iPhone 12/mini/Pro/Max - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Climbmart 10. 7. 2021 21:55

Doma přes noc MagSafe, v autě na krátké cesty po městě QI (prihradka), na delší kabel kvůli CarPlay. A v práci u PC mám telefon furt na kabelu v portu ntb, takže cykly v podstatě neubyvaji.
-
Takže reklamace?
Climbmart
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cz.hook 10. 7. 2021 22:07

Ani ne. Baterie nemají rády teplo (Magsafe a Qi) a ani být nabité na 100%.

Ja jsem před lety podobným používáním oddělal baterii za půl roku.
cz.hook
Junior

Odeslat příspěvekod Climbmart 11. 7. 2021 04:02

Ona není furt na 100, pouzivam optimalizované nabíjení, takže přes den (když sem v práci) je ns 80% a do večera se vybije na 20%. Telefon je v záprahu.
Spis je divné, ze většina (včetně přátel) má 100%.

Neřeknu mít třeba tímhle stylem 95%, ale takhle málo? Telefony pouzivam vicemene stejně, predtim sem mel XS, ještě predtim 7. A telefon po těch letech nikdy neměl takové opotřebení po krátké dobe.
Climbmart
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DirtyKing 11. 7. 2021 05:07

A realne vydrz ted vs. kdyz byl novy? Ono je totiz otazkou, jak moc se da te kondicii baterie verit. Jestli to proste neni jen tak nejak vystrelene cislo.
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qwepo753 11. 7. 2021 08:00

Tohle by měl ale zařídit výrobce, aby nebyla baterie nabita na 100 % a vybita na 0 %, a ne aby si to hlídal uživatel. U android telefonů to tak zařízené alespoň je, i když to uživatelům ukazuje 0 nebo 100 %, ve skutečnosti baterie tak hodně vybita nebo nabita není a uživatel to nemusí nijak řešit, je to jen informace pro uživatele, kdy mu automaticky vypne telefon nebo automaticky vypne dobíjení. Systém si to umí automaticky ohlídat sám, aby nezničil baterii. Já jedu klidně od 0 do 100 %, a nic nehlídam, nikdy jsem neměl problém s baterií a výdrž stále OK. Když tu ale vidím, jak si někdo hlídá 20 a 80 %, tak se musím smát. Telefon je jen spotřební zboží, má člověku sloužit a ne aby sloužil člověk jemu.
:D
qwepo753
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cz.hook 11. 7. 2021 08:29

Climbmart píše:Ona není furt na 100, pouzivam optimalizované nabíjení, takže přes den (když sem v práci) je ns 80% a do večera se vybije na 20%. Telefon je v záprahu.
Spis je divné, ze většina (včetně přátel) má 100%.

Neřeknu mít třeba tímhle stylem 95%, ale takhle málo? Telefony pouzivam vicemene stejně, predtim sem mel XS, ještě predtim 7. A telefon po těch letech nikdy neměl takové opotřebení po krátké dobe.


Existují 2 varianty - buď máš vadnou baterii a v tom případě autorizovaný servis a dál není co řešit.

Nebo děláš něco blbě ty a baterii se to nelíbí. Magsafe umí pěkně hřát, to zkracuje životnost. Píšeš, že máš v práci mobil pořád zapojený do nabíjení, to baterii moc nesvědčí a pokud ho při tom ještě používáš, tak se mobil zahřeje a je hotovo.

Ještě si můžeš stav baterie ověřit po připojení mobilu k Macu pomoci Coconut battery - tam přesně uvidíš, jaké zdraví tvoje baterie má.
cz.hook
Junior

Odeslat příspěvekod Davedroid100 28. 7. 2021 23:36

pikropikro píše:To já už to nějak doklepu s S21 Ultra a pak půjdu rovnou do iP13 Pro - větší baterie - větší výdrž, AOD, o krapet lepší Foto a video...

Muzu se zeptat, proc chces prechazet z Ultry zpet na iPhone? Diky
Davedroid100
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod orgasmic 29. 7. 2021 08:12

Já přecházel z iPhone 12 Pro Max na S21 Ultra. Větší baterie neznamená automaticky vyšší výdrž a video je jednoznačně lepší na iPhone, je to logické, když jde o nejlépe natáčející telefon na světě :)
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pikropikro 29. 7. 2021 12:04

Jak píše Orgasmic, jednak je to proto, že jsem měl asi 2 měsíce na vyzkoušení iP12 Pro a výdrž se mi zdá lepší u iP. Pak je to přesně to video. A pro mě, ne všichni s tím můžou souhlasit, asi i lepší foto na použití typu: zapnu a vyfotím. Ale jinak je to asi +- nastejno.
pikropikro
Junior

Odeslat příspěvekod Davedroid100 29. 7. 2021 23:41

Prosim, presli jste nekdo z iPhonu ma S21/plus/Ultra?
Z jakeho iPh a jste ted spokojeni a u Sam zustavate?
Diky
Davedroid100
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod orgasmic 30. 7. 2021 08:20

Co přesně tě zajímá?
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davedroid100 30. 7. 2021 14:56

Jak jsem psal, jestli jste nekdo presel z iPhonu na S21/plus/Ultra?
Z jakeho iPh a jste ted spokojeni a u Sam zustavate?
Davedroid100
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod orgasmic 30. 7. 2021 15:39

Ano, z 12 Pro Max na Ultru. Uvidím, co přinesou nové skládačky či iP 13.
Oboje je super, ani s jedním chybu neuděláš.
Důležité je i příslušenství....

Třeba sluchátka
Airpods Pro jsou příjemnější na nošení, než Galaxy Buds Pro, ale Buds zase daleko lépe hrají a mají lepší ANC.

Hodinky:
Designově se mi líbí více Apple Watch, lépe se i používají, ale Watch3 od Sam mají zase lepší výdrž a můžeš odpovídat na notifikace.

Co se OS týče, dnes už tě tolik iOS omezovat nebude, ale pořád má svá specifika a příjemněji působí Android, ale je to otázka vkusu.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pikropikro 30. 7. 2021 17:48

Ja dneska Ultru prodal a budu cekat na iP13 Pro.
pikropikro
Junior

Odeslat příspěvekod Davedroid100 31. 7. 2021 22:23

Diky. Ted mi doslo, ze na ten prechod jsem se mel zeptat spis ve foru nebo vlaknu S21. No popletl jsem to. Neva. Ja mam 12 Pro Max a puvodne jsem se bal velikosti a ted kdyz zlusim 12, tak mam pocit, ze drzim mini. Zvyknul jsem si a mensi uz ne e. Ale hlavne ta vydz je pecka. Jeste kdyz jsem vypnul 5G, coz tak rychle stahovani niceho nevyuziju, tak je vydrz peckova. Sice neni iPhone takova zabava, ale jistota a spoleh ano. At uz je to o tom, ze deti nekde bezi, vytahnu a cvaknu fotku a je super. Nebo, ze se nebojim pouzivat bankovní apky, platit kartou atd. Samsung me laka vzdy spis z nudy nebo na “hrani” si nebo pro zmeni. Ale jistota je jistota nakonec.
Davedroid100
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků