LG nejistá budoucnost

Diskuze o telefonech LG

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Tazz1 25. 3. 2021 11:41

LG telefony jsem měl od G2 až po V30. Vynechal jsem jen G5, protože to byla slepá ulička. Za celou dobu jsem neměl jediný problém a to ani s G4, který byl jeden z nej telefonů své doby. Značka LG byla vždy inovátorem. Tlačítka na zádech byla naprosto úžasná vychytávka a škoda, že se to neudrželo. Model G6 zase přinesl AOD i na IPS displeje. Fungovalo to dobře a bez většího úbytku baterie. IPS a armádní odolnost samozřejmostí? Která jiná značka to má? Opět škoda, že se to neujalo i jinde. Nicméně po V30 jsem tak už nějak neviděl u této značky žádný další telefon, který by mě zaujal. V poslední době dělalo LG přešlapy jak kdyby někdo chtěl mobilní divizi cíleně potopit. Jejich marketing dělal buď sabotér nebo někdo naprosto na drogách. To neviděli, že cesta nastřelených cen (které do půl roku spadly na polovinu) není cesta? Dva spojené displeje, výplody jako Velvet nebo Wing...to rozhodně nebyla cesta správným směrem.
To je tak těžkém vzít klasický tvar placky, dát tomu odolné tělo, dobrý displej, foťák, odolnost, rychlé a bezdrátové nabíjení a nasadit tomu slušnou cenu? A úspěch je zaručen. Pak jen vždy ten daný model o něco vylepším. Fungovalo to u G2, u G3, G4 atd. tak proč by to nemohlo fungovat i nadále?
Řeči o absenci podpory jsou jen hloupé výmysly. Za celou dobu, co jsem měl výše uvedené telefony, jsem měl i adekvátní a odpovídající podporu, včetně nových verzí Androidu. Nevím, kdo to pořád má zapotřebí hlásat. Takoví co tvrdí, že jejich brácha měl kamaráda co řekl, že...nebo ti co měli někdy nějaký model (tedy to tvrdí, aby mohli říci, jak jsou v obraze) a zřejmě ho "měli" jen proto, aby mohli vykřikovat bludy. Opakuji, za celou dobu podpora v pohodě. To opravdu nebylo to, na co by se dalo stěžovat. Bohužel se ale našly jiné věci...a především v poslední době. Každopádně, pokud značka a telefony LG skončí, bude to škoda.
mobil Huawei P30 Pro, tablet Huawei Mediapad M5 8,4 WiFi
Tazz1
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 25. 3. 2021 13:07

Já měl naposledy V10 a G4...jako u G4 byla pěkná kožená záda, ale stačilo to chvíli používat a hned to bylo poničené a marketingové kecy o patině si mohlo LG odpustit.
Problém u LG byl hlavně u průměru u všeho...každou chvíli něco...výrobní vady, tragická výdrž na baterie, slabší fotky, týden od oficiálního prodeje tisícové slevy atd.

Prostě si neudělalo dobré jméno a pak se to s nima táhlo.

Přitom stačilo udělat jednu vlajku bez kompromisů a úspěch by se dostavil.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 25. 3. 2021 13:15

Můj kámoš má LG Optimus L9 II už asi 5-6 let v kuse a je happy jak dva grepy.
Ale trošku nadává no ono 1GB ram v dnešní době je docela na kokos a pravěk.. Ale telefon furt drží i baterka! ^^
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 25. 3. 2021 13:17

Tak na jeho použití by asi stačila i tlačítková Nokia :D
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radim 25. 3. 2021 16:45

Tazz1 píše:Každopádně, pokud značka a telefony LG skončí, bude to škoda.


Je to přesně tak. Když člověk nebude chtít šmíračský čínský krumpl, tak co má na výběr? Samsung, Asus, Apple. To je teda velká bída. :eh
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 3. 2021 17:55

Ještě Google Pixel :D
Bída to není, ale podle mne jsou všechny předražené ! >:-(
anonymni

Odeslat příspěvekod skrzjdouci 25. 3. 2021 18:04

radim píše:Je to přesně tak. Když člověk nebude chtít šmíračský čínský krumpl, tak co má na výběr? Samsung, Asus, Apple. To je teda velká bída. :eh

Ještě Sony, ale tomu se taky moc nedaří...
skrzjdouci
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pan.nikdo 25. 3. 2021 19:15

Od začátku androidů jsem měl do loňského roku Motorolu (tj čistý android) jenže pak to koupil Číňan, a pro mne už nic nedokázala nabídnout. Tak jsem vzal LG G8s. Face ID, velikost, foto/video aplikace paráda. Jenže na to nebyla vůbec žádná pouzdra, ani Čína. Jen pro asijskou verzi g8. A já pouzdra rád. Dokonce je rád střídám :D na stavbu, do přírody, na doma... Asijská nástavba a zvuky systému jako v mé pračce od LG mi taky neseděly. Pak sem krásného dne při sportu s mou LG promokl (ip68, miltd810g ) a na dva dny na tripu v přírodě přišel o možnost pořizovat nádherné scenérie díky zamlženému fotomodulu. Tak sem to reklamoval a upřímně jsem rád že to servis LG nestihl do 30 dnů. Ihned po uplynutí 30 dnů jsem s radostí odstoupil od smlouvy a dostal zpět 12k. Přidal jsem dalších 8 a vzal Pixel5 a jsem opět šťastný z užívání telefonu, z čistého systému a vyhlídkou minimálně androidu 14 ihned po uvedení.
Nicméně foto/ video aplikace byla pěkná, plně manuální :)
pan.nikdo
Junior

Odeslat příspěvekod Nighthawk 25. 3. 2021 19:25

v nabídce už bohužel nemají žádné telefony
https://www.lgshop.cz/telefony
po LG G4 a V30 holt budu muset koupit telefon jiné značky
Nighthawk
Junior

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 3. 2021 20:15

Alza pořád nabízí LG telefony ;)
https://www.alza.cz/mobily/lg/18843445-v1357.htm
anonymni

Odeslat příspěvekod radim 25. 3. 2021 22:56

skrzjdouci píše:
radim píše:Je to přesně tak. Když člověk nebude chtít šmíračský čínský krumpl, tak co má na výběr? Samsung, Asus, Apple. To je teda velká bída. :eh

Ještě Sony, ale tomu se taky moc nedaří...


Jo vlastně ano, na ten jsem zapomněl, snad ještě budou fungovat, až budu potřebovat nový mobil. :-)
radim
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod panrt 26. 3. 2021 11:45

No LG si za to může i sama, posledních pár let to je bída, konkurence utekla o pár let.. LG se zaseklo v době G7/V40.. A to byl LG jedna z mála firem která udávala směr a dávala něco navíc proti konkurenci..

Ale myslím si že za 3 roky možná dřív se vrátí.. Uvidíme časem.
panrt
MobilManiak

Odeslat příspěvekod jahobova 26. 3. 2021 12:23

Měla jsem LG G 3, 7, 8s a teď Velvet . Na trhu není nic jiného co by mě zaujalo. Samsung nechci. Honor jsem kdysi zkusila a rychle vrátila. To samé s Xiaomi. Zbývá opravdu jen sony, kdysi jsem ho měla a supr. Ale LG mi vyhovovalo nejvíc. Tak musíme doufat v jeho návrat....nebo zkusit sony...
jahobova
Junior

Odeslat příspěvekod panrt321 1. 4. 2021 16:22

5.4 LG oznámí konec Mobilní divize:

zdroj:
https://www.gsmarena.com/report_lg_to_e ... -48477.php
panrt321
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Eddward 4. 4. 2021 19:24

zumzumzum píše:Můj kámoš má LG Optimus L9 II už asi 5-6 let v kuse a je happy jak dva grepy.
Ale trošku nadává no ono 1GB ram v dnešní době je docela na kokos a pravěk.. Ale telefon furt drží i baterka! ^^

hah, Optimus L9 II mam aj ja stale odlozeny, ma 7 rokov a prekvapivo funguje, tak isto mam odlozeny aj LG G4, tak isto funguje, no hned po bootloop reklamacii som ho odlozil a kupil V30... mal som teda L9 II, G2, G4 a V30 od LG za posledne roky a 2 z nich stale mam...
po V30 ako tu uz bolo spomenute LG zacalo citelne stracat dych a ja som uz tiez nevidel priestor pre dalsi telefon tejto znacky... okrem ineho dostupnost telefonov LG sa u nas v tom case aj dost zhorsila...
az na ten problem s G4 (kde sa inak aj displej vypaluje po chvili pouzivania) som nikdy nemal problem s tymi telefonmi a stale sa mi pacil konzervativny, ale zaroven progresivny cit pre dizajn a funkcie... G5 bol nezmysleny preslap a potom sa to uz viezlo... a inak co sa tyka podpory tak mne to subjektivne trochu vadilo ked vlajkova lod dostala novy Android az v neskorej jari a vyzera to tak ze sa o doteraz nezmenilo
PC: Core i7 8700K@4.8Ghz, 16GB DDR4 Corsair, MSI Z370 GAMING PRO CARBON, MSI RTX 2080 GAMING X TRIO, Win 11
Laptop: Core i5 1240P@4.4Ghz, 16GB DDR4, 500GB NVMe, Win 11
Phone: SG S23 Ultra 512GB Black w/ Buds Pro, Android 14
Eddward
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků