Blackberry - co od toho čekat?

O různých operačních systémech (Sailfish, KaiOS, Symbian a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod LovecDuchu 6. 1. 2009 17:54

Abych to uvedl. V nabidce O2 se objevil pristroj Blackberry 8310 Curve za velmi slusnou dotovanou cenu (oproti puvodni). Evidetne ho chce O2 prodavat. Bohuzel vsak nevim, co od Blackberry ocekavat. Potreboval bych nejake informace o jeho operacnim systemu. Udajne ho vyviji RIM a jedna se o jedinecnou platformu (ne Symbian nebo WM). K tomu smeruje mych par dotazu:
1) Jak si vede RIM OS ve srovnani se Symbianem, WM? Daji se aplikace lehce sehnat nebo pujde o narocnejsi orisek? Existuji i hry, ktere by vyuzivaly toho operacniho systemu.
Vim, ze jde prevazne o komunikator, ale chtel bych se zeptat, jak je na tom s multimedii.
2) Jaka je kvalita prehravani mp3 (to by me zajimalo konkretne u 8310)? Existuje aplikace na prehravani videi?

Doporucili byste mi tento komunikator i presto, ze nebudu vyuzivat specialni sluzby BES pro emaily. Vim, ze je to hlavne pracovni nastroj, ale zejmena by me zajimalo, jak si stoji na poli multimedii. 3,5mm jack je taky velkym lakadlem. Hlavne bych to chtel vyuzivat na:
prehravani mp3, popr. videi
editace MS Office dokumentu
cteni PDF souboru
cteni ebooku

Laka me take ta plnohodnotna klavesnice. Dekuji moc za odpovedi. Omlouvam se, ale bohuzel jsem nenasel nic o Blackberry obecne z pohledu zkusenosti (vsude se popisuje ten emailovy zazrak, ktery nehodlam vyuzit).
LovecDuchu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 6. 1. 2009 21:49

doufám, že ti někdo řekne. ja když jsem se v letě ptal (protože sem chtěl kupovat a prostě sem se nevyznal tehdy v těchto věcech páč sem nic podobného zatím neměl), jaký je rozdíl mezi palm, blackberry a WM a jak se mezi sebou liší užíváním, tak se na mě všichni vypr.. jati ted mužu poradit s wm..
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LovecDuchu 7. 1. 2009 10:34

Je mi to divne, podle fora tu par lidi Blackberry ma, ale asi to nectou.
LovecDuchu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eRiper 7. 1. 2009 11:51

Já bych i poradil, ale Blackberry jsem v ruce nikdy neměl. Obrázek
eRiper
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Arrow79 7. 1. 2009 12:35

Mam sice 8800 ale je to rovnake:

Takze poporiadku. Curve 8310 nema wifi, co mne osobne by vadilo.8310 je uz trosku starsi model, 2007, displej je ok, ale na kvality QVGA napriklad od nokie sa nechyta.

Ohladom aplikacii, je to pravdupovediac bieda. Pouzivam Google Maps, GMail, Operu Mini. Kedze mam BIS aktivne, tak pouzivam ICQ priamo od BB. Bez BISka ale nepojde, cize si budes musiet pomoct niecim v jave. Ohladom dokumentov, podporuje word, excel, powerpoint (aj editaciu). Pdf je len za priplatok (dost vysoky) a zatial co viem, tak nieje ziadna aplikacia na PDF ani zadarmo.

Ohladom videa a mp3, sluzi na to vstavany prehravac medii, nieje zly, celkom mi aj vyhovuje, ale videa musis dost drasticky konvertovat a ani potom to este nieje uplne "to prave". MP3 neviem, kedze 8800 ma 2,5mm jack. Skusal som sluchadla od Nokie 6300 a nesli, tak neviem.

Kludne sa pytaj dalej..

edit: akurat som pozeral vase O2. Cena 1KC? Celkom dobre, ale skor by som bral Bold za 3000KC je super cena. Tam je to uz o niecom inom. HW vybavenejsi o dost, rychlost ovladania je spickova na Bolde. Ma vacsie rozmery od 8310.
iPhone 4 32GB White (iOS: 5) - Orange
Arrow79
Junior

Odeslat příspěvekod LovecDuchu 7. 1. 2009 13:02

Diky za informaci. Takze z toho asi sejde. Bral bych ho u O2 za 3100Kc s minimalnim plnenim 200Kc bez DPH. Na komunikator mi to prijde dobra cena, ale vidim, ze ten podivny operacni system to pomerne zabiji.. Skoda.
LovecDuchu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arrow79 7. 1. 2009 14:40

Nepovedal by som, ze ten system je podivny. Je proste pripraveny pre sluzby BIS a BES. Osobne by som asi nepouzival BB kebyze nemam BIS aktivne. Bez BISu totiz nepouzijes mailoveho klienta, cize by sa to muselo riesit externou aplikaciou. Kazdopadne ale je pre mna momentalne BB zariadenie to najlepsie na pracu. Moznosti nastavenia vsetkeho su tam vyborne. Hlasitost hovoru je vynikajuca, zvonenia tiez super.

Cize to zhrniem:
- Ak so sluzbou BIS, tak lepsie zariadenia nenajdes (ano, WM ma podporu BB Connect, ale nieje to ono, Nokia s BBConnectom skoncila - podla mna trosku zly krok)
- Ak bez BISu, tak by som sa asi pozrel po niecom inom.
iPhone 4 32GB White (iOS: 5) - Orange
Arrow79
Junior

Odeslat příspěvekod Ardeth 7. 1. 2009 15:23

OS v Blackberry neni vubec podivny. Naopak je velmi stabilni a rychly,ale je primarne urceny k praci a k vyuzivani zvlastni sluzby Blackberry,kterou O2 myslim podporuje,ale nevim v jakem rozsahu.
Urcite bys tam nemel problemy s nedodelanymi FW jako napriklad u Nokie nebo SE.
Ardeth
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod peavy 7. 1. 2009 16:00

Tiez rozmyslam nad BB Bold ale bez Blackberry internet services - ak tomu spravne rozumiem, bez zaplatenia tychto veci nebudem moct pouzit default browser a email cez klasicky APN Internet, resp. email cez IMAP?
peavy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arrow79 7. 1. 2009 20:19

peavy: bez BISu si ani nenastavis mail. Totiz, v tom OS nieje klasicky mailovy klient, ako napr. ma symbian, alebo WM. Budes musiet pouzit nejaky program. Klasicky browser vyuzijes cez wifi pripojenie. Celkovo je to haluz, lebo kazde jedno pripojenie ma svoj vlastny browser :)

Ardeth: Nemyslim, ze ten OS je nejak specialne rychly. Pomaly nieje, je to podobne ako E51 napriklad, ale napriklad prehliadanie galerie je dost pomale. A co sa tyka problemov, tak su aj s tymto OS. Napriklad mne sa vcera stratila ikona "Moznosti" v menu.
iPhone 4 32GB White (iOS: 5) - Orange
Arrow79
Junior

Odeslat příspěvekod Frki 7. 1. 2009 21:16

Hele,táta má 8310 a mě se líbí. OS má stabilní,přehlednej a např. na 8800 sem si z ,,hloupyho,, telefonu (Sony Ericssonu) poslal přes BT slovnik a uplne normalne se nainstaloval a fungoval. Blackberry má i svůj přehrávač videí a MP3. Kvalita není vůbec špatná a hraje (aspon MP3) nahlas. S tema PDFkama nevim :hm
...:::BlackBerry forever:::...
Frki
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Arrow79 8. 1. 2009 09:57

Ano, lebo OS je postaveny na jave, takze kompatibilita by tam fungovat mala.

PDF ako som napisal :)
iPhone 4 32GB White (iOS: 5) - Orange
Arrow79
Junior

Odeslat příspěvekod Arrow79 11. 1. 2009 19:25

Btw, sorry za mylne info, ale samozrejme pdf sa otvorit daju, pokial pridu ako priloha mailu. Ak su len volne nahrate na pam. karte, tak na to su povacsine platene aplikacie.
iPhone 4 32GB White (iOS: 5) - Orange
Arrow79
Junior

Odeslat příspěvekod audis 12. 1. 2009 00:06

pánové, a co kompaktibila s okolním světem? jak na tom blacbary je?
synchronozace s outlokem,
přehrávání mp3,
přehrávání videí,
videi s titulky,
možnost připojit zařízení jako mass storige,
emailování,
icq jabber,
množství aplikací k sehnání zdarma a placených (u WM 50:50 a množství je velké, i když také ne neomezené).
výběr navigačních sw

dík. to mě totiž toto používání každý den zajímalo před půl rokem. jinak výše jmenované mě WM splnuje, zpravidla freeware. hledání sw chvíli dalo, až moc na mě, ale jsem spokojen. hlavně tou kompaktibilitou!!!! o tom se mi ani nesnilo. příklad: v opere mobile uložím webovou stránku s textem a obrázky, připojím přes mini usb kabel ppc k počítači jako massstorige, přesunu uloženou html na pc a někdo jiný si tu uloženou stránku otevře na pc a přečte jako by byl na netu. skvěle!
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janhonza 12. 1. 2009 07:18

BB 9000 se mi taky zamlouvá,ale stejně jako uživatel v úvodním příspěvku nevím co od něho mohu očekávat(v porovnání s WM nebo Symbianem).
Děkuji za rady.
Thalia Expression 1,2 16 V
SGS II
Nikon 5100
janhonza
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků