LG G8 /G8s ThinQ - obecná diskuze

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod sailor72 29. 10. 2020 19:42

Velet nemá Dual-SIM což by mi chybělo.
sailor72
Junior

Odeslat příspěvekod h4nz3k_13 29. 10. 2020 19:55

Pak bych možná za stejný peníze zkusil Realme X3 nebo Poco F2, i když jsou mi čínské značky trochu proti srsti... Proto jsem skončil u G8s, nechtěl jsem Číňana, Samsunga a Apple.. Sony v dané ceně nic moc nennabízelo, tak proto LG... Teďka bych ještě možná uvažoval o Pixelu 4a, ale Google má s kvalitou taky celkem problémy a pro Tebe nemá dual SIM.
h4nz3k_13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod strny88 29. 10. 2020 19:59

Nějaké Velvety v dual sim mi google vyhodil, akorát vše telefony z podivných eshopů, nejspíše šedivky. Ten Velvet jsem taky hodně sledoval, je na něj spoustu recenzí, vesměs je to takové LG pro masy, kde mu chybí spousta vychytávek oproti LG jak ji známe. Fotoaparát bude dle mého slabší. Na druhou stranu ten displej by se mi líbil.

Zeptám se, nemá někdo cestu do německa? Mediamarkt má teď v akci G8x za 12500kč včetně dual screenu .
Je tam i Velvet v dual sim za stejné peníze.

https://www.mediamarkt.de/de/product/_l ... 03331.html
https://www.mediamarkt.de/de/product/_l ... 65411.html

-- 29. 10. 2020 20:01 --

Čína je mi také proti srsti, už jen pro to, že to má každý, od děcek, přes puberťáky až po důchodce. Samsung nic moc, chtěl bych snapdragona, tam jen galaxy FE za 19k :D Pixel by se mi také líbil, ale je to singl sim, jak píšeš. Je to složitější než jsem čekal.

Také jsem se pozastavil u Xperie 5, ale pořád si myslím, že kvalitou fotek a videa je na tom lépe ono LG.
Siemens M50, CX65, Nokia 3510i, Samsung E720, Motorola E398, L7, Razr V3, Rizr Z3, Sagem MY Z-55, LG Shine, Nokia N82, Sony Ericsson w810i, Motorola Ming, Samsung Galaxy Spica, Motorola DEFY, ATRIX, X, X+1, X Style, X4, Z3 PLAY, LG G8s, Google Pixel5
strny88
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hanz.nb 30. 10. 2020 22:23

Pořídil jsem G8s za 8000,- z MediaMarktu přes eBay a nelituji. Proti tomu , co jsem míval dříve je toto naprostá raketa a navíc v Čechách ho nemá každej druhej. Jen mě trochu mrzí nefunkční vowifi a volte u TM, ale dá se bez toho žít.
hanz.nb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod h4nz3k_13 31. 10. 2020 12:21

Tak se snaží dopídit, jestli je voděodolnost krytá zárukou nebo ne..?

V quick guide u telefone se píše, že je telefon certifikovaný a testovaný dle standardních procedur IP68 do 1,5m a 30 minut a že by se telefon neměl ponořovat do větší hloubky nebo na delší dobu jinak to může znamenat ztrátu záruky.

V té kartičce se zárukou se ale píše, že záruka nekryje žádne zašpinění jídlem nebo tekutinami.

Co platí teda dřív :?: :hm
h4nz3k_13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jarko01 31. 10. 2020 18:30

sailor72 píše:Velet nemá Dual-SIM což by mi chybělo.

LG Velvet 4G, ktory ma SD845 popdporuje DualSIM.

J.
Jarko01
Junior

Odeslat příspěvekod sailor72 31. 10. 2020 19:27

Jarko01 píše:
sailor72 píše:Velet nemá Dual-SIM což by mi chybělo.

LG Velvet 4G, ktory ma SD845 popdporuje DualSIM.

J.


Máš pravdu. Velvet 4G má podle stránek LG skutečně Dual-SIM. Jen teda procesor není SD845 ale SD765G.

https://www.lgshop.cz/lg-velvet-4g-g910em-aurora-silver/parametry
sailor72
Junior

Odeslat příspěvekod h4nz3k_13 31. 10. 2020 19:33

Mají na oficiálních stránkách chybu, ve 4G verzi je SD845.
https://dotekomanie.cz/2020/07/lg-velvet-v-lte-verzi-oficialne-je-levnejsi/

Koukám, že na Mallu Velvet už zase skočil na 15 a G8s dokonce na 11,5...
Zdražování před Vánocema ať můžou dát akci... 8-)
h4nz3k_13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod panrt 31. 10. 2020 19:52

Na czc je za 13k Velvet 5G, alza to samé, vůbec nechápu proč v ČR je 4G verze za stejnou cenu jako 5G, přitom 4G verze je levnější než 5G jinde, strašní šmejdi.
panrt
MobilManiak

Odeslat příspěvekod theo2 1. 11. 2020 21:35

Po dvou letech se chystám na výměnu svýho LG V30. Samozřejmě jsem prvně obhlížel telefony od LG, ale narozdíl od předešlých let, kdy jsem mohl vybírat hned mezi dvěma řadama G a V, letos můžu vybírat leda tak ze střední třídy zastoupené jediným modelem Velvet. Šel bych do V50, ale ta se u nás nedá sehnat, V60 mě moc neoslovila kvůli grandiozním rozměrům, váze a tak celkově mi přijde naprosto neinovativní za tu šílenou cenu. Nevím, jestli jít do G8s, přece jen to telefon uvedenej na trh před rokem a půl. Co je pro mě důležitý je slušnej displej, výdrž, foťáky, odolnost a současně ne čtvrtkilovej mastodont. Bohužel žádný géčko v nedohlednu, tak teď váhám, jestli po dlouhých letech a 4 LG v řadě nebudu muset změnit značku...
theo2
Junior

Odeslat příspěvekod Vaso00 1. 11. 2020 23:13

Za mne osobně je G8s velmi podařený přístroj, až na tu výdrž. Mít baterie aspoň 4000 mAh, tak jej mám doma, ale nakonec jsem zvolil Honor 20 Pro (a jsem naprosto spokojen).
Jinak LG měla parádní displej, zvuk i výstup z fotoaparátů. Zároveň se mi dobře používala (ergonomie).
Jen mne překvapuje, že cena je vyšší, než když jsem na jaře kupoval ten Honor (LG stálo v akci 10 290,- CZ distribuce).
PS: používal jsem jej jen pár dní, takže třeba pak něco doladili pomocí aktualizací...
Vaso00
Junior

Odeslat příspěvekod strny88 2. 11. 2020 08:20

Řeknu ti svůj pohled na situaci ... Měl jsem g8s 2 měsíce než šla na reklamaci (viz. Výše zde v diskuzi). Trochu mne to odradilo a hledal náhradu. Ve výsledku jsem došel k těmto strojům:
Sony Xperia 5: telefon se mi opravdu líbí, ale fotoaparát a video mne odradilo. Parádní displej bez výřezu, ip68, dobrá výdrž, snapdragon 855. Nemá bezdrátové nabíjení.
Pixel 4a: není dostupný, nemá ip68, menší displej, kvalitní fotoaparát i když pouze 1.
Motorola EDGE: hrozný fotoaparát, krásný ale nepraktický telefon.
One+8: telefon se mi líbí, displej, systém, výdrž. Nic moc fotoaparát se zbytečným 2mpx makrem.
Ostatní one+ jsou cihly.
Samsung S10, s10e, S10+. Hodně namkany telefon. Šel bych do něj se snapdragon 855, bez něj s Exynos sem ztratil zájem, oproti snapdragon slabší výkon na úrovni snapdragon 845, špatná výdrž baterie. Což v kombinaci slabé baterie jde mimo mě.
Zatím to vypadá že jdu opět do LG g8s, pokud mi vrátí prachy. Pěkné fotky i video s všemožnými nastavení. Telefon není velký ani těžký. Displeje sice s výřezem, ale fce ID za to stojí
strny88
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sailor72 2. 11. 2020 15:00

Pro strny88.

Už Vám dali vědět ohledně té reklamace? Mne by totiž zajímalo jak postupujou když uběhne těch 30 dní. Na tom štítku co se lepí na krabičku při reklamaci mají uvedeno, že "Datum započetí reklamace se počítá dnem převzetí balíku na pobočce". Jenže v reklamačním protokolu mají datum o 3 dny vyšší. Četl jsem teď pár názorů k reklamaci u CZC a začal jsem mít docela strach jak to dopadne.
sailor72
Junior

Odeslat příspěvekod Ozzy1980 2. 11. 2020 15:46

sailor72 píše:
Jarko01 píše:
sailor72 píše:Velet nemá Dual-SIM což by mi chybělo.

LG Velvet 4G, ktory ma SD845 popdporuje DualSIM.

J.


Máš pravdu. Velvet 4G má podle stránek LG skutečně Dual-SIM. Jen teda procesor není SD845 ale SD765G.

https://www.lgshop.cz/lg-velvet-4g-g910em-aurora-silver/parametry



Jenže oficiální stránky výrobce jsou lg.com/cz nebo lg.com/sk.

Tohle je jen prodejce, který má certifikát autorizovaného prodejce.
Kromě dovezeného zboží (tady asi bude ten případ, takže bez záruky u nás!) maji i neoriginální repráky, sluchátka a další co jsem koukal. Takže je to na zvážení, zda dražší 4G nebo levnější 5G! 8-D
Ozzy1980
Junior

Odeslat příspěvekod strny88 2. 11. 2020 17:56

to sailor72:
https://www.dtest.cz/nejcastejsi-proble ... e-pocita/9

Dnes sem tam volal, k vyzvednutí telefon po 33 dnech na pobočce není. za 33 dnů jsem nebyl informovaný o stavu reklamace. Ze strany CZC příslib zpětného zavolání, ohledně situace. Už se mi nikdo neozval.

Zítra tam opět volám s jediným požadavkem na odstoupení od smlouvy. Nic jiného mne nezajímá.
Dám vědět jak jsem dopadl.

Na Alze jsem reklamoval dron dji za 20000Kč a to po půl roce používání. Automaticky mi přišel dobropis po necelém měsíci v reklamaci s plnou částkou. Njn CZC dvojka na trhu.
Siemens M50, CX65, Nokia 3510i, Samsung E720, Motorola E398, L7, Razr V3, Rizr Z3, Sagem MY Z-55, LG Shine, Nokia N82, Sony Ericsson w810i, Motorola Ming, Samsung Galaxy Spica, Motorola DEFY, ATRIX, X, X+1, X Style, X4, Z3 PLAY, LG G8s, Google Pixel5
strny88
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků