Edge od T-mobile, rychlost

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Internet v mobilu a Mobilní internet nejsou omezována přístupovými body ani připojeným hardwarem (mobil, notebook, tablet), pouze pomocí FUP dle vašeho tarifu. Při hledání informací čtěte první stránky a příspěvky příslušných témat, najdete v nich většinou sumář informací.

Odeslat příspěvekod player(smazano) 18. 6. 2005 13:31

podle mapy pokrytí by mělo edge běhat v pohodě, viditelnost na vysílač OK, po připojení píše 230 kb, ale reálná rychlost je je max 36 kb. I když si sednu pod vysílač, tak rychlost je furt stejná. Je to v místech, kde nejni ani noha, takže o velkém počtu připojených nemůže bejt ani řeč.
Dík za radu.
player(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pablo(smazano) 18. 6. 2005 13:41

A v čem je problém? Copak myslíš, že když EDGE class telefonu slibuje 230 kb a měřící software píše 230 kb, že to opravdu reálně pojede na 230 kb? Tak to tedy ne...
Pablo(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod player(smazano) 18. 6. 2005 13:51

měřící soft(třeba dsl.cz) ukazuje právě jenom těch 36 kb maximálně 45 a to je dost ubohý. to je na úrovni starého GPRS...to opravdu mít EDGE nemusim :?
player(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Penik 18. 6. 2005 13:59

A přes co se připojuješ (myslít zařízení)? A co ti vypisuje Informační bublina po připojení, kolik kb/s?
Penik
Junior

Odeslat příspěvekod player(smazano) 18. 6. 2005 14:18

připojuju se přes mobil- ve městě to třeba rychle jede, ale na vesnici prd.bublina ukazuje 230kb.
player(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Penik 18. 6. 2005 14:21

A co máš za mobil. Záleží, jakou třídu GPRS(EDGE) má. U mě ve městě také v poho, ale teď jsem byl asi 4 dny mimo a byla to bída s nouzí. Nejen že jsem se připojoval pouze přes GPRS, ale ještě k tomu byl slabý signál.
Penik
Junior

Odeslat příspěvekod bojler 18. 6. 2005 14:27

ta bublina znamena rychlost pripojeni telefonu a pocitace. ne rychlost pripojeni k siti
bojler
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod player(smazano) 18. 6. 2005 14:28

nokia 3220
player(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jindra999 18. 6. 2005 15:28

player píše:nokia 3220

Tvůj mobil má tuším EDGE třídy 6, čili asi 160 kbps strop, těch 230 umí až třída 10. To co ukazuje bublina je často nesmysl. Hlavní je, co ukážou testy, pokud 36, tak to aktuálně jede přes GPRS. EDGE tam buď není vůbec nebo je slabej signál, ten je totiž potřeba hodně dobrej, aby to fungovalo.
jindra999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Penik 18. 6. 2005 17:07

U bubliny mi šlo o to, aby tam nebylo např. 115 kb/s. To je pak pomalejší komunikace mezi MT a PC, což by omezovalo připojení.
Penik
Junior

Odeslat příspěvekod player(smazano) 18. 6. 2005 18:22

Tak to potom ta jejich mapa pěkně kecá. Podle ní tu je pokrytí ideální pro edge. Sliby-chyby :?
player(smazano)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jindra999 18. 6. 2005 21:01

ta ukazuje jen oblasti, ale ne konkrétní BTS, přes kterou se připojuješ. Prý někdy stačí udělat i pár kroků jiným směrem a už to jede. Ale spíš by to chtělo Motorolu s Edge, ty ukazujou přítomnost signálu EDGE, ani se nemusíš připojovat.
jindra999
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dejvidek 19. 6. 2005 10:36

player píše:Tak to potom ta jejich mapa pěkně kecá. Podle ní tu je pokrytí ideální pro edge. Sliby-chyby :?s/quote]

Mapa nekecá, ale v rámci svého rozlišení je jen orientační. To je jako si stěžovat, že v centru města nemám v hospodě signál a mapa signálem "přetejká". No ještě abych měl signál, přes metr tlustý zdi se toho moc nedostane.... a můžem pokračovat dále...
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Honza D. 22. 6. 2005 06:05

Ahoj,

já mám taky maximální rychlost EDGE od T-Mobile průměrně 50 kbit. Jsem docela ve městě, ale nemyslím si, že bych po okolí měl moc stejně připojených. Ale rychlejší než GPRS to je. GPRS mě průměrně běhalo 22 kbit, EDGE se na takovou úrověň dostane jen když je problém.
Mělo by to běhat rychleji, ale jinak je to lepší než předchudce GPRS.

Honza D.
Honza Dadák
Honza D.
Junior

Odeslat příspěvekod aldav 22. 6. 2005 06:52

Mne to vic jak 115 kb/s nejde nastavit,ale i tak mi to dava spicky 170 kb/s a bezne to jede 105 kb/s.Mam EDGE 3+2
aldav
Junior

Další stránka