iPhone 12/mini/Pro/Max - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod jege 31. 5. 2021 15:54

Tak zatím "jenom" 22.041 Kč za iPhone 12 Mini 256 GB a jelikož jsem plátcem DPH, tak je to 18.216 Kč bez DPH, a přitom se zárukou 24 měsíců. U Apple Watch 6 čekám na cenu do 10.000 Kč s DPH anebo to zase koupím v Electrowordu, až budou mít nějakou slevovou akci.

Víc by se mi ale líbila varianta s duální eSIM, jak o funguje v zahraničí. Jdeš někam víkendu nalehko ven a ani nemusíš brát telefon, jelikož o víkendu moc zákazníci nevolají a urgentní hovory vyřídíš i přes hodinky. Labužo! :tleskani
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xsw 31. 5. 2021 16:15

Jo tak to ještě ujde tyhle ceny ve slevě.
xsw
Junior

Odeslat příspěvekod jege 31. 5. 2021 17:03

Nemá někdo některé z těchto pouzder: https://www.winner-mobile.com/cs/zadni- ... 97713.html vs. https://www.mall.cz/flip-pouzdra/dux-du ... 0039534806 ?

Ten Winner Deluxe jsem dnes viděl v ElectroWordu na iPhone X (na 12 Mini neměli) a vypadalo to, jako přesně to, co hledám - slušná ochrana za dobrou cenu při minimálním navýšení rozměru. U Dux Ducis Skin X to zase vypadá na lepší ochranu a magnetické zavírání, ale zdá se mi, že je už dost masivní a že pravá strana o dost zvýší šířku telefonu. :hm
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RoSch 31. 5. 2021 21:08

Pokud nepotřebuješ vyloženě outdoor ochranu, tak zkus ještě mrknout na tento flip X-Level. Na flipové pouzdro je opravdu tenké, ve třech barevných variantách - černá, modrá, zelená ;-)
Apple iPhone 15 Pro 512GB/Natural Titanium | iOS 17.4 || Apple Watch Ultra 2 | watchOS 10.4 ||
Apple AirPods Max | Apple AirPods Pro 2 (2022)
RoSch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod redmond 31. 5. 2021 21:54

jege píše: U Apple Watch 6 čekám na cenu do 10.000 Kč s DPH anebo to zase koupím v Electrowordu, až budou mít nějakou slevovou akci.

Víc by se mi ale líbila varianta s duální eSIM, jak o funguje v zahraničí. Jdeš někam víkendu nalehko ven a ani nemusíš brát telefon, jelikož o víkendu moc zákazníci nevolají a urgentní hovory vyřídíš i přes hodinky. Labužo! :tleskani


Model Apple Watch s eSIM je mozne kupit vo Viedenskom Apple Store, ale v CZ to nevyuzijes, ziadny op to nepodporuje.
my name is mond, Redmond.
redmond
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jege 31. 5. 2021 23:48

RoSch píše:Pokud nepotřebuješ vyloženě outdoor ochranu, tak zkus ještě mrknout na tento flip X-Level. Na flipové pouzdro je opravdu tenké, ve třech barevných variantách - černá, modrá, zelená ;-)

Jo, tohle vypadá fakt moc hezky! Škoda, že si to člověk nemůže prohlédnout a osahat na jednom místě a na to, abych objednal všechny 3 a pak 2 z nich vrátil v 14denní lhůtě nemám žaludek, jelikož je k prodejcům dost nefér jednání, nemluvě o tom, že i mě to bude stát nějaký čas a menší výdaje.

redmond píše:Model Apple Watch s eSIM je mozne kupit vo Viedenskom Apple Store, ale v CZ to nevyuzijes, ziadny op to nepodporuje.

To vím, ale mně jde právě o tu funkci, která u nás nefunguje, takže pak je nějaký Apple Watch s eSIM zbytečný. :grr:

-- 7. 6. 2021 14:38 --

jege píše: To vím, ale mně jde právě o tu funkci, která u nás nefunguje, takže pak je nějaký Apple Watch s eSIM zbytečný. :grr:

Že by se blýskalo na lepší časy? :tleskani

No konečně. T-Mobile jako první český operátor pustí do sítě LTE verzi Apple Watch
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zumzumzum 22. 6. 2021 14:31

Je to tady, Apple prý ukončil výrobu iPhonu 12 mini

Už je to několik měsíců od prvních zvěstí, že Apple ukončí předčasně život své mini vlajky z důvodu nízkých prodejů.
Vzhledem k následnému tichu mohl někdo čekat, že si výrobce vše rozmyslel, ale podle dnešních zpráv se nic takového nestalo.
Podle všeho byla produkce iPhone 12 mini skutečně ukončena.

https://mobilmania.zive.cz/clanky/apple ... fault.aspx
Naposledy upravil Loader dne 22. 6. 2021 15:09, celkově upraveno 1
Důvod: Doplněn odkaz na MM
► Sháním: Sony Xperia Z5 Premium za nepřemrštěnou cenu! ( telefon se 4K displayem ] ◄ Momentálně používám Xiaomi 13 Flora Green
zumzumzum
Místní informátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maniakovzostravy 25. 6. 2021 16:27

Zdravím, zvažují koupi iPhone 12 mini nebo iPhone 12. Při výběru jsem přečetl dost recenzi a docela se rozcházejí v tom jak na tom je baterie s vydrží. Mate někdo reálnou zkušenost? Je opravdu u verze mini problém s vydrží tak zásadní?

Díky za rady.
maniakovzostravy
Junior

Odeslat příspěvekod ddaveid 26. 6. 2021 06:27

Dle webu GSMarena je vydrží 12 mini horší o cca 22 % ve srovnání s klasickou 12kou. Když si tam necháte zobrazit i váš původní telefon, tak můžete jednoduše zjistit relativním porovnáním, jak moc si s baterií polepšíte/pohoršíte.

Testy výdrže baterie jsou ve spodní části.
ddaveid
Junior

Odeslat příspěvekod cz.hook 26. 6. 2021 15:27

Mně se zdá lepší klasická 12, lepší výdrž, větší displej a bude se určitě lépe prodávat, protože o 12mini není velký zájem a Apple tento model přestává vyrábět a prodávat.
cz.hook
Junior

Odeslat příspěvekod .Hardy 26. 6. 2021 16:21

Právě naopak. iPhone mini může být časem nedostatkové zboží. Jiný malý výkonný telefon prakticky neexistuje (a pochybuji, že by se v blízké době ukázaly nějaké malé vlajky od Android výrobců). Navíc u mini není (subjektivně) tak znát 60Hz displej jako u klasické verze.

JInak výdrž se u iP12 Mini pohybuje kolem 4h SOT.
Ryzen 1600 | GTX 1060 | 16GB DDR4 2666MHz | RM550x
.Hardy
Junior

Odeslat příspěvekod cz.hook 26. 6. 2021 16:50

To se může stát, ale zatím to je i pro Apple prodejní fail. Lidé to nechtějí a pochybuji, že se to časem dramaticky promění.

Navíc menší telefony budou stále SE verze.

Já osobně bych se Mini verzi vyhnul.

Nicméně pokud někdo chce výhody iP 12 a menší displej a tělo, pak to je jediná volba a další už nebude.
cz.hook
Junior

Odeslat příspěvekod orgasmic 26. 6. 2021 21:10

Nedostatkové to nebude. Ti co to chtěli koupili a dál se to moc neprodává. Proto ukončují výrobu.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wsad 28. 6. 2021 00:19

Vyhovuje mi iPhone SE 2016, je mensi nez mini, na bezny pouziti stejne rychly.
wsad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Loader 28. 6. 2021 08:29

Při rozhodování mezi iP12/iP12 Mini skončit na SE 2016 mi dneska přijde už moc hipsterský. :-D
Administrátor fóra MobilMania.cz | Příspěvky odporující pravidlům fóra nahlašujte.
Loader
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků