Jsem spokojený s CDMA, jsem sám?

Vše o internetu v mobilu a mobilním surfování

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Jarda 5. 4. 2005 21:15

CDMA mám od prosince. Používám jej v práci i doma. Za celou dobu co se připojuji tímto způsobem jsem řešil jeden jediný problém. Na notebooku mi špatně fungovalo sestavování připojení. Prakticky každý druhý pokus byl neúspěšný a nepomohlo nic jiného než restartovat počítač. Pak jsem udělal "format C" a WIN XP znovu nainstaloval. Od té doby se tenhle problém neopakoval.

Díky CDMA jedu v práci na interní (malou) anténku rychlostí kolem 460 Kbs a stahuji tak 40-50 Kbs/sec. Doma mám signál horší, musím mít na stole externí anténu a jedu tak 150-200 Kbs a stahuji 20-30 Kbs/sec. Pro moji potřebu (P2P, internetová rádia neprovozuji) to stačí až až. Ty rychlosti jsou stabilní už několik měsíců a spíš se pomalu zlepšují než aby klesali.

Výpadky jsou, to nepopírám, ale tak ojediněle, že si ani nepamatuju, kdy byl ten poslední.
Jarda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod VladoMan 21. 4. 2005 11:50

Stacily mi tri veci k tomu, aby to chodilo k me plne spokojenosti:
1. dat tu prutovku ven na neco kovovyho - Je to ctvlnny dipol a proto potrebuje protivahu (nejlepe plechovou strechu)
2. zbavit se ty prodluzovaci USB snury, protoze to byl neskutecny povl
3. Uz ani nevim, k cemu to je, ale po svy prvni a jediny reklamaci mi pracovnik ET dal do ruky papirek s prikazem AT+GTHYBM=1

To vse mi dava stabilni prumer 500KBps dnem i noci (nikdy nejsem v tahu pripojen dyl nez 4hodiny v kuse, takze samovolne shazovani se u me tim padem neprojevi..)
VladoMan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jericho 21. 4. 2005 22:39

Taky si nestěžuju...
Jericho
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hladosek 1. 5. 2005 07:39

Já jsem spokojený.... mám CDMA sice jen 1,5 týdne ale zatím jsem nezaznamenal žádné problémy. Celý den stahuji rychlostí 40kB/s. Vzhledem k tomu, že posílám celkem objemné e-maily(2-3MB) tak na klasické telefonní lince to bylo o život.... teď tak 5-6 min. prostě paráda, jsem jedním ze spokojených zákazníků

P.S.: za ten týden jsem sosnul asi 6 GB dat bez použití p2p
hladosek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ovo 1. 5. 2005 13:42

Jsem s CDMA spokojený. Potřebuji mít mobilní internet a CDMA je v této oblasti bez konkurenta.

hladosek píše:Já jsem spokojený.... mám CDMA sice jen 1,5 týdne ale zatím jsem nezaznamenal žádné problémy. o/quote]

První měsíc jsem měl úplně stejný pocit, opojení mít celé CD za jednu hodinu bylo obrovské. Po měsíci jsem už ale neměl co reálně stahovat a tak jsem začal s p2p a televizí. Což je pravděpodobně běžný posun, pokud člověk dostane k dispozici rychlý 7/24 internet kdekoliv po republice (skoro). A v tu chvíli se ale z uživatele stane hacker a bojuje s ET. A ET se snaží vyrovnat s vysokým přenosem svými hacky. Zdá se mi, že docela nešťastně, neboť zasahuje i uživatele s nízkou aktivitou a celé je to tak netransparentví, že to působí jako podvod.
Využívám alternativně ještě tři další připojení k síti, takže to beru sportovně. Nicméně hluboce chápu i ty, kteří mají oprávněné připomínky ke kvalitě i klamavé reklamě, a jsem ochoten je ve většině podpořit.
Ovocné víno každý den, tvůj život se změní v sen.
Ovo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jerry 6610 10. 5. 2005 13:15

Ja si připadám že sem snad jedinný komu cdma nešlo. pořad mi to padalo a signál to je to nejhorší někdy vubec nic. Musel jsem to po tydnu vratit.zdar
nokia 6110-6210-6610i - 62310i -6500 a konečně nokia 6300
jerry 6610
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanek (novy) 24. 5. 2005 15:51

A jakpak jste spokojeni ted,po zavedení FUP4,CO :?: Když i na stažení pár Mb z pracovního FTP budete muset čekat třeba hodinu :?: :roll: Tohle Eurotel přehnal a kdo byl na vážkách,že by si snad i po uplynutí smlouvy CDMA ještě nechal,tak si to myslím hodně rychle rozmyslí. Ted už je toto připojení nepoužitelný pro cokoliv a pro kohokoliv co to nemá jen pro extra rychlé stažení přílohy z e-mailu :x
Milanek (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod M@ngo 24. 5. 2005 16:12

Slysel jsem mnoho lidi,kteri si na tento internet ztezovali,ale ja k nim nastesti nepatrim.Jsem naopak velmi spokojen.
Bohuzel,s touto vecickou se to Eurotelu moc nepovedlo,vetsina jeho kusu je opravdu tzv.nefunkcni.
Ale me to nastesti jede...
MM...3310 5210 7210 N80 P900 P910i (5000) BB9780&apod. ... nová éra ...MM
M@ngo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Railbot 26. 5. 2005 12:32

Ja uz spkojen nejsem...kdyby to slo aspon porad 30kB/s a ne jednou 100 a pak 5...to nesnasim :(
CDMA - více ze života! :D
Railbot
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod M.S.P. 2. 6. 2005 15:59

Nevím o čem mluvíš. Teď jsem dotáhl z FTP Linux (2,5GB) a měl jsem ho doma za 12 hodin.
M.S.P.
Junior

Odeslat příspěvekod SULiik 30. 6. 2005 11:05

az na kolisani rychlosti a neustale padani to docela jde...ale ADSL by bylo asi lepsi :))
SULiik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod davidmuzik 23. 7. 2005 16:00

No musím se přiklonit k těm spokojenějším. Mě jede CDMA u downloadu běžně mezi 20 KB/s až 70 KB/s. Podle toho odkud stahuju a když. Dřív mi to běhalo i 100 KB/s, dnes už výjmečně. Upload taky dobrý běžně tak 15 KB/s. Jediný co mě teď začalo vadit je nový FUP, protože si už těžko něco stáhnu z p2p sítí přes den. Dřív jsem stáhl za měsí 30 GB a oddemě 25 GB za měsíc, dneska už ale nemám skoro co bych stahoval, tak se to pohybuje celkově kolem 1,5 GB týdne. Což nic není. Takže až na ten FUP a latenci si nestěžuji. Pořád lepší než nic.
david_m
davidmuzik
Junior

Odeslat příspěvekod Endrju 19. 11. 2005 15:46

Taky jsem s CDMA spokojeny, mam jej něco pres 9 měsíců, sice jsem musel 3x reklamovat modem, ale vždy mi okamžite na počkání dali nový do ruky ten poslední už drží půl roku a průměrná rychlost je cca 400kbps ale asi tyden je to stabilne ve dne v noci 800kbps samozrejme pri stahovani s mirou (FuP)... ale stejne bych to zatim nemenil
Endrju
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hans 20 20. 11. 2005 12:31

Taky mi to jede v poho.50-110 kB/s.Ma to par nevyhod,to je jasny,je to bezdrat,ale......je to mobilni,stabilita v pohode,myslim tim zadny vypadky,az na to kolisani rychlosti.Ale pred tim jsem pouzival gprs,takze tohle je obrovskej skok kupredu.Nakonec s gprs bych asi taky tezko vyuzival p2p.Jinou moznost nemam,takze mi ani nic jinyho nezbyva,takze musim respektovat i podminky.Za pevnou linku bych platil stejne,ale bez moznosti mobility a mistni wifi?Ani se neuracili,pres nekolikery urgence pres e-mail,mi odpovedet.Ten kontakt pres e-mail je jejich podminka.Takze mi ani nezbyva nic jinyho,nez spokojenost :D
Hans 20
Junior

Odeslat příspěvekod rogue 26. 11. 2005 21:10

Byl jsem spokojený, dokud mě neklesala rychlost
rogue
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků