Proč používám chytrý telefon?

O různých operačních systémech (Sailfish, KaiOS, Symbian a další)

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 19. 5. 2005 21:04

Tato diskuse by měla ostatním, třeba ještě „nepolíbeným“ návštěvníkům tohoto fóra vysvětlit, k čemu je dobrý chytrý telefon.

Co nabídne navíc oproti běžnému mobilu? Proč jste raději zvolili smartphone, který je větší a těžší než obyčejné telefony? Jak svůj smartphone používáte?
Marek Lutonský
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Návštěvník 19. 5. 2005 22:32

Tak dobře. Kromě telefonování smartphone používám pro:

- kalendář
- web a e-mail
- ICQ s Agile Messengerem (bez této fiunkce už nemůžu být)
- hry - java nemá šanci
- kdybych měl GPS, tak ještě pro navigaci, zkoušel jsem demoverzi a je to fakt skvělé
Návštěvník

Odeslat příspěvekod radekm (novy) 20. 5. 2005 06:16

Asi z několika důvodů:
1) Symbian aplikace a hry
2) webový prohlížeč
3) mám tam mapy Prahy a ČR
4) Mám tam taky Word, Excel, PowerPoint
A taky se můžu vytahovat ve třídě :wink:
(toto je můj osobní názor, nemusí se vám líbit, ale nemusíte mě za něj kamenovat)
radekm (novy)
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ipetr (novy) 20. 5. 2005 11:17

Budu trochu kopírovat... :-)

Windows mobile 2003SE

- kalendář
- web a e-mail
- ICQ s Agile Messengerem
- hry
- GPS navigace
- ebooks
- mp3
- filmy
- parádní synchronizace
ipetr (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Návštěvník 20. 5. 2005 11:42

Protože v něm mám vše co potřebuji...
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fido+ 20. 5. 2005 22:18

Pouzivam "chytry telefon" i kdyz se spis jedna o kombinaci PDA a telefonu.
K cemu ho pouzivam?
Samozrejme k telefonovani a dalsim obvyklym cinnostem k jakym se telefon pouziva. Navic pouzivam ICQ, IRC, e-mail, brouzdani na webu, obcas prenos pres ftp, obcas telnet, cteni elektronickych knih, tu a tam k poslechu hudby (mp3, ogg nebo internetove radio (v soucasnosti zatim jen Virgin radio)), k psani poznamek, kalendar, obcas prevod jednotek nebo prepocet cisel do hexadecimalniho tvaru, obcas prohlizeni dokumentu ve wordu nebo excelu (editace jen vyjimecne). Samozrejme vyuzivam i rozsahle moznosti telefonniho seznamu. Telefon uz davno nahradil databanku.
K cemu ho prakticky nepouzivam:
K foceni, prohlizeni obrazku a videa a k hrani her.
Samozrejme, ze moznosti mnoha uvedenych pouziti jsou dost omezene a dala by se tomu vytknout rada veci. O mnoho lepe ale na tom podle me nejsou ani samostatna PDA. Pocitac to porad zdaleka nenahradi.
Co mi vyslovene vadi?
Rada chyb nebo spis nedomyslenosti v samotnem operacnim systemu nebo aplikacich. Napr. e-mailovy klient neumoznuje smazat e-maily z telefonu bez toho aby se pri dalsi synchronizaci nesmazaly i ze serveru. Tento nedostatek neresi ani zadny z dalsich pouzitelnych e-mailovych klientu (napr. profimail). Pak dochazi k tomu, ze e-maily, ktere potrebuju zachovat nejmene do doby stazeni na pc se mi hromadi v pameti a zabiraji cenne misto. Dale neexistuje smtp engine pro odesilani e-mailu. V pripade stridani karet nebo pouziti oskarty je problematicke nastavovani smtp serveru. Asi bych si e-mail klienta a smtp engine musel napsat sam ale na to nemam cas. Chyba samotneho operacniho systemu (bohuzel neresena) spociva v tom, ze po uplnem zaplneni pameti (napr. stazenim vice vetsich e-mailu najednou) dojde automaticky k preformatovani vnitrni pameti. To znamena ztratu vsech dat, nastaveni i nainstalovanych aplikaci. Obnoveni sice lze provest z pc ale uz ne v terenu z pametove karty. Naslo by se toho samozrejme spousta. Tohle jsou spis ty nejvetsi nedostatky.
Fido+
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kruch 21. 5. 2005 01:15

Teda neda mi to nenapsat ze kalendar, nejaky IM klient, mp3, GPS apod se daji pouzivat i ne nesmartphonech.
Ke gameseni a ebooku nemam co rict, neodlam si kazit oci minidisplejem telefonu.

Vychazi mi ze smartphony jsou dobry pro technicky nadsence a "manazery", pro vetsinu uzivatelu myslim plati prvni veta :)
kruch
Junior

Odeslat příspěvekod Návštěvník 21. 5. 2005 15:54

Vlastnim a pouzivam SE P900. (predtim P800)

Proc?

VeriChat - ICQ v mobilu - super bombice...
E-mail - plnohodnotne odesílání a pYijem i s prílohama...
Stadtplandienst - bez GPS (chystam se na nej)- super mapy...
KalendáY a ukolovnik - není co komentovat...
Obrovský diplej, rozsiritelna pamet...

Co dodat...??? Kdyz jsem ho mel vlastni vinou v servisu - byl jsem v neustálém stresu a presu... jako bez rukou...

Nemenil bych...!
Návštěvník

Odeslat příspěvekod topsatan 21. 5. 2005 20:00

pouzivam nokii 6630. protoze ve smartphnech "jedu" uz nejakou dobu byl pro me telefon jasnou volbou v moznostech vyberu. pouzivam telefon na maily, ICQ, programy ktere mi nahrazuji kancelarske funkce, zabavu - nejen praci ziv je clovek a samozrejme na volani a sms. muj telefon je vytizen na 100%. ja proste miluju symbian a ziju jim... takze proto smartphone. mam i pda ale telefon urcite vede.
topsatan
Junior

Odeslat příspěvekod syrrius 23. 5. 2005 16:14

asi to co vsichni
ICQ
IRC
Web
email
Gamesy
MP3s
Ebook
SmartMaps
videa a filmy
obrazky
Vedecka kalkulacka(neni nic moc ale grafy umi :-) )
to je asi vse co me v teto chvili napada
symbian for ever
Er.Ga 628_Alc.Ot maxdb_Nok.3210_Nok.3310_Nok.3315_Nok.7110_Nok.5510 Nok.6210_Nok.3300_Nok.7250_Nok.3650_Nok.N-gage_Nok.6260_Nok.9210 Nok.6230i_SE.W810i_LG.Chocolate_SE.W880_SE.C902_Nok.E50_Sam.Star_Nok.E90....
syrrius
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ice.dogg 23. 5. 2005 16:27

Jdou na Symbian Java hry???
ice.dogg
Junior

Odeslat příspěvekod MobilerxXx 23. 5. 2005 16:29

ice.dogg píše:Jdou na Symbian Java hry???


Ano, jdou. Ale hry psané pro Symbian jsou o třídu výše.
MobilerxXx
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ice.dogg 23. 5. 2005 16:32

super koupim si nokii N 70
ice.dogg
Junior

Odeslat příspěvekod M@ngo 26. 5. 2005 19:44

Já mám Symbian,protože člověk musí zkusit všechno.Už jsem měl černobílý,barevný-normální a teď barevný-chytrý foun...Ale nevím,do čeho půjdu dál,jestli K750,nebo N70...
MM...3310 5210 7210 N80 P900 P910i (5000) BB9780&apod. ... nová éra ...MM
M@ngo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 27. 5. 2005 14:22

tech moznosti je spousta, ale u me je asi prioritni moznost browseni na webu a zpravidla vetsi display, uplne v nejlepsim pripade s QWERTY klavesnici (musim uznat, ze mit 6800 nebo SK65 webbrowser, mozna bych ani nepotreboval OS :)) ) :)

JInak jsou samozrejme dalsi desitky vyhod, vesmes jmenovanych vyse :)
Caddy
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků