LG V60 ThinQ 5G - obecná diskuze

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod panrt 10. 12. 2020 15:57

https://m.alza.cz/lg-v60-thinq-modra-d6125763.htm konečně za 20 tisíc. A stále se sluchátky.
Přílohy
IMG_20201210_155719.jpg
panrt
MobilManiak

Odeslat příspěvekod febrik 30. 12. 2020 12:56

Koncem roku jsem se hecnul a udělal si radost a nakonec jsem si LG V60 objednal.

Co se týká vlastností přístroje, absenci vyšší frekvence zobrazování oželím, bylo by to příjemné zlepšení, ale není to parametr, kterým bych se při výběru telefonu řídil. Displej samotný je výborný, s možností aktivace funkce vylepšení videa pro podporované přehrávače, ale vyloženě vyzdvihnout je potřeba zachování 3,5mm jacku a kvalitu zvuku do sluchátek, stejně tak i zvuk hlasitého reproduktoru, který mě opravdu hodně překvapil. Potěšila mě i kvalita výstupu fotoaparátu, který tedy používám převážně v manuálním režimu a celková uživatelská přívětivost. Ta tedy až na jeden zásadnější nedostatek viz níže. Spolu se silnějším akumulátorem to v mých očích LG dost přizvedlo reputaci.

Tím jediným zásadnějším nedostatkem je pro mě poměrně nespolehlivá čtečka otisku prstů, kdy výrobce implementaci uspěchal a její rychlost a spolehlivost není ani zdaleka na úrovni senzorických čteček předchozích modelů. Nehledě na to, že podvědomě si při odemykání pořád patlám záda přístroje. Společně s tradiční přibržděností aktualizací systému to tak jsou jediné zásadnější chyby aktuální generace LG V rodiny.

Sečteno a podtrženo je pro mě LG V60 příjemným překvapením a i díky bonusu v podobě solidních bezdrátových sluchátek utracených dvaceti tisíc nelituju.
febrik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ozzy1980 4. 1. 2021 12:43

Myslíš, že má smysl měnit za VELVET? Jsem s VELVETEM mimořádně spokojený. Od listopadu. Nic mi nechybí. Cena V60 klesla a sluchátka jsou argumentem. Můžeš povědět?

(VELVET bych poslal ženě, V60 nebo WING si docela i konkurují, tak nevm teďkonc, no...)
Ozzy1980
Junior

Odeslat příspěvekod panrt 4. 1. 2021 14:59

Spíš bych volil LG Wing, teď je za Lepší cenu než V60. A Gimbal je skvělý nápad.
panrt
MobilManiak

Odeslat příspěvekod febrik 5. 1. 2021 11:32

Ozzy1980 píše:Myslíš, že má smysl měnit za VELVET? Jsem s VELVETEM mimořádně spokojený. Od listopadu. Nic mi nechybí. Cena V60 klesla a sluchátka jsou argumentem. Můžeš povědět?

(VELVET bych poslal ženě, V60 nebo WING si docela i konkurují, tak nevm teďkonc, no...)


Bohužel nemám žádnou praktickou zkušenost s Velvetem, podle recenzí je to povedený mobil, ale pro mě je rodina LG V tak trochu srdeční záležitost a beru je jako jediné skutečné vlajkové modely LG. Navíc je V60 přeci jen v některých parametrech napřed (pro mě osobně byla poměrně důležitá světelnost fotoaparátů a kapacita baterie). Co se týká LG Wing, to mi nijak zvlášť neimponuje, protože si nejsem jistý, co tím modelem chtěl výrobce vlastně říct a V60 tak pro mě nakonec byla jediná volba, pokud jsem teda chtěl u LG zůstat.

Jen jsem teď koukal na Alzu a ti hajzlíci zvedli cenu na 26 tisíc a tím je V60 dražší než i ten Wing.. :/
febrik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod panrt 20. 1. 2021 11:17

panrt
MobilManiak

Odeslat příspěvekod panrt 13. 3. 2021 02:50

https://www.notebookcheck.net/Android-1 ... 590.0.html

LG Začalo posílat do EU android 11 pro LG V60.
panrt
MobilManiak

Odeslat příspěvekod panrt 28. 3. 2021 00:54

Pro LG V60 v Canadě přišla aktualizace na Android 11.. Přišla i k vám?

https://www.gsmarena.com/lg_v60_thinq_5 ... -48404.php
panrt
MobilManiak

Odeslat příspěvekod febrik 28. 3. 2021 00:59

Jop, 23.3. jsem jí vyvolal manuální kontrolou.
febrik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod panrt 28. 3. 2021 14:39

A udělal update? Nebo ještě čekáš? A jaké novinky přibyly...
panrt
MobilManiak

Odeslat příspěvekod zumzumzum 28. 3. 2021 18:02

LG V60 ThinQ 5G obdržel android 11 zatím v Kanadě.
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod febrik 29. 3. 2021 15:47

panrt píše:A udělal update? Nebo ještě čekáš? A jaké novinky přibyly...


Update po kontrole nové verze proběhl OTA, žádný problém jsem nepozoroval, novinek pár je, ale já jsem si všiml zatím jen pár uživatelských změn.

Plynulost je pořád stejně dobrá, stejně tak je bezproblémová výdrž na baterii, samozřejmě jde o subjektivní dojmy. V nastavení displeje přibyla volba Extra jas.

Čtečka otisků v displeji zůstala i po updatu slabší a s láskou tak vzpomínám na senzorickou čtečku na zádech u předchozích modelů.

Nejsem si jistý, jestli se nějaké změny týkají i foťáku, po spuštění chtěla aplikace znovu nastavit primární úložiště, ale nejspíš jde jen důsledek instalace nové verze Androidu.

Jinak jako recenzent těžce zklamu, nic dalšího si nemůžu vybavit, sorka. Jestli tě něco konkrétního zajímá, ptej se.

Screenshot_20210329-155703-1.jpg

Screenshot_20210329-155914-1.jpg
Různý kosmetický blbůstky..

Screenshot_20210329-160056-1.jpg
.. a pořád blbůstky

Screenshot_20210329-160216-1.jpg
Celkem užitečná kontrola otisků prstů

Screenshot_20210329-160253-1.jpg
Nastavení zobrazení notifikací při vypnutém displeji, které mi teda nefunguje úplně korektně.
febrik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod panrt 4. 4. 2021 04:43

LG V60 do 10 tisíc? Na Amazon, ebay, a aliexpress. Tož mohlo by to být i u nás taková cena :D a Wing za 13 tisíc bych bral taky no.
panrt
MobilManiak

Odeslat příspěvekod AudioVideoLama 23. 5. 2021 18:30

Jako ano, ale Amazonu a ebay jedině v USA. Do Evropy jich asi moc nepživezli. Nejsem si jistej jestli by tu USA verze fungovala.
AudioVideoLama
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zumzumzum 28. 3. 2023 09:54

LG V60 ThinQ dostává svou poslední velkou aktualizaci v podobě Androidu 13

Aktualizační balíček má 1,18 GB
Jedná se o poslední (velkou) aktualizace LG V60 ThinQ

Aktualizační balíček o velikosti 1,18 GB přináší kromě nejnovějšího operačního systému Android 13 rovněž nové bezpečnostní záplaty a uživatelé smartphonu, k nimž se aktualizace již dostala, hlásí podstatně vylepšenou svižnost celého systému. Zároveň by se mělo jednat o poslední aktualizaci LG V60 ThinQ, který měl přislíbenu tříletou podporu.

[Zdroj: Mobilenet.cz ]
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků