LG G7 ThinQ - obecná diskuze

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Vichor 7. 12. 2020 14:48

Ahoj, dva dny po záruce mi začal bblbnout senzor otisku prstu. Po restartu telefonu jede normálně a časem (během dne) přestává reagovat. Zažili jste to někdo?
ps: Po instalaci A10 (dělal jsem hard reset) se mi zdá, že telefon není tak svižný.
Vichor
Junior

Odeslat příspěvekod Jarko01 14. 12. 2020 13:51

dropadred píše:Musím ale trošku pozmeniť komentár k foťáku. Vraj sú zmeny v appke naozaj o trošku lepšie ako na A9 a možno som to prehnal a je o trošku menej "olejomaľbový" v interiéroch ale pre mňa osobne stále neprípustné, hlavne keď viem, čo z toho môže vyliezť.

Pôvodná Google kamerka, ktorú som použival na A9 skoro funguje ale sprocesovanie HDR+ sa zasekne, takže to je bohužiaľ nepoužiteľné.

Našťastie existujú nové porty, ktoré fungujú a už sa s nimi hrajem, chcem poskúšať rôzne predom pripravené konfiguračné súbory, vyladiť nastavenia (a že tých tam ale je) a verím, že budem spokojný.


Aku nakoniec pouzivas? Ja po dlhom hladani som nasiel toto a zatial vladne spokojnost:

Gcam_6.2.030_Advanced_BF_V2.2.1.190822.1145.apk (Arnova8G2, 2019-08-22, buffer fix, configs, changelog)

Funguje aj prepinanie medzi klasickym a sirokouhlym objektivom priamo z displeja.

Akurat jedine co sa mi nepodarilo rozbehat ani na jednej verzii GCam pre G7 je ZSL (ZeroShutterLag). Cize ked stlacim spust, neurobi fotku okamzite bez cakania, ale zobrazi na maly okamih kruzok.

Na LG G6+ so starou verziou GCAM (cstark27_GCam_5.1.018_24_v4.2) to funguje perfektne.

J.
Jarko01
Junior

Odeslat příspěvekod kocur.jg 10. 1. 2021 10:49

https://lg-firmwares.com/downloads-file ... EU_OP_1124

Neuvěřitelné a to se říkalo že podpora už nebude a objevil se nový FW začatkem roku. Ale koukam že druhá verze A10 byla už na vanoce třeba pro Francouze.
LG G7+
kocur.jg
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod otilrak 3. 2. 2021 11:40

Zdravím, myslíte si, že má cenu si i v dnešní době tento mobil pořídit nebo raději něco současnějšího?

Přijde mi, že ohledně parametrů fotoaparátu a i ostatních je dnes jen málo podobných telefonů v cenové relaci kolem 7000 Kč, které se nevyrábí v Číně.
Philips Savy>N 5110>Si A55>SE T230i>N 6610i>N 1600>N 2610>N 6300>N N79>Sa E1120>HTC Wildfire S>HTC Desire C>THL W100>Sa E1180>Lumia535>Ulefone U008>Xiaomi Redmi 6>Pixel4a5g
otilrak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jarko01 3. 2. 2021 13:16

Podla mna ma G7 stale vyznam. Sucet veci, kotre ponuka dokopy, to nema vacsina telefonov v danej cene a ani vyssej. Mozno o malo lepsi fotak alebo novsiu verziu Androida ale tam to konci.

J.
Jarko01
Junior

Odeslat příspěvekod radim 3. 2. 2021 13:33

Já v tom nevidím vůbec žádný problém. V čem ti pomůže to "současnější"? Já mám Android 9 a doufám, že dalších aspoň 5 let nebudu okolnostmi (rozbití, krádež, ztráta, ...) nucen telefon měnit. Mám ho už 2 roky, baterie 95 %. Tento má Android 10. K čemu "současnější"?
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod otilrak 3. 2. 2021 13:56

Myslel jsem v těch teď vydávaných moblech na novější techniku u fotoaparátu a tak. Ale co jsem četl recenze, tak mi přijde, že ty novější až na delší podporu nejsou prakticky v ničem lepší. Tak lehce váhám no...
Philips Savy>N 5110>Si A55>SE T230i>N 6610i>N 1600>N 2610>N 6300>N N79>Sa E1120>HTC Wildfire S>HTC Desire C>THL W100>Sa E1180>Lumia535>Ulefone U008>Xiaomi Redmi 6>Pixel4a5g
otilrak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jarko01 3. 2. 2021 14:10

G7 ma vybornu kombinaciu HW od SoC cez mikrofony az po zvuk vystup alebo displej, menovat parametre, to asi netreba, vsetci vieme. Podla mna stale super telefon este na dlho.

J.
Jarko01
Junior

Odeslat příspěvekod maciakba 3. 2. 2021 16:21

keby mi na nej neodide display tak ju stale pouzivam, zvuk g7 vs g8s je uplne inde napr, jedine co som tomu telefonu vytikal bola slaba baterka
maciakba
Junior

Odeslat příspěvekod dropadred 27. 2. 2021 20:54

V žiadnom prípade by som teraz nekupoval G7 a celkovo takto starý telefón, ja práve prechádzam na Xiaomi Mi 10T a to sa nedá porovnať, daný telefón síce má svoje neduhy ale neuvedomil som si, až o koľko je 10T svižnejší + fotoaparát (porovnanie oboch s GCam) je o toľko ďalej (ten pixel binning má veľký vplyv na menej šumu (i bez žehlenia) a má značne viac detailov).

Je to už starý telefón a má ho zmysel kupovať ako hocijaký iný starý telefón = žiaden. Chceš zaplatiť čo najmenej? Vyberieš si, síce to bude niečo ako Xiaomi alebo Oneplus ale všetko sa dá riešiť. Trackovanie? Používam NextDNS, ktoré má vstavané blokovanie, takže pekne vidím ako to stále blockuje Xiaomi trackovacie/ad domény. Pre Xiaomi existuje aj jednoduchý debloat SW cez ADB, kde vieš vyčistiť telefón od tých všelijakých ich appiek - je to otravné ale Samsung a aj LG nie je na tom až o toľko lepšie, tiež tam je kopa bloatware-u - LG má ten svoj SmartWorld, LG Health, LG Home, LG Mobile Switch, LG Game Launcher, LG QuickMemo+, LG RemoteCall Service, alternatívne appky k všetkému (Xiaomi má kontakty, telefón i SMS rovno Googlacké)...a nezabúdajme na predinštalovanú rakovinu McAfee. OnePlus je na tom ešte lepšie, tam je ešte menej bloatware. Tam by som si napríklad dokonca vedel predstaviť zobrať aj Oneplus 7T.

Tie nové telefóny budú mať lepšiu výdrž, niektoré majú 90Hz OLED (hocijaký OLED > LCD), tak to bude o galaxiu lepší vizuálny zážitok, bude to výkonnejšie, bude to mať viac RAM (G7 má veľké problémy s nedostatkom RAM), i stredná trieda už bude fotiť rovnako a/alebo lepšie, slúchadlá budeš riešiť TWS, keďže máme na trhu pecky za pár šupiek, ktoré znejú úžasne a...ani neviem, čo dodať.

G7 bola moja prvá a chválabohu posledná skúsenosť s LG. LG mob. divízia by sa musela zmeniť od základov, aby som ešte niekedy v živote mal chuť mať LG telefón.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod opasino 2. 3. 2021 10:23

Trošku se tady ve vláknu uklidníme. Díky za pochopení.
opasino
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 3. 2021 10:41

Mne se nelíbí, když ten čobolák nepíše k tématu LG, ale oroduje za čínské shity :-(
To ať si dělá v jiných, čínských sekcích.
Díky.
anonymni

Odeslat příspěvekod Jarko01 2. 3. 2021 11:48

dropadred píše:V žiadnom prípade by som teraz nekupoval G7 a celkovo takto starý telefón.

Dovod? Osobne ludom, co nechcu davat vela penazi za telefon, vzdy doporucujem jazdenu vlajku, ako novy low-end. Nezalezi ci to bol LG, Samsung alebo Sony. Vzdy je jazdena vlajka jednoducho lepsia ako novy telefon v rovnakej cene. Z mojho okolia riesi napr. novu verziu Androidu alebo nejake security updaty asi tak jeden clovek zo 100. Majorita riesi len nech telefon po vybaleni z krabicky funguje.

dropadred píše:Je to už starý telefón a má ho zmysel kupovať ako hocijaký iný starý telefón = žiaden. Chceš zaplatiť čo najmenej? Vyberieš si, síce to bude niečo ako Xiaomi alebo Oneplus ale všetko sa dá riešiť.

Na konci min. roka som kupil kamaratovi pouzitu G7 v 99.99% stave komplet krabicove balenie (majitel sa prikladne staral), so vsetkym prislusenstvom za prijemnych 120,- EUR. Baterka rovnako OK, pri jeho pouzivani s prehladom dva cele dni. Ukaz mi novy telefon z obchodu v tejto cene, ktory bude vo vsetkom lepsi.

dropadred píše:G7 bola moja prvá a chválabohu posledná skúsenosť s LG. LG mob. divízia by sa musela zmeniť od základov, aby som ešte niekedy v živote mal chuť mať LG telefón.

Je zrejme, ze ti G7 iba nesadol a to je OK, na trhu je siroky vyber, kazdy si najde to svoje. Osobne som G7 zohnal viacerym v okoli, niektore uplne nove z alzy, niektore jazdenky z druhej ruky, niektore jazdenky boli dokonca v zaruke. Nestazuje sa nik. Novy telefon nech sluzi k spokojnosti ;-)

J.
Jarko01
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 2. 3. 2021 12:24

@Jarko01: díky za obsáhlý, ale hlavně příspěvek k věci :-) :tleskani

Ještě vysvětlení k mému předchozímu postu, ať to slušní Slováci, potažmo Čechoslováci neberou osobně nebo špatně.

Ohledně lidí v Československu dělím (a nejen já) lidi na:
Čechoslováky, Čechy, Slováky a pak jsou ti hloupí z obou států: čecháčkové a čoboláci...

Ti, co se narodil v Československu a nikdy nebyli za rozdělení, byli a jsou proti, stejně ani referendum k rozdělení nebylo, pamatují si moc dobře na Československo, ti si říkají Čechoslováci.

Pár příkladů k Čechoslovákům:
Fedor Gál (když tak použijte google) dokonce jistý čas spolupracoval ve VPN hnutí s psychopatem Mečárem a to do doby, než zjistil, co je to za hov@do.
Pak se s ním rozešel a posléze migroval do ČR, kde také třeba má knižní vydavatelství.

Meky Miro Žbirka a jeho památná, historická věta :lol: :

"Narodil som sa v Československu a moje hlavné mesto je Praha".


Pak jsou Češi, Slováci, mám i na Slovensku několik málo dobrých známých a pak jsou trumpety na obou stranách, to jsou ti čecháčkové a čobolové (obvykle silní ctitelé mečára, tisa a podobného póvlu)... Jsou ostudou pro oba státy.
Já pocházím z Moravy, dost blízko hranic, takže vím, jak to rozdělení státu zasáhlo i spoustu Moraváků >:-(
Tolik k vysvětlení a sorry za OT ;-)
anonymni

Odeslat příspěvekod dropadred 2. 3. 2021 22:01

Jarko01 píše:Dovod? Osobne ludom, co nechcu davat vela penazi za telefon, vzdy doporucujem jazdenu vlajku, ako novy low-end. Nezalezi ci to bol LG, Samsung alebo Sony. Vzdy je jazdena vlajka jednoducho lepsia ako novy telefon v rovnakej cene. Z mojho okolia riesi napr. novu verziu Androidu alebo nejake security updaty asi tak jeden clovek zo 100. Majorita riesi len nech telefon po vybaleni z krabicky funguje.

Jedinú ojazdenú vlajku, ktorú by som niekomu vedel odporučiť je iPhone. Prečo? Okrem iného 5-ročná SW podpora a ich optimalizácia je vynikajúca (nehovorím, že sú bezchybné ale u nich sa nestane to, čo u Androida po dvoch rokoch).

Potom je ešte dôležité, že ako je tá vlajka stará, minuloročný model? To môže byť ale G7 je o dva mesiace 3 roky starý telefón. Práve teraz ho mám po ľavici spolu s Mi 10T a G7 je šunka (a to je len pár mesiacov od posledného factory resetu) - nehovoriac o tom, že to nezvládne ani dve náročnejšie appky na RAM a už ich unloaduje.
A keďže som pár 2+ rokov starých Android telefónov v ruke mal, tak ja by som ich veru odporučiť voči aktuálnym modelom nemohol.

Jeden človek z tvojho okolia rieši aktuálnosť Androidu a bezpečnostných záplat? Zlyhal si, lebo ty, ako múdrejší a odporúčovací magistrát máš vedieť lepšie ako ostatní a ako aj ten jeden človek by si mal taktiež riešiť práve túto otázku. A postaviť sa k nej priamo a predostrieť odporúčanie, že by bolo vhodné prejsť na Lineage OS - samozrejme to za tých ľudí spraviť, lebo otvárať bootloader, inštalovať TWRP, flashovať ROM a blablabla nie je len taká banalita.
Ja nehovorím, že to je nechránený pohlavný styk ale je to ako dôvod, prečo existuje 2FA.

Jarko01 píše:Na konci min. roka som kupil kamaratovi pouzitu G7 v 99.99% stave komplet krabicove balenie (majitel sa prikladne staral), so vsetkym prislusenstvom za prijemnych 120,- EUR. Baterka rovnako OK, pri jeho pouzivani s prehladom dva cele dni. Ukaz mi novy telefon z obchodu v tejto cene, ktory bude vo vsetkom lepsi.

To je síce fajn, ale pozor, pôvodný dotaz hovoril o 7000,- CZK, nie o 120€, čo je menej ako polovica. Od ruky ak sa ti postačí, tak o rok novší model telefónov, nejaký ten ajfón a pokojne aj nejakú 0-2 roky starú lepšiu Čínu. A mňa by osobne lákali v tejto cene práve ajfóny.

Jarko01 píše:Je zrejme, ze ti G7 iba nesadol a to je OK, na trhu je siroky vyber, kazdy si najde to svoje. Osobne som G7 zohnal viacerym v okoli, niektore uplne nove z alzy, niektore jazdenky z druhej ruky, niektore jazdenky boli dokonca v zaruke. Nestazuje sa nik. Novy telefon nech sluzi k spokojnosti ;-)

S týmto tvojim "telefón je pecka, len ty ho nechápeš", to môžeš niekomu, kto nemal v ruke už dosť telefónov, zástupcov oboch táborov a nie je okrem iného aj technicky zdatný (a nie prostý užívateľ typu, ktorý netuší ani čo je launcher a v nastaveniach nebol ani raz).

G7 bol fajn telefón v roku 2018, vtedy mal:
- výborný displej - to platí skoro aj doteraz, z neho je jediný zmysluplný upgrade len OLED
- super kvalitu vyhotovenia
- kompaktnejšie rozmery voči konkurencii
- rovnaké CPU ako každá vlajka
- mal zaujímavý gimmick s repráčikom ale bez nejakého reálneho využitia.
- always-on displej, čo je skôr hack (stvorené len pre OLEDy) ale je to príliš užitočné
Na druhej strane mal:
- blato foťák (riešiteľné jedine s Gcam a ten, kto sa nesťažoval nemá potuchy, ako to má naozaj fotiť a ako otrasne to fotí v základe - to ale platilo/platí pre väčšinu telefónov)
- inak parádne riešenie audio prevodníka limitovalo umelá blokáda režimu vysokého výkonu, kde IEM nemali nikdy dosť veľkú impedanciu ani dosť vysokú citlivosť, aby nechýbalo k slasti ešte pár dielikov zvuku
- rýchlosť vypúšťania aktualizácia otrasná, to platí aj pre fragmentáciu regiónov vydávania aktualizácií
- málo RAM
- neoptimalizovaná nadstavba a bugy (mesiace (ak nie aj rok) som mal napríklad problém , že mi prestal reagovať dotyk, potom zamrzol celý telefón a sám sa reštartoval - to bol nejaký bug, ktorý nakoniec fixol jeden z update-ov -- robilo mi to raz týždenne)
- plno bloatware (porovnateľné napríklad so Samsungom, Xiaomi) ale dobré možnosti odinštalovania alebo minimálne deaktivácie veľkého množstva vstavaných LG alebo Google aplikácií
- priemerne rýchly senzor odtlačku prsta (na aktuálne pomery je pomalý ako riť a umiestnenie je niečo, čo malo vymrieť už vtedy - nulová použiteľnosť, keď je položený na stole).
To je len čo mi teraz napadlo.
Audio-GD R2R-11 > MrSpeakers Alpha Dog, Hifiman Edition XS; Dragonfly Red > ...Noble Uni, Fiio FH5
dropadred
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků