KaiOS

O různých operačních systémech (Sailfish, KaiOS, Symbian a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Bacccardi 3. 6. 2019 14:46

Dobrý den, mám Cat b35 a zajímalo by mě jestli už je na ten telefon aplikace WhatsApp a kde jí najdu?
Bacccardi
Junior

Odeslat příspěvekod Prcek 29. 8. 2020 12:15

Nemám tento telefon, mám Alcatel 3088X a tam WhatsApp je předinstalovaná. Ale zkuste v nastavení telefonu provést aktualizaci KaiOS, popřípadě v KaiStore vyhledejte a nainstalujte samotnou aplikaci WhatsApp (https://www.kaiostech.com/store/apps/?b ... p.whatsapp).
Prcek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Prcek 17. 9. 2020 10:50

Je tu více uživatelů vlastnící telefon s KaiOS? Jaké máte zkušenosti?

Já vlastním Alcatel 3088X a jsem například potěšen přítomností GPS, Wi-Fi a LTE. Naopak jsem zklamán nedodělaností operačního systému (spousta věcí tam prostě nejde - např. nastavit si tón pro příchozí SMS) a přítomností různých chyb (několik jich je v překladu do češtiny, atd.). Moc věcí tam nejde ani nastavovat k obrazu svému, je tam oproti mému starému telefonu (Sony Ericsson Cedar) dost málo voleb v nastavení.

Na nějaké aktualizace KaiOS na novější verzi to bohužel nevypadá, alespoň podle vyjádření českého Alcatelu :-(.
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky...
Prcek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ziki 17. 9. 2020 21:51

Já mám na hraní Nokii 8110 4G a nejvíce mě tam asi štve, je mizerná T9 a celkově špatné zadávání textu, což docela deklasuje tento telefon v používání třeba WhatsAppu na větší chatování. Naopak mě docela překvapuje podpora KaiOS ze strany Google, která je snad i větší, než jakou kdy měl na Lumiích WP/W10M, viz třeba Google Duo bych na tomto telefonu fakt nečekal :).
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Junior

Odeslat příspěvekod Prcek 18. 9. 2020 08:08

Je pravda že T9 není moc dobrá - např. nejde měnit velikost písmen. V režimu bez T9 zase většinou nefunguje režim Abc s prvním písmenem velkým, neustále mi ho to píše malé.

A aplikace Google jsou příjemný bonus, i když třeba Google Duo není pro můj telefon (verzi KaiOS?) dostupné.

Ale třeba synchronizace s Google kalendářem je taková polovičatá - KaiOS kalendář v něm nevidí sdílené kalendáře (někdo jiný je autor a kalendář mi nasdílel), můžu synchronizovat jen mé vlastní kalendáře, jichž jsem autorem.

Spoustu věcí jsem hlásil na podporu KaiOS i na Alcatel (překlad do češtiny je prý starost výrobce telefonu, případně operátora), ale těžko říct, jestli to opraví. A i když to opraví, ke mně se ta oprava už nedostane, protože nejspíš už nedostanu aktualizace :-(.

No to co jsem od toho systému čekal a kvůli čemu jsem si ho pořizoval - průběžné aktualizace systému a transparentní (téměř open-source vývoj) - to se nakonec neděje. Asi jsem byl naivní :-).
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky...
Prcek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Prcek 18. 9. 2020 09:23

Ale abych jenom nehanil, tak třeba graficky se mi to prostředí moc líbí.
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky...
Prcek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Prcek 20. 9. 2020 10:37

Kdyby chtěl někdo více info o KaiOS, tak hodně věcí se řeší na fóru redditu: https://www.reddit.com/r/KaiOS/

A pro pokročilejší uživatele jsou pak návody na různé zásahy do systému, nebo třeba alternativní AppStore pro KaiOS zde: https://sites.google.com/view/bananahackers
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky...
Prcek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ipanema 28. 9. 2020 18:03

Vy, kdo máte polosmartphone s KaiOS....
Lze v Google mapách mít zapnutý Google účet a v něm neustálé sdílení polohy? Nebo jsou Google mapy v KaiOS pouze jen na ukázání trasy a prohlédnutí vybrané lokace?
Ipanema
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Prcek 28. 9. 2020 19:47

V KaiOS aplikaci Google map mám připojený můj google účet. Ale jestli se neustále sdílí poloha, to nevím. Když dám v aplikaci Nastavení -> Vaše data v Mapách, přejde to na web do nastavení Google účtu, kde vidím i položku Historie polohy (mám ji nastavenou na "Pozastaveno" - nikdy jsem to nenastavoval).

-- 28. 9. 2020 20:50 --

Jinak v menu mapové aplikace jsou tyto položky: Hledat, Zobrazit mapu, Vaše poloha, Trasa, Vrstvy mapy, Nastavení, Nápověda, Sakrální stavby, Restaurace, Čerpací stanice, Stanice v okolí (asi špatný překlad, je tam ikona MHD, takže to budou zastávky).
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky...
Prcek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ipanema 28. 9. 2020 19:56

Děkuji. Tak to asi nepůjde. Pokud tam máš svůj účet, tak bys musel z PC nebo jiného mobilu přidat tento účet (přidat uživatele) v Mapách do "Sdílení polohy". Pak to v telefonu s KaiOS odsouhlasit/potvrdit. Tohle jsem nikde v popisech systému nenašel, že to je dostupné.
Ipanema
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Prcek 18. 10. 2020 11:22

Prcek píše:Ale třeba synchronizace s Google kalendářem je taková polovičatá - KaiOS kalendář v něm nevidí sdílené kalendáře (někdo jiný je autor a kalendář mi nasdílel), můžu synchronizovat jen mé vlastní kalendáře, jichž jsem autorem.

Tak to se synchronizací sdíleného kalendáře není chyba, už jsem přišel na to, jak to zprovoznit - stačí, aby vlastník kalendáře nastavil mojí osobě nejvyšší oprávnění (Provádět změny a spravovat sdílení), pak už kalendář v KaiOS vidím a můžu ho synchronizovat.

-- 18. 10. 2020 12:27 --

Prcek píše:Spoustu věcí jsem hlásil na podporu KaiOS i na Alcatel (překlad do češtiny je prý starost výrobce telefonu, případně operátora), ale těžko říct, jestli to opraví. A i když to opraví, ke mně se ta oprava už nedostane, protože nejspíš už nedostanu aktualizace :-(.

Český Alcatel mi odpověděl a opravy chyb v českém překladu by se měly do telefonů dostat cca v první polovině listopadu 2020, hurá :-). Pak se také zmínil o KaiOS 3.0, který je nyní v alfa testování a do telefonů by měl zamířit cca v polovině roku 2021. Momentálně je ale verze 3.0 kompatibilní jen s telefony s čipsetem Qualcomm. Pokud se tohle nezmění, tak s mým Alcatelem 3088 mám smůlu :-(.
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky...
Prcek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Prcek 8. 11. 2020 13:27

Tady je trochu podrobnější (ale ne moc) prohlídka KaiOS: https://www.youtube.com/watch?v=gFMu6a7jL54
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky...
Prcek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Prcek 16. 3. 2021 17:28

Tak opravy chyb v českém překladu nakonec dorazily s lehkým zpožděním až v půlce prosince. Opraveny byly zkratky dnů v kalendáři a překlad slova "objem" v aplikaci Převaděč jednotek. Další chyby v překladu jsem nahlásil, tak uvidíme kdy budou opraveny.
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky...
Prcek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Prcek 11. 3. 2022 10:48

Jedny z prvních telefonů s novou verzí KaiOS 3.x jsou Nokia 2760 (https://www.youtube.com/watch?v=H_WjFducLBc) a Alcatel Go Flip 4 (https://www.youtube.com/watch?v=6SQqAOG7-7w). Bohužel zatím dostupné nejspíš pouze v USA. Tak snad se dostanou i k nám do Evropy.
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky...
Prcek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ivo_2 1. 5. 2022 16:06

Nevíte někdo jestli v tom funguji nebo budou fungovat aplikace od lidlu nebo kauflandu ?
Popř. bankovní aplikace ? Zkouším to hledat, ale zatím sem to nikde nenašel .
ivo_2
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků