BlackBerry 9000

O různých operačních systémech (Sailfish, KaiOS, Symbian a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod tomas910 12. 4. 2009 09:54

Dik. Program mi uz ide ale ako dlho sa chyta blackberry na neaky satelit ? Mam telefon od orangeu nieje tam ten gps cip neako zablokovany ked tam niesu ani mapy od blackberry ?
tomas910
Junior

Odeslat příspěvekod tomas910 12. 4. 2009 09:57

hore mam ceveny vykricnik kde pise ze GPS connecting ale nic nevie najst satelitov je nula.
tomas910
Junior

Odeslat příspěvekod Arrow79 12. 4. 2009 10:16

No chvilu mu to trva. Chod niekde von a tam vyskusaj. Mne sa chytia satelity do dvoch minut v GPSed. V Google Maps do par sekund. Mas v moznostiach zariadenia povolene gps?
iPhone 4 32GB White (iOS: 5) - Orange
Arrow79
Junior

Odeslat příspěvekod tomas910 12. 4. 2009 17:45

chyta sa to len treba pockat
tomas910
Junior

Odeslat příspěvekod Ethernaly 14. 4. 2009 18:40

Máte někdo zkušenost s BB véčkem pearl flip ? Jak komfortní nebo naopak nekomfortní je psaní na jeho klávesnici ? Nemyslím kvalitu klávesnice ale způsob psaní.
Ethernaly
Junior

Odeslat příspěvekod Arrow79 14. 4. 2009 18:52

Ja vobec. SureType funguje na principe kvazi T9, ale je predsalen iny. Neviem ako je na tom podpora zo slovnika. Samozrejme, da sa pisat ako na klasickej numerickej klavesnici bez T9, cize ak chces napisat druhe pismeno, stlacis klavesu dvakrat.
iPhone 4 32GB White (iOS: 5) - Orange
Arrow79
Junior

Odeslat příspěvekod rain3 16. 4. 2009 23:44

ahoj všem spřízněným blackberryistům,
mám dva dny 8900, snad nebude vadit, že píšu do tohoto tématu, ale ty stroječky jsou si dost podobné. Předesílám, že jsem podobný přístroj nikdy neměl a tak srovnávám jen s tím málem ze standardní mobilní scény, co jsem zatím poznal. Doufám, že má trápení pramení z neznalosti a najdu zde pomoc :-)

1. největším zklamáním je pro mne fakt, že pokud bb připojím k počítači a spustím desktop manager, tak se mi nikdo nedovolá - na bb mám ikonku dvou přístrojů, bb komunikuje s PC, ale navenek jsem nedostupný

2. očekával jsem, jako např. u Nokia PC Suite, že budu moct smskovat (a spravovat sms) přes PC, je to přeci jen ještě o něco pohodlnější. Ale nic takového jsem v základu nenašel. A taky jsem čekal přes PC plnou správu kontaktů - a nic jsem nenašel.

2. přijde-li mi sms, objeví se mi nahoře ikonka, ale k obsahu zprávy se musím proklikat, tj. bb > ikona SMS a MMS. A pokud se chci podívat na nějaké starší zprávy, tak bb > ikona SMSa MMS > Zobrazit složku > Doručené zprávy SMS... tohle mi přijde příšerně zanořené na to, že je jsou sms jednou z hlavních funkcí - asi to tedy dělám úplně špatně, že? Žeby přidat např. ikonu na hlavní obrazovku? Na to jsem taky zatím nepřišel jak...

3. obecně jsem od té aplikace, dodávané na CD, čekal víc, zřejmě musím najít a zvyknout si na funkce a možnosti, ale v tuhle chvíli jsem si jen zaktualizoval firmware (nyní v4.6.1.133) a víc nic... nějak se mi i nepozdává správa souborů, je to přes tu aplikaci takové nekomfortní. K čemu všemu tedy tu aplikaci používáte? Jen ke stahování souborů, instalaci aplikací a zálohování?

No a na závěr přeci jen chvála - pro mne je bb obrovská změna k lepšímu, používám BIS (T-Mobile), tři maily... (zatím nám akorát nějak nechce bb komunikovat s kalendářem v Exchange (výchozí nastaven dobře), ale to se poddá). Mobilita je každopádně úžasná.
Pomalu přicházím na chuť gps, wifi... a tuším, že mne čeká ještě spousta příjemností.

Díky za trpělivost s lamou i za odpovědi.
rain3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Juaquin 17. 4. 2009 10:33

I já bych se přidal se dvěma dotazama. Mám též 8900 a jsem nadmíru spokojený. Jen bych se chtěl zeptat zkušených uživatelů, používám BIS ot T-Mobilu a příchozí maily na blackberry mají zpoždění zhruba deset minut. Nechá se to nějak vylepšit? A druhý dotaz, chystám se teď na pár dní mimo republiku a nechci platit za roamingová data. Jak telefon na ty čtyři dny "odříznout" od příjmu dat? Děkuji
Juaquin
Junior

Odeslat příspěvekod Arrow79 17. 4. 2009 11:54

rain3:
1. Vypne sa ti siet? Lebo mne sa zda, ze pokial som pripojeny k PC, tak sa mi ludia dovolaju normalne. Samozrejme nepouzivam Roxio media manager, tak neviem.
2. Skus pozriet program Quicker SMS. Ohladom ikony na hlavnu obrazovku, velmi jednoduche. Chod do hlavneho menu, prejdi kurzorom na ikonu SMS a MMS > tlacidlo BB > Presunut aplikaciu a potom si ju presun medzi prvych 6 ikoniek a mas ;)
3. BB DM pouzivam iba na zalohovanie, obnovovanie a to je asi vsetko. Pri prvom pouziti som ju pouzil este na synchronizaciu, ale na to momentalne pouzivam google sync. Subory kopirujem vyhradne cez Mass Storage


Joaquin: Meskanie mailov zalezi aj od konta. Ak je to gmail, tak ten mi v poslednom case tiez dost meska. Niekedy ide ok, niekedy meska. Tak neviem.
Ohladom odpojenia BB od netu, velmi jednoduche. Moznosti > Mobilni sit > Datove sluzby na vypnuto, resp. si nastav na vypnuto v roamingu :)
iPhone 4 32GB White (iOS: 5) - Orange
Arrow79
Junior

Odeslat příspěvekod rain3 17. 4. 2009 22:30

1. Vypne sa ti siet? Lebo mne sa zda, ze pokial som pripojeny k PC, tak sa mi ludia dovolaju normalne. Samozrejme nepouzivam Roxio media manager, tak neviem.

nevím, jestli se mi vypne síť. Na bb mám černé pozadí s dvěma ikonkami, mezi kterými probíhá přenos (PC > bb a bb > PC)

2. Skus pozriet program Quicker SMS.

ano, zdá se, že to je ono. Ani mi není líto deseti dolarů, ale z principu mne mrzí, že to musím řešit takto a ne v rámci základní aplikace, dodané k telefonu

Ohladom ikony na hlavnu obrazovku, velmi jednoduche. Chod do hlavneho menu, prejdi kurzorom na ikonu SMS a MMS > tlacidlo BB > Presunut aplikaciu a potom si ju presun medzi prvych 6 ikoniek a mas ;)

Jak prosté, děkuji :-) Ještě doplňující dotaz - mohu nějak dostat na úvodní obrazovku více ikonek než šest?

3. BB DM pouzivam iba na zalohovanie, obnovovanie a to je asi vsetko. Pri prvom pouziti som ju pouzil este na synchronizaciu, ale na to momentalne pouzivam google sync. Subory kopirujem vyhradne cez Mass Storage

Aha, na to se podívám, díky!

Ohladom odpojenia BB od netu, velmi jednoduche. Moznosti > Mobilni sit > Datove sluzby na vypnuto, resp. si nastav na vypnuto v roamingu :)

Vida, nevěděl jsem - nastaveno.
rain3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arrow79 18. 4. 2009 11:43

Ked mas pripojene BB, stlac klavesu pre navrat. Mala by sa ti ukazat plocha
Viac ikoniek v uvodnej obrazovke dosiahnes iba inou temou. Existuje ich dost aj free. Odporucam klasicke fora ako crackberry.com, pinstack.com atd
iPhone 4 32GB White (iOS: 5) - Orange
Arrow79
Junior

Odeslat příspěvekod yacupp 18. 4. 2009 17:45

to Arrow79: pls smím se zeptat jak dopadla ta výměna kolečka za černé? Bolda mám pár týdnů a už je to bílé pěkně špinavé. Díky
yacupp
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arrow79 19. 4. 2009 07:22

Podla mna dopadla dobre :)

Obrázek
Obrázek
Obrázek

Btw, mame na svete leaked OS 4.6.0.266. Zatial posledna beta verzia. Novinky este neviem. Je to ale bez cestiny (EastAsia).
iPhone 4 32GB White (iOS: 5) - Orange
Arrow79
Junior

Odeslat příspěvekod Mathius 19. 4. 2009 10:32

Posledný OS je 4.6.0.247? Lebo ked idem cez BB managera tak mi teraz zacalo písať aktualizácia OS. A neviem či vyššia ako 247 alebo nie a nechcem to spustiť.. OS robim len cez Apploader
Mathius
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arrow79 19. 4. 2009 10:39

Posledny oficialny ano.
iPhone 4 32GB White (iOS: 5) - Orange
Arrow79
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků