KaiOS

O různých operačních systémech (Sailfish, KaiOS, Symbian a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod szantus 2. 5. 2022 09:24

To ivo_2 - nefungují a zda budou je spíše dotaz na vlastníka křišťálové koule...
V mobilní branži od roku 1997 - můj první: Ericsson GA628, pak dlouhá řada...
Nyní Huawei Mate 10 a 20 Pro, iPhone 12 mini, Samsung S24 - 8/256GB, iPad Mini Cellular (2021), Win 10 PC/Win 11 NTB.
szantus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BukCZ 2. 5. 2022 14:03

Na bankovní aplikace můžete rovnou zapomenout, KaiOS zařízení nesplňují požadavky na autentizaci uživatele.
BukCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Prcek 18. 5. 2022 09:23

Zcela určitě nebudou, pokud je myšleno mobilní aplikace. Leda by ty společnosti pro KaiOS naprogramovaly speciální verzi jejich aplikace.

Ale mohly by v tom fungovat webové stránky/aplikace (internetové bankovnictví apod.), pokud ten prohlížeč bude dostatečně schopný. Verze KaiOS 2.5.x to ale určitě nezvládne, protože používá předpotopní verzi Firefoxu 48 (vydanou v srpnu 2016). KaiOS 3.x by měl používat Firefox 84 (vydanou v prosinci 2020), to už by mohlo být nadějnější.
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky...
Prcek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 5uch 19. 5. 2022 08:15

Byly doby, kdy webová verze bankovnictví fungovala i v Opeře mini na hloupém telefonu (jo, je to asi tak 13 let zpátky, aplikace ČS). Sice hlásila nějaké varování (asi vadilo proxy Opery), ale dívat se na účet a platit šlo.

Teoreticky je možné, že webová verze bankovnictví nějaké banky bude stále chodit chodit v i nějakém primitivnějším prohlížeči. Ale moc bych na to nespoléhal. 8-)
Moderátor, co pamatuje Siemens ME45
5uch
Moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Prcek 19. 5. 2022 09:09

Tak se omlouvám vývojářům ČSOB bankovnictví, mají to asi dobře udělané. Normálně jsem se tam přihlásil na telefonu s KaiOS 2.5.1.1 a funguje to. Poslal jsem platbu, všechno v pohodě. Jen mě pak rychleji odhlásili při nečinnosti, než když to mám na PC, jiný rozdíl jsem nepozoroval. Fakt čumím.

-- 19. 5. 2022 10:29 --

Airbank nedovolí přihlášení, hlásí nepodporovaný prohlížeč. ČS ani nefungují pořádně webovky, takže do IB jsem se ani nemohl prokliknout. IB Creditas se vůbec nenačte. Moneta přesměruje na staré bankovnictví, to funguje.

Takže to chce zkusit svojí banku a případně si založit účet u ČSOB :-), tam to funguje hezky a to mají relativně nové bankovnictví (no teď koukám, že už je to 5 let, oficiálně podporují Firefox 30 a vyšší).
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky...
Prcek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Prcek 11. 10. 2022 08:12

Asi jsem to přechválil. Po delší době jsem se chtěl do ČSOB IB přihlásit a nenačte se mi přihlašovací stránka "ČSOB ID" (zůstane bílá a po chvíli se přestane načítat). Buď se změnilo něco na serveru, ale taky může mít telefon něco nakešované a pak se stránka odmítá načíst. Už jsem tohle na KaiOS pozoroval u nějakého dalšího webu, že první návštěva byla OK a pak už to nefungovalo. Nepomůže žádné promazání cookies apod., reset do továrního nastavení jsem nezkoušel.
Nachystejte uzenáče, na snídani jsem zpátky...
Prcek
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků