iPhone 12/mini/Pro/Max - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jege 11. 4. 2021 13:24

V tom případě poraď malý Android s kvalitním foťákem, ale pod malým rozumím fakt malý, ideálně kolem 130 mm na výšku, max. je 140mm, a 65 mm na šířku, max. 70 mm!

A ideálně k tomu i vhodný tablet 8-10 palců, s minimálně 128GB pamětí a dostatečně výkonným procesorem ....
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrZ1978 11. 4. 2021 21:43

Sony Xperia XZ1 Compact.
Bohužel od té doby už žádný takto malý Android nebyl.
Proto jsem přešel na IP12 mini.
IOS rozhodně není lepší než Android a iPhone je předražený, i když i Android konkurence to s cenama taky už přehání.
Ani po půl roce používání iPhone se ze mě nestal Applehujer a stále čekám na malý Android s dobrým foťákem.
PetrZ1978
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod redmond 11. 4. 2021 22:39

iPhone 12 mini je najpredrazenejsi iPhone, maleho android mobilu sa uz nedockas, teda nie takeho od zabehnuteho vyrobcu.
my name is mond, Redmond.
redmond
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DirtyKing 12. 4. 2021 04:09

Předraženej jak pro koho. Až mi nějaký jiný telefon, nabídne tak skvělou provázanost s Macem, iPadem a dalšíma zařízeníma, tak rád půjdu o dům dál. bohužel nikdo jiný to ani zčásti tak neumí. V kontextu toho co mi iPhone poskytne mi tedy rozhodně nepřipadá nějak zvlášť předražený.
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod panrt 12. 4. 2021 06:01

Mini verze trpí slabou vydrží, zbytečně obří hrb na zádech na tak malém modelu a s cenou která nedává smysl.
panrt
MobilManiak

Odeslat příspěvekod SerifJohn 12. 4. 2021 06:29

Pokud clovek prihledne k tomu, jak si drzi cenu, tak jsou naopak predrazene androidy.
Krasna ukazka: Super Android za 35000Kc - za pul roku sleva 8000Kc.. nikdo to nekupuje, dalsi sleva.. za rok cena 22000Kc. No a iPhone mezitim sleva 0Kc. Vyjde novy model, sleva par tisicovek.
Das to na bazar, je to hned pryc.

Takze ty hejlove, co tady tvrdi, ze je predrazeny, akorat nemaji paru. To je tak vse. ;)
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod PetrZ1978 12. 4. 2021 08:45

Toto fungovalo do loňského roku.
Letos je to s iP12 jinak.
Už po půl roce na trhu se zlevňuje o dva tisíce (iP12 mini)
Jaká pak bude sleva, až přijde iP13?
A když koukám na bazary, za kolik se prodávají iPhony 12 z druhé ruky (i fungl nové), tak mi ta teorie o držení si ceny nějak pokulhává.....
PetrZ1978
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SerifJohn 12. 4. 2021 09:22

Ale nerikej. Ja tedy vidim cenu naprosto stejnou.

https://www.apple.com/cz/shop/buy-iphone/iphone-12

Cena je stale stejna. Tedy za zaklad 21 990Kc.

To ze nekteri prodejci prodavaji levneji - to tu bylo vzdy. Samozrejme nejaka sedivka se da sehnat i za 17.

Ale Samsung i Huac a ostatni cinani maji pak v ofiko storech slevu. Apple jak koukam ne. :D

A u bazaru koukej na stav. Tvoje teorie pokulhava proto, ze nevis. A kdo necte, nevi.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod panrt 12. 4. 2021 11:00

Když se podívám na bazar tak jsou tam 100ky iPhonu jak nových tak starých ale nevypadá že by byl o ně zájem když tam jsou inzeráty i déle než 3 měsíce.
panrt
MobilManiak

Odeslat příspěvekod PetrZ1978 12. 4. 2021 11:57

SerifJohn: jako že například iStores, iStyle a iWant nejsou ofiko story? Tak určitě.....
Nevím, jak koukáte Vy, ale já u nich tu slevu 2000,-Kč vidím ;-)

V bazarech se prodávají mraky nepoužitých (nerozbalených) iPhonů s velkou slevou. Takže ano, koukám na stav ;-)
A prodávají se tam docela dlouho. Rozhodně nemizí rychle, jak jste tvrdil.
Takže Vaší teorii se Vám obhájit nepodařilo ;-)
PetrZ1978
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SerifJohn 12. 4. 2021 12:07

Petr: Ano, to nejsou ofiko story :D
A nerozbáeny novy mini stoji v bazaru kolem 17-20. A to tak bylo vzdy. Prijde mi, ze jsi natvrdly.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod jege 12. 4. 2021 13:21

Nemáte pravdu ani jeden! iPhone je předražený jako značka, ale Mini z daného trendu nijak nevystupuje. iStores, iStyle a iWant jsou Premium Reselleři, takže o dost lepší než běžný prodejce, ale samozřejmě ne přímo ofiko Apple Store. Momentálně je na iPhone sleva u většiny oficiálních prodejců, takže asi nějaká Apple akce to bude, jinak by to nebylo tak hromadné a ve stejný čas.

Včera jsem uvolnil svůj "šuplíkový" iPhone SE synovi a fakt je to obecně velmi rozporuplné zařízení. Z jedné strany byla prvotní instalace velice "izy", naproti nedávné zkušenosti přenosu dat z Honoru 8 na S21 Ultra, byť tady to bylo (skoro) počáteční nastavení a tam přenos přes 100 GB dat, ovšem předpokládám, že rozdíl by byl jenom v době stahování na pozadí. Jelikož již má Apple ID kvůli iPadu a nějaká data na iPadu, stačilo je spárovat přes graficky nebo číselný kód a za pár desítek minut měl v iPhonu všechno, co měl již v iPadu. :tleskani

Ale zase přizpůsobování a některé nastavování bylo dost nepraktické, a třeba dosud jsem nenašel, jak nastavit jméno hotspotu jiné než je jméno samotného telefonu, ale začínám se obávat, že to asi nejde. :hm
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 12. 4. 2021 13:40

panrt píše:Když se podívám na bazar tak jsou tam 100ky iPhonu jak nových tak starých ale nevypadá že by byl o ně zájem když tam jsou inzeráty i déle než 3 měsíce.


Ty tvoje bláboly už nejsou ani vtipné. Možná bys mohl zkusit tu svou frustraci léčit jinde.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kapr99 15. 4. 2021 11:13

U iPhonu 12 mini mas 2 jistoty.
Zadnej podobne "malej" telefon neni...a uz vubec nema zadnej tak dobrej fotak a diky tomu i nejlepsi video(vubec).

Pokud telefon nevyuzivas na hrani a nebudes s nim porad natacet/fotit tak je baterka +- ok...
Zalezi na pouzivani.

Pokud ti tolik nevadi iOS a nebo ho prekousnes tak lepsi malej telefon neni.
Ja sam po nem porad koukam a taky mam S21U(12 mini jsem mel prave taky)...jenze jsem si bohuzel uz hodne zvyknul...a takovej zoom by mi hodne chybel...
iOS/Android ja moc neresim...ma sice radsi Android ale na iOS neni nic tak "strasnyho" co by mne vadilo ze tam je/neni.
Kapr99
Junior

Odeslat příspěvekod jege 15. 4. 2021 12:26

Kapr99 píše:Ja sam po nem porad koukam a taky mam S21U(12 mini jsem mel prave taky)..

Ty jsi tedy pořádný střelec, nic ve zlým, ale porovnávat S21U a iP12 Mini je jako porovnávat náklaďák a malé osobní auto! Jak to zvládáš s takou cihlou? Já s S21U dělal jeden víkend, kdy jsem příbuzné stěhoval data ze starého mobilu do S21U, a jako cihla nenormální.

Stále mi ale nikdo neodpověděl, jak je to u iOS s pamětí, jestli stačí 128GB nebo brát rovnou 256GB, který je cenově o hodně dražší. U Androidu nějakou představu mám, kontakty a programy se zálohují na Google účet, fotky na Google Fotky, SMS a historie hovorů přes vlastní appky, nastavení programů nijak, ale moc nechápu, jak to funguje s iCloud, když se tam může zálohovat všechno, tak jak se tam nacpe 128/256 GB bez dokoupení nějakého tarifu .... Ovšem kupodivu mi přenos z jednoho zařízení na jiné u iOS vždy bezchybně fungoval, tak nevím, jestli to byla náhoda a data se vešla do bezplatného limitu, nebo se to jenom kopírovalo z jednoho zařízení na druhé přes iCloud, ale nefungovalo by to pro off-line zálohování? :hm
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků