D1 v Mapsource.

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod blouma 6. 2. 2010 16:23

Otevřel jsem v Mapsource tuto mapu a D1 od Ostravy končí někde u Dolního újezda a od Brna v Kroměříži. Ty dva konce nejsou propojeny a také nemohou. Kde je trasa mezi Dolním újezdem a Brnem? Podívejte se na to a napište. Jedná se o mapu CNEUNT 2010.30.
blouma
Junior

Odeslat příspěvekod Rubic 6. 2. 2010 17:37

Garmin Nüvi 765T Lifetime, CN Europe NT 2020.20_ 3D, CN_Europe_NT_2020.20, Atlas_Czech_2012_NT_3D budovy, Adresy_CR_v2, Garmin_Express v7.5.0.0
Rubic
Junior

Odeslat příspěvekod blouma 6. 2. 2010 18:31

Asi došlo k neporozumění. Po dálnici se nyní jezdí z Ostravy do Brna s výjimkou úseku Bělotín - Hladké Životice, kde se jezdí pouze v jednom pruhu. Ale podívej se znovu na CNEU 2010.30 v Map source uvidíš. Schází mi propojení mezi Dolním újezdem a dále do Brna.
blouma
Junior

Odeslat příspěvekod vypravec 6. 2. 2010 21:35

Po dálnici se z Ostravy do Brna nejezdí. Jezdí se po D1 do Bělotína, poté po R35 do Olomouce a odtud po R46 ze který se před Brnem napojíš opět na D1.
vypravec
Junior

Odeslat příspěvekod blouma 7. 2. 2010 08:46

No , všichni říkáme a ve skutečnosti už jezdíme do Brna a následně do Prahy po Dálnici. To znamená, že Ostrava je dálnicí propojena s Brnem a Prahou. Otevřel jsem v MS CNEU 2010.30 a simuloval trasu Ostrava-Brno. A je to tam jasné. Z Ostravy do Brna jedeme po dálnici. To je fakt. Druhou otázkou je jak ji nazýváme resp. označujeme. Vaše označení je jedno, ale když si v MS projdu simulovanou trasu, pak mi to ukazuje následující:
D1-z Ostravy po cca Dolní Újezd
E442- do cca Olomouce
E462-kousek za Výškov
D1+E462 do Brna
Jaký to má význam to několikakeré značení-Vaše v v MS-mi není jasné. Ale jedno je jasné, že už cca 2měsíce jezdím z Ostravy do Brna po dálnici. A je mi jedno, zda ji nazýváme D1 či R44,R46,E442 neboE462. Proč tomu tak je nevím. Asi to má svůj význam, ale pro cizince nevím?
blouma
Junior

Odeslat příspěvekod Rubic 7. 2. 2010 09:28

No vidíš cizinče, té černé krabičce to jasné je.
Garmin Nüvi 765T Lifetime, CN Europe NT 2020.20_ 3D, CN_Europe_NT_2020.20, Atlas_Czech_2012_NT_3D budovy, Adresy_CR_v2, Garmin_Express v7.5.0.0
Rubic
Junior

Odeslat příspěvekod nuvi_joe 7. 2. 2010 09:29

blouma píše:...Po dálnici se nyní jezdí z Ostravy do Brna s výjimkou úseku Bělotín - Hladké Životice, kde se jezdí pouze v jednom pruhu...Schází mi propojení mezi Dolním újezdem a dále do Brna.

Pro nás (slezany) to ještě dlouho dálnice nebude. Pán má na mysli ten "nouzový" úsek v jednom směru dálnice, kde naši géniové udělali čtyři jízdní pruhy (dva na jih, dva na sever), kde nedávno polský kamion přejel nadšence, který si pravděpodobně měřil spotřebu a zastavil na tomto úseku aby si dolil benzin z kanystru...
Ten zakletý úsek se zprovoznil snad jen proto, aby se mohla uspořádat žranice pro papaláše.

Ale "skutečná" D1 kolem Kroměříže samozřejmě není propojena na ostravskou část D1 (D47).
Značení je to poněkud zmatečné, ale co naděláme, úřadové vymýšlejí a vymýšlejí.
nuvi_joe
Junior

Odeslat příspěvekod vypravec 7. 2. 2010 21:16

blouma píše:No , všichni říkáme a ve skutečnosti už jezdíme do Brna a následně do Prahy po Dálnici. To znamená, že Ostrava je dálnicí propojena s Brnem a Prahou. Otevřel jsem v MS CNEU 2010.30 a simuloval trasu Ostrava-Brno. A je to tam jasné. Z Ostravy do Brna jedeme po dálnici. To je fakt. Druhou otázkou je jak ji nazýváme resp. označujeme. Vaše označení je jedno, ale když si v MS projdu simulovanou trasu, pak mi to ukazuje následující:
D1-z Ostravy po cca Dolní Újezd
E442- do cca Olomouce
E462-kousek za Výškov
D1+E462 do Brna
Jaký to má význam to několikakeré značení-Vaše v v MS-mi není jasné. Ale jedno je jasné, že už cca 2měsíce jezdím z Ostravy do Brna po dálnici. A je mi jedno, zda ji nazýváme D1 či R44,R46,E442 neboE462. Proč tomu tak je nevím. Asi to má svůj význam, ale pro cizince nevím?

Bohužel se mýlíte. Ostrava doposud s Prahou dálnicí propojena NENÍ. Je propojena kombinací dálnic a rychlostních silnic, jak jsem psal výše. Pro propojení Ostravy a Prahy dálnicí by musely být dokončeny chybějící úseky D1 mezi Kroměříží a Lipníkem n. B., což je podle ŘSD plánováno na rok 2014 a je vůbec za nynější ekonomické situace nejisté.
Označení E442, E462, které uvádíte, nemá nic splečeného s typem komunikace. Jde o označení mezinárodního silničního tahu, který ovšem může být (a také i ve skutečnosti je) veden jak po dálnicích, tak po silnicích I. třídy a není tudíž žádným důkazem, že pojedete po dálnici. Viz. zde :

http://www.rsd.cz/doc/Silnicni-a-dalnic ... ho-vyznamu
vypravec
Junior

Odeslat příspěvekod JaKot 7. 2. 2010 23:45

Já si ještě dovolím malou informaci pro bloumu. Ostrava opravdu není spojena s Prahou, ale přesněji s Brnem, dálnicí (označuje se D) a to nejen v úseku na Severní Moravě, kde se skutečně staví dálnice s označením D1, ale doposud se tam jezdí v jednom jízdním pruhu, ale i v úseku od Lipníka do Kroměříže. Pokud teď jedete z Ostravy do Brna, tak u Lipníka sjíždíte na rychlostní komunikaci značenou R a po ní jedete přes Olomouc, Prostějov až k Vyškovu, kde se opět napojíte na dálnici D1.
A i když se laikovi nejeví rozdíl mezi D a R, tak on opravdu existuje. Jen tak pro zajímavost je to popsáno zde: http://www.ceskedalnice.cz/odborne-info ... mezi-d-a-r
Chovej se k druhým tak, jak chceš, aby se oni chovali k tobě
JaKot
Junior