Problem mezi dvema BTSkami!!!

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Ronaldok 12. 4. 2005 15:40

Pouzivam smerovou antenu, mam ji skoro na strese. A mam problem. BTSka ktera je odeme asi 4km (pomalu ji vidim je na kopci) tak na ni mam nasmerovanou antenu i na datove lince mi technici doporucili tento vysilac. Ale ja se casto pripojuji na pretizeny vysilac ktery je odeme 18 km a je o vic jak 90 stupnu jinym smerem nez je nasmerovana antena. Poznam to vzyd pri rychlosti, kdyz je velmi dobra sem na blisim vysilaci ale kdyz je mizerna sem na tom vzdalenym. Nevite jak bych zajistil abych se pripojoval na ten nevytizeny a blizsi vysilac??? Uz nevim jak tu antenu natocit. Diky za rady.
Ronaldok
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DANDEE 12. 4. 2005 15:57

jak moc máš ziskovou anténu(dB).
DANDEE
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ronaldok 12. 4. 2005 16:13

no je mozny ze to je 12 dB???
Ronaldok
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DANDEE 12. 4. 2005 16:27

No to je na 4km docela dost zisková.
Jestli máš yagi 12dB(cca1.5m dlouhá) tak má ve vyzařovacím diagramu boční laloky a na ně stím ziskem bez problému přijímá vzdálenou BTS.
Já na 12dB yaginu tahám jedinou dostupnou BTS 46km(dle datoveho experta nemožné) jedu ta 250-600 Kb/s DOWN a 20-30 Kb/s UP.
Asi bych zkusil menší zisk antény.
DANDEE
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ronaldok 12. 4. 2005 16:41

No to kdyz sem na te BTSce blisi (4km) ta je skoro nevitizena tak stahuju kolem 100KB/s ale kdyz se prihlasim na tu vzdaenou 18 km, ta je ve meste a je tam moc lidi na ni a to mi stahuje kolem 5 KB/s. Je velka cca 1,5 m. A daly by se ty bocni laloky nejak zastinit??? Protoze me to stve.
Ronaldok
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DANDEE 12. 4. 2005 17:21

SORY já takové experimenty nedělám, Skus nejakého radioamatéra.
DANDEE
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Albertus 12. 4. 2005 18:13

Boční laloky můžete zastínit přirozenou překážkou - domem, komínem, atd.
Life is good.
Albertus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Albertus 12. 4. 2005 18:16

Dosáhne-li anténa až 18km daleko je zisková příliš. Jednoduše zmenšete její zisk. Vemte pilku a zkraťte ji na polovinu :D .
Life is good.
Albertus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ronaldok 12. 4. 2005 19:21

No ja bych spis, potreboval zabranit prijmu signalu ze strany.
Ronaldok
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Techchch 13. 4. 2005 08:44

Problém se směrovými anténa na hranicích dosahů dvou BTS je známý. Směrová anténa kupříkladu není vůbec vhodným řešením do městské zástavby, neboť vzhledem ke své citlivosti je náchylná k přijímání odrazů. Boční laloky vyzařovacího diagramu nejsou tak katastrofické, spíše se podívej, jestli se ti proti anténě neodráží od něčeho signál z nežádoucí BTS. Platí pravidlo - úhel dopadu = úhel odrazu. Pokud ano, zkus posouvat anténu vertikálně i horizontálně. Někdy stačí pár centimetrů, někdy pár metrů. Je to duchařina. Já jsem si s tím hrál asi 14 dní a vyplatilo se. Když se mi to konečně povedlo, zavedli FUP2 :( .
Techchch
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků