TomTom a nový přijímač RDS-TMC

Navigační aplikace, samostatné přístroje pro navigaci, mobilní i jiné mapy

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod vilik 28. 7. 2007 14:39

Fotky nemám a vše jsem zabudoval pod palubní desku. Je to chuť vyndavat, tak jsem alespoň stvořil jsem takovou malůvku.
Kdo nemá napájení anténního zesilovače po kabelu, nemusí dávat kondenzátor. Pozor při pájení na kostru čipu. To musí být bleskové, aby nedošlo k přehřátí. Jinak to jde pájet dobře.
Přijímač jsem dal pod palubovku, takže mě vyčuhuje jen kousek kabelu s konektorem.

Snad je to srozumitelné. :wink:

Obrázek
vilik
Junior

Odeslat příspěvekod kopacek 28. 7. 2007 20:23

Ahoj Viliku, jsem moc rád, že se Ti operace úspěšně zdařila.
A díky za nákresek pro ostatní. - Já jsem dopadl úplně přesně jako Ty. Příjímač jsem sice oblepil jenom páskou, abych ho mohl při ev. neúspěchu opět lehce rozdělat, ale pak jsem vše velmi řádně uklidil pod palubku. Takže rovněž žádná fotka a představa, že zase budu muset rozebírat palubku mě docela děsila. Tak jsi nás zachránil, mně jde ledacos, ale malůvku bych nedal... :D
Ale ono je to fakt jednoduchý, po rozlousknutí přijímače bude každému hned jasné, co kam patří. Opravdu nejvíce je třeba dávat bacha na aktivní antény se zesilovačem a použít kondík a při pájení stínění se "neflákat"...
P.S.: měli bychom to prodat TomTomu. :-P Krásnou dovču v Itálii!
kopacek
Junior

Odeslat příspěvekod imaster 28. 7. 2007 20:29

Dnes jsem po dvou dnech připojil přijímač k TT se slovy "jestli nepůjdeš, tak tě rozkuchám podle návodu na internetu" a on funguje. Okamžitě naladil 101.4 a stáhnul informace. Už drží 3 hodiny, zítra jedu do teplic nad bečvou, tak uvidím. Hrozba rozkuchání nad nim visí...
imaster
Junior

Odeslat příspěvekod kopacek 28. 7. 2007 20:40

Ono hodně záleží na atmosférických podmínkách, při vhodné konstelaci hvězd je i neupravený příjímač poměrně použitelný ale při opačné konstelaci to umí být i téměř nepoužitelné. Rozkuchání a připojení na externí anénu je přitom záležitost na max. hodinu a výsledek je opravdu vynikající - kvalitní příjem téměř kdekoliv a za každého počasí včetně aut s termálním a/nebo vyhřívaným sklem.
kopacek
Junior

Odeslat příspěvekod vilik 28. 7. 2007 20:46

kopacek píše:P.S.: měli bychom to prodat TomTomu. :-P Krásnou dovču v Itálii!l/quote]

To by bylo drahé. :D V jednoduchosti je genialita.

Do té Itálie se těším. Čeká mě celkem 3700 km Německem, Rakouskem a Itálií, takže na vyzkoušení bude dost prostoru. :wink:
vilik
Junior

Odeslat příspěvekod imaster 28. 7. 2007 20:48

kopacek píše:Ono hodně záleží na atmosférických podmínkách, při vhodné konstelaci hvězd je i neupravený příjímač poměrně použitelný ale při opačné konstelaci to umí být i téměř nepoužitelné. Rozkuchání a připojení na externí anénu je přitom záležitost na max. hodinu a výsledek je opravdu vynikající - kvalitní příjem téměř kdekoliv a za každého počasí včetně aut s termálním a/nebo vyhřívaným sklem.a/quote]

Budu se muset detailněji seznámit se svým autem a hlavně s tím, co skrývá za palubovkou v místech kolem rádia.
imaster
Junior

Odeslat příspěvekod HrdinaJan 29. 7. 2007 13:17

Tak jsem to dneska zapojil taky. jenom origo novější verzi bez jakéhokoli tuningu. Vyjel jsem z garáže a chytlo se to během 20s. Jakmile jsem se pokusil jen trochu hejbnout antenou, tak to dost vypadávalo ale vždy se to do cca20s znovu chytlo.

Jinak jsem se chtěl zeptat jak to vlastně funguje. Zajímalo by mě jestli když naplánuju cestu, vyjedu a TMC se chytne jenom třeba jednou za 10minut, tak jestli to stačí. Teoreticky by to stačit mělo, když si to každejch 10minut ověří jak na tom ta naplánovaná cesta předemnou je tak by to meli bejt dostačující informace, ne? Děkuju za upřesnění.
HrdinaJan
Junior

Odeslat příspěvekod imaster 29. 7. 2007 14:04

Tak dneska jsem si projel trasu Ostrava-Teplice nad Bečvou a zpět. Přijímač neupravený jen tak pohozený za sklem se chytnul okamžitě a jak píše Honza, sem tam vypadnul. Ale po minutě, dvou třech se zase chytnul. Co jsem ale zjístil, že přijímač sice funguje, ale zase nesedí informace. Ony ty uzavírky tam sice jsou, ale uplně na jiných místech, než se zobrazují na TT. Podle žlutého dočasného pozemního značení tam opravdu uzavírka pruhu byla, ale stavbaři pravděpodobně pokročili o několik kilometrů dál a nikdo to pravděpodobně nenahlásil na středisko RDS-TMC.

Jinak Honzo pro Tebe, včera jsem si tak doma hrál s TT a pokusně naplánoval trasu Ostrava-Praha. Ukázalo mi to na trase 266 událostí (uzavírky, bouračky, práce na silnici , dokonce mi to ukázalo lidé na silnici a byl to nějaký průvod.). Po dvou hodinách už jich tam bylo jen 188. Takže si myslím, že tech 10 -15 minut co je přijímač mimo by mělo stačit ke stáhnutí informací.
Ještě by mě zajímalo, na jakých frekvencích vysílá ČR . V Ostravě to je 101,4 a v Mošnově se mi přeladil na 92.5, ale co to je , to nevím.
imaster
Junior

Odeslat příspěvekod HrdinaJan 29. 7. 2007 14:20

No zítr jedu do němacka tak to vyzkouším.

Jinak s těma frekvencema je to jednoduchý.

http://www.rozhlas.cz/informace/vysilace

Stačí rozkliknout kteroukoli stanici a víš všechno přesně.
HrdinaJan
Junior

Odeslat příspěvekod vilik 31. 7. 2007 08:19

Sděluji další zkušenost. Při včerejší cestě z Rakovníka do Prahy a zpět s upraveným přijímačem stále zelený terčík. Jen jednou na pár sekund přeladil na jiný vysílač.
Dopravní situace nebyly nahlášeny žádné. Taky na trase žádné nebyly. :D
vilik
Junior

Odeslat příspěvekod P800 31. 7. 2007 18:51

Mám připojeno na anténu autoradia dle postupu vilika (díky) a dnešního 90% času na cestách jsem měl zelený terčík. Pokud nebyl přijímač schopen se chytit, stačilo nakopnout ručním vyladěním, ale to opravdu velmi výjmečně, spíše z mé netrpělivosti, je-li všechno v pořádku. Po třičtvrtě roce mám funkční příjem dopravních informací..

.. a už se to tam sype:

Obrázek
Naposledy upravil P800 dne 1. 8. 2007 15:49, celkově upraveno 1
P800
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod HrdinaJan 1. 8. 2007 09:14

Takze cesta z prahy do dusseldorfu. V cesku to probihalo asi jo 70 ne 30. V nemecku to ze zacatku bylo mrtve skoro 200km na 100%, ale cim sem se blizil vic do stredu nemecka tak to bylo lepsi, nicmene tak 80 jo a 20 ne. Antenu mam vodorovne na prednim skle a neupravenou. V cesku nebylo co hlasit a v nemecku kdyz uz bylo, tak to nehlasilo. Ale je pravda, ze zadna fatalita na silnici nebyla.
HrdinaJan
Junior

Odeslat příspěvekod suvel 1. 8. 2007 18:37

Z mých cest po Německu mám pocit, že tamní služba je placená, alespoň u většiny stanic. Nemám to ověřené, ale po většinu času mám na místě zeleného terčíku autíčko s animovanou šipkou ("slope" data). Ale nenačte nic.
suvel
Junior

Odeslat příspěvekod HrdinaJan 2. 8. 2007 09:10

No mne to nacetlo nekolikrat neco.Nicmene to bylo "0 minut" nebo neco s rychlosti.
HrdinaJan
Junior

Odeslat příspěvekod kmarty 2. 8. 2007 09:54

Z toho si nic nedelej. Nevim kdo ty informace zadava do Cro, ale napriklad neco ve stylu "prace na silnici", ktere TMC z Reginy popise pomerne spravne, jsou u Cro jako "Prevrhnuty nakladni automobil". Nebo neco v tom stylu.
Nulaminutovky jsou pomerne bezne a nemene bezne je oznaceni zacp v opacnem pruhu nez skutecne jsou (aspon se tohohle dojmu nemuzu zbavit).
Priklad za vsechny:
Obrázek Obrázek

A ted mi lidi reknete kde je chyba (hlavne co se tyce toho smeru, ten cas ... no, mohli by tam davat lespon 1 minuta nebo tak, protoze nula to neni nikdy).
kmarty
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka