KaiOS

O různých operačních systémech (Sailfish, KaiOS, Symbian a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod szantus 2. 5. 2022 10:24

To ivo_2 - nefungují a zda budou je spíše dotaz na vlastníka křišťálové koule...
V mobilní branži od roku 1997 - můj první: Ericsson GA628, pak dlouhá řada... Nyní Huawei Mate 10 Pro a iPhone 12 mini.
szantus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BukCZ 2. 5. 2022 15:03

Na bankovní aplikace můžete rovnou zapomenout, KaiOS zařízení nesplňují požadavky na autentizaci uživatele.
BukCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Prcek 18. 5. 2022 10:23

Zcela určitě nebudou, pokud je myšleno mobilní aplikace. Leda by ty společnosti pro KaiOS naprogramovaly speciální verzi jejich aplikace.

Ale mohly by v tom fungovat webové stránky/aplikace (internetové bankovnictví apod.), pokud ten prohlížeč bude dostatečně schopný. Verze KaiOS 2.5.x to ale určitě nezvládne, protože používá předpotopní verzi Firefoxu 48 (vydanou v srpnu 2016). KaiOS 3.x by měl používat Firefox 84 (vydanou v prosinci 2020), to už by mohlo být nadějnější.
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky...
Prcek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5uch 19. 5. 2022 09:15

Byly doby, kdy webová verze bankovnictví fungovala i v Opeře mini na hloupém telefonu (jo, je to asi tak 13 let zpátky, aplikace ČS). Sice hlásila nějaké varování (asi vadilo proxy Opery), ale dívat se na účet a platit šlo.

Teoreticky je možné, že webová verze bankovnictví nějaké banky bude stále chodit chodit v i nějakém primitivnějším prohlížeči. Ale moc bych na to nespoléhal. 8-)
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Prcek 19. 5. 2022 10:09

Tak se omlouvám vývojářům ČSOB bankovnictví, mají to asi dobře udělané. Normálně jsem se tam přihlásil na telefonu s KaiOS 2.5.1.1 a funguje to. Poslal jsem platbu, všechno v pohodě. Jen mě pak rychleji odhlásili při nečinnosti, než když to mám na PC, jiný rozdíl jsem nepozoroval. Fakt čumím.

-- 19. 5. 2022 10:29 --

Airbank nedovolí přihlášení, hlásí nepodporovaný prohlížeč. ČS ani nefungují pořádně webovky, takže do IB jsem se ani nemohl prokliknout. IB Creditas se vůbec nenačte. Moneta přesměruje na staré bankovnictví, to funguje.

Takže to chce zkusit svojí banku a případně si založit účet u ČSOB :-), tam to funguje hezky a to mají relativně nové bankovnictví (no teď koukám, že už je to 5 let, oficiálně podporují Firefox 30 a vyšší).
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky...
Prcek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků