iPhone 13/Mini/Pro/Max - obecná diskuze

Diskuze o telefonech iPhone a tabletech iPad

Moderátor: Moderátoři MobilMania.cz

Odeslat příspěvekod Domin7 19. 10. 2021 11:48

SherifJohn: tak ale to se nevylucuje. Naprosto souhlasim. Presne ze stejneho (nebo ze stejnych) duvodu jsem nakonec radeji Ultru prodal a vzal 13Pro. Nechci, nemam cas a ani poradne neumim nastavovat v mobilu vsechny ty funkce, abych pak vyfotil jednu hezkou fotku a dalsich 10 jich mel mazlych. Chci vytahnout mobil a vyfotit a mit z 99% skvelou fotku.
Ted se divam (i kdyz uz dost dlouho) po nejakem stabilizatoru, kterym bych si u 13Pro jeste trosku polepsil stabilizaci videa a taky jej vyuzil jako stativ. Chci ale uplne co nejnizsi vahu a rozmery. Zatim porad vaham. Mam za to, ze pro nas, uplne fotograficke laiky, alespon ja jsem, je iP neskutecny nastroj, kterym se bez jakychkoli znalosti daji vykouzlit dokonale fotografie. Sleduji obcas videa na YT od Shayena Mostyna a ty jeho nocni fotky z iP jsou bomba!

Carda: no comment!
Domin7
Schvalování příspěvků

Odeslat příspěvekod jege 19. 10. 2021 12:30

Mike-biker píše:S tou zárukou bych to asi ani nehrotil. Měl jsem několik, asi 20 iPhonů a ani jednou jsem nereklamoval. Tedy jednou ano, ale to byly chlupy na objektivu iPhone X, ale v prvních 4 měsících.

Ohledně iPhone sloužit nemohu, zatím jsem jenom jejích "šuplíkový" uživatel :mrgreen: , ale u iPadu Air manželce přestala fungovat klávesnice po cca 22 měsících. Udělal jsem chybu, že jsem ji bral spolu s iPadem na firmu, naštěstí jsem jsem si přikoupil prodloužení záruky o další rok za cca 300 Kč, ovšem Alza mě i tak částečně odrbala, jelikož se ukázalo, že to nebylo normální prodloužení záruky, ale nějaké pofidérní pojištění, takže pojišťovna si strhla DPH a cca 1.000 Kč za amortizaci. Příště všechno do 10.000 Kč jedině bez IČO anebo u firem, které dávají záruku 24 měsíců i na IČO!
Apple iPhone 13 Mini 128GB Black|Apple iPad mini Cellular 256GB|Apple Watch Series 8 45 mm Cellular Graphite Steel|Apple AirPods Pro 2 (2022) | Apple MacBook Air 13,3"/M1/ 8GB/256GB/stříbrný.
jege
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cz.hook 19. 10. 2021 15:18

Já jsem s iPhonem od 5 a za tu dobu jsem řešil několik věcí a vždycky plně k mé spokojenosti. Naposledy tedy iP 8+ v Datartu - po měsíci jsem měl prach za čočkou - výměna za nový kus, stačilo zajít do servisu a vadu nechat potvrdit.

Předtím jsem měl několikrát problém s iP 5 - polovina displeje žlutá, během 3 dnů v servisu výměna za refurbished kus - bohužel displej opět zažloutlý, opět výměna a opět to samé - volám na infolinku a po několika hovorech s podporovu v Irsku mi poslali nový iP 5S, takže fajn.

Péči o zákazníka a servis má Apple obecně na nejvyšší úrovni.
cz.hook
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 19. 10. 2021 15:56

Zase tu placas o nakladech na vyrobu a “marzi”.
Nezapomen, ze ti nikdo nespocita vyvoj. A tudiz nevis, kolik casu venuje Apple odladeni softu, versus treba Xiaomi, ktere tam placne Android a udela nadstavbu.
A ja si milerad priplatim za budouci bezproblemove reseni problemu.

Jinak ja nastesti nikdy nic resit nemusel. Jednou, ale to byla SW zalezitost a ne vada HW.
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod giam 19. 10. 2021 16:05

Vyroba ultry 128gb stoji 533 usd a jeste ktomu jsi prodejni artikl googlu.
https://www.counterpointresearch.com/bo ... s21-ultra/

Ono to asi hatery stve, kdyz jediny kdo realne prodava vlajky je apple a zbytek se na ty ultry jako Cardi chodi koukat do obchodaku a pak lecit sve iphone komplexy na fora.
https://www.mobilmania.cz/clanky/a-pak-verte-internetu-soutez-o-telefony-vybizi-k-psani-pozitivnich-recenzi/sc-3-a-1342908/default.asp

https://dotekomanie.cz/2016/11/adups-odesila-data-android-telefonu-cinske-servery/
giam
Junior

Odeslat příspěvekod SerifJohn 19. 10. 2021 16:33

Takze postavit iPhone 13Pro je o dost drazsi nez S21Ultra a to je pocitan jen HW. :D To jsem necekal.
To si ho asi q……… i carda urvou i s korenem :D
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod qxdxqxdx 19. 10. 2021 17:56

Samsung nechává velkou provizi prodejcům. Tím neříkám, že jeho výrobky nejsou předražené jaky ty od Apple.
qxdxqxdx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SerifJohn 20. 10. 2021 08:44

https://techpp.com/2018/09/03/iphone-vs ... nd-output/

Tohle je zajimavy. Nevedel jsem, ze lightning ma DAC. :hm
SerifJohn
Junior

Odeslat příspěvekod Domin7 20. 10. 2021 18:52

Zkousel uz nekdo cinematic mode pri rychlejsich scenach? Ja to vcera zkousel pri sportu, byli jsme s manzelkou behat na tartan intervalovy trenink a zkousel jsem ji pri sviznem behu natacet a nejak to nefungovalo. A ted nevim, zda by mohl byt problem v otevrenem prostredi, venku, kdyz je kolem spoustu dalsich objektu jako stromy a vetsi vzdalenost a nebo tim, ze osoba byla vice v pohybu. Ale vice jsem to zatim netestoval, tak uvidime, jeste to budu dale zkouset i pri jinych prilezitostech.
Domin7
Schvalování příspěvků

Odeslat příspěvekod ShirleySantini 21. 10. 2021 22:19

Domin7 píše:Zkousel uz nekdo cinematic mode pri rychlejsich scenach? Ja to vcera zkousel pri sportu, byli jsme s manzelkou behat na tartan intervalovy trenink a zkousel jsem ji pri sviznem behu natacet a nejak to nefungovalo. A ted nevim, zda by mohl byt problem v otevrenem prostredi, venku, kdyz je kolem spoustu dalsich objektu jako stromy a vetsi vzdalenost a nebo tim, ze osoba byla vice v pohybu. Ale vice jsem to zatim netestoval, tak uvidime, jeste to budu dale zkouset i pri jinych prilezitostech.


Neskúšala, páč ešte mobil nemám v ruke, som zvedavá, či to Mall zajtra zvládne :mrgreen: Ale čo som videla videá, tak je treba to zatiaľ brať s rezervou, asi ako prvé použitia portrétneho režimu. Tie ich promo videá, kde s tým točia profi filmári, sú...no, promo videá :D Videla som na youtube akési ukážky, kde točili batoľa (extrémne ťažký objekt :D ) a tiež im furt vyliezal z hĺbky ostrosti.

-- 21. 10. 2021 23:36 --
ShirleySantini
Junior

Odeslat příspěvekod Pecann 22. 10. 2021 11:53

Došla už někomu sms z Mall.cz, že telefon je skladem?
Pecann
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DirtyKing 22. 10. 2021 12:14

Nene, taky na to cekam jak na smilovani :-)
DirtyKing
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mike-biker 22. 10. 2021 12:31

Já mám každý den stav stejný už skoro měsíc a pořád to píše akutální dnešní den... :D
Včera jsem volal a telefony nejsou, ani pořadí mi nesdělili.
Mám objednaný 13 Pro 128Gb a 256GB modré.
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pecann 22. 10. 2021 12:31

Včera mi na infolince řekla, že ma dojít pár kusů �
Pecann
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mike-biker 22. 10. 2021 12:36

A čeho konkrétně řekla?
iPhone 15 Pro Max Natural Titan 256GB.
iPhone 13 Mini 128GB Red as reserved
MacBook Pro 16" 32GB RAM + 24GB GPU + 1TB SSD.
Mike-biker
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků