3měsíce s tím, že data se převádí, takže není vyloženě nutné je utratit v rámci jednoho měsíce. Teda pokud nedělá tu pitomost, že by celý bonus utratil za dokup dat a balíček tahal zbytečně jen z běžného kreditu..tím by sice získal více dat, ale cena by pak byla 100měsíčně za 1,5GB měsíčně..což za stovku lze mít lepší řešení v podobě 6GB
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ziki 12. 2. 2022 12:24

Pokud během HH dobijete 200 Kč, tak k tomu dostanete 200 Kč bonusového kreditu, což stačí na dvě obnovení balíčku 500 MB za 100 Kč. Jen u toho druhého obnovení je potřeba hlídat platnost bonusového kreditu, což už jsem zmínil v předchozím příspěvku a případně balíček 500 MB dokoupit ještě před koncem platnosti bonusového kreditu. A pak další dvě obnovení pojedete ze základního kreditu, takže za 200 Kč čtyři obnovení 500 MB, což dělá těch cca 50 Kč na měsíc. Při cenových kalkulacích u Kaktusu s HH se nesmíte zamotá do dvojité slevy, jako že balíček stojí 50 Kč a k tomu dvojnásobný kredit :-)
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 12. 2. 2022 12:31

ziki
nemáš pravdu, stačí to na jedno obnovení, nikdy to nemůže vyjít na 2 i kdyby dobil v den obnovení, za zbylou stovku bonusu lze leda nakoupit 1GB dokup dat, nic více, pak to vychází jak jsem psal 833MB (průměrně) za 66,66Kč reálných na měsíc. S tím, že 1.měsíc dobije, rovnou koupí 1GB a zbyde mu 300 (200+100bonus), to vystačí na další 3obnovení a za tři měsíce dobít znova za 200 a koloběh se opakuje.
Jediné řešení je mít sim s dlouhou platností uvodního bonusu a tu obměňovat, to se pak dá dostat i na 33,33 Kč za 500MB měsíčně.
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jjrr 12. 2. 2022 12:37

JayDeeSq píše:... což nechápu, že se někteří tomu tak brání, přitom krom voip je kaktus na volání skoro to nejlevnější na trhu ...

Na volání a SMS je Kaktus dobrý, ale jen díky dobíječkám. Já ho používám jen na volání a SMS, datové balíčky má moc malé.
jjrr
osobne

Odeslat příspěvekod ziki 12. 2. 2022 12:43

Ono snad nelze u Kaktusu koupit ten samý balíček ještě před datem jeho obnovení :?: Pokud ne, tak se omlouvám za mystifikaci, ale sám jsem na to doteď spoléhal, poněvadž se mi blíží konec platnosti bonusové kreditu, dobíjet v HH nechci a než aby jen tak propadl, tak jsem za něj chtěl koupi ten samý balíček , což už mám.
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod hauzz 12. 2. 2022 12:43

Jaydee ty taky nemáš pravdu v tom Kaktusu. Pokud to má jen na data a nepotřebuje zachovat číslo ať si pořídí SIM za 100 kterou následně nabije v první dobíječce 500 a má na spoustu měsíců data vyřešená. Úvodní bonus u SIM za 100 je totiž rok od aktivace a nový bonus přebere tu dlouhou platnost - jen v době dobití musí ten úvodní bonus být na SIM (stačí i 0,1Kč). A pokud chce zachovat číslo tak s meziskokem přes OKU třeba na SIM Twist zdarma a pak zpátky na novou Kaktus SIM.
hauzz
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JayDeeSq 12. 2. 2022 14:13

ziki
to sice lze, ale hezky to vyjde max občasně, protože datum obnovy se pořád "zkracuje" proti dobíječkám, takže pak to hezky vycházet přestane a o moc výhodnější to už pak není, kupovat nový balíček už třeba po 14dnech, sice celková průměrná cena za měsíc se lehce sníží, ale zase se obere o více dat..na 50Kč měsíčně to pak stejně nevyjde, ale bude to něco mezi 51-66, dle toho jak to zrovna vyjde obnovení vs. dobití

hauzz
a co píšu v poslední větě?
JayDeeSq
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lumík930 13. 2. 2022 09:34

Kaktus 500MB se dělá takto:
Koupíš třeba 8 simek na aukru pod 50 korun plus pošta, takže celková cena dejme tomu max 60 korun za simku.
Aktivuješ,a máš 2 měsíce internet, každý měsíc 500MB, tedy měsíc vyjde na 30 korun:-)
Pokud chceš v tom měsíci víc, dokoupíš data v samošce, a to takovým způsobem, který je pro Tebe nejvhodnější. V tom případě vyjde měsíc max na 60 korun, ale je tam až 1,5GB na měsíc za ty peníze.....
lumík930
Junior

Odeslat příspěvekod t152 13. 2. 2022 18:56

dá se koupit i twist online s 500MB za 30,-kč.třeba na eshopu odoriku. Platnost je rok. Jen je tam účtování po 1MB.
t152
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků