iPhone 13/Mini/Pro/Max - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod descent 24. 9. 2021 15:31

Iphone 13 PRO není černý. Co to prodaváš?
descent
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike-biker 24. 9. 2021 15:48

Asi myslel šedý.
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drabek06 24. 9. 2021 15:52

Dobře, tak pro hnidopichy teda šedej ;-) Je to taková vyblito šedo-černá :-D
drabek06
Junior

Odeslat příspěvekod Domin7 24. 9. 2021 16:38

Takze jak jsme se bavili v predchozich dnech, myslim si, ta baterie bude skvela a u vsech 13tek o dost lepsi, nez lonske modely.

https://youtu.be/IQQCoJiZj8w
Domin7
Schvalování příspěvků

Odeslat příspěvekod mandrinka 24. 9. 2021 17:07

Uz jsem si je byl osahat. Nejenze jsou tezke, pro a pro max jsou i docela tluste a ty cocky fakt hodne trci ven. Oproti 11pro maj vic jasny display, ale to se stejne rychle okouka. Pokud jde o vydrz, 12 byly slabe, bude to mit podobnou vydrz jako 11. Za me, z 11 nebo 12 nema cenu kupivat. Jinak asi jo. A vozejk k tomu �
mandrinka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mas0n 24. 9. 2021 17:46

Domin7 píše:Takze jak jsme se bavili v predchozich dnech, myslim si, ta baterie bude skvela a u vsech 13tek o dost lepsi, nez lonske modely.

https://youtu.be/IQQCoJiZj8w


13 Mini :shock:
mas0n
Junior

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 24. 9. 2021 18:33

Zdá se mi to, nebo skutečně čočky fotoaparátu vystupují výrazně nad úroveň "orámování"? Vždy to bylo tak nějak v rovině a čočky prostě vystupovaly, byly ovšem zarovnané s okrajem. U 13tek se mi podle všech fotek i videí zdá, že jsou dokonce vysunuté. Je to fakt nebo blbě vidím? Může na tom být ochrana jaká chce, ale toto by byl obludný nesmysl. Když navíc uvážím ty kauzy, kdy skla jsou sice méně náchylná na rozbití ale poškrábou se i bříškem palce.... :roll:

https://mobilmania.zive.cz/getthumbnail ... =789081482
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod pota 24. 9. 2021 18:40

Tak je 13 Pro Gold 256GB doma. Ještě než napíšu něco o telefonu, tak něco k nákupu. Nákup na Apple.cz jsem zamítl, protože slibovali doručení až v pondělí. On by asi přišel už dneska, ale prostě dle PSČ až v po a to jsem nehodlal akceptovat. Udělal jsem tedy předobj u iWantu ČB a k ní pak včera přidal předobjednávku v Zličínské prodejně (prý dnes skladem). Ráno žádný email, sms, nic. Našel jsem skladem Maxe na Smíchově, udělaná obj. Hm, ani jeden z nich není stále připraven k vyzvednutí. Naštěstí se v iStylu na Zličíně válel ten, co mám teď doma. Obj. Odeslaná a za 20min přišlo info o možnosti vyzvednutí.
Ale k telefonu. Přecházím z 11 Pro Max Gold, 12 mě nějak nezaujala, ale protože hodně fotím a točím, 13 Pro byla přesně pro mě. Přechod na menší telefon mi překvapivě nevadí, docela si libuji :-D. Moc příjemný je rovný displej bez zahnutí, absolutní bomba je pak ProMotion. Prostě vše se hýbe rychleji, samozřejměji. Nikdy mi 120Hz na iPhoně nechybělo, ikdyž už pár let používám iPady Pro, ale tohle je mega rozdíl. Telefon je samozřejmě rychlý jako blesk a displej opravdu nádherný. Foťák na první pohled fotí o něco málo lépe. V portrétním režimu je vidět pomoc lidaru. Makro je fajn, ale makro z ultra šíra je trochu divné, ocenil bych ho naopak na tele objektivu, ale smůla. Dále je škoda, že iPhone stále neumí přepínat objektivy během natáčení, doufal jsem, že to tu bude. Režim Film (cinematic video) funguje dle očekávání, respektive IMHO velmi dobře. Dokonalé to není, ale 90% BFU nepozná rozdíl. Z pár recenzí jsem nabyl dojmu, že režim Film umí na všechny 3 obj, bohužel jen klasika a tele. V režimu film je obraz ještě více oříznutý než v klasickém Video a opravdu to vypadá, že stabilizace bude pracovat o něco lépe.
Na závěr k Notchi. Musím se přiznat, že vůbec nevnímám, že je menší. Mám z toho akorát pocit, že Apple prostě musel po 4 letech udělat změnu, jinak by to bylo vážně trapné. Notch je tedy sice menší, ale je to vcelku k prdu.

2Albert - ano, čočky vystupují i z těch barevných rámečků.
pota
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod orgasmic 24. 9. 2021 20:00

Tak modrý 13 Pro Max taky už doma a ta barva je prostě nádherná. Na světle krásně světle modrá, na menším světle přechází do šeda. Display parádní a krásně jasný.
NEevlim, tedy jsem.
orgasmic
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SerifJohn 24. 9. 2021 20:03

Za me parada. Zatim super.
Pro orgace: Stribrna je fakt stejna :D Ale dobra. Modrou jsem mel vloni a byla na me moc tmava. Jdu z extremu do extremu.
Vydrz je pecka. Hraju si s tim pul dne a 56%.
A fotak ve tme je skok jak svina :)

Jinak ty cocky vystupovaly i u 12 Pro. Ale tady trochu vic.
Tlousku a vahu - to nevnimam vubec. Prijde mi to stejne.
Ale ta vydrz je neskutecna sakra. To Samsung bude muset davat 6000mAh baterky, aby se aspon priblizil.
Naposledy upravil SerifJohn dne 24. 9. 2021 20:12, celkově upraveno 1
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod Alex75 24. 9. 2021 20:11

Pokud by někdo chtěl, pustím 13PRO šedý 128GB, Plzeň CZC. Objednal jsem 2ks, jeden už zaplatil a tady ten buď zruším, nebo si někdo můžete udělat radost. Připraven k odběru.
Od Dancall 2411 po Note 9
Alex75
Junior

Odeslat příspěvekod mandrinka 24. 9. 2021 21:04

Albert.Bert píše:Zdá se mi to, nebo skutečně čočky fotoaparátu vystupují výrazně nad úroveň "orámování"? Vždy to bylo tak nějak v rovině a čočky prostě vystupovaly, byly ovšem zarovnané s okrajem. U 13tek se mi podle všech fotek i videí zdá, že jsou dokonce vysunuté. Je to fakt nebo blbě vidím? Může na tom být ochrana jaká chce, ale toto by byl obludný nesmysl. Když navíc uvážím ty kauzy, kdy skla jsou sice méně náchylná na rozbití ale poškrábou se i bříškem palce.... :roll:

https://mobilmania.zive.cz/getthumbnail ... =789081482


Nezdá, jsou fakt hodně přes. Jsem zvědavý, jaké na to budou dělat kryty, jinak ne že se to poškrábe, ale rovnou urve.
mandrinka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Domin7 24. 9. 2021 21:25

Mandrinko, nestresuj. Telefon nemáš, asi si ho nekoupis, tak není důvod, aby ses rozčiloval. Za mě je to OK. Koupil jsem k tomu ještě dneska na Alze alespoň provizorní kryt od zn. Fixed a taky krycí sklo od Spigenu, ale budu chtít pak něco lepšího. A kryt vystupuje ještě přes čočky, takže to v pohodě kryje i po položení na stůl.

Za me je ta modrá taky skvělá.
Cely den nastavuju, stahuji, hraju si s tím a teď mam 38%. Za mě bude vydrž parádní, i když mě tady za údajně unáhlené závěry někteří uráželi. Dokazuje to i test, který jsem tady hodil odpoledne.
Budu teď hledat nějaký hezky kryt, asi průhledný, abych si užil tu modrou barvu. Našel jsem jeden transparentní od Spigenu. Na druhou stranu mam raději tvrdé kryty, než ty z měkkého TPU. Ale karbonove nebo se skelnými vlákny od Spigenu jsou jen černé.
Foto a video budu teprve více zkoušet později.
Co se tyče rozměru a váhy… Váhově je na tom (mam Pro) prakticky stejně jako S21 Ultra, ale v ruce je to nebe a dudy. Tím, ze má jiný poměr stran, tak je v ruce podstatně kompaktnější, a naopak, drží se jistě a jeho váha z nej dělá jistotu v ruce. Proste parádní, prémiový produkt.
Displej taky super. Oproti 12 Pro je to zase posun a 120Hz působí (podle mě) opravu lépe než na S21 Ultra, kde při rychlém rolování webovek bylo sekání stejně znatelne a sekané. Zde tomu tak není a 120Hz funguje skvěle. (Opět jsem zde za to byl napadán)
A i když mě někteří zase můžou zase začít urážet, tak musím říct, ze jsem byl posledních 12 let spíše Androidak, ale tohle je skutečně mobil, co si už nechám na hodně, hodně dlouho a (aniž bych chtěl někoho urazit nebo rozpoutat nesmyslný spor) k androidu se asi už nevrátim, alespoň ne pěkne dlouho. Hned jsem si v istores prohlédl i iPad Pro a asi ho ještě taky dokoupim.
Domin7
Schvalování příspěvků

Odeslat příspěvekod SerifJohn 25. 9. 2021 07:54

Displej me teda nenadchnul tolik. Stale nepovazuju 120Hz jako neco, co bych musel mit. Na druhou stranu bych lhal, kdybych rekl, ze to neni znat.
Co me fakt nadchlo jsou fotky a video v noci. To je fakt rozdil. A presne jak ma v recenzi mrwhosetheboss - primarne se iPhone snazi fotit na kratke casy oproti Samsungu, ktery rovnou vynuti nejdelsi cas. Doufam, ze testeri nebudou tupci a tohodle si vsimnou.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod Domin7 25. 9. 2021 11:44

Znova bych se chtěl po čase zeptat , jelikoz jsem iPhone dlouho neměl, na jaký režim fotit, a jaký rozměr? 4:3 nebo 16:9?
Domin7
Schvalování příspěvků

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků