údržba symbianu

O různých operačních systémech (Sailfish, KaiOS, Symbian a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod kodymko 23. 7. 2009 20:20

zdravím,

mal by som dotaz ako je to s údržbou symbianu. práve sa zoznamujem s E66 s symbian OS v9.2. takže často inštalujem/odinštalujem aplikácie..
tak ako na pc existuje množstvo programov na údržbu OS, existuje niečo podobné aj na symbian? prípadne nejaké rady?

D
Peklo je prázdne, všetci diabli sú medzi nami..
kodymko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod seterwohipikule 23. 7. 2009 20:23

Tuším, že ne. Stačí restartovat a hotové.
Bablbam.
seterwohipikule
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 23. 7. 2009 20:26

Na symbiane netreba. Pomaha vypnutie mobilu alebo po niekolkych mesiacoch a kope instalacii ak to blbne a spomaluje, tak format telefonu.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kodymko 23. 7. 2009 20:40

a na sd karte som si všimol, že mám docela dosť priečinkov, názvy sú rôzne alfanumerické znaky..vačšina prázdnych, prípadne nejaké jpg vnútri. majú ma najako rozptylovať tieto priečinky a súbory?
Peklo je prázdne, všetci diabli sú medzi nami..
kodymko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kniter 23. 7. 2009 20:44

Instalacia nejakej aplikacie ich vytvorila a aplikacia ich mozn pouzivat.
K♥N♥I♥T♥E♥R loves Galaxy S5 neo+32GB

Zoznam aplikácií pre Nokiu :arrow: http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=6&t=1093900
Kniter
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cert55 22. 8. 2009 20:41

Kdyz slysim o formatovani,tak se mi hrne krev do hlavy. :-! :-! :-! >:-( Tak jako pocitace,tak i mobilni telefony potrebuji udrzbu.To zn.mazani nepotrebnych souboru,mazani vyrovnavaci pameti,cookies,historii atp.Existuji minimalne tri kvalitni aplikace.Pokud je karta vice nez z poloviny zaplnena,je mozna defragmentace.Pokud mate v telefonu knihy,slovniky,fonty,python,patche,pracujete se systemem atp,formatovat si proste nemuzete dovolit,jinak zustanete u navigaci,obrazku,her,hudby a videa.
Doporucuji si aplikace pred instalaci dobre vytipovat,protoze se zaplnuji registry i spravce aplikaci.
Nekupuj,co zdarma ziskat muzes...
Nejsem tak bohatý,abych kupoval drahé věci,když je můžu mit zadarmo...
cert55
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xanada 4. 9. 2009 11:53

ako sa robi defragmentacia?
N5110,N5210,N3410,Philips350,N6230i,N82,SE Vivaz Pro,N8
xanada
Junior

Odeslat příspěvekod cert55 4. 9. 2009 17:57

Defragmentace karty ve ctecce karet/rychlejsi/ nebo pripojenim k PC jako externi disk.Vyzkouseno a zrychluje to.Pokud se predpoklada v budoucnu formatovani,nema to smysl.
Nekupuj,co zdarma ziskat muzes...
Nejsem tak bohatý,abych kupoval drahé věci,když je můžu mit zadarmo...
cert55
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jan57 12. 10. 2009 17:31

díky za radu super
jan57
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cert55 12. 10. 2009 19:37

Dokoncil jsem prave akci/komprimaci,defragmentaci a presun souboru/ -Nechapu proc nekteri formatuji a pak vrati vsechna data zpet,tedy kartu opet fragmentuji.To se mi zda zbytecne?
Mimo jine, na "trhu" je nova verze aplikace NulDel v 4.0cz.
Naposledy upravil cert55 dne 13. 10. 2009 07:41, celkově upraveno 1
Nekupuj,co zdarma ziskat muzes...
Nejsem tak bohatý,abych kupoval drahé věci,když je můžu mit zadarmo...
cert55
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eRiper 12. 10. 2009 19:50

Od kdy pomáhá pamětím s přímým přístupem defragmentace? :hm
eRiper
Pokročilý

Odeslat příspěvekod teplice 13. 10. 2009 06:53

riper: protože za pohled na modrý proužek to stojí :-D (už jsem se naučil neřešit poznámky vědce certa, zkus to taky :) ).

Stejně to "zrychlení" (kdyby nějaké bylo) na telefonu nepozná.
Myšpulín: Nevím mě živě moc neříká, byl jsem tam jen párkrát. Když potřebuju něco kolem PC tak se stejně zeptám v garáži, tam se nebojím že mě sjede někdo ve věku mýho syna :-D
teplice
Missák MobilMania
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cert55 13. 10. 2009 07:44

Pokud odstranis ty cervene prouzky a bila mista,tak potom se operacni pamet zrychli a CPU nacita rychleji.Ale ty to nedelej,to je nad tve moznosti chapani...... formatuj a znovuinstaluj jaks to delal doted. :tleskani

eRiper píše:Od kdy pomáhá pamětím s přímým přístupem defragmentace? :hm

Nejsem odbornik/S60 se zabyvam intenzivne teprve dva roky/ale nevim,proc by nepomahala.Vyzkousel jsem a pomohlo to.Asi proto,ze na to nejdu odborne.
Logicky:karta se pouzivanim fragmentuje a tedy "zpomaluje" MT-to je fakt.Tak proc by ji nepomohla defragmentace?Nebo karta ma jine jednicky a nuly?
Po defragmentaci se mi aplikace otviraji rychleji a nacitani dat je taky rychlejsi-to je taky fakt.
A ze mi MUJ EXPERIMENT zadny odbornik nevyvratil je taky jiste./nemyslim teplice/. 8-)
Naposledy upravil cert55 dne 13. 10. 2009 08:38, celkově upraveno 2
Nekupuj,co zdarma ziskat muzes...
Nejsem tak bohatý,abych kupoval drahé věci,když je můžu mit zadarmo...
cert55
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eRiper 13. 10. 2009 08:45

Protože přístup do lib. sektoru (či jak se to přesně jmenuje) na kartě trvá konstantní dobu, kdežto u disku ti lítá hlava jak zběsilá, pokud je jeden soubor rozházený po celém disku.
eRiper
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dejvidek 13. 10. 2009 08:50

Defragmentace na paměťové kartě má zanedbatelný dopad, důvodem je konstantní rychlost přístupu do jakéhokoliv sektoru na kartě, není tam hlavička, která "přeskakuje" fragmenty nějakého souboru. Jediný efekt který to má je psychologický - jako drtivá většina optimalizátorů, čističů, zrychlovačů systému a podobných ptákovin.
dejv
dejvidek
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků