Za kolik se zbavit CDMA (výhodně) a kde inzerovat

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod _-0-_ 17. 6. 2005 20:14

Konečně jsem se včera zbavil CDMA - chtěl bych se s Vámi podělit o jednu zkušenost: CDMA nemá smysl někomu přenechat za přepis.

Nesmíte ale inzerovat na serverech, které se zabývají problematikou CDMA, protože si tam každý přečte, s kolika problémy se CDMA potýká a uvidí nabídky "za přepis". Tam nemáte šanci.

Inzerujte v "laických" periodicích, jako je např. Annonce. Na inzerát, kde jsem uvedl, že prodám CDMA, kterému v létě vyprší závazek, s vyměněným modemem a akku za Kč 2.000,- + převod Kč 495,- se mi ozvalo několik lidí (7), z nichž pět výrazně nesmlouvalo o ceně. Druhý člověk si připojení zamluvil a následně jej ode mě zakoupil s převedením smlouvy. Překvapivě ani neocenil jako výhodu, že mi závazek končí v létě. Možná by se dalo dostat i víc, ale jsem moc rád, že vše proběhlo rychle a hlavně bez problémů.

Zájemců, kteří netuší co je CDMA zač, je patrně hodně (nikoho z těch lidí neodradil můj věcný popis problematiky - přišlo mi zábavné, jak jsou zmasírovaní kampaní). Kromě toho existuje početná skupina lidí, kteří chtějí mobilní připojení a FUP, ani blokování P2P pro ně není problém. Cena CDMA je poměrně vysoká a nabízená sleva se lidem "z venku" jeví jako velmi výhodná. Nenechte se odradit a inzerujte, za pár minut práce ušetříte několik tisíc.

Je to rozhodně finančně výhodnější (i pro Vaše nervy), nežli odstoupit od smlouvy, reklamovat modem + zrušit kontrakt dle O.Z., nebo dokonce přenechat připojení zdarma.
*** DON`T PANIC! ***

--> EFnet #cdma.cz <--
_-0-_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Railbot 17. 6. 2005 20:53

Hmm...kdyby to bylo tak lehky
CDMA - více ze života! :D
Railbot
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _-0-_ 17. 6. 2005 21:13

Možná jsem měl štěstí, ale proběhlo to přesně tak, jak jsem popsal. Uvědom si, kolik lidí denně kupuje CDMA za plnou cenu... (Mají-li po 10. měsících cca 50.000 zákazníků, tak je to v průměru necelých 200 nových lidí denně).

Držím palce :-)
*** DON`T PANIC! ***

--> EFnet #cdma.cz <--
_-0-_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CZ_Darklord 1. 7. 2005 18:51

Super, diky za info.
Konecne k nam dorazilo WiFi, hned jak budu mit promereny signal a
po dovoleny se CDMA snad konecne zbavim a zapomenu....
CZ_Darklord
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hans 20 2. 9. 2005 00:04

Nechapu ten Tvuj sarkasmus a vysmech,ze se dle Tveho nazoru najdou "kafky",ktere maji o CDMA zajem.Ja o nej i pres ty "problemy",ktere maji ruzni prechytrali majitele zajem mam.Je totiz otazkou,zdali jsou ty problemy skutecne a objektivni a nebo se jedna o prudice,kteri nebudou spokojeni nikdy a s nicim.Cimz nechci bagatelizovat problemy modemu nebo site,ale objektivne,nikdo jiny zde podobnou sluzbu nenabizi,takze az prijde nekdo s necim lepsim,tak pak bude vysmech namiste.Oskar to se svym predrazenym EDGE nevytrhne,t-mobile taky ne,nehlede na fakt,ze jejich pokryti EDGE je vyrazne slabsi nez CDMA,o rychlosti nemluve.Takze pokud jako ja nemas moznost se pripojit pres kabelovku,wifi nebo nechces pevnou linku(cca 500kc+volaci pausal o ktery v dobe mobilu a spousty volnych minut nestojim),tak ani jinou moznost nemas,nehlede na fakt,ze ve srovnani s jinymi moznostmi jsi mobilni,coz pravdepodobne vetsina naroda preferuje.Vzdyt mobilni tel.maji taky kvuli mobilite a nespolehaji na neco na co se doma vetsinu casu jen prasi.
Hans 20
Junior

Odeslat příspěvekod Bakous 2. 9. 2005 07:15

Jak pises, vyhovuje mi mobilita, relativni rychlost, v celku dobre pokryti signalem v oblastech kde se pohybuji, FUP pro mne neni nikterak rozhodujici a P2P nevyuzivam. Tudiz vysmesny prispevek toho cloveka nejak nechapu. Nelze pausalizovat, kazdy pouziva internet k necemu jinemu a jinak, tudiz nelze rici pausalne "toto je spatne", protoze pro nekoho je neco spatne co pro nekoho jineho se muze jevit jako prednost.
Bakous
Junior

Odeslat příspěvekod Ovo 2. 9. 2005 07:48

Hans 20: Zahořklost je pochopitelná. Ti lidé si v souladu s kampaní kupovali toto připojení k netu jako neomezené a jako rovnocenou náhradu za pevné připojení. Což nakonec nebyla úplně pravda a dodnes jim to ET oficiálně nevysvětlil.
Dneska už to kupuješ za jiných podmínek a podle jiné inzerce, takže je jasnější, co od toho můžeš čekat a nespleteš se jako oni.
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bakous 2. 9. 2005 07:57

ovo: ja neberu nekomu zhorklost s tim, ze kupoval neco jineho nez se z toho vinou eurotelu nakonec vyklubalo, ale nemyslim, ze je adekvatni popisovat tu kauzu formou "vydite jak jsem na ty blbecky co to jeste chteji vyzral?".
Bakous
Junior

Odeslat příspěvekod Ovo 2. 9. 2005 08:25

No, možná to šlo napsat lépe, ale neřekl bych, že by ro někoho mělo urazit. Je to rada ostatním "kolegům". Žádný výsměch z toho necítím, naopak konstatování, že to kupují lidé, kteří už od počátku vědí, co za své peníze dostávají.
Psaný projev těžko odráží emoce, možná tam byly, možná ne, já je tam při čtení necítil.
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hans 20 2. 9. 2005 09:32

Jak pise Bakous,ja z toho pochopil to same.Neznam vyvoj okolo cdma od jeho pocatku,takze nemohu posodit puvodni reklamu,ale kazdy dnes inzeruje internet jako neomezeny.Vzdyt i Oskar a T-mobile inzeruji gprs(edge)jako neomezene a presto zavedli fup a v letacich o nem neni ani slovo,takze nemyslim,ze by byl et sam a jediny podvodnik.Opravdu neomezeny internet snad ani neexistuje,snad s vyjimkou mistnich wifi siti.Pokud se nepletu,tak fup uplatnuji i kabelovky.No a vzhledem k tomu,ze pouzivam internet stejne jako Bakous tak nemam problem a za kafku se nepovazuju,naopak jsem rad,ze pripojim na chate atd. a nejsem vazanej na domov,kde moc nejsem a jen bych zase naopak platil za neco co 100%nepouziju.A co se tyce tech "fupu" za ty muzem podekovat lidem,kteri nez aby dali 30kc v pujcovne za dvd a cd,tak to tahaji pres internet a pak se teteli blahem,ze to maji o mesic driv.
Hans 20
Junior

Odeslat příspěvekod Ovo 2. 9. 2005 10:30

NP, napsáno bylo hodně. Mezitím ET všude v tichosti přepsal slovo "neomezený" na "plnohodnotný". Já jsem s CDMA víceméně spokojen, není pro mne lepší alternativa, ale i tak jsem těžce nesl reklamní kampaň Eurotelu - z principu, protože bylo zřejmé, že to nejde splnit a jde o účelové lhaní. A v jedné věci nesouhlasím - za fupy nelze děkovat uživatelům, žádný "morální kodex uživatele neomezeného připojení" nikdy nebyl vydán.
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hans 20 2. 9. 2005 17:09

Ja jsem urcite posledni,kdo by obhajoval et nebo nejaka omezeni,ale tohle je argumentace poskytovatelu pripojeni.Uz jen to,ze je fup zaveden i na gprs.Ale taky to neni bezne dostupna informace.Ale abych se vratil k tematu,nejak mi nesedl popis kterak se zbavit modemu a smlouvy,uz jen uvod-"konecne jsem se toho zbavil"nebo"nutno inzerovat v laickych novinach",jako,ze si to koupi jenom hejl co tomu nerozumi?:o))Vzdyt je to lepsi nez davat 850kc t-mobilu resp. 940kc oskarovi za gprs,s kvalitou jejich pokryti a problemy,ktere meli modemy od slovutneho Siemense.Je to sluzba,ktera nema konkurenci,tak myslim,ze si nezalouzi tolik posmechu a nekdy az namachrovanyho pohrdani.Ja jsem jen zvedav jakou kvalitou nas prekvapi t-mobile s svym UMTS:o))mozna budou nekteri radi vzpominat:o))
Hans 20
Junior

Odeslat příspěvekod maly.vena 3. 9. 2005 23:36

Nevím tedy jak vám,co to tady tady tak obhajujete to připojení běhá,ale moje zkušenost.Ve zkušební době jsem měl rychlost tak někde kolem 600,teď jsem rád,když to jede kolem stovky,k tomu mi vypíná tak 5x denně modem,fakt je to bezva služba za 1069\měsíc.Všem doporučuji.Nevím proč pokutovali hypermarteky za lživou reklamu,asi nebyli státní.
maly.vena
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hans 20 4. 9. 2005 21:58

Ja se toho nezastaval,ale co bych mel rikat ja?PC card option+sim karta t-mobil,850 kc mesicne,rychlost 5-7kb/s,tragicky pokryti a stabilita uboha.Jestli je to kartou nebo operatorem uz neresim,neb modemy od siemense nechodili taky.Navic cdma stoji mesicne od 1.9. 890 kc,modem 1 kc a aktiva ce 95 kc vse vcetne dph.Takze pokud se toho nektery nespokojenec chce zbavit,tak ja si to klidne vezmu neb nemam jinou moznost pripojeni.
Hans 20
Junior

Odeslat příspěvekod rogue 26. 11. 2005 20:46

OK, chceš to ? :?: Jeden mi tu leží , přešel jsem na wi-fi. Neříkám, že jsem nespokojenej , ale jeden provider si u nás na baráku postavil wi-fi hotspot a nabídl nám bydlícím připojení do LAN sítě. Takže teď mám 1024 wifi bez FUPu a zatím jsem spokojenej. když tak se ozvi na mail nebo tady ve fóru
rogue
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků