LG G8 /G8s ThinQ - obecná diskuze

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod sailor72 2. 11. 2020 19:18

No, je to nemilé. Snad to dopadne k Vaší i mé spokojenosti.
sailor72
Junior

Odeslat příspěvekod theo2 2. 11. 2020 21:12

strny88 píše:Řeknu ti svůj pohled na situaci ... Měl jsem g8s 2 měsíce než šla na reklamaci (viz. Výše zde v diskuzi). Trochu mne to odradilo a hledal náhradu. Ve výsledku jsem došel k těmto strojům:
Sony Xperia 5: telefon se mi opravdu líbí, ale fotoaparát a video mne odradilo. Parádní displej bez výřezu, ip68, dobrá výdrž, snapdragon 855. Nemá bezdrátové nabíjení.
Pixel 4a: není dostupný, nemá ip68, menší displej, kvalitní fotoaparát i když pouze 1.
Motorola EDGE: hrozný fotoaparát, krásný ale nepraktický telefon.
One+8: telefon se mi líbí, displej, systém, výdrž. Nic moc fotoaparát se zbytečným 2mpx makrem.
Ostatní one+ jsou cihly.
Samsung S10, s10e, S10+. Hodně namkany telefon. Šel bych do něj se snapdragon 855, bez něj s Exynos sem ztratil zájem, oproti snapdragon slabší výkon na úrovni snapdragon 845, špatná výdrž baterie. Což v kombinaci slabé baterie jde mimo mě.
Zatím to vypadá že jdu opět do LG g8s, pokud mi vrátí prachy. Pěkné fotky i video s všemožnými nastavení. Telefon není velký ani těžký. Displeje sice s výřezem, ale fce ID za to stojí

Tak tyhle přístroje jsem taky projel s obdobným výsledkem. Budu muset asi trochu přihodit nebo rezignovat na rozměry nebo obojí: Google Pixel 5 vypadá ve všech směrech slušně (snad až na procik), ale je za 20 kolíků https://www.alza.cz//google-pixel-5-5g? ... c4QAvD_BwE Pak by ještě ušel Oneplus 8 pro (165mm/198g), taky nějakých 20tisíc za rozbalenej...
theo2
Junior

Odeslat příspěvekod strny88 4. 11. 2020 15:23

Ahoj, tak dnes mi po 35 dnech reklamace, přišel email spolu s SMS, že telefon je připraven k vyzvednutí na pobočce. Sranda je, že už 4 dny řeším výpověď smlouvy z důvodu nedodržení reklamační doby. :D odstoupení od smlouvy jsem řešil 2x telefonicky, jedinou emailem na reklamační a jednou zprávou na FB CZC. Výrazně doporučuji řešit vše formou e-mailu, případně si e-mailem potvrdit to, co se řešilo přes infolinku.

Doporučuji také tak činit hned 31 den reklamace.
Zatím jsem si vytelefonoval dobropis, bohužel po dvou dnech se stále nic neděje. Tak uvidíme jak obratní CZC je, v případě nedodržení podmínek reklamace.

Jinak ze servisu přišlo vyjádření, že mi byl kryt přilepen a přehrán SW.
strny88
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sailor72 4. 11. 2020 17:03

Mi zítra končí 30 dnů od předání na pobočce. Chystám se jim napsat, protože podle jejich systému ještě telefon nedorazil. Určitě bych měl raději zpět svůj opravený telefon, než vybírat nějaký nový. Na druhé straně měsíc s telefonem, na kterém funguje jen volání a sms, už mi stačil. :-D

Budete trvat na vrácení peněz, kvůli nedodržení 30-ti denní lhůty, nebo si vyzvednete telefon? Upřímně, sám nevím jak bych se zachoval. Každopádně, už bych chtěl mít celou záležitost s krku.
sailor72
Junior

Odeslat příspěvekod strny88 4. 11. 2020 20:58

Určitě odstupuji od smlouvy, osobně nemám důvod chtít zpět telefon. Ať si ho prodají jako rozbalený, je mi to jedno, už z principu, kde nějaké CZC taky nezajímá, když jim pošlu na reklamaci telefon, který je den po záruce , nebo vrátím zboží objednané z webu po 20ti dnech. Taky se nikdo na nic neptá a máte smůlu. V tomto případě má smůlu CZC, které lepilo kryt telefonu 35dní tečka To mi dává větší smysl si za peníze znovu koupit G8S, která je na sestrerském Mallu za necelých 11k. Nový telefon, s dvouletou zárukou. Jak píšeš také jsem si zvykl na starý telefon a jediné co mi chybí je použitelnější fotoaparát :D Takže nějaké handrkování s CZC beru jako příjemnou každodenní frašku na infolince s operátorem. :-)
Trochu tomu napomáhá myšlenka na google pixel 5, v každém případě bych bral nové G8s, i když jen v černé ( což je pro mne bonus, jelikož sem měl vždy černé telefony a g8s byl první bílý, bo v době koupě černý nebyl k dostání :-)).
Tak jako tak, pokud reklamace nebude do 31dnů k vyzvednutí na pobočce máte právo na odstoupení od smlouvy a vyplacení plné částky za telefon :-).
Siemens M50, CX65, Nokia 3510i, Samsung E720, Motorola E398, L7, Razr V3, Rizr Z3, Sagem MY Z-55, LG Shine, Nokia N82, Sony Ericsson w810i, Motorola Ming, Samsung Galaxy Spica, Motorola DEFY, ATRIX, X, X+1, X Style, X4, Z3 PLAY, LG G8s, Google Pixel5
strny88
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod h4nz3k_13 8. 11. 2020 11:27

Tak jak jste dopadli, pánové?
h4nz3k_13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sailor72 8. 11. 2020 15:35

Zatím nijak. V pondělí to budu řešit, tak uvidím.
sailor72
Junior

Odeslat příspěvekod strny88 8. 11. 2020 17:45

Dobropis mi vystaví jakmile jim přijde telefon z pobočky na centrálu, nechápu proč. V pátek jsem volal na pobočku a prý v pátek odesílal. Tak uvidíme. No obstrukce jako kráva. Na CZC nakoupím už maximálně spotřební zboží.
Jinak jsem si udělal radost a vzal jsem pixel 5.
strny88
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jarko01 9. 11. 2020 10:46

Skoda ze ultra-wide ma na Pixel 5 tak maly zaber, ze sa prakticky ani neda hovorit o ultra-wide. Inak displej dolieha uplne?

J.
Jarko01
Junior

Odeslat příspěvekod sailor72 9. 11. 2020 15:28

Docela prča dneska. Asi 13:30 mi přišel dobropis, tak jsem volal na infolinku a paní povídá, že telefon tam ještě není. Ok, tak jsem vyplnil dobropis a poslal jim ho zpět. V reklamačním protokolu je způsob vyřízení: vrácení peněz. Pak tedy je snad vše jasné. Jsem zvědav, jak dlouho jim bude trvat než pošlou peníze.

Za mě tedy asi spokojenost s vyřízením reklamace. Doufám, že sem to teď nezakřikl.

Upraveno. :-)

Jinak teď přemýšlím o tom, co vezmu jako náhradu. Celkem se mi líbí Xperia 5 nebo i 1. Líbí se mi HiRes audio.
sailor72
Junior

Odeslat příspěvekod someone01 10. 11. 2020 11:29

Přemýšlel jsem, co bych dnes koupil, kdybych vybiral telefon a neměl G8s. Došel jsem k závěru, že by to byl opět G8s. Za ty peníze není žádný tel. tak komplexně vybavenej. G8s má prostě všechno, i když to je 1,5 roku starý model. Za 11 tisíc není co řešit. Navíc snapdrogon 855 je pořád výkonnější než snapdragony 7xx, co dnes cpou do telefonů v této cenové kategorii. Za mě by tak nebylo co řešit. Jedině, že bych měl rozpočet kolem 20k. Pak by to byl asi Galaxy s20 fe. Ale já nejsem ochotný dát víc jak 15k a i to už je dost pro mě. Mrzí mě, že je taková averze a skepse ohledně mobilů LG. Lg má zajímavý technologie, zařízení a řešení. Uznávám ale že si za to LG z velké části může samo. Nechci aby ta značka skončila, trh by přišel o inovatora, který sem tam prijde s něčím zajímavým - třeba víc čoček foťáku u G5, což používají dneska všichni.
someone01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod strny88 10. 11. 2020 12:56

Gratuluji k úspěšné reklamaci, u mne zatím nic nového, je pravda, že v protokolu jsem měl uvedenou opravu, příště si to pohlídám. Tak snad už prachy cinknou.
Xperia 5 mi dlouhou dobu ležela taky ve výběru, ten telefon je téměř dokonalý. Trochu se ale obávám toho fotoaparátu, který je prostě u Sony prokletý, měl jsem Xperia Z3, jakožto top fotomobil, a to co z něj lezlo, v té době překonal každý lowend Huawei. Pořád tam ty nedokonalosti fotoaparátu vidím, Obzvláště v protisvětle a v HDR, které Sony nezvládá. Je fakt že jsem už rozmazlený, jelikož jsem přečetl téměř všechny recenze na telefony v kategorii 15k+. A primárně chci dobrý foťák. Jinak HW není co vytknout. Mají i šikovné oficiál pouzdra, což u LG chybí, u g8s chybí jakékoliv pouzdro. Proto ho už nechci.

Co se týče mě a Pixelu. Bestcena mě vyšplouchla, a stornovala objednávku, takže další prachy někde v luftu. Objednal jsem tedy předraženě na Alze v předobjednávce.

Samsung se mi taky zamlouval, teda spíše s10+, ale Exynos a jeho nehospodárnost nechci. Celkově jsem zastánce čistého androidu a ty asijské nadstavby... Ne že by mi vadily, ale čistý android mi sedí mnohem více.
strny88
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sailor72 10. 11. 2020 16:38

Trošku se to zamotalo. Oni totiž vracejí peníze na účet, ze kterého to bylo placené. Nebo přes platební bránu, platil jsem kartou. Jenže já ten účet už zrušil a oni nějak ignorovali číslo, které jsem jim napsal na dobropis. Prý musí počkat až se jim peníze vrátí a pak ověřit účet a pak to snad už pošlou. Alespoň tak nějak jsem to pochopil z toho co mi povídala paní na infolince. Chaos no. Ale zase byla milá a ochotná, tak to snad dopadne dobře.

Posledních 14 dnů jsem hledal co bych si vybral. A když jste tu naťukl tu Xperii, tak jsem se na ni podíval taky. Jinak jsem uvažoval o OnePlus 8T/7T Pro, ale to už jsou těžší kousky. Nebo Samsungu asi S10 Lite. Ale nakonec jsem si objednal tu Xperii 5 za 13,5k z Datartu.

Foťák mně moc netrápí. Používám ho stejně jen občas, převážně na QR kódy. :-) Co jsem tak pročítal různé názory, tak jedni foťák chválí za věrné barvy, jiní jej zatracují že fotí špatně. Pak si vyberte. Mně vyhovuje velikost, váha a samozřejmě cena. 20k se mi za telefon dávat nechtělo. A co se dalších věcí týká uvidím až dojde.

...opravička... :lol:
sailor72
Junior

Odeslat příspěvekod strny88 10. 11. 2020 16:50

Ahoj, pixel 5 za 13k jsi určitě nekoupil. :) Není to náhodou pixel 4a? Ale ani jeden nevidím na datartu :). Nenapinej nás, co jsi teda vzal? Znovu do LG nechceš jít?

Ok :D už ti vidím že jsi to opravil, hele já o té Xperii taky stále uvažuji, ta cena je dobrá. Kdy ji budeš mít? Měl bych pak pár otázek.
strny88
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sailor72 10. 11. 2020 16:57

strny88 píše:Ahoj, pixel 5 za 13k jsi určitě nekoupil. :) Není to náhodou pixel 4a? Ale ani jeden nevidím na datartu :). Nenapinej nás, co jsi teda vzal? Znovu do LG nechceš jít?

Ok :D už ti vidím že jsi to opravil, hele já o té Xperii taky stále uvažuji, ta cena je dobrá. Kdy ji budeš mít? Měl bych pak pár otázek.


Už jsem z těch značek tak zblblej, že nevím co píšu. 8-D Telefon by měl dojít zítra.
sailor72
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků